Radio Maryja-sukces wbrew salonowi III RP! A kudy wam postkominternowcy z czerskiej i insze leszcze III RP do Ojca Dyrektora!

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Gdyby to był normalny, zdrowy, suwerenny kraj, to O. Tadeusz Rydzyk za pomysł, realizację i efekty z tytułu radio Maryja, TV Trwam, Campusu Akademickiego pod Toruniem byłby co roku obsypywany wszelakimi nagrodami od Nike przez biznesmana roku, człowieka dwudziestolecia!
Dostawałby wszystkie Pulitzery, łącznie z Gramm'ami!
Ale mamy qrewską III RP, z dyktatura oberqrewskiego salonu sterowanego z antypolskiej, neokominternowskiej superqrewskiej czerskiej!
A więc mamy to co widzimy!
Mamy wielki zgiełk i jazgot michnikowego GWna, które jednak nie jest w stanie zagłuszyć polskiego głosu płynącego z RM, obrazu-przekazu TV Trwam!
I to ich boli!
W Toruniu jest taki pacan, który w lokalnej mutacji GWna usiłuje dosłownie śledzić wszystko co związane jest z działalnością RM, Tv Trwam, a szczególnie samego dyrektora tego kapitalnego polskiego, chrześcijańskiego przedsięwzięcia.
To niejaki, a raczej NIJAKI red. J. Hołub!
Typek raczej ograniczony, mało lotny czyli typowy dla funkcjonariuszy czerskiego GWna!
Śledzi każdy ruch!
Ale to człek na swój sposób nieszczęśliwy, by nie rzec tragiczny, gdyż jego knajackie i demaskatorskie w zamiarze
teksty w rzeczy samej... opisują sukcesy O. Tadeusza, RM i tv Trwam!
Okazuje się, że ten mało lotny redaktorek jest jakby niezamierzonym... WSPÓLNIKIEM propagującym zasadnicze przesłanie Radio Maryja!
Bo red. Hołub, ten nieszczęśnik zamiast być swoistym tajniakiem-kneblem służy RM, propaguje misję mediów powołanych przez Tadeusza Rydzyka!
Muszę przyznać, że O. T. Rydzyk z prostego wikariusza poprzez ciężką, mądrą i systematyczna pracę stał się KIMŚ!
Tak!
T. Rydzyk to jest GOŚĆ!
To jest figura, instytucja, to jest KTOŚ!
I żadne salonowe prymitywy mu nie podskoczą!
Ani L. Wałęsa czy raczej TW Bolek, ani tym bardziej jego garkotłukowa małżonka swymi dyrdymalskimi wypocinami mu nie zagrożą!
Tym bardziej gnuśny, leniwy bp Pieronek psujący powietrze na Wawelu czy inny Boniecki!
Kudy im leszczom, funkcjonariuszom salonu III RP do Ojca Dyrektora!
W normalnej rywalizacji Tadeusz Rydzyk by ich nosem wciągnął!
I byłoby po nich!, po tych salonowych leszczach, po tych
obskuranckich ciotach!
Ot co!
Jak mawiał nasz dziadek! legionista Marszałka, obrońca Ojczyzny w 20 roku!
I tyle mam ja do powiedzenia, nieudacznie oddający to jak widzę dzieło Ojca Dyrektora !

pzdr

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Dzieki za ten wpis.Ale coś komentujących dzisiejsze ważne 20 lecie istnienia Radia Maryja maławo.Czyżby diabeł usuwał komentarze?

   A może temat kościoła toruńskiego czy wogóle kościoła nie był tak atrakcyjny bo wymądrzać się nie da?

No chyba że O Rydzyk budzi tak wielki szacun u bywalców to rozumiem.

DZIĘKUJE także redakcji NIEPOPRAWNYCH za temat O Tadeusz,RM,TV Trwam,stworzył też WSKSiM-SZKOŁA WYŻSZA-tego syjonistyczno-bolszewicki diabeł nie może znieść i wyje i zawodzi w konwulsjach.

Smutna rzecz! Na NIEZALEŻNA PL ani słowa o 20 okrągłej rocznicy 1 dzieła tego wielkiego Księdza i Człowieka.

 MA jeszcze jedno WIELKIE WYZWANIE O TADEUSZ.

UAKTYWNIĆ AMBONĘ KOŚCIOŁA W POLSCE,I JEGO DZIAŁANIE W myśl słów CHRYSTUSA''TAK-TAK,NIE-NIE wszystko co inne jest od złego pochodzi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 NSZ-ZJ

#205274

Bardzo dobry i prawdziwy tekst o Ojcu Rydzyku.Oglądałam dzisiaj 20 rocznicę Radia Maryja w Telewizji Trwam.Było pięknie i patriotycznie .Taka telewizja i komentarze wyzwalają ciepłe uczucia i poczucie wielkiej wspólnoty narodowej .Dobrze się czuję po takiej  pozytywnej dawce emocji.Jak mówi Ojciec Tadeusz Rydzyk;Alleluja i do przodu.Ps.Dużo było posłów z PIS i Solidarnej Polski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jagoda

#205277

Generalnie na stronach internetowych ten ważny fakt został odnotowany!
Co prawda michnikowe lokalne GWno już od lat straszy torunian paraliżem i blokadą ulic przyległych do siedziby RM; Żwirki i Wigury, św Józefa, Legionów, Szosa Chełmińska, Gagarina, Bydgoską...!
Rzetelny tekst jest m.in. w "Rz".
:cyt.:
"W kościele św. Józefa w Toruniu uroczystej mszy przewodniczył ordynariusz toruński bp Andrzej Suski, a homilię wygłosił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

"Tu Radio Maryja - katolicki głos w naszych domach. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica". Od dwudziestu lat, od 8 grudnia 1991 roku, słowa te rozbrzmiewają na radiowych falach. Docierają do polskich domów i serc" - powiedział w homilii abp Głódź.

Przypomniał, że inauguracja Radia Maryja miała miejsce w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

- Pamiętam dobrze czas początku, sprzed dwudziestu laty. Zbiegł się z rozpoczęciem mego biskupiego posługiwania w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego (...) Pamiętny okres przemian ogarniających wiele dziedzin polskiego życia. Wydawać się mogło, że odejdzie w przeszłość miniony, zły czas - mówił metropolita gdański .

- Rzeczywistość okazała się inna, trudniejsza, bardziej złożona, niekiedy gorzka i zaskakująca. Nowe hasła: prymat gospodarki przed człowiekiem i jego prawami, szczególnie tymi dotyczącymi sfery pracy. Ideologia konsumpcjonizmu spłaszczająca, wręcz deprecjonująca wartości duchowe - podkreślił abp Głódź.

- Nikt także nie przypuszczał, że pod swoistym pręgierzem stanie Kościół, rzekoma twierdza "ciemnogrodu", rzekoma przeszkoda na drodze budowania nowego ładu gospodarczego, społecznego, obyczajowego, przemian cywilizacyjnych - dodał.

Abp Głódź zaznaczył, że Radio Maryja już na starcie stało się mocnym głosem sprzeciwu, broniącym prawdy o polskim Kościele.

- Ojciec Tadeusz w 1991 r. podjął wyzwanie (...) Kiedy pytano go o motywy decyzji o rozpoczęciu funkcjonowania Radia powtarzał: Moją ambicją jest głosić Ewangelię. Budował to Radio konsekwentnie, uparcie, czynem i modlitwa(...). Czynił to wśród niechęci wielu, na rzeczywistym można powiedzieć torze przeszkód, nawet samej Prowincji Redemptorystów - podkreślił.

Hierarcha powiedział, że nie przybył aby głosić pochwały na cześć Ojca Dyrektora, ale "co prawda to prawda i trzeba to powiedzieć". - I kto zna Ojca Dyrektora, to wie, że pochwały lubi, ale dziś przy okazji 20-lecia nawet mu się należą - dodał, wywołując wesołość zgromadzonych i zakłopotanie o. Tadeusza Ryzyka.

Arcybiskup ubolewał, że Radio Maryja były atakowane i szkalowane, próbowano odebrać mu koncesję, a media laickie odmalowują wizerunek o. Rydzyka czarną barwą, nie szczędząc potwarzy. Pytał: "gdzie się podziała dziennikarska solidarność?".

Hierarcha podkreślił, że dobrze zna toruńską rozgłośnię, gdyż słucha jej od lat, ale też z racji przewodniczenia Zespołowi Biskupów ds. Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja.

- Ten zespół pięciu biskupów nie jest zespołem samozwańczym, tylko powstał w woli Episkopatu Polski, który, ceniąc ewangeliczny dorobek, jest świadom także wielkiej misji, która spoczywa na Radiu Maryja. Troska jest wyrazem pozytywnego nastawienia. Nie przejawiamy przecież troski o to, co jest nam obojętne (...) Stanowi ona świadectwo odpowiedzialności - dodał.

Podczas mszy odczytano list przesłany w imieniu papieża Benedykta XVI przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone.

- Benedykt XVI, dziękując wam za 20 lat ofiarnej misji ewangelizacyjnej, prosi Boga za przyczyną Matki Najświętszej, patronki Radia Maryja, aby to dzieło przenikania do sumień ludzkich, prowadzone przez zgromadzenie zakonne redemptorystów w Polsce i na świecie zaowocowało trwałym zwycięstwem dobra nad złem i przyczyniło się dla dobra wielu chrześcijan i całego waszego kraju. W tym duchu łączę się i ja w radości, jaką przeżywacie i pozdrawiam wszystkich uczestników uroczystości oraz radiosłuchaczy..."
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#205284

“Wyznawca chrześcijaństwa jest prostym człowiekiem. Biskupi powinni bronić wiary tych prostych ludzi przed potęgą intelektualistów” .
/kard. Józef Ratzinger, papież Benedykt XVI.
31 grudnia 1979 r./
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#205288

(z reprezentujących siły patriotyczne), któremu się udało.

Zbudował jedyną ogólnopolską telewizję, dziennik i radio, ktore bronią interesów Polski i docierają do milionów odbiorców.

Nic dziwnego, że dla renegatów stał sie wrogiem numer 1, a jego projekty są zawsze obiektem ataków.

Smutne jest, że czasami i z prawej strony widzi się nienawiść do środowiska RM. Niedobitki po LPR, dziwadła z przeróżnych "konserw" obwiniają RM za przeróżne rzeczy. No cóż - psy szczekają, a karawana jedzie dalej.

Ojcu Tadeuszowi, jego współpracownikom i całej rodzinie RM życzę wszystkiego najlepszego i wierzę, że ich praca przyniesie Polsce jak najwięcej korzyści.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

andygo

#205290

w telewizji Trwam. To naprawdę było wielkie święto i wielki, ogromny sukces. Godne podziwu u o. Rydzyka jest również to, że mimo takiej nagonki nie tylko utrzymuje to, co zbudował, ale jeszcze podejmuje coraz to nowe inicjatywy, "poszerza front". To jest niewyobrażalne i masz rację, że w normalnym kraju byłby obsypywany nagrodami. Ale z kolei w normalnym kraju nie musiałby aż tyle robić. W normalnym kraju geotermią zająłby się rząd, media byłyby obiektywne, religia niezagrożona, rząd dbałby o suwerenność państwa itd.
Martwie się o przyszłość TV Trwam - nie chcą przydzielić jej miejsca na platformie cyfrowej. Ale obserwując dotychczasowe dokonania o. Rydzyka mam nadzieję, że nie tylko da sobie z tym radę, ale jeszcze przekuje to w kolejny sukces.

Wklejam link do Macieja Wróblewskiego, który występował dzisiaj na toruńskich uroczystościach:

http://www.youtube.com/watch?v=7zfpvL1MoUI&feature=colike

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#205292

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Tadeusz Rydzyk to człowiek który ciągnie ten przysłowiowy wózek napełniony patriotyzmem wiarą i wspólnotą.Takich ludzi jak on powinno być więcej,chociaż po jednym w każdym dużym mieście, składam mu i jego wspólnocie życzenia aby dalej się rozwijali.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#205344

zrobił wiele dobrego, słucham RM regularnie, ale jego teksty są często zwyczajnie męczące (szczególnie jak blokuje antenę, gdy w "Rozmowach Niedokończonych" jest jakiś wartościowy gość).

trochę z innej kwestii: ja się bardzo zdziwiłem, iż na wczorajszą uroczystość do Torunia nie przybył Jarosław Kaczyński. Jakoś nie do końca uwierzę w to, iż "miał coś ważniejszego na głowie" (niby co?). Macierewicz dał radę, "ziobryści" byli w komplecie, sam BENEDYKT XVI wystosował list z błogosławieństwem! a o Jarosławie ani widu, ani slychu... moim zdaniem walną sobie samobuja dużo większego, niż wszystkie "tam gdzie ZOMO" razem wzięte...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#205368

Za chęci i siłę do budowania wielkiego dzieła. Mimo tylu przeszkód jednak trwa i idzie do przodu. Tak znakomitym organizatorem i wizjonerem jak o. Rydzyk powinien być premier Polski. Wtedy bylibyśmy potęgą światową.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Paul

#205440

człowiek pełniący obowiązki PŁEmiera PRL III, to osoba mająca zadanie zlikwidowania POLSKI I POLAKÓW, to osoba na której zlecenie był Smoleńsk, teraz dobija TV Trwam, bo dla niego POLSKOŚĆ to nie normalność. TO jest wnuczek żołnierza Wermahtu nienawidzący nas nienawiścią z dna piekieł.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#227180

ZAJE.ISTE,BRAWA NA STOJĄCO!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#233948

markowa

szacunek! słucham! innym polecam! szczęść Boże na nowe dwudziestolecie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#269243

do Rzymu! Dobrej podróży!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304247