ZIOBRO I DORN UJAWNIAJĄ DZIAŁANIA PO I PIS DOT. PAKIETU CO2!

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Tusk i Kaczyński ws. pakietu klimatycznego mogą sobie podać ręce. Ziobro i Dorn ujawniają, jak było naprawdę. „W tej sprawie Donald Tusk i Jarosław Kaczyński mogą podać sobie ręce. Są w równym stopniu współodpowiedzialni za tę katastrofalną dla polskiej gospodarki decyzję” - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, komentując działania liderów PO i PiS w sprawie pakietu klimatycznego.

Jak podkreślił marszałek Ludwik Dorn, Jarosław Kaczyński z pełną świadomością konsekwencji swego czynu zgodził się na ustalenia ws. pakietu klimatycznego. „Po szczycie w 2007 roku zadałem panu premierowi Kaczyńskiemu pytanie: słuchaj, dlaczego myśmy się na to zgodzili? Przecież Polska za to straszliwie zapłaci! Na co premier odpowiedział: No wiesz, ja nie mogę mieć wszystkich frontów otwartych z Angelą Merkel. Jej bardzo na tym zależało. To jest kwestia Traktatu” - powiedział Dorn.„Donald Tusk chciał być natomiast -€“ przepraszam za wyrażenie - Europejczykiem "˜pełną gębą". Był świadom bardzo złych konsekwencji wprowadzenia pakietu dla polskiej gospodarki i był przed tym ostrzegany, ale również zgodził się na żądania pani kanclerz Merkel” - dodał Zbigniew Ziobro.

Solidarna Polska wezwała wszystkich polityków w kraju do zaangażowania się w zbieranie podpisów w ogólnoeuropejskiej akcji przeciwko pakietowi klimatycznemu, do którego przyjęcia doprowadziły działania zarówno Jarosława Kaczyńskiego, jak i Donalda Tuska. „Jedyną realną szansą na naprawienie błędu, jakim było podpisanie pakietu, jest udział w współorganizowanej przez nas Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej” -€“ powiedział Zbigniew Ziobro. Przeciwko pakietowi można zagłosować na stronie www.stoppakietowi.pl .

Wprowadzenie pakietu spowoduje wzrost cen energii (szacuje się, że będą to rzędy wielkości od kilkunastu procent w tym roku do kilkudziesięciu w kolejnych latach), upadek wielu gałęzi przemysłu (m.in. hutnictwa, górnictwa, przemysłu metalowego, chemicznego czy papierniczego) oraz wzrost bezrobocia o 250-500 tys. osób w ciągu najbliższych lat. „Pakiet będzie miał katastrofalne skutki dla przemysłu, więc nie dziwię się, że panowie Donald Tusk i Jarosław Kaczyński wymieniali ciosy w tej sprawie właśnie na Śląsku, bo pakiet klimatyczny uderzy najmocniej w Śląsk” - podkreślił lider Solidarnej Polski.

http://www.solidarna.org.pl/aktualnosc/tusk-i-kaczynski-ws-pakietu-klimatycznego-moga-sobie-podac-rece-ziobro-i-dorn-ujawniaja-jak-bylo-naprawde

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zero przyzwoitości, zero hamulców.

A dla mnie każdy, kto rozgłasza informacje, które uzyskał dzięki zaufaniu ludzi, z którymi jego drogi się później rozeszły, to świnia.

Żeby było jasne, zasada ta dotyczy wszystkich, a nie tylko tych, którzy zdradzili Kaczyńskich.

Podobnie patrzyłbym na jakiegoś wczorajszego przyjaciela Leszka Millera lub innego Palikota, który "na łamach" trąbiłby z wrogimi intencjami o sprawach, o których mu tamten powiedział tylko dlatego, że uważał go za przyjaciela.

A to była, po prostu, świnia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#375723

Ta kanapa powinna zmienić nazwę, a w przyszłości zostać zdelegalizowana.
Kretów Polska nie potrzebuje i powinna się ich pozbywać.
Ciekawe, że akurat teraz Ziobro wyciągnął tego trupa z szafy...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#375728

Czy widziałeś kiedyś przyzwoitki ssąco-skaczące?

Bo ja nie.

Znam takiego, który pił razem z łobuzami z Tymczasowej Komisji Zakładowej tak podczas imprezy andrzejkowej jak i po imprezie z odsłonięcia pomnika w Gdańsku w dniu 16.12.1980 roku.
Gdy w dniu 19.12.1980 r. na zwołanym w trybie nadzwyczajnym zebraniu delegatów Związku Solidarność odwoływaliśmy pijaczków z prezydium, to on zdradził tych, z którymi wcześniej pił i hulał jeżdżąc przy tym po pijaku samochodem służbowym po dodatkowe zapasy wódki.
Podobnie zachowują się ci pajace od PJoNków i solidarnych pod siebie i ze sobą.

@Traube, chyba obraziłeś najinteligentniejsze ze zwierząt posądzając je o coś tak haniebnego, czego dopuścili się ci dwaj pajace, które nie wyrośli z wieku przedszkolnego, podobnie jak autor tej notki.

Dorn to ma chyba coś na trwałe ugruntowane w swojej psychice nie tak, co związane jest z nadużywaniem alkoholu.
Powinieneś jako lekarz znać jego przypadłość lepiej od kogokolwiek innego z NP.
Zawsze mnie rozśmiesza jak występuje w zaprzyjaźnionych mediach głównego ścieku i patrzy błagalnym wzrokiem na rozmówcę prosząc o jego akceptację tego, co sam mówi.

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Obibok na własny koszt

#375751

Przepraszam najinteligentniejsze ze zwierząt!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#375932

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

spiochow doradcow co go wpuscili w kanal
Jedyny ratunek dla Polski to nie zniesienie pakietu ale wyjscie z tej niszczycielskiej UNI, ktora jest nowa republika rad z prowincjami takimi jak Polska zarzadzanymi centralnie.
Ciekawe dlaczego Ziobro nie jest za samym wyjsciem z UNI czyzby eurodjety wiazaly jego logiczne myslenie?
Polacy zostali oszukani przez UNIE nigdy zaden kraj czlonkowski nie powinien sie zgodzic na jakiekolwiek zarzadzenia Brukseli jesli to dzila na szkode tego panstwa i obywateli-tak mialo byc.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#375725

Weszłam sobie na Pana bloga, popatrzyłam na listę wpisów. Tak dziwnie się składa, że prawie wszystkie dotyczą polityków Solidarnej Polski, ukazując ich w roli rycerzy jedynie słusznej sprawy.
Dla mnie jest to partia rozbijaczy. W Elblągu pokazali, co potrafią!
Jedynka, bo nie mogę mniej.
..............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#375729

Marny PR mają rozbijacze z Solidarnej Polski. Jakoś wtedy ani Dorn ani tym bardziej Ziobro nie rozdzierali z tego powodu szat i nagle teraz sobie "przypominają" jak to ciężko przeżywali tę "straszną" decyzję premiera Kaczyńskiego.

Szanowny Panie, skoda pańskiego wysiłku, niech Pan napisze dopiero jak Ci panowie natrafią na przyzwoitość, która widocznie gdzieś im się zapodziała.

Do tego zamieścił Pan informację, iż należy do "Prawa i Sprawiedliwości". Nie czas już przenieść się do owej "Solidarnej Polski"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#375741

Było i jest was w 3mieście jeszcze trochę, którzy na plecach PiS wybili się lub chcieli wybić.

Jak perfidnym jest ten turysta?

A no takim:

Pozdrów żonę Annę, zapewne jest z twojej miałkości i załgania dumna, prawda?

Tak już jest jak się zbiera różne interesowne śmieci, a to po kUniach z LPR i innych melinach, tak jak było w 3mieście, z Borsukami czy Płażyńskimi, po przejściach UD/UW/ROAD/KLD/Lidze Republikańskiej i partiach konserwatywno liberalnych Budynia i Halla.

Nie pokazuj się na Mojej dzielnicy jak i ci dwaj też nie mają tu czego szukać.

I jeszcze jedno.

Nie musisz zabiegać o zapis na turnus, bo zapisałem ciebie już parę lat temu.

Pozdrów zbigniewa ziobro* i przypomnij mu powołanie komunistycznego kata z lipca 1982 roku z aresztu śledczego w Gdańsku na dyrektora departamentu w ministerstwie sprawiedliwości*, wówczas gdy był ministra sprawiedliwości*.

Nigdy nie zapomnę tego temu ssąco-skaczącemu narcyzowi, nawet po swojej śmierci.

Powtórz temu krakowskiemu gogusiowi, który dostaje czerwone plamy jak panienka, to co napisałem wyżej.

No i naciesz się jacusiem*, dopóki nie kopnie ciebie i innych pajaców w dooopę gdy będzie robił kolejny biznes z kolejną leśniczówką lub Agencją Rozwoju Pomorza lub jej spółkami córkami.

Dorn, w przeciwieństwie do Saby nie zasługuje na mój szacunek, bo i nie zasługiwał już od bardzo dawna, bo jest turystą łonowym ze stadniny michnika.

Z należnymi dla flanelek wyrazami,

Obibok na własny koszt

* - celowo z małej litery

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Obibok na własny koszt

#375749

... obrzydzanie społeczeństwu prezesa PiS-u. Spoglądając na rzekomo prawdziwe słowa Jarosława Kaczyńskiego, cyt.: "No wiesz, ja nie mogę mieć wszystkich frontów otwartych z Angelą Merkel. Jej bardzo na tym zależało. To jest kwestia Traktatu", - bezsprzecznie wychodzi tu na to, że niejaki Dorn (jako mojżeszowy) usiłuje za wszelką cenę zdołować PiS i jego lidera, z którym ma "na pieńku".

Zapomniałeś o tym, że jeszcze w roku 2007 w rządzie premiera Jarosława Kaczyńskiego ministrem środowiska był prof. Jan Szyszko, który miał w "jednym palcu" wiedzę na temat pakietu klimatycznego. Mało tego, - ów minister przedłożył wówczas premierowi dokładne liczby i skutki wynikające z akceptacji tego pakietu. I nie jest prawdą, jakoby Jarosław Kaczyński optował za pakietem w takiej formie. Gdyby tak było, to prof. Jan Szyszko natychmiast by złożył rezygnację ze sprawowania urzędu ministra w jego rządzie. A wiem to od... właśnie prof. Szyszko, do którego mam pełne zaufanie i wynikające z naszych wzajemnych relacji. Skoro nie podał się do dymisji, to było jasne, że premier J. Kaczyński zdawał sobie sprawę z tego, czym "pachnie" zgoda na ów pakiet, jakże niekorzystny dla Polski. Ale pakiet podpisał nie Jarosław Kaczyński, a... Donaldinio Tuskolini, któremu cały ten pakiet... "zwisa i powiewa", wszak domeną Tuskoliniego jest... niszczyć, nieszczyć i jeszcze raz niszczyć Rzeczpospolitą. Takie ma zadanie od swoich mocodawców! 

Ponieważ Filipie nie jesteś pierwszym, który usiłuje odebrać takimi pomówieniami elektorat PiS-owi na rzecz Solidarnej Polski - uważam, iż jesteś typowym "rozbijaczem" prawej strony. Dobrze wiesz, że obecnie SP jest poniżej progu wyborczego (<5%). Ale czy uważasz, że gdyby "urwała" głosy PiS-owi, to miałaby realne szanse wejść do parlamentu i mieć decydujący wpływ na kształtowanie gospodarki i finansów w Rzeczpospolitej??? Bzdura! Takiej szansy nie widziałem i nadal nie widzę. Skoro PiS jest największą partią opozycyjną, to właśnie - jak żadna inna - ma szansę poprowadzić rządy w kierunku propolskim, prorodzinnym, itd.  

Życzę Ci Filipie światłości umysłu, a notkę oceniam na 1.

           
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#375752

pozostał na swoim stanowisku żadnego pakietu Polska by nie podpisała. On się po prostu znał na tym, co robił i w dodatku był i jest nadal szanowanym naukowcem na świecie. Takich ludzi szanuje się w kręgach naukowych i z uwagą słucha ich wypowiedzi. No, ale przyszedł rząd fachowców od siedmiu boleści, który nie miał zielonego pojęcia o pakiecie klimatycznym i premier Tusk z satysfakcją podpisał pakiet. Pewnie chciał zrobić przyjemność Anieli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#375788

 czy czego nie zrobił, wskazują dokumenty a nie ploty. Już widzę Kaczyńskiego jak mówi o Anieli - "jej bardzo na tym zależało" :)

Wolne żarty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#375781

I tyle co w temacie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#375808

zepsuc opinie PISowi bo slupki poszly w gore i PObolszewia uruchamia swoich kretow.
A autor jest niszczycielem Polski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#375827

O sobie na Niepoprawnych

Absolwent UG. Działam społecznie. Wiceprezes Oddziału Trójmiejskiego Stowarzyszenia KoLiber. Należę do "Prawa i Sprawiedliwości". Prowadzę własny blog: http://filipstankiewicz.salon24.pl Jestem Honorowym Dawcą Krwi. Więcej informacji o mnie oraz zdjęcia na portalu nasza-klasa: http://nasza-klasa.pl/profile/1220662

Na Facebooku ma dwa profile, jeden okraszony plakatem wyborczym PiS, drugi SP.

Absolwent UG ;)))))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#375882

"Oj Filipie! Oj Filipie!
Trzeba znać się na dowcipie."
Pozdrawiam raczej chłodno i pytam tylko tak z ciekawości.
Czy się opłaciło?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#375831

Zły to ptak co własne gniazdo kala...
Osobiście sądzę, że póki nie zmieni się w Polsce większościowo - proporcjonalna ordynacja odejście z partii w czasie trwania kadencji - powiedzmy z wyłączeniem jej ostatnich 6 miesięcy (czas na przemyślenia i zmiany poglądów) powinno z mocy ustawy skutkować utratą mandatu na rzecz następnego na liście z danej partii w ostatnich wyborach.

A co do meritum sprawy:
1. Premier Kaczyński wstępnie zgodził się na pakt, jednakże wówczas miał on jakby inny kształt i nie był tak dobijający dla kraju. Było to już wyjaśniane w mediach i można było o tym sobie poczytać - ot choćby na Niezależnej.
Ostateczny jego kształt - tak bardzo dla Polski niekorzystny oraz samo jego podpisanie to zasługa Donaldinia. Szkoda, że Pan sobie nie zadał trudu, by te informacje przestudiować.

2. To jest polityka, która zawsze będzie w jakiejś mierze sztuką kompromisów. Trzeba znać cały kontekst sprawy, cały kontekst wypowiedzi pana Premiera Kaczyńskiego, by móc to ocenić. Panowie Ziobro i Dorn ujawniając treść prywatnej wypowiedzi w takiej formie działają wyłącznie w interesie podbicia swych własnych szans wyborczych.

3. Upowszechnianie takich informacji wg. mnie w polityce jest nieetyczne: To wyrwana z kontekstu PRYWATNA wypowiedź do partyjnego - rządowego kolegi, w dodatku nie precyzująca KONKRETNIE ówczesnych propozycji klimatycznych - a przypominam, że one się bardzo zmieniły w stosunku do tych, które przyjął Tusk. A Jarosław mówiąc w ten sposób myślał, że rozmawia z człowiekiem godnym zaufania, z którym gra w tej samej drużynie i razem chcą coś ugrać dla Polski...a nie dla siebie.
Cóż, chyba jednak wyszło inaczej.

Osobiście mam nadzieję na koniec kariery politycznej tych panów (z SP), mimo, że swego czasu bardzo ceniłem wielu ludzi z SP, miałem też nadzieję na zupełnie inny scenariusz - o czym zresztą pisałem także na NP w jednym z artykułów.
Po prostu są rzeczy, których ujawniać się nie powinno - do takich należy treść prywatnych rozmów i dyskusji w gronie zaufanych ludzi - chyba, że chodziłoby o korupcję, przestępstwo, bądź z braku innych możliwości zapobieżenia działaniom jednoznacznie złym dla kraju.
Gdyby to tak potraktować, to treść rozmowy miała być ujawniona NATYCHMIAST - gdy można było coś zmienić.
Skoro wypowiedź jest ujawniona dopiero teraz - to trudno to uznać za działanie dla dobra kraju; to jedynie polityczna walka o głosy wyborców i próba dyskredytacji konkurencji.
Panowie ujawniając tę wypowiedź w rzeczywistości ujawnili jedynie, że nie są godni zaufania.
A Pan, panie Filipie upowszechniając tą informację ujawnił, że podobne działania uważa za prawidłowe, a także ujawnił Pan swoją niewiedzę w zakresie kształtu i przebiego negocjacji w sprawie paktu klimatycznego.

A więc za tekst - 1
Zresztą tekst nie będący chyba tekstem własnym, a jedynie przedrukiem ze strony SP (a już przedruki bywają na NP karane 1)- chyba, że to Pan go tam zamieścił.

Dodatkowo niech mi wolno będzie wyrazić nadzieję, że w kolejnych wyborach na liście PiS nie znajdzie się już dla Pana miejsce.

Pozdrawiam komentatorów i pałujących...;)
Pasiu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pasiu

#375865

Mam uzasadnioną pretensję do Jarosława Kaczyńskiego o to, że zamiast Saby, na listę kandydatów do sejmu wpisał dorna*.

Bo tak jak zrobiono z dornem* po prostu się nie robi i tyle.

Obibok na własny koszt

* - celowo z małej litery.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#375920