Media zwalczają Solidarną Polskę?

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Ostatnie dni pokazały, że PiS jest dla układu rządzącego znacznie wygodniejszym rywalem niż ugrupowanie Zbigniewa Ziobro. Widać to w mediach establishmentowych - wiele mediów nie poinformowało na przykład o projekcie ustawy Solidarnej Polski dotyczącej konfiskaty aut pijanych kierowców oraz o stanowisku w sprawie informacji „Rzeczpospolitej” na temat katastrofy w Smoleńsku lub poinformowały w sposób pobieżny, a nawet nieprawdziwy.

Przykładem tego była wypowiedź redaktora Miecugowa w tvn 24, który omawiając projekt ustawy umożliwiającej karanie pijanych kierowców konfiskatą samochodu i upublicznieniem ich wizerunku stwierdził, że jest on sprzeczny z kilkoma innymi ustawami - gość jego programu zaoponował, że przecież to ma być też ustawa czyli nie jest to żadna przeszkoda prawna Miecugow podał drugi jeszcze bardziej kompromitujący go argument, że już kiedyś była taka propozycja w Sejmie i fakt, że nie została przyjęta przesądza o tym że jest zła. W ten sposób redaktor Miecugow uznał, że Sejm jest nieomylny - dziwne, bo często krytykuje ten sam Sejm za wiele działań. W dodatku obecny projekt ustawy może się różnić w wielu punktach od wtedy rozpatrywanego.

Drugi przykład to sposób pokazywania konferencji prasowej Solidarnej Polski na temat Smoleńska - przerwano transmisję zaledwie po kilku zdaniach prezesa Zbigniewa Ziobro i to co ciekawe w momencie gdy wspomniał słowa prezydenta Komorowskiego „Państwo zdało egzamin” i wskazywał jak niewiele wspólnego z rzeczywistością miały słowa „hrabiego” Bronisława. Jeśli pokazywanie konferencji prasowych ma tak wyglądać to lepiej w ogóle nie zaczynać transmisji, bo to tylko denerwuje obywateli wiedzących o tej konferencji, której nie mogą zobaczyć.

Zdarzają się też sytuacje w których teoretycznie polityk Solidarnej Polski ma możliwość przedstawienia swoich poglądów, ale w praktyce nie może odnieść się do wypowiedzi innych zaproszonych gości. W ostatnim programie Tomasza Lisa w TVP2 Zbigniew Ziobro przekonująco przedstawiał swoje poglądy, ale w drugiej części programu już bez udziału lidera Solidarnej Polski syn wiceministra Komorowskiego i Tadeusz Mazowiecki podważali sens powołania niezależnej komisji do zbadania katastrofy smoleńskiej i nie było możliwości odpowiedzi na ich argumenty.

Na koniec krótka informacja o wspomnianych inicjatywach Solidarnej Polski:

Stanowisko po informacjach „Rzeczpospolitej”: Prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro odnosząc się do doniesień prasowych w sprawie katastrofy smoleńskiej przypomniał, że Solidarna Polska złożyła projekt uchwały o powołaniu Wysokiej Komisji Obywatelskiej do wyjaśnienia przyczyn katastrofy samolotu Tu-154M. Marszałek Ludwik Dorn zapowiedział, że wobec kolejnych informacji w sprawie katastrofy odsłaniających kryzys wiarygodności polskiego państwa Solidarna Polska zwróci się do Marszałek Sejmu z wnioskiem o skierowanie do pierwszego czytania projektu uchwały w sprawie powołania tej Komisji na najbliższym posiedzeniu Sejmu..
http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=D7DAE011324B1460C1257AA7003110C5
http://www.klubsp.pl/artykul/stanowisko-solidarnej-polski-ws-nowych-faktow-dot-katastrofy-smolenskiej

Solidarna Polska zapowiada złożenie projektu ustawy umożliwiającej karanie pijanych kierowców konfiskatą samochodu i upublicznieniem ich wizerunku. Sankcja ma dotyczyć kierowców, którzy mieli powyżej promila alkoholu we krwi - poinformował rzecznik Solidarnej Polski Patryk Jaki. Zgodnie z projektem w przypadku, gdy samochód nie będzie własnością pijanego kierowcy, lub jeśli nie można orzec jego przepadku z przyczyn faktycznych lub prawnych, sąd orzeka przepadek równowartości tego pojazdu. Solidarna Polska rozpoczyna kampanię "STOP pijanym kierowcom". Poseł podkreślił, że w wielu państwach, w których wprowadzano takie rozwiązania sytuacja na drogach polepszyła się, a liczba pijanych kierowców spadała. Dodał, że im dłużej będzie się czekać z wprowadzeniem tego typu rozwiązań, tym więcej niewinnych ludzi zginie na drogach. "Musimy wreszcie podjąć stanowcze kroki" - oświadczył poseł Solidarnej Polski.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/658720,bedzie_projekt_ustawy_przewidujacej_konfiskate_samochodu_pijanemu_kierowcy.html
http://prawo.rp.pl/artykul/757715,947895.html

Nagranie z konferencji prasowej na której padło więcej argumentów niż te zawarte w relacji z tej konferencji:
http://www.klubsp.pl/artykul/stop-pijanym-kierowcom-projekt-ustawy-solidarnej-polski

Na temat tego projektu rozgorzała dość ożywiona dyskusja na moim profilu na Facebooku - ponad 110 komentarzy, w tym moje odpowiedzi. Myślę, że jej prześledzenie może rozwiać wiele wątpliwości, chętnie również odpowiem na ewentualne kolejne pytania:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4439000846918&set=a.1564558467655.2080899.1046186743&type=1&theater

Filip Stankiewicz

Brak głosów

Komentarze

karajmy pijanych kierowców obowiązkiem czytania kolegi Filipa.

Vote up!
0
Vote down!
0

ess

#304517

Seiko.Drogi panie.Wrócił pan z Ameryki czy się obudził?Ile lat jest zwalczane PiS,niedopuszczane do głosu.Pisze pan że PiS jest dla układu rządzącego wygodniejszym rywalem,chcieliście być samodzielni,jesteście.Spróbujcie żyć na własny rachunek,a nie chowając się za Kaczyńskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

Seiko

#304536

Przecież jest sprawą ze wszech miar jasną,że ta cała SP jest używana tylko wtedy i tylko po to, by dokuczyć Kaczyńskiemu. Każdy to wie i każdy to widzi. To jest norma.Najgorsze jestto, że główni zainteresowani tego nie widzą. Jakże żałośnie wygladają Ziobro czy Kempa, którzy "dowalają" swoim. Wykonują za te media czarną robotę. I do tego są tym mediom potrzebni. Od czasu do czasu oczywiście.

Vote up!
0
Vote down!
0
#304538

którzy "dowalają" SP? Tyle, że ich wypowiedzi w mediach zajmują więcej czasu antenowego niż przedstawicieli SP. To kto jest wygodniejszy dla mediów? Chyba nie SP.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#304601

http://klubsp.pl/uploads/files/Statut%20Solidarnej%20Polski.pdf

tam:

ROZDZIAŁ I.
POSTANOWIENIA OGÓLNE
Art. 1
1. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, zwana dalej Solidarną Polską, jest partią polityczną działającą na podstawie ustawy z dnia 27 czerwca 1997 roku o partiach politycznych, innych ustaw oraz niniejszego Statutu.
2. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro może używać skróconej nazwy Solidarna Polska.

Art. 3
1. Celami Solidarnej Polski są:
1) umocnienie suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej oraz jej pozycji międzynarodowej,
2) zapewnienie i umocnienie siły oraz bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej,
3) rozwój gospodarczy oraz cywilizacyjny Państwa Polskiego, umocnienie demokracji, praworządności i wolności obywatelskich, zachowanie dziedzictwa narodowego oraz ochrona środowiska naturalnego; dla dobra Narodu Polskiego - wszystkich obywateli Rzeczypospolitej,
4) umocnienie roli rodziny oraz tworzenie sprzyjających warunków dla jej rozwoju,
5) stanie na straży wartości chrześcijańskich, w szczególności ochrony życia zarówno w wymiarze prawnym, jak i etycznym,
6) propagowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz wzmacnianie solidarności społecznej i narodowej,
7) zapewnienie rzeczywistej równości wszystkich obywateli wobec prawa,
8) rozwój kultury i nauki oraz zapewnienie powszechnego dostępu do oświaty,
9) podnoszenie standardów i poszerzanie dostępności do systemu ochrony zdrowia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#304559

[quote]Ostatnie dni pokazały, że PiS jest dla układu rządzącego znacznie wygodniejszym rywalem niż ugrupowanie Zbigniewa Ziobro.[/quote]

O tak, to na pewno musi być prawda. Nie może być inaczej.

Gdyby tylko Zbyszkowi się udało, to jakby skoczył do gardła premieru Tusku, to dopiero na kręgach szyjnych zatrzymałyby się jego siekacze.

A potem zagryzłby Komoroskiego.

I zaprowadził porządek na całym świecie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#304675

Ziobro wraz z Kurskim nie sa wiarygodni , a ostatni pomysł aby w BBN wraz z Komorowskim , Tuskiem ,Sikorskim i moze jeszcze Jaruzelskim wyjaśniać katastrofę smoleńską to już całkowita kpina z inteligencji myslącego człowieka . Pali sie im grunt pod nogami ,nie wypalił projekt rozbicia PIS a tu niedługo kończy sie ciepła posadka . Mam nadzieję ,że tak skończą jak PJN

Vote up!
0
Vote down!
0

donata

#304684

ale dla jednych są wiarygodni, dla innych nie. Każdy ma prawo do własnej oceny, tak jak SP ma prawo do istnienia na scenie politycznej. I dobrze się stało, że Ziobro uczestniczy w posiedzeniu BBN bo przynajmniej wiadomo o czym tam jest mowa. W polityce nie można obrażać się na cały świat patrząc jedynie ma czubek własnego nosa, bo wówczas jest się poza nawiasem a to prowadzi w prostej linii do samolikwidacji. Mam nadzieję, że SP nie skończy jak PJN. Zresztą SP ma konkretny program polityczny, w przeciwieństwie do PJN.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#304730

W polityce należy też trzymać minimalne standardy. Widocznie opinia takich asów polskiej polityki (poniższy przykład) jest Panu Ziobrze niezbędna do życia. :

Obecny skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego 

Ewa KOPACZ – Marszałek Sejmu RP 

Bogdan BORUSEWICZ – Marszałek Senatu RP 

Donald TUSK – Prezes Rady Ministrów, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej 

Waldemar PAWLAK – Wiceprezes Rady Ministrów, Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego 

Stanisław KOZIEJ – Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego 

Radosław SIKORSKI – Minister Spraw Zagranicznych 

Tomasz SIEMONIAK – Minister Obrony Narodowej

Jacek CICHOCKI – Minister spraw Wewnętrznych

Michał BONI – Minister Administracji i Cyfryzacji 

Leszek MILLER – Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej 

Janusz PALIKOT – Przewodniczący Ruchu Palikota 

Zbigniew ZIOBRO – Przewodniczący Solidarnej Polski

Każde z tych nazwisk powoduje wzrastające poczucie bezpieczeństwa, chyba u wszystkich :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#304731

Oglądając poniedziałkowe ekwilibrystyki pana Ziobry u pana Liza, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, iż przewodniczący SP nabrał cech właściwych dotąd pewnemu "mężowi stanu", co to raz wspierając lewą raz prawą nogę, w końcu ostał się tym, co mu pomiędzy tymi nogami dynda.

Zatem już z uwagi na ten fakt powinien być pokazywany w TV grubo po 22. I na kanale prosieben , ruf mich an...

Vote up!
0
Vote down!
0
#304759

Sądzę, że projekt konfiskaty aut pijanym kierowcom zdecydowanie powinien zostać bardziej nagłośniony. Jest to sprawa o niebagatelnym znaczeniu, kluczowa w obecnej sytuacji Polski.
Jakość działania punktów skupu surowców wtórnych również niepokojąco się pogorszyła. Konieczna Ustawa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#304764

Lobby wspierające pijanych kierowców, tudzież torpedujące projekty upubliczniania ich wizerunków, trzyma się mocno i to ponad wszelkimi podziałami partyjnymi!
Tu działa nie tylko POPiS, ale wręcz koalicja tych dwóch partii z SLD i, oczywiście, PSL, a prawdopodobnie nawet Mniejszością Niemiecką.

Dla nas, szaraków, nauka prosta. Pijesz i chcesz prowadzić, to kup sobie starego malucha:-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#304768

Ja bym się nie śmiał - bo jednak rząd dużo robi.
Ot, mamy najwyższy w Europie procent zatrzymanych pijanych rowerzystów. (fakt)
I - co, da się.

A tak wszyscy narzekacie. Trzeba się cieszyć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#304824

No, co Ty z tym "da się"... bierut, nie dajut ;-)))

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#304828

A to jeszcze od mojej śp. Babci, a propos Bieruta, pamiętam :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#304857