Podsumowanie sytuacji w Polsce. Na kogo warto głosować?

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Jak wygląda obecnie sytuacja w Polsce, co robi rząd Donalda Tuska? Bezrobocie rośnie, deficyt także (dziura budżetowa oficjalnie wzrosła z 16 mld zł za rządu premiera Kaczyńskiego do oficjalnie 52 mld zł rządu Tuska w 2010 roku - a doliczając poukrywane wydatki to gigantyczna kwota 97 mld zł), rząd planuje podniesienie różnych podatków, krewni i bliscy współpracownicy polityków PO masowo robią interesy z podległymi rządowi PO instytucjami, wiele z tych jednostek (zapewne również z tego powodu) jest na skraju zapaści - PKP, LOT, kopalnie, stocznie (UE i rząd Tuska każą zamknąć prywatnemu właścicielowi 2 z 3 pochylni - to powolne zabijanie stoczni Gdańskiej. Majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie sprzedano za grosze pod naciskiem UE - ale rząd nie walczył o zmianę tej decyzji), przemysł zbrojeniowy i wiele innych zakładów.

Opozycja jest prześladowana przez prokuraturę, dziwni ludzie obejmują odpowiedzialne stanowiska (np. w służbach specjalnych), budowa dróg idzie ślamazarnie, beznadziejnie wykorzystujemy fundusze z UE (i tak pewnie licząc wszystkie koszty byśmy dopłacili do UE, ale bez wykorzystania tych funduszy przystąpienie do UE okaże się największym idiotyzmem po 1989 roku), 6 latki będą przymusowo wysyłane do szkół, obietnice wyborcze nie są spełniane, nie ma nawet próby ich wypełnienia (jedyną dotrzymaną było chyba wyprowadzenie wojsk z Iraku, ale za to zwiększono znacznie kontyngent w bardziej niebezpiecznym Afganistanie!).

Donald Tusk chwali się że dotąd sytuacja w innych Państwach pogarsza się bardziej (np. PKB w tak chwalonej za przyjęcie euro Słowacji spadło aż o 5,4%). Jednak rząd popełnia błąd za błędem i kryzys niestety dopiero się u nas zaczyna. Tusk oszukiwał społeczeństwo wraz z ministrem Rostowskim, przygotował nierealny od początku budżet (a budżet jest po to, aby planować wydatki, a nie żeby ładnie wyglądał na biurku premiera i miał zapisane optymistyczne cyferki), promowanie wejścia do strefy euro oraz ERM 2 skończyłoby się spadkiem PKB o kilkanaście procent jak w krajach bałtyckich - Bóg nad nami czuwał, że to się rządowi nie udało. Podziękowania należą się także opozycji i Prezydentowi RP. Ogromne błędy, zaniedbania są w niemal wszystkich ministerstwach a premier nie rozlicza ministrów, nie dymisjonuje (a szóste już chyba "stanowcze" ostrzeżenie ministra Grabarczyka to kompletna żenada). Wyjątkiem są dymisji wymuszone aferą hazardową, ale one także były spóźnione i wynikały - przynajmniej w przypadku ministra Drzewieckiego - nie z oceny jego działań, ale nieudanej obrony na konferencji prasowej.

Polacy widać lubią być oszukiwani, bo uwierzyli, że minister Zbigniew Ziobro zamordował laptopa, Janusz Kaczmarek po usunięciu z rządu i postawieniu zarzutów karnych nie kłamie (choć nawet jego żona powiedziała mu w podsłuchanej rozmowie, żeby przestał kłamać!), a Barbara Blida popełniła samobójstwo bo była niewinna (i odpowiadają za to politycy, a nie funkcjonariusze ABW przeprowadzający jej zatrzymanie). Nie ma bowiem innego wytłumaczenia dla przewagi PO w sondażach nad Prawem i Sprawiedliwością (choć oczywiście ta przewaga nie jest tak duża jak to podają niektóre skompromitowane podawanymi przez siebie w przeszłości wynikami pracownie badań opinii publicznej).

Takie nastawienie opinii publicznej nie wynika z obiektywnego porównania działań rządu PiS i PO. Rządy Prawa i Sprawiedliwości dokonały i przygotowały wiele reform (a i drobniejszych zmian było mnóstwo): obniżenie ZUS, PIT i innych podatków, reforma finansów publicznych, uwolnienie zawodów prawniczych, uwłaszczenie spółdzielców, ograniczający biurokrację "pakiet Kluski", reforma ogródków działkowych ("czapa" w centrali uzyskuje pieniądze z ogródków w całej Polsce). Deficyt w 2007 roku był niższy od planowanego o 5,5 mld złotych i najniższy od wielu lat. W toku była prywatyzacja stoczni, planowano prywatyzację kopalń, zlikwidowano pełne patologii WSI, powołano odnoszące sukcesy CBA. Obniżono ceny połączeń telefonicznych (podległy rządowi Urząd Komunikacji Elektronicznej).

PO chwali się, że będzie w dużej frakcji, a Prawo i Sprawiedliwość w małej. Tymczasem ważny jest wpływ na politykę tej frakcji. Jak pokazało głosowanie np. w sprawie uhonorowania rotmistrza Pileckiego wpływ PO na politykę swojej frakcji europejskiej jest niewielki. Dlatego lepiej być w mniejszej, ale mieć w niej dużo do powiedzenia – zwłaszcza, że ta mniejsza frakcja w której będzie PiS ma duże szanse stać się języczkiem u wagi decydującym o niemal wszystkim - tak jak PSL w polskim Sejmie. Obiecywana przez Donalda Tuska po zwycięstwie PO posada przewodniczącego parlamentu europejskiego dla Jerzego Buzka jest funkcją reprezentacyjną, więc przeniesie Polsce niewiele korzyści.

Za podyktowane emocjami decyzje Polaków przy urnach wyborczych zapłacimy wszyscy. Jednak jeszcze nie jest za późno.

Filip Stankiewicz

Brak głosów

Komentarze

Po takim wyborze 86-62-86, mam patrzeć na te chamskie ryje, wypasione dupy i ABS'y/absolutny brak szyi/Palikota, Kalisza!!! czy Grasia i Tuska!?
Tylko nie to!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#40497

[quote=antysalon]Po takim wyborze 86-62-86, mam patrzeć na te chamskie ryje, wypasione dupy i ABS'y/absolutny brak szyi/Palikota, Kalisza!!! czy Grasia i Tuska!?
Tylko nie to!
pzdr[/quote]

A czy ja kogoś zmuszam? :)

Pozdrawiam

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

Vote up!
0
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#40498

Przypomina mi się pewna przypowieść o pewnej pani i deszczu. Czyżby nasz naród doszedł już do takiego stopnia upodlenia?

Ciekaw jestem kiedy w końcu Polacy w swojej masie zoriętują się, że dalsze nazywanie plucia im w twarz deszczem najzwyczajniej w świecie doprowadzi ich do sytuacji owej pani spod latarni.

A że, jak mawia pewien nieprofesor, pani jest i brzydka i leciwa, to i nikt nie zechce skorzystać z usług.

Wygląda na to, że pozostał już tylko jeden stopień do bezdennego dna. Polacy są już żebrakami Europy, a co robią żebracy jak nie dostają groszaków? Oddają swoje kobiety. Proceder już się zaczął, a kiedy Polacy przejdą na masówkę? Życzę zdrowia wszystkim "młodym, wykształconym z dużych miast", bo o rozum to chyba już za późno. Tak zawzięcie piłowali galąź na której siedzieli, że udało im się to. Problem w tym, że polecieli nie tylko oni. Polecieli wszyscy.

____________________________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#40510

Tak bardzo chełpił się rząd naszą "zielona wyspą" i suchą nogą w kryzysie że musimy dodatkowo dopłacić 1 mld euro do składki unijnej.Nikt o tym nie napisał,żadne medium o tym nawet nie bąknęło a można sprawdzić w M.Fin.Ale co tam,stać nas na to.A porównywanie rozwoju gospodarczego ze starymi krajami Unii np.Niemcami,gdzie oscylował w granicach2% a u nas ok.7% o czym świadczy.Gdzie ta wspaniała,cudowna ręka rządu.Podziękujmy Tuskowi przy urnie.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Vox populi

#40569

policz sknero ile z tego budżetu Polska dostała i przestań płakać

Vote up!
0
Vote down!
0
#169032