„Tłit” Premiera i „mocne słowa” Kaczyńskiego

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Po powrocie ze spaceru rzuciłem się na media elektroniczne, oczywiście głownie te mainstreamowe bo przy ich możliwościach liczyłem na opis zdarzeń „w czasie rzeczywistym”. Oczywiście chciałem zobaczyć jak mają się sprawy w Kijowie, na Majdanie. Nie ukrywam, że interesowałem się także przebiegiem wizyty Jarosława Kaczyńskiego. Problem w tym że w tej chwili w głównej telewizji informacyjnej czyli TVN-e zrobiło się dość zabawnie. O ile w relacjach Kaczyński jest pokazywany podczas rozmowy z dziennikarzami (o tym kolega Cleofas opowiada na „górce”), na pasku TVN cytuje fragment „tłita” premiera Tuska, w którym dziękuje on Jarosławowi Kaczyńskiemu za „mocne słowa”.
 
Zestawiają oba te fragmenty można odnieść wrażenie, że Tusk dziękuje Kaczyńskiemu za bezlitosną ocenę Sikorskiego, którego w Kijowie nie ma.
 
Ja rozumiem, że decyzja Kaczyńskiego to kłopot nie tylko dla władzy w Warszawie ale też dla popierających ją mediów. Rozumiem, że TVN nie pokazała Kaczyńskiego na Majdanie bo nie chciała. Michnika pod ukraińską ambasadą przed chwilą pokazała bo chciała. To taka uwaga na temat chęci ale i możliwości. W Kijowie jest ekipa i pokazuje co chce. Ja to rozumiem bo cała prawda całą dobę ale biznes jest biznes. Dzięki temu biznesowi dowiedziałem się, że w Kijowie jest Protasiewicz i, tak to wygląda z perspektywy Wiertniczej, jest tam pierwszoplanową postacią.
 
Jednak takie kombinowanie prowadzi właśnie do takich śmiesznostek jak ten TVN-owski zestaw. W którym Tusk jakby zgadza się z Kaczyńskim że Sikorski powinien zająć się czymś innym niż się zajmuje.
 
Swoją drogą ciekawe jak na „tłit” Tuska zareaguje ta część sieciowych komentatorów (spora), która z zapałem pluła i ciągle jeszcze pluje na Kaczyńskiego. Uczciwość nakazywałaby teraz zacząć pluć też na Tuska.
 
wyborcza.pl publikuje zdjęcie. Nie wklejam bo mnie "agencja.gazeta" ścignie. Wklejam link: http://bi.gazeta.pl/im/53/b9/e5/z15055187AA.jpg
 
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Niestety, czasy Trybuny Ludu minęły (dzięki elektronicznym mediom) i przyjdzie i na nich kryska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394000

W niedzielę wieczorem w kancelarii premiera odbędzie się spotkanie poświęcone wydarzeniom na Ukrainie - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

W spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem udział wezmą: minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, szef KPRM Jacek Cichocki, podsekretarz stanu ds. współpracy rozwojowej i problematyki wschodniej w MSZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, szef Agencji Wywiadu gen. bryg. Maciej Hunia oraz dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich dr Olaf Osica.

W Kijowie i innych ukraińskich miastach demonstracje trwają od 21 listopada, kiedy rząd Ukrainy ogłosił, że wstrzymuje przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. W niedzielę w Kijowie trwa wielotysięczna prounijna demonstracja.

PAP

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/tusk-zwolal-spotkanie-ws-ukrainy,9207588303#ixzz2mF7I8pDu

***********************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#394032

on dopiero teraz łaskawie zwołuje co ? Spotkanie. Zamiast NARADY !
Oto polityka zagraniczna bantustanu. Sikorski ćwierka dyrdymałki na tweetcie i pęka z dumy ile to on w sprawie ukraińskiej dokonał, a prawda jest taka, że tyle samo co w sprawie wraku tutki. Pajace i pozerzy...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#394234