Inna twarz Platformy

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

 

Czekając wczoraj na choćby przybliżone wyniki elbląskiej elekcji, na "czerwonym pasku” jednej z telewizji informacyjnej zobaczyłem wynik jednego z naprędce zorganizowanych w mieście sondaży oraz komentarz kandydatki Platformy Obywatelskiej, której dawał on dość wyraźne zwycięstwo. Pani Gelert zapowiadała, że dzięki temu zwycięstwu Platforma ma okazję pokazać „inną twarz”.
 
To, oraz „gorące” komentarze zwolenników PO, pojawiające się w formie notek czy głosów w dyskusji na forach już po podaniu szacunkowych wyników, przekonujące słowami pokonanej Gelert że PO „nie poniosła porażki lecz nie zwyciężyła” to znakomity punkt wyjście by z tej „innej twarzy” Platformy wyciągnąć parę wniosków.
Wbrew dobrej minie kandydatki PO, wynik wyborów to klęska tej partii. I to rozumiana dwojako. Po pierwsze przegrała ona i utraciła władzę w miejscu, w którym było to nie do pomyślenia. Co pokazuje, że urok osobisty Tuska, desant ministrów, otwieranie w świetle kamer „nowych domów” już nie działa tak, jak powinno. To dobrzy komentarz do wyrażonej ze spora pewnością siebie opinii szefa PO i premiera, że do 2015 r. „los się musi odmienić”.
 
Po drugie to sprawa „siły rażenia” wspomnianej przez Gelert „innej twarzy PO”. Już po I turze wyborów, w której Wilk pokonał Gelert circa 10 punktami procentowymi, pojawiły się głosy, wskazujące, że ostatecznie wygrać może kandydatka z drugiego miejsca. Nie były one, w tym dość głośne i skutkujące sporym odzewem w Salonie 24 kalkulacje J. F. Libickiego, pozbawione logiki. Kiedy zatem uruchomiona została akcja „Jarucka bis” i ujawniono „taśmy prawdy”, byłem przekonany, że może się to Platformie i jej kandydatce udać. Inaczej niż większość, na wspomniany, przeprowadzony po amatorsku sondaż jednego z miejscowych portali patrzyłem jako na coś całkiem prawdopodobnego. A może i pewnego.
 
Te 3 punkty procentowe na korzyść Wilka, uzyskane mimo pokazania przez PO „innej twarzy” to tak naprawdę nokaut. Pokazujący, że możliwości partii Tuska, dość urozmaicone w formie, mają coraz mniejszą skuteczność i, powiedzmy, „siłę rażenia”.
Elbląg, jako rozgrzewka przez kolejnymi, ujętymi i jeszcze nie znajdującymi się w politycznym kalendarzu kolejnymi elekcjami to cenna i bardzo potrzebna lekcja. Pokazująca przede wszystkim jak będzie wyglądać „inna twarz” PO walczącej o polityczne trwanie u władzy. Będąca przy tym nauczka i przestrogą dla jej przeciwników, którzy już wiedzą, że zanim cokolwiek zrobią czy powiedzą, muszą sobie przypomnieć, że gdzieś może się czaić ukryte oko czy też ucho Platformy, będące właśnie częścią tej :”innej twarzy”. Mimo nerwów, jakie na finiszu sprezentował nam Elbląg dobrze, że metody walki wyborczej zdesperowanej partii Tuska mogliśmy zobaczyć tam a nie w skali ogólnopolskiej.
 
Mam nadzieję, że ta elbląska lekcja nie zakończyła się jeszcze. Że „taśmy prawdy” będą miały swój ciąg dalszy bo to nie był ot taki sobie epizodzik tylko dość specjalna i bardzo niebezpieczna odmiana „demokracji” made in PO. Mam nadzieję, że polityczni konkurenci nie pozwolą na to, by z pamięci wyborców wyleciało to, jak Platforma próbowała zachować władze w Elblągu i jakich metod używała przeciwko konkurentowi próbującemu zrewoltować przeciwko niej Warszawę.
 
Świadomość, że przy kolejnych wyborach częściej będziemy oglądać tę „inną”, esbecka czy tam jarucką „twarz” partii, co sama siebie nazwała „obywatelską” to najważniejsza wartość dodana tego, co działo się i stało w Elblągu. Gdzie PO, mimo brudnej gry, z którą rzecz jasna „nie miała nic wspólnego” dostała baty. Wiadomo już jak będzie grać i wiadomo też, że to już nie działa, jak działało.
 
Ja rozumiem wagę tego w końcu prowincjonalnego miasteczka dla balansującej dziś na równi pochyłej i próbującej złapać na dłużej równowagę partii władzy, ale wydobycie takiego asa z rękawa i pozwolenie na to, by odpalona bomba okazała się mizernym kapiszonem, z punktu widzenia wyborczej walki, to duży błąd.
 
Nie bez satysfakcji pozwolę sobie zauważyć, adresując te uwagę do przegranej Gelert i stojącego przed kolejnymi przegranymi Tuska, że tę „inną twarz”, którą postraszyli w Elblągu, mogli zachować na lepszą okazję. A tak ludzie zobaczyli, przyzwyczaili się i wiedzą, czego mogą się spodziewać.

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Banda rudego nigdy nie zmieni swojej twarzy.To twarz oszusta skorumpowanego polityka..Wystarczy popatrzyć na twarze--niesioła-olszewskiego czy halickiego,nie mówiac już o twarzy rudego i jego wilczych oczkach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#368685

Zdarza sie Tobie napisac komentarz, w ktorym nie pisalabys o "rudym"?

Pytam, bo raz, ze to nudne, a dwa, ze Tusk tak naprawde nie jest rudy. Zawsze mnie troche dziwilo takie okreslanie koloru jego wlosow, bo rudy to zupelnie inny kolor jest.

Ty zas nie masz praktycznie nigdy nic wiecej do dodania od jakiegos pozbawionego substancji bluzgu "na rudego".

Wysil sie troszke i sprobuj cos nowego wymyslic, bo naprawde nudna jestes.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368691

Rozbawiła mnie " twarz " małgośki Kidawy Błońskiej , a raczej wstrętny ryj  tego babsztyla która nie POtrafiła przyjąć do wiadomości że, kres jej guru dobiega końca.

Za maską " nic się nie stało " próbowała  skrzywionym uśmieszkiem  nadrabiać fakty z Elbląga. / wypowiedź dla tvp-info , dzisiaj rano/

A przecież to dopiero POczątek  tonącego Titanica , takich krzywych " uśmieszków " będziemy mieli setki.

Pozdrawiam myślących .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368710

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#368686

Odliczajmy głośno kolejne przegrane PO. To tak ładnie brzmiało w propagandzie medialnej przeciw PIS.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#368692

Fajansiarze, "przekręcić" wyborów w jednym mieście już nawet nie potrafią ?

;))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#368704

rudy zostało dawno przyjete nie tylko na np,więc nie widze związku poruszania tematu rudego jako okreslenia persony.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#368717

Jeśli odpowiadasz na czyjś komentarz, to musisz to wyraźnie zaznaczać albo zamieszczać swój wpis pod komentarzem, na który reagujesz. Dokładnie tak, jak ja to zrobiłem z tym komentarzem do Ciebie.
Będzie wtedy łatwiej uchwycić "związek poruszania tematu" jak to zgrabnie ująłeś.
Mimo iż określenie "rudy" w odniesieniu do Tuska zawsze wydawało mi się niedorzeczne, nigdy do tej pory się na ten temat nie wypowiadałem, bo mi to niespecjalnie przeszkadza.
Od pewnego czasu obserwuję komentarze użytkownika marika. Monotonia i prymitywizm tych wrzutek są porażające.
Dlatego pozwoliłem sobie w końcu zareagować, bo nie odpowiada mi denny poziom tych komentarzy. Denny m.in. z powodu nieustannego mielenia tego rudego i jego bandy.
Niechby i słuszne ideowo, są te komentarze na poziomie dolnego onetu.
Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia Ciebie zadowolą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368738