Anatomia wściekłości

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Sposób, w jaki środowisko „Gazety Wyborczej” reaguje na decyzję o emisji filmu Anity Gargas jest najlepszym dowodem na to, jaka jest rzeczywista waga tego obrazu. Oczywiście nie chodzi o żadną walkę o prawdę bo w ustach ekipy, która do dziś nie raczyła się rozliczyć z „czterech podejść”, sławetnego „jak nie wyląduję to mnie zabije”, z „Błasika w kabinie” trzymanego tam do końca i niemal siłą i wreszcie „kłótni Protasiuka z Błasikiem na Okęciu” słowo „prawda” zawsze będzie budzącym sprzeciw dysonansem.
 
Kiedy czytam z jakim zapal em Agnieszka Kublik propaguje skrajnie idiotyczną tezę, wedle której „kłamliwy” film Gargas przynosi „potwierdzenie faktów opisanych przez jego komisję” (komisję Millera), jest mi jej po ludzku żal. Przestaję od niej wymagać jakiejkolwiek logiki w jej wynurzeniach bo jest ona niejako ofiarą mizerii tych, na dokonaniach których musi w swej walce bazować. Swego czasu odniosłem się do jej wynurzeń na temat lecącego „kołami do dołu” samolotu, który w tym czasie „był pochylony o 90 stopni” i myślę, że nie warto się rozwodzić nad szczegółami argumentacji czy to wspomnianej autorki. Kto chce, powinien sam zmierzyć się z fiksacją Kublik, powtarzającą te swoje „pochylony o 90 stopni, więc podwozie było doskonale widziane z drogi”* Ona z tym osobliwym przypadkiem „logiki” i „geometrii Smoleńskiej” pozostanie już pewnie na zawsze.
 
Ciekawsza jest taka generalna uwaga, którą można adresować do całej redakcji z Czerskiej jak też indywidualnie do Kublik czy też do wspierającego ja mocno ostatnio Maziarskiego**. Uwagę, która pewnie i tak odbije się od przeradzającej się w agresję (proszę przeczytać linkowany wywiad Kublik z Braunem) niemocy wobec społecznego odbioru smoleńskiej tragedii. Jeśli Kublik… Choć ją może zostawmy. Jeśli nie widzi ona sprzeczności w traktowanej przez nią niczym fragment biblii uwadze Laska, że kłamstwa filmu potwierdzają wersję komisji, a wersja ta jest samą prawdą, znaczy, że szkoda od niej wymagać czegokolwiek ponad te jej przejawy desperacji. Ale reszta, z Maziarskim na czele powinna być przecież zadowolona z faktu, że ogłupiani dotąd… Swoją drogą ciekawe kto ogłupiał tych Polaków jeśli mieli oni dotąd do czynienia niemal wyłącznie z wersją oficjalną oraz z wynurzeniami redakcji z Czerskiej i Wiertniczej? Tak więc powinni się na Czerskiej cieszyć, że Polacy będą mieli okazję zetknąć się wreszcie z filmem Gargas i go wyśmiać.
 
O ile wyśmieją.
 
I chyba właśnie w tym problem Kublik et consortes. W tym, że o ile oni nie potrafili wbić do głowy Polakom tego, co wcześniej lansowali a ja przy początku przypomniałem, z filmem Gargas i jego tezami może być całkiem inaczej.
 
I stąd ten strach. Stąd ta nerwowość Kublik plotącej o tych 90 stopniach, stąd ta frywolność Maziarskiego, który najchętniej pozbawiłby Polskę prądu, cofając ją do Średniowiecza. Byle tylko nie poszły w eter konkluzje „Anatomii upadku”.
 
Aż się chce Maziarskiego miarkować w tym jego totalniactwie zwracając uwagę, ze mamy wiek XXI i cały arsenał lżejszych środków. Znanych przecież od dość dawna. Jakby pan Maziarski dobrze poszukał, pewnie w jakiej piwnicy czy garażu znalazłby jakiś sprawny zestaw, którym kiedyś, bez żadnego tam wyłączania prądu, ograniczano Polakom dostęp do „kłamstw monachijskich”. Niech pan poszuka, panie Maziarski a nie od razu jak jaka „małpa z brzytwa”, niepomna ciągłego progresu.
 
A swoją drogą jeśli spory zestaw „kłamstw smoleńskich” wytrzymały szpalty rodzimej gazety państwa Kublik i Maziarskiego to chyba i telewizja publiczna wytrzyma treści, od których pani Kublik odruchowo obraca się o 90 stopni, podwoziem do dołu a Maziarskiemu wyłącza się prąd.
 
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Proponuję niewielkie uzupełnienie tytułu, który powinien brzmieć:

Anatomia patologiczna wściekłości.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348426

 "PATOMORFOLOGIA WŚCIEKŁOŚCI". Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348448

(copyright by Boris Vian) jak już to wszystko się rozpadnie - zakłamany rząd, (bez)ład mendialny. Jak już wszystkie maski opadną i zasłony za którymi jak na razie się skutecznie ukrywają, kim będą? Jak będą ich zżerały frustracje i poczucie doznanej sprawiedliwości i w jakich śmietnikach będą żerowali? Wszak nie wszyscy uciekną - część nie zdąży, a część nie będzie miała dokąd (kto będzie chciał przygarnąć szumowiny potrafiące wyłącznie łgać na zamówienie). Smutne to ale wcale nie jest mi ich żal bo sami sobie ten los pracowicie i konsekwentnie wykuwają, a czasu na skruchę i win odkupienie za wiele nie zostało.

Pozdrawiam

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#348438

Nie kupuje i nie będę kupował takiego gówna.
Nie mam zamiaru samobójczego,a po przeczytaniu tego gówna,boję się że krew mnie zaleje z nerwów.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348472

 Żebyś przypadkiem się nie przeliczył . Taki scenariusz już miał nastąpić po upadku poprzedniego systemu , a wyszło jak na załączonym obrazku . Już od dawna trwają gorączkowe przygotowania do tego , by do takiej sytuacji nie doszło , i obawiam się , że wiele już zrobiono w tym kierunku . Te "śmieszne" ruchy na scenie politycznej i totalna "bezradność" opozycji każe mi myśleć , że upadek tej ekipy będzie łagodny i gładko przejdziemy w następny kanał który nam szykują , z hasłem " Bóg , Honor i Ojczyzna " na ustach .

Jeśli nie zaczniemy myśleć , a z tym jak wiemy , wielu " przyszłych szczęśliwców " ma poważny problem .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

TYBERIUSZ

#348500

Maziarski to syn, nie ojciec. Widać, czasem jabłko pada daleko od jabłoni. Choć z drugiej strony, wychowanie dzieci to też odpowiedzialność której nie można uniknąć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348499

Pan Jacek Maziarski byl czlowiekiem odwaznym, skromnym i zasluzonym dla budowania wolnych mediow. Pozostal wierny swoim idealom do konca zycia, byl rowniez jednym z administratorow tego portalu.
Za Maziarskiego juniora pozostaje nam tylko sie modlic. Jedynie w Bogu nadzieja wobec tak daleko posunietej glupoty i nienawisci.
Uklony.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#348551