Oj Nowak, Nowak… (paski TVN-u)

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Pisałem właśnie tekst na zupełnie inny temat kiedy z paska w TVN24 przeczytałem, że zdaniem biegłych jeden z zegarków Sławomira Nowaka jest podróbką wartą 600 zł.* Przyjmując do wiadomości fakt, że przy takiej cenie jest to najpewniej wyrób przewyższający jakością całkiem sporo produktów markowych, nie da się jednak zaprzeczyć, że podróbka to podróbka.** I jej istnienie w podanym kontekście przynosi panu Nowakowi większy wstyd niż cokolwiek, co można by sobie w związku z nim wcześniej wyobrażać. Niechby prowadzał się z kobietami wszetecznymi, niechby słaniał się na nogach po nadmiernej konsumpcji napojów wysokoprocentowych u bram Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, niechby i łapówkę wziął. Oficjalnie by się go potępiało ale na boku prawie każdy by przyznał, że chłop wypić musi, rąk z dala nie utrzyma, chyba że chory a jak jeszcze zaradny to czego więcej chcieć?
 
Jeśli jednak ktoś taki jak pan Nowak, pozujący i to skutecznie na rasowe „ciastko z kremem i wisienką” daje się złapać na tym, że krem jest do golenia a wisienki nawet lepiej nie sprawdzać, skala obciachu jest niebagatelna. Staram się właśnie wyobrazić sobie najaktualniejszą minę pewniej pani stylistki, której przyszło oceniać, na podstawie fotografii z zamazaną twarzą, styl pana ministra i która aż jęknęła tracąc chyba odrobinę kontroli nad emocjami, gdy wśród tych fotek zobaczyła pana Sławomira z zakrytą twarzą ale za to z odkrytym torsem i przepiękną rzeźbą brzucha. Musi żałować i swego werdyktu, w którym uznała pana Sławomira za osobę stylową, i, szczególnie, tego swego westchnienia. Podróbka to jednak tylko podróbka…
 
Przyznam szczerze, dziwię się, że pan Nowak w ogóle dopuścił do tego, by owa podróbka znalazła się w rękach fachowców. Ja na jego miejscu, gdybym tyle wysiłku włożył w tę rzeźbę wspomnianą i w ogóle w ten wizerunek stylowy, prędzej bym zżarł owego łżesikora niż pozwolił go zbadać a wynik podać do publicznej wiadomości.
 
Ktoś powie, że czepiam się spraw pobocznych. Niby racja. O ile uzna się, że reputacja konstytucyjnego ministra to coś pobocznego, do czego uwagi nie warto przykładać.
 
Przypomnę jednak, jak swego czasu obśmiewano panią Szczypińską za jej torebkę Gucciego czy tam Luisa Vuittona, kupionej za grosze na bazarku. Pomijając to, że pani Szczypińska nie była (i być może nigdy nie będzie) konstytucyjnym ministrem warto zauważyć, że jej nigdy nikt za „ciacho z kremem i wisienką” nie miał, jej stylu nie podziwiał żaden stylista i raczej nikomu na jej widok wzdychać się nie chciało. Poza tym nie sądzę, że ktokolwiek z PO zechce tym argumentem bronić kolegi- byłego ministra. Wyszłoby jeszcze gorzej niż nic nie robić w tej sprawie.
 
Ewentualne nagłośnienie niby Hublota pana Nowaka może skutkować żartami czy nawet całkiem poważnymi sugestiami, że cały ten rząd a być może i całe ugrupowanie jest tyle samo warte co ta podróbka.
 
Zresztą sam fakt podania tej wiadomości przez TVN, stację, która „cała prawdę całą dobę…” pokazuje, że ma to znaczenie. I że nie ma co nawet próbować chować tego przez ludzkimi oczami bo i tak będzie się o tym mówić.
 
Myślę w związku z tym, że nawet „oczyszczony” pan Nowak raczej już do rządu nie wróci. I nie tylko dlatego że proces „czyszczenia” go może potrwać nieco dłużej niż obecna ekipa. Po prostu dla uniknięcia niewygodnych pytań choćby o to gdzie pan Nowak tak tanio Hubloty kupuje.
 
Swoja drogą dość przygnębiającym dla zwolenników obecnej ekipy musi być widok pana Premiera, którzy z zapałem w TVN-24 opowiada właśnie czego to nie zrobi w najbliższej i dalszej perspektywie i towarzyszący mu pasek poniżej, informujący i o tej podróbce panu… znaczy pana Nowaka i, zaraz obok, o panu Protasiewiczu, zeznającym w prokuraturze. Można się dziwić, można się cieszyć albo smucić (wedle upodobań), że te dwie „twarze partii” w takim kontekście dziś stanowią jej oblicze. Dla nich i dla niej nie tylko na paskach TVN-u
Brak głosów

Komentarze

Może i ma szczerą chęć mieć tors jak Tarzan, ale to nie zmienia faktu miałkości intelektu, braku honoru (nagminne) a już wogóle wstydu czyli szacunku dla siebie samego!!!! On poprostu jest chłystkiem, któremu trafiło się być przystojnym. I tyle. A jeszcze mu się trafiło być kolegą Tuska. No. To chyba wszystko co można dziś o Nowaku powiedzieć. Jako o człowieku oczywiście.
Po za tym, to chyba było inaczej. Tak myślę, ale mogę przecież pospekulować? No więc (polonistów przepraszam) mogło być i tak że Sławusiowi żal się zrobiło że mu zabiorą ten zegarek, bo jako obiekt dochodzenia może być skonfiskowany/zatrzymany(?) na tzw. poczet (kary, domiaru czy czort wie czego). Więc pobiegł na bazarek i zaniósł naiwnemu(?) prokuratorowi co tam kupił. Mmogło tak być? Mogło. Konfabulacja? A czemu nie? Przecież autostrada była przejzdna! I autostrady były i pieniądze za te autostrady też były. W kieszeni ofiarodawców Sławusia.
Ten Nowak to jednak tylko udaje Nowaka. Tak naprawdę to jest podróba, tylko nie wiemy jeszcze czyja lub kogo. Niestety mamy takich w Polsce zbyt wielu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#391042

zakładam po nicku, że facet z Ciebie. Zostaw więc ocenę męskiej urody, w tym nowakowej, babom!
Ja, kiedy tylko patrzę na jego gębę, najchętniej obsadziłabym go w roli zakapiora, którego można się w ciemnej ulicy zdrowo wystraszyć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#391052

Ossalo, dwóch niewątpliwie facetów, Mazurek i Zalewski określa gościa, jako "z twarzy podobny do stopy". Czy można chcieć więcej?! 

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#391073

Mazurek i Zalewski maja rację. Ja bym jeszcze dodała, że do stopy po przebytym maratonie...

Vote up!
0
Vote down!
0
#391092

te nasze bezkompromisowe kobietki. :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#391077

Nie zapieniaj sie tak. Nie znam sie na facetach I napisalem to co mi tam w pamieci brzeczalo. No I dalem plame.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#391090

akurat po twarzy Nowaka, przystojnej czy nie, jak kto woli, widać hektolitry, które przez niego przepłynęły i nie mam tu na myśli coli czy woda mineralnej :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#391094

PeGie Seremet wystąpił do Sejmu o zabranie immunitetu byłemu ministru Nowaku.

Teraz pewnie nastąpi spektakularne odbieranie, po którym będzie efektowne zawieszanie przez Nowaka swego członkostwa  w PO, a na koniec jeszcze bardziej spektakularne zatrzymanie. Pierwsze nie będzie schodziło z żółtego paska przez dwa dni, drugie przez trzy, a trzecie przez tydzień.

Pozostaje jeszcze pytanie: co każde z tych (niesłychanie dla Polski ważnych) wydarzeń będzie przykrywało?

 

 
Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#391078

Kurcze, w południe miałem identyczne impresje.

http://jazgdyni.prawynurt.pl/klub-dyletantow/obciach-wiocha-i-zenada,1236.htm

Vote up!
0
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#391114

A mnie sprawa z zegarkiem wydaje sie dziwna.Już dawno był o tym szum,a teraz o jakiś drobiazg konsekwencje???Nie z takimi aferami rzad sobie radził i nikt ze stołka nie spadl.Nie na takie marne pieniadze robia peowcy przekrety i nic......Nowak tak łatwo i szybko podał się do dymisji???To dziwne...peowcy przecież stanowisk trzymają się zawziecie.Dlaczego wtedy nie było mowy o podrobce zegarka tylko teraz???Taki dandys i podróbka??/Niewiarygodne.Myslę,że chodzi tu o coś wiecej...coś jest uknute....to jakas zagrywka...może kiedys się dowiemy.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>strychninka</p>

#391136

i pojdzie do kasacji zeby nie bylo smierdzacej sprawy oby tylko ludzie nie zgineli.

Vote up!
0
Vote down!
0
#391165