Pedofil! Kryć się!

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Sposród wielu mediów Radio Gdańsk wyróżnia się troską o obywatela. Zabezpiecza nas nie tylko przed wpływem wrogich i zgubnych idei na nasze dusze, ale też i przed zakusami na nasze ciała.

Dziś niedziela, rano włączam Radio Gdańsk i już wiem o zagrożeniu czekającym mnie niechybnie ze strony pedofili w sutannie. Pierwszy big news to casus pedofilia w sutannie właśnie.

To jest świetny pomysł zapewnienia narodowego bezpieczeństwa, który warto rozwinąć. Ponieważ jutro jest
poniedziałek, a wszystkie dzieci udają się do szkoły a dorośli do pracy, powinni mieć się na baczności - dzieci
przed pedofilami wśród pedagogów, a dorośli - wśród pracodawców.

We wtorek ostrzegamy przed pedofilami wśród wojskowych i wolontariuszy, bo i wśród nich mogą ukrywać się pedofile. W środę należy bacznie śledzić ślusarzy i śmieciarzy i nie zapominać o siostrach zakonnych, siatkarzach i siatkarkach, szczególnie w rejonie szatni, bo tam może czyhać pedofil. I tak do końca tygodnia.

Wprawdzie obrońcy Kościoła utrzymują, że proporcja pedofili wśród duchownych jest nieporównanie niższa w stosunku do innych profesji, ale nie należy dać się zwieść, bo statystyki bywają mylące, tak jak w tym właśnie przypadku.

Przecież, tak jak wszyscy Polacy muszą zetknąć się z pedagogami czy pracodawcami, tak nie wszyscy muszą zetknąć się z duchownymi. Nie wszyscy są wierzący a zatem nie wszyscy są narażeni w tym samym stopniu na atak pedofila. Tym samym znacznie wzrasta ryzyko statystyczne dla osoby wierzącej uczęszczającej do kościoła.

Tak więc nic nie zwalnia nas od obowiązku zachowania czujności. Czuj duch i włącz Radio Gdańsk.

Ocena wpisu: 
Brak głosów