Jak dyskutują Rosjanie

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Parę dni temu przysłuchiwałem się dyskusji w TVRepublika, w której występowali dwaj Rosjanie, jeden proputinowski dziennikarz, a drugi antiputinowski politolog pracującw na uczelni w Opolu.Ten pierwszy najpierw sprowokował prof. Andrzeja Nowaka do opuszczenia studio, po czym, gdy Wildstein zaczął go temperować, sam opuścił studio.

http://niepoprawni.pl/blog/2541/jak-wyglada-dyskusja-po-rosyjsku-w-tvrep...

A dzisiaj mam link do powtórki z rozrywki:

http://niezalezna.pl/46440-obrazaja-i-wychodza-na-takim-poziomie-dyskutu...

Widać skąd rządzący i establishment czerpią natchnienie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zachowanie się red. Wildsteina było w moim odczuciu kompromitujące, skandaliczne, żaden moderator w RFN tak by się nie zachował. Wildstein był gospodarzem programu, zaprosił red. Kirianowa, polska tradycja mówi: "gość w dom, Bóg w dom". W żadnym wypadku moderator nie może być dyskutantem, Kiranow miał prawo oczekiwać od Wildsteina, że widz nie będzie wstanie się zorientować jaką pozycję wobec tematu ma moderator - to bardzo ważne, bo dyskutanci znajdują się w trudnej sytuacji psychologicznej i oczekują od moderatora neutralności - miał do tego prawo szczególnie nie znający języka red. Kirianow, wobec którego red. Wildstein zachowywał się jak cham. Red. Kirianow miał rację, że wyszedł, tym bardziej, że Wildstein opowiadał antyrosyjskie brednie i nie ukrywał swej wrogości wobec Rosji i zaproszonego gościa. W rezultacie Wildstein przekształcił dyskusję na temat oficjalny w dyskusję o sposobie moderacji dyskusji i spowodował opuszczenie jej przez red. Kirianowa.
____Dyskusja nie ma sensu, gdy wszyscy mają to samo zdanie i nie oznacza, że np. red. Kirianow ma we wszystkim rację, ale chamstwo wobec zaproszonego do niej cudzoziemca kompromituje nie tylko red. Wildsteina. W normalnym kraju red. Wildstein już nigdy nie moderowałby w żadnej telewizji.
____Prawda jest taka, że Rosja nie buduje imperium - choćby dlatego, że Rosja ma PKB zaledwie ok. 1,67 bln. euro, co przy ludności ok. 142 mln. oznacza na głowę ok. 12.000 euro, zaś budżet rządu Rosji wynosi nieco ponad 310 mld. euro, a licząc parytetem siły nabywczej ok. 402 mld. Dla porównania pacjent UE, należąca do PIIGS, Hiszpania ma PKB po kryzysie, w 2012r. ok. 1,050 bln. (przed kryzysem było to 1,4 bln. euro), ale PKB na głowę ma prawie dwa razy tyle co Rosja, bo ok. 22.772 euro, zaś budżet rządu Hiszpanii (z pomocą UE?) wynosi ok. 380 mld. euro. Z budżetem rzędu nieco ponad 400 mld. euro rząd Rosji z trudem może sfinansować utrzymanie i modernizację swego parasola atomowego, swe badania kosmiczne, swą naukę, nadążanie z konstruowaniem współczesnych samolotów, czy czołgów - na wyposażenie w nie całej armii już Rosję nie stać, budowane są tylko modele testowe i na eksport. Trochę lepiej wygląda w zakresie obrony przed atakiem z powietrza - tu Rosja ma znakomite antyrakiety i broni Moskwy oraz ma trochę jednostek mobilnych. Mając olbrzymie terytorium i długie granice bardzo dużo kosztuje wyżywienie ok. miliona żołnierzy, płace dla żołnierzy zawodowych, utrzymanie koszar. Rosja graniczy min. z potężnymi Chinami. Putin ma duże poparcie, wybory wygra bez ich fałszowania, bo zlikwidował nędzę i ogranicza biedę przekazując olbrzymią część dochodów z gazu/ropy na cele socjalne i podwyżki płac dla Rosjan. Do tego wydatki na ochronę zdrowia i kulturę. To co zostaje nie pozwala na budowę imperium. Czy Hiszpania może budować imperium?
____W Polsce grupa ludzi zajmuje się oczernianiem UE, Rosji i RFN oraz wychwalaniem USA - bez związku z jakąkolwiek rzeczywistością, a to co można zobaczyć w TV Republika przypomina mi napad obłędu. Tą postawę można było zobaczyć także w dyskusji: prof. Nowak bredzi wmawiając, że Rosji można coś zarzucić ws Syrii, bo Rosja ma prawo mieć bazę i jakieś interesy w Syrii, a red. Kirianow ma rację, że Rosja działa ws Syrii zgodnie z interesem wspólnoty międzynarodowej i zadaniem jakie postawiła przed nią ludzkość powierzając stałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Generał USA, Wesley Clark ujawnił już przed laty, że jeszcze rząd Busha juniora podjął decyzję obalenia 5 rządów na Bliskim Wschodzie, w tym rządu Syrii: http://www.youtube.com/watch?v=SXS3vW47mOE Były minister spraw zagranicznych, Dumas, opowiedział w lipcu 2013r., we francuskiej TV, że gdy ponad 3 lata temu był w Londynie, to dyplomaci brytyjscy powiedzieli mu, że GB i USA organizują operację obalenia rządu Syrii, i zaproponowali, by Francja się do tej operacji przyłączyła. W Iraku USA i Polska spowodowały zniszczenie 2 milionowej wspólnoty chrześcijan, w Syrii obalenie rządu Syrii byłoby wyrokiem na ok. 2.2 mln. chrześcijan. TV Republika świadomie i bezczelnie ukrywa przed widzami, że chrześcijanie stoją po stronie rządu Syrii, a kilka tysięcy chrześcijan służy w wojsku rządu Syrii i nie przeszło na stronę od 2,5 roku zbrojonych przez USA tzw. "rebeliantów", w tym Al Kaidy (filmują się przy demonstracyjnym jedzeniu na surowo kawałków zwłok swych przeciwników, USA pewnie niedługo przeproszą Al Kaidę za zamordowanie Bin Ladena). Tak samo ćwiczenia Rosji są odbiciem ćwiczeń NATO w Polsce. Szczególnie Polska zaatakowała Rosję Tarczą, która miała umożliwić USA zamordowanie ponad 100 milionów Rosjan w drodze ataku atomowego.
___Rosjanie coś tam o imperium bredzą (można to po ludzku zrozumieć, to nie ma konsekwencji), ale Polska znalazła się pod zaborami w czasach, gdy Polska, gdyby mogła, sama wzięłaby udział w zaborach innego państwa, a Polacy sami siebie osłabili. Red. Kirianow odpowiadał spokojnie dopóki nie okazało się, że konfrontowany jest z bredniami antyrosyjskiej propagandy, a gospodarz programu nie zachowuje neutralności i nie chce normalnie prowadzić dyskusji. Red. Kirianow powinien zostać poproszony o sprecyzowanie, czy utożsamia Rosję z ZSSR, miał też prawo widzieć Rosję przez różowe okulary - na tym polegała też wartość jego wkładu do dyskusji: przedstawienie stanowiska Rosji. Na jego miejscu przypomniałbym, ze Rosja nie wpadła tak jak USA na pomysł, by domagać się od Polski by uznała się za współodpowiedzialną za Holocaustu i zapłaciła 65 mld. dol. haraczu. Argumentacja red. Kirianowa nie może usprawiedliwiać zaniechania neutralności przez moderatora, który pwinien spokojnie i zdecydowanie udzielać głosu, a nie myśleć o tym, jak zaatakować stanowisko zaproszonego gościa.
___Oglądam co tydzień ok. 7 dyskusji w TV RFN, ale nigdy nie zdarzyło się, by prezentowane były takie propagandowe brednie na jakikolwiek temat, jak w czasie tej dyskusji o Rosji, a żaden moderator w RFN nie naruszył swej neutralności w tak nieprofesjonalny sposób jak red. Wildstein. Powiedzmy sobie szczerze, że ten skandal wynika z sytuacji, w jaką wmanewrowali się Polacy swym zaślepieniem wobec modelu gospodarczego USA i niezrozumieniem, że USA to tylko formalna demokracja, ale realna oligarchia najbogatszych 10%: OFE, masowe marnotrawstwo w wojsku i zbrojeniówce, wolnorynkowe brednie, Polska jako najbardziej zacofany i najmniej innowacyjny kraj UE, zadłużenie blisko bilion zł, ale wzrost gospodarczy jak kraju, który nie ma takiego zadłużenia i pomocy z UE itd. itp. Wyobrażenia red. Wildsteina, prof. Nowaka, red. Ziemkiewicza, środowiska Gazety Polskiej i innych kompromitują się z dnia na dzień co raz bardziej, a Polacy będą się przed nimi bronić kolejną wyborczą przegraną PiSu. Nikt nie lubi, gdy się go szczuje sprowadzając do poziomu psa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Piotr Kraczkowski

#382574

Zanim prof. Nowak wyszedł ze studia,po jego słowach na temat tego co dzieje się na Białorusi, miała miejsce dziwna wymiana spojrzeń pomiędzy Rosjaninem i red. Wildsteinem.
Być może to tylko złudzenie. Oby.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#382577

...

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#382589

"gość w dom, Bóg w dom"

Należy rozumieć tak:

"Lenin w dom, bożek w dom"

Towarzysz ruskich towarzyszy z WSW.

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#382596

Bardzo dobrze przetłumaczyłeś na polski.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#382600

1.

Nikt nie zmuszał TV Republika by zapraszała red. Kirianowa.

2.

Gdy zaprasza się Lenina, to staropolska gościnność obowiązuje także wobec niego.

Nie biorę panu za złe, że pan tego nie pojmuje, bo dobrą strona PRLu było, że umożliwiła awans społeczny także ludziom, którzy od pokoleni żyli na fornalach. Może mi pan jednak wierzyć, że tak jest.

3.

Ma pan kłopot, bo Rosjanie, byli komuniści, twierdzą, że 2+2=4. Przecząc temu, tylko dlatego, że się to w tylko panu znany sposób kojarzy z WSW itp., będzie pan miał ciężko w życiu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Piotr Kraczkowski

#382610

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#382611

1.

Nikt nie zmuszał TV Republika by zapraszała red. Kirianowa.

2.

Gdy zaprasza się Lenina, to staropolska gościnność obowiązuje także wobec niego.

Nie biorę panu za złe, że pan tego nie pojmuje, bo dobrą stroną PRLu było, że umożliwiła awans społeczny także ludziom, którzy od pokoleń żyli na fornalach. Może mi pan jednak wierzyć, że tak jest. W takim filmie pt. "Czołg", pokazane jest, jak afgańscy analfabeci mając tradycję gościnności, jedli to, co zostawiał po nasyceniu się ich gość, Rosjanin, dezerter z armii okupanta ZSRR - i to pomimo, że sami cierpieli głód.

3.

Ma pan kłopot, bo Rosjanie, byli komuniści, twierdzą, że 2+2=4. Przecząc temu, tylko dlatego, że się to w tylko panu znany sposób kojarzy z WSW itp., będzie pan miał ciężko w życiu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Piotr Kraczkowski

#382619

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#382632

... czy Ty, ONWK nie zastanawiałeś się, dlaczego te CZERWONE GNIDY , zawsze wybierały "wolność" , na Zachodzie,
a nigdy nie prosiły o azyl towarzyszy z Łubianki ??
Pozdrawiam,
Marek
ps.
....a teraz, trochę z innej beczki.....
Mam nadzieję, że Przyjaciele z Wybrzeża, wesprą nas Warszawiaków w Walzowych Wykopkach ?
M.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#382696

Czy nie zauważasz, że dziś odzywają się emigracyjni bohaterzy, którzy oderwani od tutejszej rzeczywistości są tak łaskawi Nas pouczać,a nawet strofować.
Ciekaw jestem kim by tu i teraz byli, gdyby nie wyjechali do bezpiecznych krajów.
Boli mnie to szczególnie jako osobę, która w przeciwieństwie do tych wymądrzających się zapłacił nie tylko daninę z krwi ale i życia, że nie wspomnę o prześladowaniu tylko za to, że ktoś miał odwagę mówić nie grabieży ogólnonarodowego mienia Polaków.
Ciekaw jestem ilu krzyczało Lechy Lechy zamiast Bolek Bolek?

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#382715

Nie wiem czy zna pani niemiecki, ale nawet z wyłączonym dźwiękiem warto sobie obejrzeć, jak Niemcy kłócą się w dzień po wyborach, które najwyraźniej niektórych rozczarowały: http://www.ardmediathek.de/das-erste/anne-will/euro-kritiker-auf-dem-vor...

Dyskusja jest bardzo ożywiona, sporo w niej gestykulowania, przerywania sobie wzajemnie, wpadania w słowo, uśmiech bywa wymuszony, ale jest. Nikt nie zniżył się na poziom intelektualnego głupstwa prof. Nowaka, czy red. Wildsteina, wszyscy operowali, choćby i demagogicznie, ale inteligentnie, z sensem.

Przede wszystkiem jednak widz nie jest wstanie stwierdzić co na ten temat myśli dziennikarka moderująca dyskusję, w której wzięło 5 osob plus moderatorin oraz publiczność.

W ten sposób powstaje frekwencja wyborcza, która od 1948r. nigdy nie spadła w RFN poniżej 70%, a która jest najważniejszym czynnikiem niemieckiego dobobytu i gospodarczej siły. Tu wręcz słychać (oklaski), jak "pańskie oko, konia tuczy".

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Piotr Kraczkowski

#382606

ponieważ jest pan za cienki panie Kraczkowski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#382608

1.

Przede wszystkim żyjemy w demokracji, ja jestem suwerenem, a prof. Nowak usiłuje mnie przekonać do swych racji. Gdy prof. Nowak bierze udział w publicznej dyskusji, to zgadza się, że będzie oceniany, przez widzów.

2.

Nie wypowiadałem się o prof. Nowaku, lecz o jego argumentacji - to spora różnica.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Piotr Kraczkowski

#382616

i przeczytać, co pan sam napisał na temat wybitnego naukowca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#382618

Ponieważ nie jest pani wstanie zacytować, to pozostaje pani: wiem, ale nie powiem. To trochę za mało, by przeciągnąć na swą stronę Szarego jeża, czy choćby Sawickiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Piotr Kraczkowski

#382623

a poza tym to ostatni wpis jaki czytam pod pana nazwiskiem; szkoda oczu i czasu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#382625

Bez inwektyw.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Piotr Kraczkowski

#382631

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#382636

do sowieckich gości w studio.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#382621

"nie ma zastrzeżeń do sowieckich gości w studio"

Zwykle zaprasza się gości, którzy prezentują poglądy typowe dla jakiejś grupy, i które są inne, bo inaczej dyskusja traci sens. W tym przypadku byłoby ciekawe poznać poglądy i punkt widzenia wielu Rosjan. ZSRR nie istnieje od 20 lat, Rosja nie należy do NATO i do UE, ale jest naszym sąsiadem i partnerem z Rady Europy.

Pani jednak najwyraźniej lepiej się czuje "dyskutując" jak w PRLu, tylko z ludźmi, którzy mają te same poglądy jak pani. To i tak zaskakujące, że pojawia się pani w forum, bo najlepiej dyskutowałoby się pani z takim podejściem ze sobą samą, w swoich czterech ścianach - dyskutując sama z sobą nie byłaby pani zaskakiwana nieoczekiwanym przebiegiem debaty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Piotr Kraczkowski

#382627

...

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#382644

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#382612

...

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#382615

Gdyby program prowadziła tawariszczka Paradowskaja ili Żakowskij i przerywali Nowaku i Wildsteinu to by było wsio charaszo, prawda ?
A gdyby gośćmi P. i Ż. byli ci sami dwaj kacapscy buce to Ż. by w ogóle zapomniał języka w gębie, a P. zadzierałaby kiecę pod same migdały.

Czas na onet i szkiełko miecugowe, pan Kraczkowskij....

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#382617

Nie oglądam jej programu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Piotr Kraczkowski

#382629

Dopiero teraz zauważyłem, że się powiela i replikuje.

Sorry.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#382635

Piotr Kraczkowski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Piotr Kraczkowski

#382656

Ponawiam prośbę, którą skierowałem w innym miejscu, a którą zapewne Pan przeoczył w natłoku wydarzeń lub pominął, niesłusznie jak sądzę, kierując się wrodzoną skromnością.

Czy mógłby Pan przetłumaczyć wpis ze swojej strony ? Już sam tytuł robi wrażenie Piotr Kraczkowski - ein Oppositioneller und Agent des militärischen Geheimdienstes der VR Polen czyli Piotr Kraczkowski - Opozycjonista i agent wywiadu wojskowego PRL. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem - opozycjonista i agent zarządu II - to jest dynamit i zapewne piękna historia, którą warto byłoby się podzielić.

Jeśli nie ma Pan czasu na całość, prosiłbym o streszczenie wytłuszczonych fragmentów:

Ich bin am 13.02.87 vor politischer Verfolgung in damaliger VR Polen nach Berlin (West) geflüchtet, wo ich mich dank der Vermittlung des bischöflichen Ordinariats mit zwei Mitarbeitern des deutschen Geheimdienstes traf.

Es ging mir darum, daß ich die Verwirklichung meiner politischen oppositionellen Ziele (Freiheit, Demokratie, freie Wahlen usw.) in Polen unglücklicherweise mit Zusammenarbeit mit dem polnischen militärischen Geheimdienst gegen NATO verband.
Was auf Zusammenarbeit mit dem polnischen militärischen Geheimdienst gegen den polnischen zivilen Geheimdienst hinauslief: Meine Spionage gegen den Westen war bedeutungslos, ich war nur ein paar mal, kurz, touristisch in der Bundesrepublik (nie wurde ich mit irgendwelchen formellen Vorwürfen konfrontiert, und die beiden Mitarbeiter haben mir nach meiner Erklärungen bescheinigt, daß ich richtig gehandelt habe, indem ich mich an sie sofort nach der Flucht wandte). Bayerisches Staatsministerium des Innern schrieb mir am 12.04.99, daß "dem Bayerischen Landesamt für Verfassungsschutz zu Ihrer Person keine Erkenntnisse oder Unterlagen vorliegen." Auch der BND teilte mir im Schreiben vom 23.04.99 mit, daß es "...dem Bundesnachrichtendienst keine Erkenntnisse oder Unterlagen zu Ihrer Person vorliegen." Die Beamte des Bundesamtes für Verfassungsschutzt teilten mir unter Gz.: Pre-035-S-370 444-306-2/99 und Datum 10.05.99 mit, daß "der von Ihnen mitgeteilte Sachverhalt dem Bundesamt für Verfassungsschutz (BfV) nicht bekannt ist, folglich liegen hier auch keine Unterlagen vor."
 
Nie würde ich der Polnischen Vereinigten Arbeiter Partei angehören, weil ich, wie ich öffentlich immer zu sagen pflegte, erwarte, daß alle das Recht haben müssen, eine Partei zu gründen. Ich verstand mich als Oppositioneller und schon deshalb würde ich nie mit dem polnischen zivilen Geheimdienst zusammenarbeiten, weil dieser die Opposition verfolgte. Mangels Information habe ich nicht rechtzeitig verstanden, daß der polnische militärische Geheimdienst ebenfalls ein Teil des Systems und das System selbst schlimmer als ich dachte war.
Ich möchte hier aber erinnern, daß Franz Josef Strauß öffentlich die Verhängung des Kriegsrechts in VR Polen für richtig hielt, und Bundeskanzler Helmut Schmidt den 1. Sekretär des PVAP Edward Gierek in seinem Kabinet haben möchte - ähnlich tausende namhafte Wissenschaftler und Intellektuelle in Polen und im Westen.

Nach Jahren der Konflikte und Kämpfe, die von ihrem Ausmaß her mir kaum Platz für Privatleben ließen, war ich dermaßen gefährdet, daß ich aus VR Polen flüchten mußte. Die unterstehende "Dienstliche Beurteilung" aus meiner Militärdienst in den ersten Monaten des Kriegsrechts in VR Polen ist damals schlimm gewesen - heute ist sie gut ;-) . Es kann nur vieleich 1% der Soldaten (darunter der Offiziersanwärter) auf derartige Zeugnis aus dieser Zeit zurückblicken.

Der rot markierte Satz befindet sich auf der identischen Version dieser "Dienstlichen Beurteilung", die jedoch nur für Militärakte bestimmt war - die mir ausgehändigte Version beinhaltet diesen Satz nicht, unterschreiben mußte ich die beiden. Es hat nicht verhindert, daß ich 1985 den Rang eines Leutnants verliehen bekam. Trotzt Verrats der militärischen Geheimnisse an Solidarnosc ;-) und der mangelnden Führungsbegabungen ... :-)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382657

Ja bym miał inne bardziej ciekawe pytania do tego agenta z wojskówki, a mianowicie Takie - czy nie wie coś na temat jego kolegów z wojskówki, którzy wyrwali język, wydłubali oczy gdzieś w ośrodku koło Włocławka?
Wszak był wówczas w ich służbie i to nie w stopniu szeregowca, prawda?

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

PS
Ppor. Piotr Kraczkowski pisz tu Nam o tym od razu w języku polskim, szkoda twojego drogocennego czasu na takie pierdoły jak tłumaczenie z ojczystego na zapożyczony czy też wspak, bo chugenot wie jaki jest ten twój rodzimy czy ojczysty język jest, może migowy?, a więc Nam migaj.
Onwk.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#382735

... nie redaktor Wildstein.

Kirianow przyszedł do studia, to było widać przez cały czas, po to żeby dostać w ryj. Nie w przenośni, a dosłownie.
Taki był jego jedyny cel - liczył, że kogoś sprowokuje i dostanie w pysk na wizji.

Nie wiem czy Wildstein liczył się z takim obrotem spraw - pewnie miał nadzieję na żywą dyskusję, chamstwem Kirianowa wydawał się jednak być zszokowany - niemniej dobrze się stało, że do tej potyczki doszło. Dzięki niej, Polacy mieli szansę zobaczyć ruskiego gaspadina w akcji.
Dla niejednego rusofila będzie to z pewnością zimny kubeł na łeb.

To, że opierdolił go jak burą sukę właśnie było przejawem zachowania godnego gospodarza. Psim obowiązkiem gospodarza jest wyrzucić na zbity pysk awanturującego się "gościa", choćby ten przyszedł i w krawacie. Hастоящая блядь, jednak nie wytrzymała ciśnienia i wyrzuciła się sama.
Szkoda.
Owszem, zaproszenie takiej łajzy rzuca się cieniem na gospodarza, ale czy mógł przewidzieć, że przyjdzie taki i będzie prowokować ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382658

Pozwala to wnosić na pokaźne braki w ogładzie. Oczekuje pan jednak ode mnie, że udzielę panu korepetycji z niemieckiego?

Nauka języków kształci, a więc wyświadczę panu tą przysługę i nie pozbawię pana okazji, by samemu popracować nad tłumaczeniem.

Tym bardziej, że dostałem faksem z Polski właśnie jakieś pismo od adwokatów i nie mam czasu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Piotr Kraczkowski

#382689

Między korepetycjami i przekładem jest różnica jak między wystrychaniem na dudka i wydudkaniem na strychu czyli bardzo zasadnicza.
No, chyba że pan się wstydzi bo w tekście są jakieś "wrażliwe dane" ?

Wykręty faxem, adwokatami... jak na oficera to kiepska wymówka.

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#382695

[quote=PiotrKraczkowski]

Pozwala to wnosić na pokaźne braki w ogładzie. Oczekuje pan jednak ode mnie, że udzielę panu korepetycji z niemieckiego?

[/quote]

Liczę na rewanż w zamian za korepetycje z polskiego.
Napisałem:

"Jeśli nie ma Pan czasu na całość, prosiłbym o streszczenie wytłuszczonych fragmentów"

Proszę o streszczenie (Zusammenfassung), nie o korepetycje z niemieckiego. Streszczenie zaś polega na "przekształceniu tekstu polegającym na zmniejszeniu jego długości przy zachowaniu zasadniczych, najważniejszych treści i problemów"

[quote=PiotrKraczkowski]

Nauka języków kształci, a więc wyświadczę panu tą przysługę i nie pozbawię pana okazji, by samemu popracować nad tłumaczeniem.

[/quote]

Mam ochotę skorzystać z okazji i wrzucić tu tłumaczenie z niemieckiego na angielski, a z angielskiego na polski. Nadmiar ogłady nie pozwala mi tego jednak zrobić bez próby poproszenia o inicjatywę z Pana strony.
Chyba byłoby lepiej.

[quote=PiotrKraczkowski]

Tym bardziej, że dostałem faksem z Polski właśnie jakieś pismo od adwokatów i nie mam czasu.

[/quote]

Taaaa ? I żelazko niewyłączone ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382760

że prof.Nowak wyszedł. Tylko po co tam lazł?

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#382613

że rosyjski dziennikarz zachował się dokładnie tak, jak jego idol Chruszczow. Gdyby nie dziura w skarpetce, waliłby buciorem w studyjny stolik!. Cham, z cenzusem bolszewika!. Wildstein jako gospodarz, miał prawo go temperować do skutku!. Łącznie z publicznym nanizaniem na pal!. Najśmieszniejsze monsieur Kraczkowski, że fornali zatrudniał mój dziad i ojciec. I nijak do tej klasy, nie należeliśmy!. Przynajmniej do dziś!...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#382674

nauka z tej sceny płynie taka, że nie mamy pojęcia, jaka jest skala buty wschodniego sąsiada; profesor Nowak wyszedł - i szkoda, Wildstein nie sprostał sytuacji, bo bez fizycznej interwencji Ochrony gość nie zamknąłby sowieckiej gęby.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#382680

...witaj, w piękny, słoneczny - Warszawski dzień.
- Byłaś łaskawa napisać :
// profesor Nowak wyszedł - i szkoda...//
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
A mnie się wydaje, że to Opaczność podpowiedziała tę decyzję wyjścia ze studia.
Podpisuję się pod diagnozą Adama Dee :
...ta ruska gnida ( to moje określenie), przylazła do tego programu, aby dostać w zęby.
Chwała,że do tego nie doszło !
Droga Pani od Marka..... może jakiś dwudniowy rozbrat od polityki :-))? czeka Nas sprawa zero/jedynkowa - Walzonce Referendum ??
Póki co, coś dla Ducha :

Miłego Dnia,
Też Marek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#382685

Muzyka łagodzi obyczaje i koi serca.
Pozdrawiam, rozbrat od polityki jak najbardziej mi odpowiada.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#382768

.... to ja dziękuję, że "wlazłem" w Niepoprawnych.
To tutaj są zapachy DZIEWCZĄT z Mokotowa i widok jasnych , ich warkoczy, AD 66.
A, muzyka Marka....hm ? ona nie tylko koiła serce.... do tego wystarczą , proste betablokery :-))
Muzyka Marka, pieściła Duszę, nawet "Twardzielom".
Pani.... tulę Cię do serca.
Marek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#382772

pokazuje jak bardzo bolszewicy panoszą się w Polsce. Czują się jak w Priwislanskim Praju, za przyzwoleniem władz, a raczej namiestników.

................................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#382682

Skąd miałbym więc wiedzieć, czy pochodzi pan z fornali? Nie ma się pan czego wstydzić i wypierać - fornale ginęli za wolną, demokratyczną Polskę, brali udział w powstaniach aż po Powstanie Warszawskie i Solidarność. Nawet gdyby pan pochodził, to przecież nie znaczy, że nie mógłby pan być np. premierem. Tzn. może nie w Wielkiej Brytanii i nie w Afganistanie, ale tak, to czemu nie?

Miałbym też nadzieję, że nie w Polsce. W Polsce, to pewnie by pana kiedyś co najmniej wypłazowali za brak manier - jak to się mówi: kto z kim przystaje, takim się staje, więc może to PRL tak na pana wpłynęła, a nie fornalskie pochodzenie?

Jak się kto zachował w czasie tego skandalu widział każdy, a wpisy tu w forum są jego przedłużeniem i tłumaczą, dlaczego np. w badaniach opinii publicznej na Zachodzie, ludzie zapytani, z kim chcieliby jechać w przedziale kolejowym, Polaków wymieniają na samym końcu.

Pana Wildsteina juniora w dyskusji niedawno w Roninie o min. żydach, z udziałem Terlikowskiego, Brauna i Zebrowskiego, którą nadawało Radio Niepoprawni, odebrałem tak, że namawia nas, byśmy przyznali się do współodpowiedzialności za Holocaust i spełnili tym samym życzenie rządu i parlamentu USA, przekazane przez ambasadora USA w Warszawie. Red. Wildstein w swym "Wildstein Przedstawia" przekonał pana najwyraźniej o swym patriotyzmie i umocnił pańską "miłość do USA", o której się niekiedy wprost pisuje na forach środowiska Gazety Polskiej. To, że wbrew Wildsteinowi można powiedzieć, że w 1939r. USA napadły na Polskę jako trzecie, bo bez obojętności rządu USA na to, że amerykańskie firmy umożliwiają Hitlerowi jego wojny pomagając mu co najmniej do końca 1941r., ta napaść i okupacja nie byłyby możliwe, to się nie liczy, liczy się tylko atakowanie zaproszonego gościa, nieprawdaż?

Nie zaskakuje zatem, że nie docenia pan, że 2,2 miliony chrześcijan Syrii, których kilka tysięcy walczy po stronie rządu Syrii jako żołnierze armii syryjskiej, zawdzięcza postawie Rosji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ swe życie. Pan też z tych, co chcą Chrystusa jako Króla Polski, ale cieszą się, że Polacy u boku USA wzięli udział w doprowadzeniu do zagłady wspólnoty chrześcijan w Iraku i zamordowania tysięcy irackich dzieci? Katyń, to jest coś, to ho, ho, ho. Ale parę tysięcy irackich dzieci - no cóż, nie były polskimi oficerami, nieprawdaż? To, że z ok. 2 milionów chrześcijan Iraku wymordowano i wypędzono w wyniku min. polskiej nielegalnej napaści ok. 1,8 miliona, że byli oni potomkami ludzi, którzy 2.000 lat temu osobiście rozmawiali z Chrystusem, i że przetrwali tysiące lat aż do przyjścia fornali z PRLu pod wodzą prominentów PZPR panu też nie przeszkadza, nieprawdaż?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Piotr Kraczkowski

#382694

[quote]PiotrKraczkowski, 27 września, 2013 - 11:55

….. Nauka języków kształci, a więc wyświadczę panu tą przysługę i nie pozbawię pana okazji, by samemu popracować nad tłumaczeniem.
Tym bardziej, że dostałem faksem z Polski właśnie jakieś pismo od adwokatów i nie mam czasu.
[/quote]

A tymczasem: [quote]PiotrKraczkowski, 27 września, 2013 - 12:42[/quote]

Ten brak czasu chyba go przykleił do klawiatury, prawda?

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#382734

[quote=obiboknawlasnykoszt@tlen.pl]
A tymczasem: [quote]PiotrKraczkowski, 27 września, 2013 - 12:42[/quote]

Ten brak czasu chyba go przykleił do klawiatury, prawda?[/quote]

Może na kilka par rąk robi? Może jego imię to Legion ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382764

[quote=PiotrKraczkowski]Jak się kto zachował w czasie tego skandalu widział każdy, a wpisy tu w forum są jego przedłużeniem i tłumaczą, dlaczego np. w badaniach opinii publicznej na Zachodzie, ludzie zapytani, z kim chcieliby jechać w przedziale kolejowym, Polaków wymieniają na samym końcu.[/quote]

Zależy jacy ludzie i zależy kto pyta.
Gębę dorabiają nam głównie folksdojcze w pierwszym pokoleniu. tacy co to aby zasłużyć się nowemu panu, sami odgadują cóż jego uchu miłym będzie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#382762

się zadeklarować. Kim Pan jest z głębi ducha?. Polakiem jak Tusk, czy wyłącznie Niemcem!...Zbyt dużo dobrego, Pan im przypisuje, zbyt mało dając Polakom. Nam daje Pan wyłącznie swą wyższość i litościwą pogardę!...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#382697

Ten nadęty kacap mówił że to dzięki kacapom mamy kulturę.

A ja panu mówię że dzięki że mamy Polską kulturę,to pan jeszcze chodzi żywy,a nie leży w dole przysypany wapnem,i z ołowiem w głowie.

A piewców kacapskiej kultury tu nam nie trzeba,

paniał pan Kraczkowski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#382718