„Ostateczne rozwiązanie kwestii emerytów” czyli wsteczna hipoteka

Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Długo czekaliśmy i wreszcie się doczekaliśmy...

Tak można by sparafrazować słowa radzieckiego bohatera kreskówki „Kiwaczka”, który coś podobnego mówił w kontekście budowania domu. Jak wiemy z ostatnich sygnałów wysłanych przez wesołą kamarylę (Tusk, Rostowski, Fedak, Boni) zapadła decyzja o eksterminacji przyszłych emerytów (dzisiejsi 20-30-40 latkowie zmuszeni do odkładania ponad 20% na swoją emeryturę).
Osobnicy ci postanowili ratować rozpadający się budżet i dramatycznie rosnący dług publiczny przez transfuzje składek emerytalnych które od r. 1999 szły do OFE (7,3% pensji brutto) każdego z 15 milionów pracujących ludzi zapisanych do OFE. W ramach znalezienia dodatkowych miliardów złotych potrzebnych na dalszą PR-owską zabawę w „Zieloną Wyspę” oraz znalezienie funduszy na odsetki od zaciągniętych długów w wysokości blisko 800 miliardów złotych (na dziś jest to ok. 38 miliardów złotych rocznie samych odsetek). Dodam tylko że owe 800 miliardów (Donald Tusk zrobił w ciągu niespełna 3 lat niezły wynik kwalifikujący się do księgi Guinessa podnosząc nasze zadłużenie po ponad 250 miliardów złotych) to tylko wierzchołek góry lodowej bo jeśli dług policzymy według metodologii zastosowanej przez prof. Janusza Jabłonowskiego z departamentu statystyki NBP to faktycznie wynosi on skromne 3 biliony złotych (nikt tych wyliczeń z połowy zeszłego roku nie podważył co świadczy o tym że są one autentyczne). Szerzej o 3 bilionowym długu można sobie poczytać np. na niezwykle interesującym (ze względu na przedstawiane tam swego czasu treści ekonomiczne) portalu www.amerbroker.pl

Jak już generalnie ustaliliśmy długi państwa rosną w tempie przerażającym i zaczyna brakować nawet na spłatę odsetek nie wspominając o wypłacie emerytur obecnym emerytom z ZUS, w której to instytucji brakuje kasy (mimo że co miesiąc zasilany jest on przez każdego pracującego kwotą blisko 12% pensji brutto a co jakiś czas sam ZUS ratuje się zaciągając „chwilówki” na tzw. mieście). Aby zażegnać na kilka miesięcy a może nawet rok czy dwa niebezpieczeństwo protestów głodnych emerytów nie dostających emerytur oraz uspokoić międzynarodowych lichwiarzy bojących się o odsetki od polskich obligacji które mają w ręku Tusk jego kamaryla zrabowali (klasyczna nacjonalizacja) składki OFE (blisko 70%) wciągając je na powrót do dziurawego budżetu. By przykryć ten ordynarny rabunek prowadzona jest intensywna kampania medialna przeciwko OFE (faktycznie same się podłożyły swoją nie udolnością i pazernością) obficie polewana kłamstwami (sylwestrowe kłamstwa Fedakowej) że emerytura z ZUS będzie wyższa niż ta mityczna z OFE. Jaka to będzie z emeryturami z systemu ZUS i OFE opisano w opracowaniu: „Emerytura której nie będzie czyli polski system ZUS i OFE”

Wniosek jest prosty. Jeśli ktoś dożyje do emerytury a nie uskłada sobie samemu na emeryturę ma marne szanse przeżyć. By wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu przyszłych emerytów okradzionych z przysługującej im emerytury znaleziono rozwiązane które usatysfakcjonuje przyszłych emerytów oczywiście tylko tych którzy mają dom lub mieszkanie hipoteczne. Rozwiązaniem tym jest tzw. „wsteczna hipoteka” nad którym nasze władze (Ministerstwo Finansów) wspólnie z bankowcami pracowały już od kilku lat (pewno przewidując że wkrótce system emerytalny zbankrutuje) i właśnie mamy tego pierwszy owoc. W skrócie polega to na tym że emeryt idzie do banku i zastawia swoje własnościowe mieszkanie w banku. Bank wypłaci mu co miesięczną rentę w określonej wysokości (wysokość będzie się zmieniać i wraz z wiekiem będzie coraz większa) a po jego śmierci zabierze mieszkanie. Im wcześniej emeryt umrze tym taniej bank zapłaci za jego mieszkanie. Mamy właśnie pierwszy produkt w ofercie „wstecznej hipoteki”. Mieszkanie o wartości 400 tysięcy zastawione przez 65 letniego emeryta (mężczyzna) skutkuje „emeryturą hipoteczną” wypłacaną przez bank w wysokości 677zł (dla kobiety będzie to już tylko 529 zł – po prostu żyją one dłużej więc zarobek dla banku mniejszy i większe ryzyko). Kwoty wypłaty będą rosły wraz z wiekiem tak że 85 latek (o ile dożyje) dostanie już znacznie więcej bo 1848 zł a kobieta 1645 zł. Oczywiście po śmierci klienta jego mieszkanie przechodzi ostatecznie na własność banku. Dla zainteresowanych produktem i w jego kontekście przyszłością emerytalną link do pierwszej oferty wstecznej hipoteki

Oczywiście można liczyć na to że bankowcy zadbają by w razie jakichkolwiek wątpliwości lub problemów przyspieszyć eksmisje lokatora i to jeszcze przed przeniesieniem się na tamten, lepszy świat. O ile pamiętam projekt przewidywał że wszelkie obciążenia podatkowe związane z utrzymaniem nieruchomości spoczywają na emerycie zatem przykładowe wprowadzenie katastru w wysokości 2% (lub innego podatku który zostanie na niego narzucony) zmusi go do znalezienia środków na jego zapłatę (bank ich dodatkowo nie da) gdyż w przeciwnym wypadku bank mógł by wypowiedzieć umowę wstecznej hipoteki żądając natychmiastowego zwrotu wypłaconych już rat emerytalnych a w przypadku braku zwrotu rozpocząć procedurę licytacji dłużnika z jego własnego mieszkania. To taki drobny szczegół o którym póki co lepiej nie wspominać bo jeszcze klientów nie będzie.

W ten oto sposób konieczność zapewnienia sobie środków do życia na emeryturze została przerzucona z państwa, które winno wypłacić emeryturę za ponad 40 lat rabunku pracownika na samego emeryta który zastawi własny majątek pod postacią nieruchomości by przeżyć. Co z tymi co nie będą mieli nic pod zastaw? A pies ich trącał ! Nie nasz problem tylko ich ! Jest nadzieja że uda się ten „problem” rozwiązać przez promocje euthanazji.

Wsteczna hipoteka oprócz zniesienia zobowiązań państwa za wypłatę emerytur jest fantastycznym mechanizmem tzw. „zmiany stosunków własnościowych na ziemiach polskich”, o których tyle mówią pewne środowiska rezydujące czasowo poza granicami naszego kraju. Dzięki temu majątek znajdujący się w rękach ludności tubylczej przejdzie w ręce międzynarodowej finansjery a z niej w godniejsze ręce docelowe które już nie mogą się doczekać by znowu można było mówić jak dawniej: „wasze ulice, nasze kamienice”.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wsteczna hipoteka oprócz zniesienia zobowiązań państwa za wypłatę emerytur jest fantastycznym mechanizmem tzw. „zmiany stosunków własnościowych na ziemiach polskich”, o których tyle mówią pewne środowiska rezydujące czasowo poza granicami naszego kraju. Dzięki temu majątek znajdujący się w rękach ludności tubylczej przejdzie w ręce międzynarodowej finansjery a z niej w godniejsze ręce docelowe które już nie mogą się doczekać by znowu można było mówić jak dawniej: „wasze ulice, nasze kamienice”.

Gdy dodamy do tego nasze kolosalne zadłużenie w jewropejskich bankach, którego to Polska nie ma szans spłacić, to można się również obawiać o polskie terytorium.

Szwaby Grekom proponowały umorzenie greckiego długu w zamian za kilka wysp na Morzu Śródziemnym.

My tylu wysp nie mamy, ale za to 33% naszej powierzchni to lasy.

Nie myślmy sobie, że do eurokołchozu przyjęto nas z miłości.

Może ktoś zechce tu zajrzeć-pisałem o lasach.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 
 
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128337

[quote=homo polacus]

Szwaby Grekom proponowały umorzenie greckiego długu w zamian za kilka wysp na Morzu Śródziemnym.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 
 

[/quote]

Jeżeli Grecy by się zgodzili na oddanie wysp byłby to precedens w rozgrywkach z Polską. Kto wie czy nie o to właśnie chodziło. Te wyspy to lipka, natomiast IV Rzesza Niemiecka bardzi chce odzyskać tereny zajmowane przed 1937r. Może im się marzą tereny które kontrolowali np w 1916r albo w 1942r...
Chyba wiadomo z kim mamy do czynienia...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#128351

To o czym wspominasz, również miałem na myśli, a że dywersja w tym kierunku trwa, to wystarczy wyciągnąć wnioski z tego co się dzieje na Śląsku, albo z takich oto komentarzy "blogujących" skurwieli.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128361

to wsteczna hipoteka jest zupełnie inną sprawą ;

To pewna alternatywa dla tych ktorzy sa SAMOTNI !

Zwroc uwage ze ilosc SINGLI rosnie w naszym kraju dosc szybko;

Co ma zrobic Singiel lat 70 i wiecej z mieszkaniem ; moze sprzedac i pojsc do domu starców  albo zastawic miec CASH na serwis pielegnarski ( na Bunga , Bunga Berlsconi'ego niestety nie starczy )

To ze BANKI sie bogaca , to przecież ich CEL !

Produktem banku jest PIENIADZ a nie nieruchomosci!

Nieruchmosci sprzeda POSREDNIK , a kto je kupi to raczej sprzedajcego niewiele obchodzi o ile dostaje ZADANA CENE !

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Maciej61

#128348

W narzuconej nam rzeczywistości jest istotnie jak piszesz. Ale to wcale nie jest normalne. Banki nie są od tego "by się bogacić", lecz służyć ludziom poprzez oferowane usługi mające ułatwić im życie (rzecz jasna za określoną prowizją).
Poza tym banki nie były nigdy i nie są "producentem" pieniądza. Bo emitentem jest państwo. Tyle że taką pokręconą logikę narzuciły społeczeństwom właśnie banki w trosce o zabezpieczenie swoich interesów. A skutki tego działania są nader widoczne (zaś będą jeszcze bardziej). To naprawdę zakrawa na paranoję gdy było nie było wykształceni ludzie nie tylko aprobują takie działania, ale im przyklaskują.
Nawet jeżeli oznacza to podrzynanie gałęzi na której się siedzi. Jeżeli się krzyczy :
"więcej bata" to i nie ma się co dziwić że robi się wszystko by takie masochistyczne żądania zaspokoić.
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#128360

Poszukajmy się...

Poszukajmy się wśród ludzi.
Wsparcie dajmy przyzwoitym!
Zniechęconych czas obudzić!
Z obcej trzeba zejść orbity!

Przywrócić znaczenia słowom:
patriota, rodak, człowiek.
Przerwać kurację wstrząsową -
chorej Matce wrócić zdrowie!

Podać innym swe ramiona,
którzy czują - jak Ty czujesz.
Wahających się - przekonać!
Z nimi dom nasz odbudujesz.

Nasza skała twarda przecież!
Oprze każdej się powodzi.
Niech przestaną gdzieś po świecie
swego miejsca szukać młodzi.

Mamy wśród nas sprawiedliwych.
Mamy wielu solidarnych.
Popierajmy tych wrażliwych.
Mądrych. Twardych. Niesprzedajnych!

Polska to kraj dumnych ludzi!
Nienawykłych do uników.
Przestańmy się kłamstwem brudzić
pogardzanych polityków.

Nie jesteśmy tu w niewoli
choć tak myślą nuworysze.
Ja w mym sercu - chociaż boli -
polska nutę wciąż kołyszę.

Poszukajmy się wśród ludzi.
Wsparcie dajmy przyzwoitym.
Zniechęconych czas obudzić!
Z obcej trzeba zejść orbity!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#128359

W górę serca , a rękawy zakasać i zróbmy w końcu remanent w naszej "wieży Babel" /..
Koryto wystawić na światło dzienne bu Naród widział co za świnie się pasą na naszym wikcie , naszym kosztem .
Z drugiej strony dałoby to impuls dla tych , którzy zwątpili w jakiekolwiek możliwości zmiany tej sytuacji.
Napiszę coś co może być nie do przełknięcia dla wielu zauroczonych "europą" a zwłaszcza samą unią jewrejską ..

Wpierw "pozbyć" się tej gadziny dopiero wówczas można pozwolić sobie na jakąkolwiek naprawę sytuacji .

Profilaktycznie wprowadzić takie prawo by zawczasu studziło zapały malwersantów i hochsztaplerów gospodarczych ..

Nieprędko Naród zawierzy komukolwiek ..

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#128456

i nie jest świadczeniem emerytalnym ale pożyczką bankową.
Właściciel nieruchumości może ja zamienić za zrzecenie się prawa własnosći na stałe wypłaty.
Oszustwo banku polega na tym, że tłumacząc iż zamiast splacac pożyczke będziesz dostawac pieniądze a ty i twój małżonek możesz mieszkać dożywotnio , daje Ci twoje pieniądze.Wszakże Ty musisz na początek za ta " usługę" zapłacić a do tego pozoim zadłużenia musi być odpowiednio niski a wiek wysoki. Nie ma tej "pożyczki" dla osób poniżej 62 roku życia.
Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128425

materiał miażdżący. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128403

rozwiązanie (jeśli dobrze prawnie zabezpieczony jest interes staruszków - u nas jest o ile się orientuje raczej źle) w stabilnie funkcjonujących gospodarkach o wyrobionej przez lata "kulturze bankowej" dla osób samotnych, które nie mają dzieci ani rodziny, która mogła by/ chciała by im pomóc a chcą kolorowo pożyć w jesieni życia.

Problem w tym że u nas to będzie najpewniej przykra konieczność bo ani emeryci ani dzieci mające własne problemy finansowe nie będą w stanie pomóc utrzymać się swoim rodzicom. Przez całe lata - ba tysiące lat - ten mechanizm pomocy młodych dla starych funkcjonował i nazywał się eufemistycznie "rodzina". Dziś niszczona rodzina (między innymi przez instytucje państwowe) upada - ten projekt dodatkowo spowoduje zaburzenie więzi w rodzinie w myśl zasady - "jak mi nie pomożesz to oddam swoje mieszkanie do banku i po mej śmierci nie dostaniesz nic !".

Już dziś trwa masowy proceder wyłudzania przez gangsterów mieszkań od starszych właścicieli pożyczających pieniądze (czasami ledwo kilku/nastu tysięcy) pod zastaw hipoteczny swojego mieszkania. Może kiedyś opiszę szerzej to zjawisko - ku przestrodze.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128423

nijak!! kwoty rzędu 600-1600zł przy założeniu, że wszelkie koszty spoczywają na emerycie (podatki, remonty meszkania, sprzętów z samym staruszkiem na czele itd itd)  to na prawdę nic specjalnego a chodzi mi po głowie natrętna myśl - któregoś dnia puk i ktoś sprzątnie staruszka, taki "nieznany sprawca" i tak się ta przypadłość rozpowszechni - zaczną mrzeć jak muchy...

A zarządy różnych Ax, Prumeric, Metlifów etc będą wykręcać coraz lepsze zyski netto- tiaa, pewnie już żem z natury taki czarnowidzący... 

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#128477

Przepraszam, ponosi mnie. Za każdego głodnego emeryta powinno się Czerską i kilka ministerstw puścić z dymem, za każdego zmarlego bezdomnego...
Czy jesteśmy gotowi zaprzestania płacenia podatków? Te pieniądze muszą iść na utrzymanie silnej armii, pomoc ludziom chorym i emerytury, nie na wypychanie kieszeni wierzycielom za długi nie z naszej winy zaciągnięte. Pora może wrócić do koncepcji zerwania ze zobowiązaniami PRLu zanim sąsiedzi byliby gotowi siłą wyrwać w naturze co zechcą?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128450

jeśli dochodzi do wywłaszczeń, sytuacja dla mnie nie różni się od wojny. Wojna jest już faktem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128451

Miłość Platformy Obywatelskiej i stojących za nią "OBCYCH" Polacy odczują przerażająco dotkliwie.
Przysłowie "mądry Polak po szkodzie" niestety na nic się zda. Raz utracone mienie do nas już nie powróci.

____________________________
Prawda ma w sobie znamię trwania i wychodzenia na światło dzienne, nawet gdyby starano się ją skrupulatnie i planowo ukrywać. Kłamstwo zawsze kona szybką śmiercią.- Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#128505

Zadłużenie Polski 

Zadłużenie Polski wzrasta - dług przekroczył pierwszy próg ostrożnościowy . Sytuacja w państwie jest tragiczna . Co na to rząd ? … jak zwykle nic :(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#132324