Po raz kolejny rządowe spece zapowiadają kradzież emerytur z OFE 14 milionom pracujących.

Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Właśnie na stronie Rzeczpospolitej - link poniżej - pojawiła się kolejna odsłona skoku na „naszą” kasę odkładaną w OFE czyli 2-gim filarze emerytalnym.

http://www.rp.pl/artykul/2,568967_Emerytury-do-korekty-.html

Poza omówionymi już wcześniej tematem ograniczenia wielkości co miesięcznych transferów naszych składek do OFE : http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/nasz-zont-zapowiada-masowa-kradziez-pieniedzy-skladek-emerytalnych-placonych-do-ofe nasze rządowe „szpece” wymyśliły kolejny genialny wariant pieniądza zastępczego czyli obligacji emerytalnych. Dziś ZUS przelewa do OFE realną gotówkę (nawet jeśli sprowadza się ona do bankowych zapisów komputerowych to nadal jest to „gotówka”). Za gotówkę jak wiadomo OFE może kupować co tylko zechce (no prawie co zechce) np. obligacje skarbu państwa ale nie koniecznie muszą być to obligacje, mogą być to akcje, weksle, inne. Tego typu aktywa zawsze można spieniężyć i ponownie posiadać gotówkę. Rząd postanowił (w jednym z wariantów, który zyskuje coraz większe poparcie) gotówkę zastąpić fikcyjnymi „obligacjami emerytalnymi” którymi będzie płacił OFE a w ZUS zatrzymywał nasze składki czyli realną gotówkę. Zwykłe obligacje jak wiadomo trzeba wykupić ale kto by tam przejmował się „obligacjami emerytalnymi”. Wkrótce OFE zostaną w rękach ze śmieciowymi obligacjami, które w stosownym czasie zostaną uznane za nie wypłacalne a w międzyczasie rząd będzie zabawiał się gotówką odebrana obywatelom a przeznaczoną pierwotnie na ich składki emerytalne.

Dlaczego o tym piszę ? Udowodniłem już że jedyne pieniądze, które mogą ewentualnie (podkreślam słowo „ewentualnie”) trafić do przyszłych emerytów to te które dziś przymusowo są nam odbierane i trafiają do OFE. Pieniędzy ze składek płaconych przez nas do ZUS nie ma (w 100% idą na wypłaty emerytur obecnym emerytom) i nie będzie gdy ZUS niedługo splajtuje. Oczywiście nikt nie przejmuje się takimi detalami bo w końcu kto by tam się martwił o jakąś tam przyszłą emeryturę skoro na własne oczy widzi że póki co dziadek i babcia na czas dostają wypłaty emerytury czy renty. To że te wypłaty są z kiesy wnuka czy syna to nie istotne bo ani wnuk ani syn nie mogą zajrzeć do swojej skarbonki emerytalnej i zobaczyć czy jest tam jeszcze to co odłożyli na swoją starość.
Dlatego do znudzenia będę powtarzał - chcecie mieć co jeść na starość ?

Oto opcje do wyboru ::

1. odkładajcie sami na czarną godzinę (jeśli macie z czego)
2. płaćcie jak najmniejsze legalne podatki od swoich wynagrodzeń tak aby jak najwięcej gotówki zostało wam w kieszeni, pod żadnym pozorem nie dajcie się oszukać że wyższe składki to wyższa emerytura (składaka emerytalna jest tak naprawdę podatkiem emerytalnym – takim nowym balcerowiczowskim karnym „popiwkiem” mającym ograniczyć wzrost naszych pensji i obniżyć naszą siłę nabywczą i niczym więcej)
3. „róbcie” dzieci (jak najliczniej) i wychowajcie je dobrze a będą was utrzymywać na starość (przypominam że to się nazywa rodzina i świetnie zastępuje jakiś tam ZUS od tysięcy lat)
4. zmykajcie z tego kraju w podskokach gdzieś gdzie można uczciwie zarobić a system emerytalny jeszcze jako tako działa
5. grajcie w lotto a nuż wygracie pieniądze na dostatnią emeryturę – to jeden z dobrowolnych „podatków od marzeń” których można nie płacić jak się chce :)

W żaden sposób nie liczcie na emeryturę z ZUS i OFE. Jeśli dla części emerytów będą jakieś pieniądze do wypłaty (zakładamy że ani ZUS ani OFE nie zbankrutują) to już dziś na zimno szacuje się iż będzie to tylko między 30-40% zarobków (przy założeniu że OFE nadal będzie funkcjonować i że trafi tam nadal 7,3% pensji brutto czyli nieco ponad 1/3 składki emerytalnej) ! Przeliczcie to sobie czy starczy wam na czynsz, prąd, gaz, prywatnego lekarza, leki i jakieś jedzenie, które pozwoli wam wegetować.

Szerzej wątek OFE i reformy systemu emerytalnego został prze zemnie omówiony w kilku częściowym opracowaniu zamieszczonym na tym portalu:

CZ.1 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe
CZ.2 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-2
CZ.3 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-3
CZ.4 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-4
CZ.5 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-5
CZ. 6 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-6
CZ. 7 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-7-%E2%80%93-grozne-skutki-dzialania-ofe
CZ. 8 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-8-%E2%80%93-czy-jest-jeszcze-nadzieja

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

i wrzucanie ich do czarnej dziury systemu emerytalnego- wyjątkowo chamski, podły i nieludzki "pomysł" ekipy Tuska i Vincenta NIPless'a. Pytam po raz 100 chyba - czy Vincent w świetle prawa polskiego może być wogóle ministrem - toc to chamski zuchwały aferzysta...

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#108691

realizuję skutecznie od jakiegoś roku.
I cośkolwiek bezpieczniej się czuję!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#108692

nie grajcie w totalizatora, bo tam co najmniej 2/3 idzie na podatki. Jak chcecie coś wygrać, grajcie w black jacka, ruletkę i.t.p. W tych grach kasyno pobiera tylko kilka procent, a powodzi im się znakomicie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

drfaustus

#108720

"lotto".
Ale daję szansę losowi raz na kwartał za 3 zł, więc wiele nie ryzykuję.
Jak wygram, to będę wspierać niezależne media, Gazetę Polską, telewizję TRWAM i inne, "wywrotowe" źródła informacji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#108724

własne, uczciwie zarobione pieniądze ? Chcą niech grają póki ich stać. Ten tzw. „podatkek od marzeń” jak napisałem jest absolutnie dobrowolny i poza tym że utrzymują się z niego różne Sykuckie, Dudzińskie czy córki Sobiesiaków okupujące w danym momencie tą spółkę to grając w lotto ratujemy tą polską firmę przed nadciągająca plajtą - skutek idiotycznej podwyżki (mnie to ani ziębi ani chłodzi bo dla zabawy zagram raz na rok :) z 1,5 przez 2 do 3 zł w wyniku czego zmniejszyła się dramatycznie liczba klientów jak i liczba zawieranych zakładów co przełożyło się na ostry spadek dochodów. I nic tu nawet nie pomogła znacząca obniżka kosztów samej usługi teletransmisji jaką udało się wynegocjować - chyba nadal G-TECH obsługuje lottomaty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#108759

Jakoś ciężko mi się skoncentrować na tekście :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#108745

nie liczę, mimo to staram się jak mogę, a nuż widelec ktoś zdoła przetrawić te przemyślenia i uzbroiwszy się w tą wiedzę skorzysta na tym sam lub jego rodzina ?
Jak mawia Ojciec Dyrektor z pewnej toruńskiej radiostacji: "Trzeba siać siać, siać i siać "
Kto to wie co z tego wyrośnie ..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#108762

dwa "talony" przydzielone emerytowi;). Mnie jako babie "talony" nie preszkodziły w odbiorze tekstu, więc mogę powiedzieć, że zgadzam się z większością Twoich tez i że "ratuj się kto może" to jedyne co może nam zapewnić emeryturę. - Obywatelu, umiesz liczyć? - Licz na siebie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#108765

że to córki vel wnuczki emeryta, które asystują mu na plaży coby sobie dziadek za bardzo skóry nie przypalił - wiadomo że promienie UV są nie zdrowe (w nadmiarze). Są one jednocześnie namacalnym dowodem że są jeszcze kraje gdzie emeryt może za swoją emeryturę pojechać w przysłowiowe tropiki wygrzać kości i jeszcze stać go by zafundować swoim 2 wnuczkom taką fajną wycieczkę :)
Co prawda czasy teraz mamy takie nowoczesne że często u boku "dziadka" idzie młode dziewcze ale z zachowania obojga ni jak nie można wnioskować że to córka czy wnuczka. Cóż takie czasy ..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#108771

To co, że nie dostaniemy emerytur. Zawsze przecież będzie można iść do lasu i nazbierać sobie jagód, grzybów albo chrustu.
A nie, zapomniałem, zagalopowałem się, przepraszam, przecież po prywatyzacji lasów nie będzie można już do nich wejść, pod pretekstem zagrożenia pożarowego, lub trzeba będzie wykupić pozwolenie na zbieranie wigilijnego grzybka.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#108758

grzybka spod śniegu i to nawet jak się uda wejść do "sprywatyzowanego" lasu a potem jeszcze cało uda wyjść.

Ponadto wcale nie jest powiedziane że nie mamy dostać emerytur, emerytury mogą być wypłacane ale nie pod postacią świadczenia pieniężnego - proszę poczytać w opracowaniu o systemie emerytalnym że w razie czego władza wydawać będzie emerytom talony (tak jak kartki na cukier czy buty w PRLu) za które będzie można dostać reglamentowaną i raczej podłą żywność oraz zapłacić nimi za prąd czy czynsz. Czy starczy na leki o jakichś fanaberiach w postaci tabliczki czekolady to już zupełnie inna sprawa. W każdym razie na pewno trzeba będzie bardzo intensywnie "merdać ogonkiem" (i to w tym wieku kiedy merdanie już za bardzo nie wychodzi) by w kolejnym miesiącu władza nie zechciała o emerycie "zapomnieć" i przekazała mu stosowny zestaw talonów co pozwoli przedłużyć jego egzystencje na kolejny miesiąc ..

W ostateczności ci co maja prawo własności nieruchomości zawsze przeżyją do kresu swych dni dzięki "wstecznej hipotece" - chyba w związku z "reformą systemu emerytalnego" szerzej nakreślę na blogu temat "wstecznej hipoteki".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#108763

Deputaty i ekwiwalent w postaci węglowego, zbożowego i innych pamiętamy, a jakże, jak również to, że kartkę na 1/2 litra w 'społem' można było wymienić na tabliczkę czekolady, zgodnie z zasadą dla każdego coś miłego. O reglamentowanych podpaskach i papierze toaletowym nie wspomnę.
Ostatnie kartki reglamentacyjne zachowałem do dziś. W zamyśle miałem zachowanie namacalnej PRL-owskiej, siermieżnej przeszłości, jednak ani patrzeć jak lada dzień znów nabiorą swojej dawnej towarowej wartości.
Zmieniło się jednak coś( nie wiem tylko czy na lepsze). Kiedyś wymieniłbym pół litra na czekoladę, dziś z pewnością odwrotnie :)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#108770

NFI,wręcz prawie,ci sami ludzie,te same metody,ot klasyka-piramidka

a wniej jedyni,ktorzy zarabiaja to zarzadzajacy i pracujacy tam.............

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#108790

Święte słowa, święte słowa gościu z drogi.

Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#108829