Czyje są składki z OFE ? Boni mówi że nasze, Fedak - publiczne

Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Po raz kolejny okazało się że najwyżsi luminarze z partii rządzącej są absolutnie oderwani od otaczającej ich rzeczywistości. Tym razem dowód na to dał konstytucyjny minister rządu Donalda Tuska czyli pan Boni (T.W SB o pseudonimie „Znak”). Proszę przeczytać dokładnie co powiedział pan Boni w temacie czyje „w sensie parawnym” są pieniądze płacone na OFE.

"Nie wolno mówić, że pieniądze przekazywane do OFE są pieniędzmi publicznymi. Nawet, jeśli do przepływu pieniędzy - jako naszych - do OFE, używamy środków publicznych, to w sensie prawnym są to pieniądze tych, którzy płacą składki i dla których są one płacone"

Pan minister tymi słowami kontrował swoją wspaniałą rządową koleżankę czyli panią Fedak która kilkadziesiąt godzin wcześniej na posiedzeniu Komisji Trójstronnej te same pieniądze zakwalifikowała jako „pieniądze publiczne, a nie prywatne”.

Tu link do artykułu – warto skopiować bo założę się że wkrótce zniknie bezpowrotnie ..

http://www.bankier.pl/wiadomosc/-2255555.html

Czy minister Boni jest w pełni świadomy że podważa wyroki niezawisłego Sądu i to w dodatku Sądu Najwyższego który wiosną 2008 potwierdził wersje głoszoną przez minister Fedak ?
Wspomniany Sąd w sentencji wyroku powiedział że te składki nie należą do członka OFE ale do „systemu emerytalnego”. Obawiam się że minister Boni albo nie ma świadomości stanu prawnego w którym przyszło mu urzędować albo w swojej głupocie i nieodpowiedzialności podważa wyrok niezawisłego Sądu Najwyższego.

Swoja drogą warto by skonfrontować wyrok sądu ze słowami pana ministra. Może mądrość tego etapu nakazuje jednak uznać że środki OFE są jednak nasze ? Jeśli tak to ja już lecę do OFE wymachując cytatem ministra Boniego z żądaniem natychmiastowej wypłaty tego co moje.

Osobom zainteresowanym tym zagadnieniem polecam poniższy wątek z kilku częściowego opracowania odnośnie systemu ZUS i OFE dotyczący wspomnianego wyroku SN odbierającego prawo do środków z OFE płacącym je osobom.

http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-6

Brak głosów

Komentarze

Ja tylko cichutko przypomnę, że przeciwko sędziom Sądu Najwyższego CBA prowadziło postępowanie, które potem po chamsku wyciszyła upartyjniona prokuratura. W SN zatem nadal zasiadają oszuści i łapownicy. Niespecjalnie mnie dziwi, że ci oszuści i łapownicy radzi by kraść ludziom ich pieniądze.

OFE przecież są oparte na innej filozofii niż ZUS. Jeśli to pieniądze publiczne tak jak w ZUS, to pojawia się pytanie, po co było to całe pierdolenie Unii Wolności w swoim czasie o drastycznej różnicy między OFE i ZUS...

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#114202

to całe pierdolenie unii wolności w swoim czasie o drastycznej różnicy między OFE i ZUS...    -------Po to by nas łatwiej i dogłębniej wydymać. Poszło jak z płatka......

Vote up!
0
Vote down!
0
#114212

takie piękne założenie z czasów przyjmowania założeń reformy w 1999r. Przypomnę że część emerytury z OFE miała być uzależniona wyłącznie od tego co sami uzbieraliśmy ze składek tzn. że nikt nie miał prawa żyć na cudzy koszt co miało i ma miejsce w przypadku ZUS w 1-szym filarze (o dziedziczeniu emerytur z OFE to już nawet nie wspominam). Potem ta koncepcja stopniowo ewoluowała i teraz nie ma praktycznie różnicy między ZUS a OFE poza tym że w OFE są kilku krotnie wyższe koszty "zarządzania" płacone z naszych składek i czasami OFE może mieć lepsze wyniki obracając tymi składkami na GPW (czasami ma też i gorsze niż ZUS - np. 2008-2009 :)

Szczegółowo temat został opisany w kilku częściowym opracowaniu - w wolnej chwili polecam dla zabicia czasu - póki co jeszcze pozwalają takie rzeczy czytać i wypisywać ..

CZ.1 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe
CZ.2 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-2
CZ.3 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-3
CZ.4 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-4
CZ. 5 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-5
CZ. 6 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-6
CZ. 7 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-7-%E2%80%93-grozne-skutki-dzialania-ofe
CZ. 8 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-8-%E2%80%93-czy-jest-jeszcze-nadzieja

Vote up!
0
Vote down!
0
#114216

zabrać kasę a potem napisać a raczej nakleić całkiem inną tabliczkę własności

całkiem odmienną od momentu startowego...

a jakże teraz to łatwo zmieniać "tabliczki" mając większość ?

zafascynowani "większością" obudzą się za kilkanaście lat stwierdzając, że "ich" pieniążki zostały skonsumowane przez rówieśników równolegle odprawionych na "wcześniejsze" emerytury lub byznesmenów podszywających się pod "krusowców"...

pobudka będzie z ręką w nocniku...   

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Vote up!
0
Vote down!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#114313

Kiedy w roku 1999 podpisałem UMOWĘ z z jednym z OFE, był tam określony ustawą cel, określone ustawą zasady, określony regulamin itp. Teraz mogę sobie tą umową tyłek podetrzeć i porzesłać listem poleconym Fedak do przestudiowania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#115693