Allo, Allo -czy w Cafe Rene zapłacisz gotówką?

Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka
w Cafe Rene nie zapłacisz gotówką ..

Francuscy socjaliści pod przewodem towarzysza Hollande pod pretekstem walki z praniem "brudnych" pieniędzy i mitycznym i usprawiedliwiającym już wszystko terroryzmem wprowadzają od września limit transakcji gotówkowych wynoszący 1000 euro (]]>LINK]]>).

Dziś limit ten wynosi ledwo 3 tysiące eurasków. Wymiana w kantorze 1000 euro spowoduje spisanie personaliów z dokumentów tożsamości podejrzanego klienta (niewątpliwie trafi on z automatu na listę przestępców finansowych lub „terrorystów”).

Poniższe ograniczenia dotyczą póki co francuskich tubylców (poza operacjami kantorowymi), jako że turyści mogą szastać prawie bez umiaru. Limit operacji gotówkowych dla turystów zostanie obniżony z 15 tyś do 10 tyś. euro.

Tamtejsza władza ludowa nie poprzestanie na limitowaniu wypłat i spisywaniu podejrzanych próbujących gromadzić w siennikach tracące w zastraszającym tempie na wartości bilety płatnicze Europejskiego Banku Centralnego.  Próba wwiezienia do krainy szampana i ślimaka winniczka pod postacią fizyczną gotówki lub złota o wartości powyżej 10000 euro będzie musiała być zgłoszona francuskim służbom celnym. 

Istnieje też nikły cień podejrzenia, że francuski socjalizm próbuje w ten sposób (poprzez zwiększenie nacisku i inwigilacji fiskalnej) wyciągnąć z obywateli dodatkową kasę  - w końcu ruskim kończy się cierpliwość i coraz bardziej stanowczo żądają Mistrali albo kasy powiększonej o solidne odszkodowanie. Może towarzysz Hollande zamiast wywiązać się z zobowiązań z czekistami przeznaczy Mistrale na żyletki. Jeśli tak to francuski podatnik zapłaci za to z nawiązką.  

Inne kraje europejskiej zony socjalizmu aktywnie walczące z obrotem gotówkowym to Włochy, Gracja, Hiszpania czy Belgia nie wspominając o takich postępowcach jak Skandynawia.

Wszystko to wygląda bardzo pięknie w teorii ale praktyka jest nieco mniej różowa. W momencie ograniczenia dostępu do gotówki a ostatecznie zakazania jej posiadania lub obrotu nią wszyscy obywatele są całkowicie ubezwłasnowolnieni i wydani na łup służbom specjalnym i finansowym  o banksterach już nie wspominając. Każdy zakup będzie monitorowany nie zależnie czy chodzi tu o ciastko z kremem, leki (już wiemy na co chorujesz skoro kupujesz takie prochy) czy nowy zestaw akcesoriów erotycznych mających urozmaicić nudne wieczory euro-urzędników. Na podstawie transakcji klienta budujemy jego profil w postaci nawyków, przyzwyczajeń, faktycznych potrzeb i możliwości finansowych nie wspominając już o śledzeniu przemieszczającego się klienta w drodze pomiędzy punktami zakupowymi. 

Druga gorsza strona tej zabawy to poddanie kontroli systemu państwowo-banksterskiemu wszystkich obywateli. Skoro obywatele utracą prawo do posiadania gotówki i jedyną formą płatności będzie w tej czy w innej formie nadzorowana przez państwo i banksterów transakcja bankowa to w dowolnym momencie można będzie odciąć niepokornych obywateli od posiadanych przez nich zasobów finansowych zmuszając ich do posypania głowy popiołem albo w skrajnym przypadku zagłodzenia ich na śmierć.

Wystarczy przypomnieć sobie dość stary film pt. "Nieoczekiwana zmiana miejsc" gdzie pewien bogaty i świetnie rokujący yuppie w wyniku przeprowadzonego na nim przez jego protektorów eksperymentu w jednej chwili ląduje jako bezdomny na ulicy nie posiadając absolutnie żadnych środków do życia.

Bardziej realnym przypadkiem jest niedawna lekcja cypryjska gdy setki tysięcy ludzi utraciło na kilka tygodni dostęp do zgromadzonych w 2 bankach oszczędności, które w znacznej części zostały przejęte przez bankrutującą administracje do spółki z tamtejszymi banksterami na pokrycie manka jakie ujawnili (bo dłużej nie udało się tego faktu ukryć) tamtejsi baksterzy. Wielu z tych ludzi nigdy już nie zobaczyło swoich oszczędności po zniesieniu limitów wypłat i dostępu do kont..

Podobne sceny tylko na znacznie mniejszą skalę i znacznie krótszy okres możemy obserwować podczas kolejnych "awarii" w "polskich" bankach gdy z bliżej nie znanych przyczyn (błąd systemu komputerowego, błędy ludzkie a może planowane eksperymenty na ofiarach-klientach) przestają ludziom działać karty płatnicze lub bankomaty a i przelewu przez internet nie daje się wykonać.

Kto w takiej chwili nie ma gotówki jest jak to mawiają w czarnej d.. amerykańskiego prezydenta.    

Polskojęzyczna banksterka do spółki z urzędnikami finansów skupiona w tworze pod nazwą " Koalicja na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności" też robi co może by zabronić Polakom obrotu gotówkowego. Na razie posuwają się małymi kroczkami do przodu swój atak prowadząc najpierw na przedsiębiorców, których z ustawy można zmusić do robienia kolejnych głupot-nakazów jakie ogłosi w z mocą ustawy czy rozporządzenia "warszawski rząd". 

O podobnych kwestiach pisano już w przeszłości na tym portalu w artykułach:

Klamka zapadła, decyzja „czekistów” Rostowskiego o ograniczeniu dostępu do gotówki dla tubylców

NBP rozpoczyna proces likwidacji polskiej waluty

Unia Europejska zakazuje płatności gotówką powyżej 500EUR !

Zajumane cypryjskie depozyty a  upadek systemu bankowego

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Pozbawienie ludzi dostepu do gotówki to skazanie ich na wegetacje w lewackim obozie UE. Tylko komuniści  moga miec tego rodzaju pomysły. Ciekawe czy Europa obudzi sie wcześniej czy dopiero w trakcie wojny...?

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1470312

W Kalifornii rząd zakazał używania gotówki:

http://www.prisonplanet.pl/polityka/w_kalifornii_rzad,p2095144375

Narodowy Bank Polski chce "walczyć" z szarą strefą.

Dyktator przygotował zmianę prawa, która zmniejsza kwotę, którą firmy mogą rozliczać się w gotówce.

Rozwiązanie ma dotyczyć osób fizycznych.

http://polskiepiekielko.pl/nbp-dazy-do-zakazu-placenia-gotowka/

Demokracja w Polsce zamienila sie w dyktature.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1470316

Małe kroczki...przyznam się, mam konto w PKO BP (chyba z powodu patriotyzmu?), bo to polski bank, ot.. zwykłe konto robola. Od pewnego czasu zauważyłem comiesięczne obciążenie w kwocie niecałe 4 zeta. Moje gospodarowanie polega na cyklicznym pobieraniu gotówki w okienku banku, w miarę potrzeb (kaprys taki). Pytam pani kasjerki co i jak, a ona- to opłata za kartę, posiadam taką, bo wtulili mi na siłę i za darmochę przy zakładaniu konta, nie korzystałem z niej ani razu. Aby uniknąć tej opłaty, muszę dokonać zakupów na minimum 300 zeta, z wykorzystaniem  właśnie karty. Taki stan rzeczy istnieje od października tamtego roku, takie uszczęśliwianie na siłę... a mnie na to nie wezmą, raczej oddam im ten cyfrowy badziew.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1470317

- wolny Obywatel na elektronicznej smyczy. I niech się cieszy, bo jeszcze bez kagańca. Choć myślę, że już powstają jakieś konstrukcje.

Vote up!
4
Vote down!
0

Racjonał

#1470319

My to mamy już od 1944r, teraz niech posmakują tego komunistycznego dobrobytu, Francuzi, Włosi, Grecy, zobaczymy jak długo będą się raczyli tym komuszym rajem.

Pewnie obudzą się dopiero, jak ich powsadzają przymusowo, do obozów pracy, za miskę wodniczej zupki.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1470323

@Jestem jakim jestem: na razie za miskę zupy pracuje Polak

Polski Mossad steruje PO, które kłamie, oszukuje i sprzedaje wszystko co POLSKIE.

Jak długo jeszcze POLACY wytrzymają?

polecam przeczytać artykuł: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/izraelski-mossad-przejal-lotnisko-okecie-2014-02

i to http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kilkuset-mordercow-rzadzi-polska-wywiad-z-w-sumlinskim-2015-03

Żydzi wyciągają łapy do polskiego podatnika, po mimo tego ze okradli już nas po wojnie z wszystkiego

Podły ten naród żydowski : http://bardzo-wirtualna-polska.abceblog.com/zydzi-napadli-polske-podczas-2-wojny-swiatowej/

POLACY OPAMIĘTAJCIE SIĘ I WEŹCIE ŻYDÓW W POLSKICH WŁADZACH ZA MORDĘ, PUKI JESZCZE CZAS.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1470339

// POLACY OPAMIĘTAJCIE SIĘ I WEŹCIE ŻYDÓW W POLSKICH WŁADZACH ZA MORDĘ, PUKI JESZCZE CZAS //

uciekam stąd dopóki jest czas bo wstyd takie byki ortograficzne robić

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1470342

A najlepszy film wojenny to 1941. Lubię filmy wojenne. A jakie są Wasze ulubione filmy wojenne (II WS)?

Czy rozmawiamy tutaj o Drugiej Wojnie Światowej? Filmach z tamtego okresu? Uzbrojeniu, strategii, sojuszach, bitwach, etc.?

- Bo narazie widzę opowiastki o pieniądzach. A one z II WŚ mają chyba bardzo mało wspólnego?

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1470344

Ja jestem fanem ruskiej komedii obyczajowo -psychologicznej.

Film nazywał się 17 mgnień wiosny.

Narrator opowiada o głównym bohaterze - niejakim stirlicu, asie szpiegów

w szeregach hitlerowskiej armii.

Dotąd -banał.

Za to sowiecki propagandysta zapragnął "dokumentalizować" swój film

i umieścił chronologię czasową:

09-45 - stirlic myśli

09-46 - stirlic idzie

09-47 - stirlic usiadł

Niezmiennie boli mnie brzuch po obejrzeniu choćby urywka...

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470368

Chca kontrolowac wszytko.
Wiadomo ze bron i gotowka to dwa narzedzia do obalenia jedynie slusznej wladzy.
Ale nie tak szybko bo przyroda nie lubi pruzni i powstanie czarny rynek wymieniac beda jak kiedys pieniadze poza kantorem i dokonywac zanizonych, ale tylko fikcyjnie tranzakcji.Przeciez kazdemu wolno sprzedac swoja jakas rzecz za 1 euro to nie jest karalne jeszcze a ze 20 tys dostanie pod stolem w gotowce to juz jest inna inszosc.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1470363