"nasz? ŻONT" zapowiada masową kradzież pieniędzy składek emerytalnych płaconych do OFE.

Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Jak można przeczytać na Łonecie http://biznes.onet.pl/ograniczenie-roli-ofe,18543,3787922,1,prasa-detal
„nasz” kochany rząd wreszcie zaczął przejmować się lawinowo narastającym długiem który notabene sam bezrozumnie napędził. Obecnie w ciągu jednej sekundy nasze zadłużenie rośnie po ponad 3 tysiące złotych ( w ciągu niespełna 3 lat funkcjonowania „rządu” polski dług udało się powiększyć o prawie 200 miliardów złotych) do skromnej kwoty 770 miliardów złotych (przypominam że według innej metodologii zaproponowanej przez pewnego specjalistę z NBP ten sam dług wynosi nie 770 miliardów ale nieco powyżej 3 bilionów złotych – uwzględniono tu zobowiązania państwa z tytułu systemu emerytalnego i opieki medycznej czego nie ma w pierwszym wyliczeniu).

W pierwszym rzucie rząd planuje ograniczyć składkę do OFE wynoszącą z 7,3% pensji brutto do 3% czyli zawłaszczyć blisko 60% naszej składki by ratować dziurawy budżet a przez niego jeszcze bardziej dziurawy ZUS.
Ponieważ ponad wszelką wątpliwość przekroczony zostanie tzw. 55% „próg ostrożnościowy” i to mimo bycia przez blisko 3 lata „zieloną wyspą” i „drugą Irlandią” (faktycznie bycie 2-gą Irlandią nie zapowiada na dzisiaj nic dobrego :) według Vincenta no Pesel Rostowskiego nie wspominając o naszym geniuszu z Kaszub , to w ramach dalszej redukcji zadłużenia wstrzymane zostaną całkowicie na 2 lata transfery do OFE.

Jeśli ktoś wierzy że 2 lata wystarczą złodziejowi, który zasmakował w cudzej mamonie to się bardzo zdziwi. Proszę sobie przypomnieć od ilu lat funkcjonuje podatek „Belki” a który wprowadzono również czasowo by ratować budżet w wyniku powstania dziury „Bauca” (skutek zabawy w reformy polityków z AWS (PO/PIS/UW)).
Jeśli władza zniesie lub ograniczy składki płacone do OFE zbudowany ponad 10 lat temu system emerytalny umrze śmiercią ostateczną (pal go licho ale tam są nasze składki odbierane nam od 10 lat !!!). Gwoździem do jego trumny będzie najpewniej zajęcie pozostających w rękach OFE aktywów przez rząd (pomysłów na dokonanie tej operacji jest wiele).

Rząd jak widać do ostatka chce mieć na odsetki dla lichwiarskiej międzynarodówki, która mu póki co pożycza pieniądze i jak widać jest o niebo więcej warta dla "rządu" niż jego poddani. By znaleźć kolejne pieniądze okradnie po prostu swoich własnych obywateli ze składek emerytalnych. Jeśli tego będzie mało wejdzie w życie kolejna podwyżka VAT z 23 (od stycznia) do 25% a potem lawinowe podwyżki innych podatków podstawowych i pośrednich (np. akcyza, podatki lokalne, składki NFZ). Na końcu czeka i szczerzy zęby KATASTER (np. 2% rocznie podatku od rynkowej wartości mieszkania/domu i to bez uchylenia innych już obowiązujących podatków)

Szerzej wątek OFE i reformy systemu emerytalnego został prze zemnie omówiony w kilku częściowym opracowaniu zamieszczonym na tym portalu:

CZ.1 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe
CZ.2 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-2
CZ.3 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-3
CZ.4 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-4
CZ. 5 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-5
CZ. 6 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-6
CZ. 7 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-7-%E2%80%93-grozne-skutki-dzialania-ofe
CZ. 8 http://www.niepoprawni.pl/blog/2456/emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zusofe-cz-8-%E2%80%93-czy-jest-jeszcze-nadzieja

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

...idąc do wyborów musimy sobie postawić pytanie, czy nas stać na taki rząd,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#106074

jego argumentem stryczek albo cep.:)
[To nie ja to, hrabia:). Ale nie TEN "chrabia", tylko hr. Aleksander Fredro:).]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#106100

Skoro nie ma żadnej reakcji ze strony okradanego społeczeństwa to nie powinniśmy mieć do złodzieja jakichkolwiek pretensji że robi to co robi.
Co najwyżej pretensje winniśmy mieć do siebie samych że nam to wisi i powiewa.

Przypomnę słynne uzdrowienie waluty przez Leszka Balcerowicza na przełomie lat 80 tych i 90-tych w wyniku której naiwni ludzie (wierzyli w polskie banki i odkładali całe lata w np. w takim PKO swoje ciężko zarobione pieniądze) odkładający w bankach oszczędności często całego życia pod postacią biletów narodowego banku polskiego potraci je bo po reformie za te wieloletnie oszczędności można było kupić przykładowo parę butów.

Potem słynna reforma NFI gdy rozdano śmieszne świadectwa udziałowe (Wałęsa - dawaj moje 100 melonów :) i oświadczono ze to jest cały majątek narodowy jaki trafił do społeczeństwa i od tego momentu już jesteśmy uwłaszczeni.

Kolejny lepszy numer to reforma emerytalna zwana jako OFE i jej kolejne odsłony.

Naród cierpliwie znosi te eksperymenty to pewno i łyknie i ten skok na jego kasę. Z 2-giej strony czy jest jeszcze o co się podniecać ?

Przypominam że od zgodnie z wyrokiem Sadu Najwyższego od wiosny 2008 "nasze" składki w OFE nie są już nasze tylko "systemu emerytalnego" - kto przeczytał całość materiału wie o co chodzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#106107

Obawiam się, ze kolega grzeszy zbytnim optymizmem. Po wydaniu decyzji, OFE znikną niemal natychmiast, bo masowo odejdą z nich ludzie. A będzie to masowe odejście gdyż społeczeństwo straci jakiekolwiek złudzenia nt. możliwości planowania przyszłości z wyprzedzeniem większym niż 10 lat. Zwazywszy, że kryzysy następują coraz częściej, następnego możemy się spodziewać za 6-7 lat. Kto pytam, pozostanie w OFE, mając w perspektywie, że za 7 lat przyjdzie kolejny Waldemar P. i rozwali cały system? OFE zostanie więc szybko zlikwidowane, giełda spadnie, wyceny spółek również, skurczy się kredyt i mamy minirecesję w skali naszego kraju. W międzyczasie kraje europejskie mozolnie wspinają się w górę. Więc za 2-5 lat zostajemy z ręką w nocniku

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#106766