Skażenie radioaktywne nad Tokio–kiedy dojdzie do nas?

Obrazek użytkownika 2-AM
Świat

To jest pytanie, na które wszyscy mający jakąś wiedzę techniczną (z zakresu fizyki jądrowej w tym konstrukcji reaktorów oraz meteorologii ) powinni szybko odpowiedzieć by oświecić nas czyli jak mawia Jacek Kurski (brat Jarosława) „ciemny lud” zanim ten stanie się „ludem jasnym”

czyli emanującym w ciemnościach własną radio-aktywna poświatę. Na rząd bym raczej nie liczył bo są znakomite dowody potwierdzające tezę że jedyne co może nam zafundować rząd to dodatkowa biegunka, która akurat jest nam absolutnie nie potrzebna (chyba że ktoś ma obstrukcje). Ostatnie przykłady ze strony działań rządu mieliśmy w czasie zeszłorocznych 3 serii powodzi.

Na razie wiemy że nastąpiła kolejna eksplozja, która najprawdopodobniej uszkodziła ochronną powłokę reaktora. Tłumaczyło by to gwałtowny wzrost promieniowania w całej okolicy siłowni gdyż dotychczas wypuszczano tylko radioaktywna parę wodną, która powstawała w wyniku chłodzenia obiegu pierwotnego reaktora morską wodą. Dodajmy że decyzja o „zalaniu” reaktora morską wodą była dowodem na to że wszyscy odpowiedzialni zdali sobie sprawę że z jakichś przyczyn nie są w stanie „wyłączyć” reaktora (uszkodzenie blend lub mechanizmów ich opuszczania) i jedyne co im pozostaje po zniszczeniu lub uszkodzeniu pierwotnego systemu chłodzenia reaktora to „zalać” reaktor (chodzi o wtłoczenie wody do pierwotnego obiegu chłodzącego a nie wlanie wody do stosu atomowego). Zalanie wodą morską oznaczało praktycznie akceptacje faktu że reaktor zostaje ostatecznie wyłączony z eksploatacji (zniszczony) z punktu widzenia możliwości jego dalszej pracy. Przy chłodzeniu wodą morską i szczelnej osłonie poziom promieniowania nie był dramatycznie groźny bo chyba mieliśmy tu tylko do czynienia (niech mnie ktoś poprawi) z bardzo krótkim promieniowaniem typ beta i absolutnie brakiem w wodzie i powietrzu promieniotwórczych zanieczyszczeń z rdzenia. Teraz najpewniej osłona pękła i Bóg jeden wie co z niej wylezie do atmosfery i w jakich ilościach. Tu znowu kłaniają się nam fizycy i znawcy technologii tego reaktora. Może się mylę ale pachnie tu promieniotwórczym jodem 131 (biedna nasza tarczyca) cezem (137) oraz strontem (90). O czasach połowicznego rozpadu nie będę wspominał – kto zaliczył „starą” podstawówkę powinien mieć tą wiedzę w małym palcu

Teraz kwestia najważniejsza: ile z tego co wyleciało lub wyleci w atmosferę doleci do nas i kiedy? Pytanie "kiedy?" jest uzależnione od wiatrów wiejących nad Japonią. Warto jeśli ktoś posiada (licznik Geigera-Mullera – koszt spory bo min. 1500zł) próbować własnymi środkami badać wzrost poziomu radioaktywności – na Państwową Agencję Atomistyki bym zbytnio nie liczył bo te „leśne dziadki” podadzą informacje o zagrożeniu wtedy gdy dostaną dopiero partyjne polecenie. Wiele może nam to nie da bo przed promieniowaniem i tak nie uciekniemy ale przynajmniej jak z telewizorów trąbić będą że nie ma zagrożenia i żeby iść na pochód pierwszomajowy to my na złość nie wyjdziemy by nie nałapać dodatkowej dawki.

P.S Dla poprawy humorów (w końcu co nam pozostało) warto obejrzeć sobie jak okładają się na wizji uczone „profesory” w studiu pana Waltera "Kto panu dał tytuł, wieśniakowi jednemu" . Niby tacy szacowni i wyważeni a przy tym utytułowani naukowcy a jednak ludzie z krwi i kości 

Dla porządku dodam że jeden profesor popiera "atom" a drugi popiera energetykę opartą na węglu. Że za tym idą określone pieniądze to oczywiste stąd też i pewno takie zacietrzewienie uczonych mężów.

P.P.S

Jakby ktoś chciał sobie przypomnieć jak to było w 1986 (mam nadzieję że nie tylko "młodzież" czyta te teksty ale "starszaki" też   ) gdy wybuchła elektrownia Czernobylska to może sobie poczytać wpis z blogu p.t. "obłok z jodem idzie nad krajem" - pouczający kawałek historii ..

http://7dni.wordpress.com/2006/05/03/oblok-z-jodem-idzie-nad-krajem-czarnobyl/

Brak głosów

Komentarze

Radiacja

Sondaże do usmarkania:
Spadł poziom promieniowania
Słońca Peru!
Jesteśmy znów w PRL-u!
Rachunek za gardło chwycił.
Czym zapłacą emeryci,
bezrobotni, ludzie biedni
za wciąż droższy chleb powszedni?

Po co widzów drażnić blagą?
Z niepokojem i z uwagą
każdy śledzi, co się dzieje,
ale pajac wciąż się śmieje
i klepie do nas z ekranu
pochwały dla bałaganu.

Psycholodzy, socjolodzy,
naukowcy, astrolodzy -
przed kamerą posadzeni,
rzeczywistość chcą odmienić -
przekonać nas do atomu.

Ludzie workami do domu
znoszą z marketów zapasy.
Powróciły dawne czasy.
Trwa medialna karuzela.
Człowiek tylko wzrok przeciera.
Skąd tak tłoczno na platformie
tych, co urągają normie?

Opada diabelski młyn.
Jeszcze robią sztuczny dym,
ale z mgły się już wyłania
wielka sonda usmarkania
wydzieliną wielkiej dziury.
Para uleciała w chmury.
Pociemniało Słońce Peru.
Radiacja jak w PRL-u!

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#143395

Do tego czasu bedzie wiele zmian pogody i kierunkow wiatru.
Kazde opady atmosferyczne beda czyscily te chmure, skazajac teren.
Z danych podawanych przez Japonczykow wynika, ze propaganda zmniejszania zagrozenia tam rowniez pracuje, zapewne z prostej racji, ze nie ma gdzie uciekac, gdy sie mieszka na wyspie.
Jest tragiczny i zarazem kompromitujacy fakt, ze do chlodzenia, nie mozna bylo uzyc zwyklej wody bez zanieczyszczen. Przy gwaltownym parowaniu ten system dlugo nie bedzie dzialac. Jest bardzo wysokie ryzyko ponownego wybuchu tego samego reaktora z jeszcze gorszymi skutkami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143405

"P.S Dla poprawy humorów (w końcu co nam pozostało) warto obejrzeć sobie jak okładają się na wizji uczone „profesory” w studiu pana Waltera "Kto panu dał tytuł, wieśniakowi jednemu" . Niby tacy szacowni i wyważeni a przy tym utytułowani naukowcy a jednak ludzie z krwi i kości" ...

Mówią, że kruk, krukowi oka nie wykole, a tu profesor profesorowi profesorem - taaaak..., to profesory zgotowały ludziom ten los...

"Kto panu dał tytuł, wieśniakowi jednemu"
"Spierdalaj..."

Piękne...

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#143419

Japonczycy informuja ze jeden z reaktorów był załdowany PRETAMI URANU Z ODZYSKU WZBOGACONYMI PLUTONEM !!

30 letni okres rozpadu Cezu, to pikus przy 80 000 000 lat PLUTONU

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej61

#143529

Tak na wszelki wypadek,gdyby chmura radioaktywna przywędrowała do nas,warto mieć w domu suplementy diety z zawartością jodu.
Nie miejcie złudzeń.
Cyt. „Niemiecki portal KOPP informuje, że chmura radioaktywna będzie nad Niemcami do 7 dni. Przeczytałem też, iż tak jak w przypadku Czernobyla, media maja zakaz informowania o chmurze. W takiej sytuacji mogą podawać tylko „urzędowe” dane.
-Niemieckie centrum badania radioaktywności w powietrzu,
http://www.globalnaswiadomosc.com/apps/photos/photo?photoid=119722734 pod tym linkiem jest dowód na to że to taki sam reaktor jak w Czarnobylu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#143580

-śledź na bieżąco wiarygodne ( ? ? ? ) informacje o skażeniu, np z Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie –http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/?id=1 tutaj
-Śledź niezależne blogi i strony, np ten – kliknij tutajhttp://grypa666.wordpress.com/ tam będziemy podawać na bieżąco wiarygodne informacje oradiacji. Inż. Piotr Bein podaje na swoim blogu informacje o zagrożeniu radiacją
-Śledź mapę radiacji w Polsce – kliknij tutajhttp://www.paa.gov.pl/mapy/moc_dawki.php. Na mapie tej podwyższone moce dawki promieniowania są oznaczone kolorami czerwonym i różowym.
-i przede wszystkim – co najważniejsze – pod żadnym pozorem nie możemy dać się czymś naszprycować. Pamiętacie płyn Lugola podawany po awarii w Czarnobylu? Po wielu latach eksperci oficjalnie się przyznali, że płyn Lugola wcale nie pomagał, bo promieniowanie było zbyt niskie. Władze i tym razem mogą chcieć nas czymś naszprycować. Nie możemy na to pozwolić, bo zachodzi ryzyko, że i tym razem zostaniemy nabici w butelkę, mówiąc kolokwialnie. Bo całkiem możliwe jest, że tym razem, gdyby nasze obawy się ziściły, to znowu zaczęliby podawać jakiś ‘cudownie’ uzdrawiający specyfik który później by się okazał przysłowiowym koktajlem wiedźmy. Lepiej samemu zaopatrzyć się w preparaty z naturalnym jodem i je w spokoju zażywać (nie są toksyczne w dawkach zalecanych przez producenta).
-już w poniedziałek, 14 marca 2011 roku udaj się do apteki i kup suplement diety z jodem, np „chrom plus” (zawiera chrom i jod, nie są toksyczne jeśli bierzesz tyle ile producent zaleci). Tych preparatów NIE WOLNO przedawkowywać, nawet w dobrej wierze!!!
-Słyszałem, że są dostępne suplementy diety z wodorostami zawierające naturalny jod – proszę czytelników znających się na medycynie naturalnej o informacje na temat tych preparatów z wodorostów – mój mail rkw34(na)op.pl.
-uaktualnienie z dnia 13.03.2011, godz 23.50 – otrzymałem informację od czytelnika, który zna się na medycynie naturalnej i naturalnych suplementach diety. Otóż wysoko przyswajalny jod, chroniący przed promieniowaniem radioaktywnym, zawiera suplement diety o nazwie „spirulina”. Jest to wyciąg z bogatych w składniki odżywcze alg morskich. Spirulina zawiera cenne białka, witaminy za grupy b, łatwo przyswajalne składniki mineralne (w tym jod i żelazo). Kupisz w każdym sklepie z suplementami diety i w niektórych aptekach. Polecam zakup przez internet. Zażywaj od 2 do 6 kapsułek spiruliny dziennie (tyle zaleca producent). Preparat ten jest nietoksyczny, w przeciwieństwie do syntetycznych związków jodu (jodek potasu w tabletkach). Więcej informacji o spirulinie tutaj.
-jeśli masz „dobre kontakty” z lekarzem rodzinnym, to poproś o receptę na jodek potasu, choć po co to robić, jak można kupić naturalne suplementy bez recepty?
-śledź na bieżąco informacje na anglojęzycznym blogu – link. jednocześnie, niezależne media pilnie potrzebują tłumaczy tych tekstów na język polski! Proszę o pomoc tych, którzy się na tym znają, mail jak wyżej.

KOGO CHRONIĆ NAJBARDZIEJ?
-przede wszystkim należy chronić kobiety w ciąży i ich nienarodzone dzieci. Podczas awarii w Czarnobylu zdarzały się liczne poronienia,a radiacja szkodzi młodym organizmom w ciele matki.
-dzieci i osoby starsze
-osoby z białaczką, rakiem, wyniszczone.

Źródło: astral-projection.blog.onet.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#143584