Treści z tagiem: CHF

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Najwyraźniej słynny już wyrok TSUE w sprawie Dziubaków (2019) przyniósł jeden efekt – w sądach spraw z powództwa „frankowiczów” przybyło. Natomiast ciągle jeszcze nie jest rozstrzygnięta sprawa choćby żądania przez banki tzw. kosztów użytkowania bezumownego określonej kwoty pieniędzy.

 

Problemów zresztą jest sporo....

3.1
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Kredyty frankowe przestaną być problemem?

 

Opublikowany dzisiaj wyrok TSUE (C - 260/18 Kamil Dziubak i Justyna Dziubak vs. Raiffeisen Bank International AG) jednoznacznie stwierdza:

W zawartych w Polsce umowach kredytu indeksowanego do waluty obcej, nieuczciwe warunki umowy dotyczące...

4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Gospodarka

Kolejny raz przed wyborami wróciła kwestia uchwalenia spec-ustawy, mającej pomóc „frankowiczom”. Tymczasem od lat wiadomo, że jest ona niepotrzebna.

Istniejące rozwiązania prawne, nb. coraz częściej stosowane, mają jednak poważny feler z punktu widzenia ponadnarodowych banksterów. Otóż zamiast przerzucenia części raty na Skarb Państwa i...

4.25
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:12)
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Im bliżej do wyborów tym większe cuda się dzieją. Rząd w najbliższy Piątek przepchnie spec-ustawę zwalniającą kredytobiorców frankowych z podatku od korzyści jakie osiągnęli zadłużając się we franku szwajcarskim (LINK :)

Pisaliśmy już kilka lat temu, że fiskus wszędzie gdzie w jego ocenie podatnik odniósł korzyść wbrew zdrowemu...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Któż mógł się spodziewać tego co stało się 6.09.2011? Nowy (zapowiadany) atak na WTC to przy tym mały pikuś. A stało się bardzo wiele bo ok. godz. 10-ej szwajcarski Bank Centralny (SNB) oświadczył, że wprowadził pseudo sztywny kurs wymiany w stosunku do bankrutującego euro na poziomie co najmniej 1,2 CHF do 1 EURO.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Politycy mają to do siebie, że im bliżej wyborów tym więcej mają coraz głupszych pomysłów oraz gotowi są zajmować się problemami ludzi, których nie dostrzegali przez prawie 4 lata.

0
Brak głosów