Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

„Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy”

W niniejszym opracowaniu spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie „co to jest podatek katastralny”, kiedy on wejdzie, ile nas będzie kosztował i kto na tym skorzysta (bo że nie my sami to jest więcej niż pewne).

Dotychczas zajmowaliśmy się głównie systemem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Kraj

„I Know There's Something Going On”–„Coś się dzieje” te prorocze słowa Fridy (1/4 kultowego zespołu ABBA) będą naszym mottem. Wszystko na to wskazuje że stoimy w przededniu wydarzeń o jakich nam się jeszcze nie śniło.

To że nam się o tym nie śniło nie oznacza że nie śniło się o tym naszej „władzuchnie” . Wygląda na to, że owa władza już wie to czego my nie wiemy i szykuje się by skutecznie móc...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Kraj

Jak wszyscy pewno wiedzą grupa skupiona wokół Nowego Ekranu (NE) narobiła „niezłego smrodu” w PKW. Przypomnieć należy, że jedyne komitety, które zostały zarejestrowane w skali kraju to komitety 4 partii parlamentarnych, Palikota i „Emerytów”.

Cała reszta „planktonu” zwłaszcza prawicowego została „skasowana” jeszcze przed startem. Warunkiem dopuszczenia było uzbieranie odpowiedniej liczby „...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Wydawało by się że w tytule jest niedorzeczność bo

jak niby można wymówić umowę kredytu hipotecznego zaciągniętą na kilkadziesiąt lat jeśli kredytobiorca regularnie i bez opóźnień spłaca raty kredytu. Ano okazuje się że można.Współczesne umowy kredytowe są tak konstruowane że klient nie ma praktycznie szans „obronić się” w przypadku podjęcia przez bank decyzji o wypowiedzeniu umowy kredytowej. W...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika 2-AM
Kraj

Michał Boni, bo o nim tu mowa jest zadziwiającym fenomenem. Tak zadziwiającym, że aż nie prawdopodobnym dla przeciętnego obywatela. O takich ludziach mówią „człowiek orkiestra” gdyż zna się absolutnie na wszystkim. Bez ochyby nawet gdyby zorganizowano debatę na temat życia seksualnego gwoździ Michał Boni mógł by najpewniej również i na niej wystąpić w charakterze eksperta, który udowodni każdą...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Świat

To jest pytanie, na które wszyscy mający jakąś wiedzę techniczną (z zakresu fizyki jądrowej w tym konstrukcji reaktorów oraz meteorologii ) powinni szybko odpowiedzieć by oświecić nas czyli jak mawia Jacek Kurski (brat Jarosława) „ciemny lud” zanim ten stanie się „ludem jasnym”

czyli emanującym w ciemnościach własną radio-aktywna poświatę. Na rząd bym raczej nie liczył bo są znakomite dowody...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

No i stało się! Zaledwie kilkanaście godzin temu wspominaliśmy o pierwszych, nieśmiałych próbach eliminacji gotówki (drobne nominały 1 i 2 gr.)

do jakiej przymierza się „polski” NBP LINK czy przy okazji planów wprowadzenia przez Vincenta Rostowskiego podatków od wypłat gotówki z bankomatów LINK a już mamy coś z grubej rury.

Jak donosi na swoich stronach „Gajowy Marucha” (LINK) towarzysze z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

W Polsce jeździ ponad 2,3 miliona „zagazowanych” aut. Jesteśmy pod tym względem w ścisłej czołówce w całej Europie (zdaje się, że do spółki z Włochami). Kierowcy ci zdecydowali się zainwestować w instalacje LPG (kosztujące do kilku tysięcy złotych) do swoich samochodów z prozaicznej przyczyny.

Nie odstraszyły ich ani gorsze osiągi (mniej dynamiczna jazda), ani większe zużycie samego gazu niż...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Świat

Jak przed chwilą podano (godz. 10 21/03/2011) za PAP w elektrowni Fukushima w reaktorze nr 3 rozpoczęła się emisja szarego dymu.
Dzielny operator elektrowni firma TEPCO (wygląda na to że od lat fałszowała raporty bezpieczeństwa i obowiązkowe przeglądy elektrowni) ewakuowała wszystkich pracowników. Szary dym w reaktorze nr 3 to mówiąc delikatnie bardzo nie miła wiadomość "Dym nad reaktorem 3-...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Prawie wszyscy prawią o polityce a ja chciałem kilka słów – no może trochę więcej niż kilka - o gospodarce a ściślej mówiąc o systemie emerytalnym powiązanym z gospodarką.
Na wstępie chciałem poczynić pewne założenia które mogą okazać się błędne a nawet nieco karkołomne. To założenie zakłada że w nie dalekiej przyszłości nie nastąpi jakieś gwałtowne wydarzenie lub ich seria, które całkowicie...

0
Brak głosów

Strony