socjalizm w Portugalii

Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Realną władzę w państwie sprawuje ten kto ma pieniądze potrzebne do zapewnienia funkcjonowania państwa a nie ten komu się wydaje że ma mandat od wyborców do sprawowania władzy. Rząd Portugalii (w upadłości) nie ma już pieniędzy stąd też utracił zdolność do sprawowania rzeczywistej władzy zostawiając sobie tzw. „zewnętrzne oznaki władzy” pod postacią limuzyn, sekretarek itp.

Jak pewno wszyscy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Jak donoszą dzisiejsze „merdia” socjalistyczna Portugalia rzuciła ręcznik na ring i rozpaczliwie prosi o pożyczkę bratnią, socjalistyczną Unię Europejską.

Ostatnią emisje obligacji Portugalia przeprowadziła wczoraj (środa) na kwotę 1 miliarda Euro ale po zabójczym koszcie wynoszącym 6%. Dodatkowo portugalskie 10 letnie obligacje skoczyły do nie notowanego poziomu 8,8%.
Dodatkowo wczoraj...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Ledwo kilkanaście dni temu we wpisie zatytułowanym: "Rząd ogłasza redukcję emerytur i wydatków publicznych" anonsowałem

niekonwencjonalny program oszczędności jaki na swoich obywatelach chcieli przetestować socjalistyczni przywódcy stojącej na skraju bankructwa Portugalii.

Jednym z cytowanych a bardziej kuriozalnych pomysłów miało być obniżenie wypłacanych emerytur do max. kwoty 1500EU.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Dla uspokojenia dodajmy że rząd zapowiada redukcje wydatków publicznych ale jak zwykle nie u nas bo to nie nasz rząd. Za to nadziwić się ciężko jak jakikolwiek rząd może ogłosić redukcje emerytur.

Widać jednak że jak chce to może co dowodzi że jak mawiał nasz wielki „Chorąży Pokoju” tj. Józef -Soso Wissarionowicz Stalin „w miarę postępów socjalizmu walka klasowa się zaostrza” . Aktualnie...

0
Brak głosów