Zawiadomienie do prokuratury przeciwko Wałęsie. Wzór do wydrukowania i wysłania

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Data i miejsce..............................................

 

Prokuratura Rejonowa w Gdańsku

ul. Piekarnicza 10

80- 126 Gdańsk

 

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.


Zgodnie z Art 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego niniejszym zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa przez Lecha Wałęsę w dniu 5.05.2009 w Gdańsku polegającym na podżeganiu (art 18 § 1 kk) i publicznym nawoływaniu (Art. 255 KK) do zabójstwa (Art. 148. § 1), spowodowania lub narażenia ludzi na utratę życia lub rozstrój zdrowia(art art 156, 157, 160 kk) a w szczególności polegającym na sprowadzaniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach (165§1 pkt 5 kk) oraz publicznym znieważaniu grupy ludzi (art 216 § 1 kk) i usiłowanie (art.13 par.1) udaremniania groźbą bezprawną przeprowadzenia zgromadzenia i podżeganiu do jego rozproszenia (art. 260 kk) i wnoszę o wszczęcie śledztwa w tej sprawie i ściganie gdyż czyn tego człowieka nie tylko wypełnia znamiona wymienionych przestępstw, ale może doprowadzić do niepokojów społecznych, nadużyć i tragedii ludzkich o trudnym do przewidzenia charakterze.

Uzasadnienie

W swojej wypowiedzi publicznej, w dniu 5 maja 2009 r. były Prezydent RP Lech Wałęsa nawoływał do rozprawiania się z demonstrującymi stoczniowcami za pomocą siły używając następujących słów:

 

„Organizujmy się przeciwko tym szaleńcom, tym anarchistom, druga strona też niech się bierze za kamienie i kto przeżyje ten żyw będzie”.

 

Powyższe podżeganie do przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, publiczne obrażanie ludzi zagrożonych utratą pracy i groźby mające zadanie niedoprowadzenia do zgromadzeń społecznych były potem wielokrotnie publikowane na łamach gazet, Internetu (w załączeniu publikacja Dziennika), cytowane w środach masowego przekazu, zarówno w Radiu jak i telewizji.

 

Lech Wałęsa jest osobą posiadającą charyzmę i siłę przekonywania w wielu środowiskach i doskonale sobie zdaje sprawę, iż jego słowa będą rozpowszechniane oraz, że mogą nakłonić wielu ludzi do obrzucenia związkowców kamieniami, co może nawet doprowadzić do zabójstwa. Lech Wałęsa posiada przy tym umiejętność i doświadczenie w kierowaniu tłumem oraz zdaje sobie sprawę, że mogą być one odczytywane przez niektórych ludzi nie tylko jako zachęta, ale wręcz polecenie określonego, brutalnego działania, (co potwierdza wielokrotnie historia Polski od 1980 r. do czasów współczesnych) względem demonstrantów. I to nie tylko przez osoby cywilne, ale nawet przez organizacje państwowe. W tym roku na przykład sama uwaga krytyczna tego człowieka pod adresem pewnej pracy magisterskiej, napisanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, doprowadziła do wydania przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego polecenia o przeprowadzeniu kontroli tej uczelni.

 

Działanie Lecha Wałęsy, więc nie tylko wypełnia znamiona przestępstwa podżegania, ale też jest wysoce szkodliwe społecznie ze względu na bardzo wysokie prawdopodobieństwo wywołania w dużej grupie ludzi zachowań przestępczych, do których nawołuje, przez co zagrożenie utraty życia lub zdrowia u dużej ilości demonstrantów jest autentyczne i może prowadzić do tragedii. L. Wałęsa wręcz nawołuje do zabijania ludzi kamieniami.

 

Ponadto Lech Wałęsa wyraźnie namawia do łamania Konstytucji RP poprzez uniemożliwienie korzystania w wolności zgromadzeń lub do ich rozpraszania. Przy tym o skuteczności słów Lecha W. niech świadczy fakt, że zareagował na nie w dniu 7.05.2009 r. sam Premier Rzeczpospolitej Polskiej przenosząc tegoroczne obchody rocznicy 4 czerwca 1989 r. na teren Wawelu, a więc obiektu zamkniętego, uniemożliwiając w ten sposób przeprowadzenie obok marszu protestacyjnego.

 

Wałęsa też publicznie znieważa związkowców, stoczniowców i sympatyzujących z nimi demonstrantów nazywając ich szaleńcami. Jest to tym bardziej skandaliczne, że słowa te są wypowiadane przez legendarnego przywódcę Solidarności i Laureata Pokojowej Nagrody Nobla - co powoduje niesłychaną nośność społeczną tej zniewagi i dalsze obrażanie tych ludzi w mediach (poprzez cytowanie lub powoływanie się na Wałęsę) i to nie tylko w Kraju, ale i za granicą..

 

Lech Wałęsa jest przy tym wytrawnym politykiem i osobą o wysokim doświadczeniu medialnym, przez co pewnym jest, że podżegania do przestępstw oraz publicznego znieważania dokonywał w sposób umyślny i z pełną świadomością wszystkich konsekwencji swojego czynu.


Ze względu na ciążki charakter przestępstw oraz jako osoba poszkodowana, gdyż rozważając wzięcie udziału w tych demonstracjach czuję się teraz zagrożony atakiema, proszę o wszczęcie śledztwa przeciwko Lechowi Wałęsie oraz o ściganie tego przestępcy.


........................

........................

(imię, nazwisko, adres)

 

W załączeniu:


1. opublikowana wypowiedź Lecha Wałęsy z dnia 5.05.2009 r. na łamach „Dziennika” http://www.dziennik.pl/polityka/article373405/Lech_Walesa_wzywa


źródło: http://crusader.salon24.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

4 czerwca (ale nie tylko) nie musieli czuć się zagrożeni ze strony jakichś prowałesowskich i protuskowych bojówek. Oraz by Wałesa musiał odszczekać i przeprosić conajmniej kolegów związkowców za nazwanie ich szaleńcami.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#19499

Jedno zawiadomienie wystarczy, więcej zawiadomień tylko zwiększy ilość niepotrzebnej pracy prokuraturów. Natomiast warto zrobić ankietę tu na niepoprawni.pl ile osób uznaje to nawoływanie Wałęsy za poważne, a ile za nieszkodliwe paplanie. Ja uważam, że dla wielu ludzi Wałęsa jest uznanym politykiem, biorą jego wypowiedzi serio i nie można lekceważyć tego co mówi.

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Pozdrawiam. Bacz

#19504

Jestem po konsultacjach z kolegą prokuratorem, przy publicznym nawoływaniu do przestępstwa, znieważeni grupy osób i usiłowaniu uniemożliwienia odbycia sie zgromadzenia czym wiecej zawiadomień tym lepiej dla śledztwa bo uprawdopodabnia to fakt zaistnienia przestępstwa oraz ułatwia prokuraturze zakwalifikowanie właśnie takie (publiczne, grupa osób, zgromadzenie) tego przestepstwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#19505

O ile mnie pamięć nie myli, w przypadku stu wniosków odrębnych, prokuratura będzie wzywała wnioskodawców do składania wyjaśnień w odrębnych postępowaniach.
Jeden wniosek, podpisany nawet przez kilka osób, wyznacza jedno postępowanie, z przesłuchaniem wnioskodawców oczywiście. A więc skraca prokuratorską "mitręgę" i rzutuje na efektywność rezultatu i tempo postępowania

Ukłony

filut

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

filut

#19536

nie ma takich zasad.
doucz się

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#19562

Dzięki piękne za naukę.

Widocznie problem, który miałem ja i sąsiedzi, z doniesieniem o domniemaniu popełnienia przestępstwa, był prowadzony przez Prokuraturę Rejonową bez zasad.

Ukłony.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

filut

#19567

- polemizowałbym.

Ukłony jednak obowiązujące.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

filut

#19569

Prokuratura podchodzi chyba pragmatycznie: jak jest podejrzenie, że donoszący mają jakieś "indywidualne" informacje o przestępstwie to przesłuchują wszystkich, a jak dojdą do wniosku, że wszyscy mają tę samą informację z jednego źródła to przesłuchiwanie wszystkich jest stratą czasu.

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Pozdrawiam. Bacz

#19582

Wałęsa doszedł do włądzy na plecach robotników a teraz sie wypiera tych samych ludzi walczących o chleb, cóż a podła metamorfoza

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Wiara katolicka i Duma Narodowa to moja siła

#19631