Rolnicy wiedzą co ich czeka. Komorowski zlikwiduje KRUS

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Blog

Donald Tusk i Bronisław Komorowski próbują namówić rolników na obdarzenie ich 500 dniowym mandatem zaufania. Wspólnie, bezkonfliktowo, zreformujemy państwo - mówił kandydat Platformy Obywatelskiej na Prezydenta RP w spotkaniu z Kółkami Rolniczymi.

Przezornie nie wspomina się jednak, jakie to dokładnie reformy przewiduje przeprowadzić Platforma Obywatelska dzięki zgodzie z „Prezydentem Bronisławem Komorowskim”.

A tymczasem, jedną z najważniejszych i stanowiących wieloletnie zobowiązanie wyborcze złożone biznesowi ( temu uwłaszczającemu się na państwie polskim) i grupie liberałów, jest sięgnięcie wprost do rolniczej kieszeni.

Likwidacja KRUS była jednym z głównych założeń programowych Platformy Obywatelskiej do 2005 r. czyli do kampanii wyborczej, gdy Donald Tusk ubiegał się o urząd Prezydenta RP. Wtedy to nagle, jako niepopularny, temat zaczął być przemilczany, a wypowiedzi prominentnych polityków PO zaczęły być wymijające. Jednak po wygranych przez Platformę wyborach parlamentarnych, partia ta zaczęła znów przygotowywać się do rozprawy z KRUS. Niestety dla PO i grupy liberałów skupionych wokół FOR (do tej organizacji jeszcze wrócimy) koalicyjny PSL nie chciał o tym słyszeć. Waldemar Pawlak z trudem dał się namówić na dyskusję o reformowaniu KRUS, zdając sobie sprawę, że byłby to krok do likwidacji szczególnych zasad ochrony socjalnej rolników, a tym samym koniec istnienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Tusk wtedy jasno podkreślał, że chciałby doprowadzić do tego, by kryterium naliczania składki były dochody rolnika, a nie wielkość jego gospodarstwa. Chciałbym, żeby to było szybciej, ale musimy tutaj znaleźć porozumienie z PSL. Docelowo chcielibyśmy uzyskać dochodowe kryterium - powiedział. Dodał przy tym, że takie metody są sprawdzone w Unii Europejskiej.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tusk-obecne-zmiany-w-KRUS-pierwszym-ale-niewystarczajacym-etapem,wid,10360941,wiadomosc.html

Tajny konsultant Platformy Obywatelskiej radzi jak zabrać się za KRUS:

Naliczanie składki na KRUS o dochodów „dużego rolnika” miało doprowadzić do sytuacji, że „duży rolnik” zostałby postawiony w takiej sytuacji, iż bardziej opłacalnym dla niego by się stało przejście do ZUS (miały o to zadbać odpowiednio ustawione składki oraz przepisy przejściowe otwierające korzystną furtkę dla takich transferów).

Był to przemyślny pomysł, stanowiący element planu dr Wiktora Wojciechowskiego, który jako Członek Zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju zalecał taki oto sposób likwidacji KRUS:

Na wstępie trzeba wyznaczyć jasno określony cel: system ubezpieczeń rolniczych w obecnym kształcie, który jest nieodporny na zmiany demograficzne i niewydolny ekonomicznie, powinien być całkowicie zlikwidowany. Jak to osiągnąć?

Po pierwsze, już dzisiaj do powszechnego systemu emerytalnego powinni zostać przesunięci wszyscy rolnicy posiadający największe gospodarstwa rolne. Powinny trafić tam również osoby ubezpieczone w KRUS, dla których głównym źródłem utrzymania jest działalność pozarolnicza. W dalszej kolejności, sukcesywnie, do ZUS należy przesuwać osoby, które prowadzą mniejsze gospodarstwa rolne. Docelowo wszystkie osoby, dla których prowadzenie działalności rolniczej jest głównym źródłem utrzymania, powinny być przeniesione do powszechnego systemu emerytalnego.
http://wyborcza.pl/1,75515,7601274,Drogie_emerytury__Jak_zlikwidowac_KRUS_.html#ixzz0sJmgViUWKim jest dla Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego Forum Obywatelskiego Rozwoju?

Wróćmy do wyborów parlamentarnych z 2007 r.

Forum Obywatelskiego Rozwoju jest polską nazwą organizacji Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau będącej najpoważniejszym partnerem Partnerem Fundacji Konrada Adenauera.

Strona firmowa http://www.for.org.pl podaje, że FOR rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2007 r. (a więc na miesiąc przed wyborami do Sejmu) i jest rzekomo instytucją niezależną (do tej sprawy wrócimy za chwilę). Niestety, nie ma żadnej informacji o włożonym kapitale i o jego pochodzeniu – poza zdaniem, że „jego wyłącznym fundatorem jest prof. L. Balcerowicz”. L. Balcerowicz jest też przewodniczącym pięcioosobowej Rady, w której skład wchodzi m.in. były minister i bankowiec Tadeusz Syryjczyk, a także wchodził śp. Jan Wejchert współwłaściciel TVN, człowiek najbogatszy z wszystkich ludzi polskich mediów. W Komitecie Programowym FOR znajdujemy nazwiska Wł. Bartoszewskiego, Andrzeja Olechowskiego, Marka Safjana, Andrzeja Zolla, Jacka Fedorowicza i wielu innych postaci o powszechnie znanej orientacji politycznej. Po przeczytaniu listy kilkudziesięciu nazwisk członków komitetu w deklarację niezależności i apolityczności Forum uwierzyć może tylko polityczny analfabeta. Na swojej stronie głównej Forum chwali się, że „FOR przystąpiło do szerokiej koalicji organizacji pozarządowych, które wsparły kampanię społeczną: Zmień kraj. Idź na wybory. Na stronie FOR zostały umieszczone filmy wykorzystywane w kampanii. FOR prowadziło również sekretariat kampanii poparcia dla Platformy Obywatelskiej.

Strategicznym celem koordynowanej przez FOR kampanii było bowiem maksymalne zwiększenie frekwencji w grupie młodych wyborców, ustalono bowiem, że „dwudziestolatkowie wykazują się największą akceptacją liberalizmu” i są grupą najsilniej popierającą Platformę. (źródło)

Zważywszy, że FOR oraz Fundacja Konrada Adenauera zainwestowały w projekt wygrania wyborów przez PO kilka milionów złotych, zaangażowały kilka ważnych instytucji oraz środki masowego przekazu (TVN), należy się domyślać, że zrobiono to nie bezinteresownie – w końcu mówimy o liberałach i biznesmenach. I chodź chodziło tu bez wątpienia o wiele różnych interesów (w jednym z nich partnerem biznesowym dr Wiktora Wojciechowskiego jest znana z afery hazardowej Monika Rolnik) ale sprawa likwidacji KRUS i drastyczna reforma systemu emeryturalnego służb mundurowych należy do najpoważniejszych gatunkowo zobowiązań Donalda Tuska. I jak opisałem na wstępie, próby realizacji tych zobowiązań były podejmowane.

Wszystko wskazuje, więc na to, że FOR z PrezesemAndrzejem Krajewskim (stypendystą Fulbrighta, byłym doradcą prasowym wicepremiera Leszka Balcerowicza, dyrektorem Centrum Monitoringu Wolności Prasy, członkiem Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy (FIJ) i współpracownikiem Fundacji Batorego) i Wiktorem Wojciechowskim (byłym członekiem Rady Edukacji Ekonomicznej NBP przy Prezesie Balcerowiczu) nie tylko sprawuje funkcję doradcze dla Platformy Obywatelskiej ...

Dowód: FOB jest konsultantem pomysłu PO rozszerzenia zakresu antyhazardowej komisji śledczej na rządy wcześniejsze, oraz autorem analiz ekonomicznych wygodnych dla PO typuLech Kaczyński od początku swojej kadencji podpisywał wszystkie zmiany rujnujące budżet, a wetował te, które racjonalizowały wydatki”

...ale także jest głównym beneficjentem oraz egzekutorem planowanych przez PO działań (po wygranej Bronka).

Potwierdza to zresztą sam Leszek Balcerowicz w swej wypowiedzi „To mogą być przełomowe wybory” dla TVN 24:

Wynik wyborów prezydenckich może okazać się przełomowy dla polskiej gospodarki, powiedział w TVN CNBC Biznes profesor Leszek Balcerowicz, były prezes NBP. Zdaniem przewodniczącego Rady Fundacji FOR, rząd po wyborach powinien zdecydować się na podwyższenie wieku emerytalnego.

- To są przełomowe wybory. One rozstrzygną, czy Polska, polskie państwo w trudnych zewnętrznych czasach zostanie odblokowane dla ważnych dla nas wszystkich decyzji, czy będzie nadal zablokowane.

http://www.tvn24.pl/0,1660010,0,1,balcerowicz-to-moga-byc-przelomowe-wybory,wiadomosc.html

Rzeczywiście, to mogą być przełomowe wybory. Przy usłużnym Prezydencie wystarczy PO tylko przekabacić na swoją stronę liberalną cześć SLD (Olejniczak, Kalisz etc) i kanapy w stylu Polska Plus lub przyjaciele Dorna i Dudkiewicza, a będzie można zaszaleć na całego.

Tylko, czy po odblokowaniu Polski”Polska na tym zyska? Po obserwacji tego, co się działo wokół biznesu hazardowego i stoczni sądzę, że wątpię. Z pewnością natomiast zyskają ci, których jakakolwiek kontrola nad Platformą Obywatelską tak bardzo bolała.

Takie „reformy” to nowe rozdziały gigantycznych funduszy, synekury, instytucje, przetargi, kontrakty i spekulacje finansowe.

Tak czy inaczej, po wyborach wygranych przez Bronka Komorowskiego – i to bez względu, co teraz klepie w kampanii ten osobnik - rolnicy, starsi pracownicy, policjanci i żołnierze powinni zacząć się bać. O swoją przyszłość.

Na szczęście, wygląda na to, że przynajmniej rolnicy to wiedzą.

Reszta niech się zastanawi co robić. Czas leci...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jestem tylko przeciwko organicznym reformom organizowanym przez złodziei, na zasadach nieznanych i bez kontroli Prezydenta, CBA i TK. Jestem też przeciwko ewidentnemu kłamstwie, że takie działania nie są planowane. 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#68898

Zadam być może naiwne pytanie - czy jest taka dziedzina gospodarki lub życia publicznego, w której platfusy NIE ZAMIERZAJĄ mącić i kręcić lodów ???

Czy to zachłanność, zdrada czy głupota ???

Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#68916

Ursa Minor

Zlikwidować KRUS jako twór-nowotwór należy i po prostu się musi, ale jak to zrobić, aby nie zbankrutowali ludzie żyjący z tych paru morgów ziemi?
NIe będę udowadniać, jak ciężkie jest życie na wsi w porównaniu z miastowym, gdzie wszystko jest pod ręką i urlop się należy i do sanatorium też można pojechać bez strachu, że zwierzyna pomrze z głodu, a siano zgnije na łące.
Nie o to chodzi, żeby się licytować. Ktoś, kto zazdrości chłopom paru złotych, kto wyklina nauczycielom, że mają "tyle wolnego", kto psy wiesza na służbach mundurowych i górnikach za ich przywileje pewnie nie wie, co mówi.
"Wszędzie lepiej, gdzie nas nie ma"
Rozumiem lęki i podejrzliwość tych grup zawodowych, których zaufaniem nieustannie grają politykierzy.
Jedyna recepta, to potrzeba spójnej polityki z perspektywami i gwarancjami, że kolejne rządy w ramach najniegodniejszych własnych interesów nie pogrzebią prawdziwych reform.
Tylko jak to wykonać? Jak znaleźć ludzi nieprzemakalnych na kręcenie lodów i wiadome pokusy aferalne pod tytułem Rychu, Miro i Zbychu?
Czy da się ich tak mocno i odpowiednio długo zainstalować, żeby mogli służyć swoją wiedzą państwu i bezpiecznie wykonywać zadane obowiązki?
Właśnie. I w tym miejscu kończy się mój koncept... :-(

ps.
A może by tak wygrać najbliższe wybory prezydenckie, samorządowe i parlamentarne? :-)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#68941

Co to wiesz o życiu?? Widziałeś kiedyś górnika?? Prawdziwy górnik, jeżdżący na dół pracować ma grosze. A Ci na samej górze, "dowodzący" jak się ich na śląsku nazywa, to oni właśnie korzystają z tych przywilejów. Mam znajomego, zdrowy jak ryba, 45 lat skończy i na emeryturkę pójdzie! 12 tys dostanie!!!!!!!!!!! No tak, bo palił opony pod sejmem jak PiS rządził a Pisiory dały!!!!!!!! A student ledwo ciuła żeby na mieszkanie zarobić i ksera zrobić! Studenta cały kraj ma w nosie! Głupim społeczeństwem jesteście!!!! Tyle powiem!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#75739

Ci biedni uciskani studenci glosowali w przeważającej części na PO - no to przeciez teraz cuda dostaną, nie?

Może zamiast te ksera ciągle trzaskać czasem coś mądrzejszego dla odmiany przeczytają?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#75746

Ksera trzaskamy bo lubimy, wiesz! :/ Dlaczego nikt z Was tutaj piszących nie wie co to życie?
Wiesz ile kosztują książki? Widziałeś Ty chociaż jedną w życiu czy tylko czytasz ulotki propagandowe PiSu?
Głosowaliśmy na PO i głosować będziemy. A jest źle bo PiS jak były pieniążki to rozdawał je na prawo i na lewo, jak prostytutka. Nie zastanawiał się nad tym, że kiedyś może być gorzej i trzeba by o jakieś oszczędności zadbać! Dane liczbowe są i nie da się im zaprzeczyć. PO teraz sprząta bajzel jaki PiS swoją prostytucją narobił!
P.S. Co wg Ciebie jest mądrzejsze? Ciekawa jestem Twojego zdania!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76011

PIS swoja prostytucją obniżył podatki, na szczęście teraz Donald zrobi z tym porządek... ufff.
Jaka to w ogóle bezczelność obniżać podatki???
Jak PIS śmiał robić takie rzeczy?

Cale szczęście, że Kaczyński nie został preziem, bo jeszcze zawetowałby obecna podwyzkę VAT-u.

A wiadomo, że to jedyne rozwiązanie. Skąd wiadomo? Przecież ekonomiści twierdzą, że 1% podwyżka VAT-u to kompletny bezsens, utrudni życie, a w niczym nie pomoże - a PO jak zwykle nie ma pomysłu na porządną reformę.

Jak to - skąd wiadomo? Przeciez Donek powiedział, ze on chce dobrze dla nas wszystkich! Powiedział to w telewizji!

Ciesz się, Dziewczyno! Nareszcie nie trzeba będzie wyjezdżać z Polski! Dziś mamy druga Irlandie (w czasach kryzysu), a jesli cudotwórcom z PO nikt nie przeszkodzi, za pare lat będziemy mieli drugą Grecję - a tam, wiadomo, ładnie i ciepło.

Donald zaplacil kaskę na rzecz Grecji, a przeciez skądś musi na to brać, nie? Forsa z podwyżki VAT-u na pewno pomoże.

Dane liczbowe trzeba... umieć czytać. Poczytaj sobie o deficycie, o MFW... ale i o aferze hazardowej np. Tak Cię boli becikowe, a dzielenie pieniążków wśród partyjnych znajomków już nie?

Proponuję, żebyś napisała do cudownego Donalda, żeby wprowadził nie 1, a min. 10% podwyżkę VAT-u - wtedy dopiero będzie nam dobrze... chociaż nie wiem czy Ci na leki starczy, bo rozumiem, że jestes na jakichś?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76228

I to jest dobry komentarz. To jest naprawde ważne, a nie bicie piany o żydach. To ci liberałowie, co podnoszą podatki! Kupa smiechu,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76231

Dziękuje, ale obawiam się, że rzeczy ważnych, o których powinniśmy pisać, jest dużo więcej, niż byśmy chcieli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76234

To ja Ci coś opowiem o życiu.Przez 18 lat pracowałem w komunie, co miesiąc okradany z 86% zarobków, w imię "bezpłatnego" szkolnictwa, słuzby zdrowia itp."przywilejów".No i oczywiście, na budowę "świetlanej wizji państwa".Nikt mnie o zdanie nie pytał, tylko z kieszeni wyciągał.
A po 20 latach od transformacji, słyszę,że nie ma mnie kto leczyć, bo ludzie wykształceni ZA MOJE PIENIĄDZE, nie rozliczywszy się za koszty tej nauki, wyjechali z kraju. Bo gdzie indziej lepiej płacą.
Państwo , lepsze lub gorsze, ale budowane wyrzeczeniami MILIONÓW POLAKÓW, zostało ROZDANE za procent mniejszy niż chip amerykańskiego kelnera.
I jeszcze do tego ktoś kto żyje na łaskawym chlebku takich jak ja nazywa mnie głupim kawałkiem społeczeństwa?
A dlaczego ja mam Cię pasożycie utrzymywać?
Nie masz na naukę? To patyk i świnie pasać. Ale NA WŁASNY KOSZT.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76021

no tak... całkiem to logiczne, że przeszkadzają Ci studenci i wykształceni. Nie myślą tak jak Ty i nie jesteś w stanie nakłaść nam do głowy tych dyrdymałów! To musi boleć...
Niech żyje wykształcone społeczeństwo, bo im więcej nas będzie tym lepiej będzie się działo! A tacy jak Wy doprowadzają nasz kraj do ruiny!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76215

tzw praktyk:)

i TO w najgorętszym czasie........wtedy

młodzi dobrze wykształceni z dużych miast

zrozumieliby co znaczy PRACA GORNIKA.....gornika

zyjącego z nędznej pensji,a pozniej z jeszcze nędzniejszej emerytury....

pozdr :)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#76403

Przyznam się że mam o wiele bardziej misterny plan :).
Pozwólmy im na wsparcie słonecznego idola.
I jak juz tak całkiem ma być komuna, to i czyny społeczne TEŻ.
Dlatego POZWÓLMY tym młodym, wykształconym z dużych miast na WYBUDOWANIE OBIECANYCH AUTOSTRAD.
W czynie społecznym.Tylko oczywiście jak za "dawnych dobrych lat", POD CZUJNYM OKIEM KAPO Z BEZPIEKI.
Będą mieli szansę na PRAKTYKI z KOMUNY do której tak usilnie dążą.
Jak sądzisz? POZWALAMY? czy ŻĄDAMY?
Jako rekompensatę za podarowaną przez nas możliwość nauki?
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76416

a co Ty stuknięta wiesz o zabijaniu
a o pszczołach co wiesz?
w ulu była?
a moze na słońcu za duzo przebywałaś?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76390

Rolnicy to jedna wielka banda złodziei. Mam takich w mojej miejscowości! Pola jak wody, kasę trzepią taką o jakiej mi się nie śni. Najnowszymi mercedesami podjeżdżają pod kościół w niedzielę, tylko po to żeby pokazać te mercedesy! Na KRUS płacą grosze, a mój ojciec na ubezpieczenie płaci grube tysiące i jeździ 10 letnim autem bo na droższe go nie stać! Nie wszyscy rolnicy tacy są, ale KRUS to jaskinia oszustów i powinno się ją zlikwidować jak najszybciej!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#75737

a po ile u ciebie rozum?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76387

Pasożytem sam jesteś! Studiuję za ciężko zarobione pieniądze, własnymi rękami zarobione. Nie wiń nikogo za swoje niepowodzenia! Najpierw popatrz jakie sam popełniłeś błędy a dopiero potem pluj na innych. Może trzeba się było uczyć... A system to był system i nie masz prawa teraz wyżywać się na młodych ludziach za to, że system dał Ci w dupę. Nie jesteś jedyny w swoim rodzaju, moi rodzice też to przeżyli. Tylko że ciężko pracowali i nadal pracują a nie siedzą na forach i nie wypisują głupot tak jak Wy! I nie dziw się, że ludzie wyjeżdżają. Z jakiej racji mają siedzieć tutaj i leczyć Ciebie i dostawać za to grosze? Nie jesteśmy frajerami, przynajmniej nie wszyscy. 5 lat studiów, a medycznych 6 lat... tyle lat zakuwania i męczarni, po co? Po to, żeby za 1400 zł pracować? Wiesz ile kosztuje fachowa literatura żeby być na bieżąco z medycyną i móc leczyć takich jak Ty? Wiesz ile kosztują kursy doszkalające? Nic nie wiesz! Więc lepiej zapychaj w robocie a nie wypisuj pierdoły na forach, za to na pewno więcej zarobisz!
I nie pozdrawiaj myślących bo obrażasz psychicznie chorych...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76212

Ach, ten język miłości... Od razu widać, że pani młoda, wykształcona, z wielkich miast i mówi językami. Życzę Pani dalszych sukcesów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76219

Ani jednego momentu swojego życia nie uważam za błąd.
Życzyłbym też wszystkim swoim bliskim, aby ich życie było podobnym spełnieniem jak moje.
Na system nie miałem wpływu- jak każdy kto w nim się urodził.Ale nie każdy nadstawiał "systemowi" zada do dmuchania.
Ile kosztuje literatura fachowa -wiem. Od jakichś 36 lat
przeznaczam do 10% pieniędzy na literaturę fachową.
W swojej dziedzinie często doradzam(za kasę) fachowcom z krajów, do których Ty zamierzasz emigrować.
Z moim wolnym czasem, pozwolisz że to ja będę decydował co mam zrobić.
I na koniec jeszcze o Twoim "vivat ludzie wykształceni".
A CO TY UMIESZ? NA HARMONII GRAĆ?
Ciebie nie pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76236

Proponuję jeszcze więcej inwektyw i wykrzykników. Są za darmo w dowolnej ilości. Edytor tekstu cierpliwy - wszystko zniesie...
BTW - kojarzy Pani może kto chciał młodym ludziom otworzyć dostęp do prawniczych korporacji i dać tym samym szanse na zawodowy rozwój? Kto obniżył podatki, dzięki czemu teraz mamy dodatni PKB?
A KRUS, cóż - nie widzę powodów, by pozostawał oddzielną strukturą. A wysokość składek można uzależnić od dochodów z gospodarstwa.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#76242

Proponuję olać totalnie! Taki chłopo-robotnik dniówkę musi wyrobić i tyle. Co jakiś odwiedzają takie miejsca jak to, by sprowokować do "dyskusji", choć żadne argumenty nie trafiają do trzewi. Weź na przykład Twój ostatni wpis. Jeżeli ktokolwiek ma trochę oleju w głowie, to po lekturze takiego tekstu powinien się zacząć zastanawiać kto go tak ładnie okłamał!? Tyle, że towarzysze tu pracują... A w tej pracy się robi co każą, a nie myśli samodzielnie!

Pozdrawiam

-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76249

Chyba masz rację. Też mi to pachnie młodzieńcami kierującymi się Schetynowym przykazaniem "Nie wdawać się w merytoryczną dyskusję" :D

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#76274

a co to za słodka idiotka?
czyżby własnymi rencami, o pardon .....zrobiona?

a poza tym wypierdalja za granicę, tam studiuj i tam lecz!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76385

@Gadający Grzyb: Dostęp do zawodu prawnika?? Im więcej takich prawników jak Ziobro tym gorzej dla społeczeństwa. Czy ktoś pamięta może ustawę jaką "stworzył" Pan Ziobro, dzięki której (a w zasadzie dzięki temu, że nie zadbał aby etapy procesu legislacyjnego zostały wykonane) przestępcy którzy dopuścili się morderstwa ze szczególnym okrucieństwem mogą odwoływać się od wyroku gdyż ustawa była wadliwie przeprowadzona. Dlatego też rodzina mojej zmarłej koleżanki przechodzi całą gehennę jeszcze raz, gwałt i dni po nim i szukanie ciała! A podatki! Hahahahaha! Obniżyli i co? To co zyskali z obniżki, a nawet dwa razy więcej rozdali gdzie się dało żeby tylko głupia gawiedź naćkała się złotówek i cicho siedziała, Broń Boże nie przyjeżdżała pod Sejm protestować! Są obliczenia Polskich i światowych organizacji ekonomicznych, które mówią, że gdyby PiS w latach 2005 - 2007 wziął się do reform a nie rozdawał to wzrost byłby teraz na poziomie 5-8% a nie 1,8... swoją drogą dziękujmy Bogu, że nie ma u nas -6% jak w niektórych państwach. Trzeba tylko otworzyć umysł na wiele źródeł informacji a nie na jedno, toruńskie.

@Mufti Turbanator: Tak, jestem młoda i wykształcona i z wielkiego miasta co właśnie pozwala mi dostosować poziom wypowiedzi do tego jaki jest na forum. Tak umieją tylko ludzie mądrzy! Jakbyście Panowie językiem miłości władali to mogłabym się dostosować...

@rospin: A to co umiem, to już chyba mój biznes. Ważne, że umiem samodzielnie myśleć i z szumu informacyjnego i steku bzdur wybierać to co warte jest głoszenia na forach. Większość z Panów tego nie umie, powielacie tylko teksty Ojca Rydzyka i jego PiSowej świty. Zero myślenia Panowie, zero! Wstyd Panowie!

@nurniflowenola: może zdradzę moją płeć, bo queendevalois niewiele mówi Waszym wykształconym umysłom. queen to królowa, a de valois to nazwisko znanej "w pewnych kręgach" królowej Francji i Nawarry... także niespodzianka proszę Panów, jestem kobietą. I zdecydowanie nie robotnikiem :) hahahaha A do argumentów Gadającego Grzyba już się odniosłam.

Nawet jakbym chciała się wdawać w Schetynową merytoryczną dyskusję to się nie da. Jak Panowie nie umieją prostych rzeczy pojąć, czarno na białym napisanych w raportach, no to cóż ja mogę... walka z wiatrakami... Także żegnam Panów serdecznie i życzę powodzenia we wszystkim co sobie planujecie. I nie musicie mnie kochać ani pozdrawiać... ja jestem po to, żeby naprowadzić Wasze zagubione umysły na racjonalną drogą.Jednak to czy na nią wejdziecie czy nie to już zależy tylko od Was...
Pozdrawiam, Inaczej Myśląca Kobieta

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76382

I ostrzeżenie
za "głupia gawiedź naćkała się złotówek"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76388

Ostatnie zdanie Pani tekstu powinno rozpoczynać KAŻDY z Jej wywodów. Albowiem, ONO WYJAŚNIA WSZYSTKO.
MYŚLĄCA INACZEJ. Rozumiem, że wynika to z tego,że także INTELIGENTNA INACZEJ.
Żegnam bez żalu.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76391

Szanowna Pani!

Wprawdzie wszystko co mam na swoją obronę to turban, niemniej jednak konwersacja z królową to okazja jakiej trudno się oprzeć.

[quote="queendevalois"]przestępcy którzy dopuścili się morderstwa ze szczególnym okrucieństwem mogą odwoływać się od wyroku gdyż ustawa była wadliwie przeprowadzona[/quote]

No cóż, przy takim oporze środowisk prawniczych spodziewałbym się znacznie gorszych rzeczy.

Czy wyniki głosowań w zakładach karnych Pani nie zastanowiły?

[quote="queendevalois"]A podatki! Hahahahaha! Obniżyli i co? To co zyskali z obniżki, a nawet dwa razy więcej rozdali gdzie się dało żeby tylko głupia gawiedź naćkała się złotówek i cicho siedziała, Broń Boże nie przyjeżdżała pod Sejm protestować![/quote]

Obniżyli i zyskali? Aha, nie powinno być "to co zyskali" tylko "tyle ile obniżyli".

Rzeczywiście, frajerzy. Zamiast sypać w kieszeń sobie i znajomym królika, to, idioci, rozdali gdzie się dało...

A ta "głupia gawiedź"... Oj, jednak Pani popada w język miłości, a ja nie wiem czy jesteśmy godni takich pereł przed wieprze?

[quote="queendevalois"]Są obliczenia Polskich i światowych organizacji ekonomicznych, które mówią, że gdyby PiS w latach 2005 - 2007 wziął się do reform a nie rozdawał to wzrost byłby teraz na poziomie 5-8% a nie 1,8...[/quote]

No dobrze, a czy są obliczenia, raporty polskich (pisze się małą literą, wielka to anglicyzm) i światowych, jak rozumiem nad wyraz niezależnych, fachowych i obiektywnych organizacji, jaki wzrost by był gdyby ferajna z PO zamiast rozkradać i kręcić lody robiła reformy, odchudzała biurokrację, w ogóle miała jakiś strategiczny pomysł na Polskę?

[quote="queendevalois"]swoją drogą dziękujmy Bogu, że nie ma u nas -6% jak w niektórych państwach[/quote]

Aj, tam Bogu. Tusku! Jak to było? "Ludzki pan! Mógł zabić, a tylko..."

[quote="queendevalois"]Trzeba tylko otworzyć umysł na wiele źródeł informacji a nie na jedno, toruńskie [...] powielacie tylko teksty Ojca Rydzyka [/quote]

Rozumiem, że "toruńskie źródło informacji" oraz "teksty Ojca Rydzyka" (bardzo grzecznie Pani napisała, u mnie ma Pani za to DUŻY plus!) zna Pani bezpośrednio, a nie z omówień w TVN i Wyborczej? Brawo!

[quote="queendevalois"]Tak umieją tylko ludzie mądrzy![/quote]

Prawda!
A ludzie eleganccy nawet się tym nie chwalą...

[quote="queendevalois"]Jakbyście Panowie językiem miłości władali to mogłabym się dostosować...[/quote]

Ależ proszę się nie krępować... Gość w dom, Bóg w dom.

[quote="queendevalois"]umiem samodzielnie myśleć i z szumu informacyjnego i steku bzdur wybierać to co warte jest głoszenia na forach[/quote]

Co za talent! Że też nie ma już słynnej instytucji z siedzibą główną w Warszawie na Mysiej... Ale może się nie zmarnuje, może do TVN? Albo "innej zaprzyjaźnionej stacji"? Taka umiejętność to skarb!

[quote="queendevalois"]"w pewnych kręgach"[/quote]

Rozumiem, że wybór nazwy użytkownika jest, ekhm, nieprzypadkowy... Zatem warto rzucić okiem na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Margaret_of_Valois

[quote="queendevalois"]Nawet jakbym chciała się wdawać w Schetynową merytoryczną dyskusję to się nie da.[/quote]

A cóż to za oksymoron, "schetynowa merytoryczna dyskusja"? (znowu powinno być małą literą)

Nie wiem czy Pani sobie to uświadamia, ale Pani zarzut może być odebrany jako komplement...

[quote="queendevalois"]ja jestem po to, żeby naprowadzić Wasze zagubione umysły na racjonalną drogę[/quote]

Mój zagubiony umysł jest teraz naprowadzony, niczym but na szewskim kopycie.
Dziękujemy Ci, Inaczej Myśląca Kobieto!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76398

Sama mądrość przez ciebie przemawia. Zapisuję się do twojego fanklubu.
ps. co zlikwidowali PGR i rodzice kazali się uczyć, a schetyna klikać po nocach, faktycznie przesrane

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#76412