Wizyta Miedwiediewa bardzo dobrze przygotowana

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Koniec listopada i mój lunch w Szwejku, przy Pl. Konstytucji w Warszawie. Za plecami rozmawia dwóch urzędników średniego szczebla z Kancelarii Premiera lub MSZ-u. Siedzę nad stygnącą zupą i podsłuchuję. To cyniczni specjaliści narodowości PO. Mówią o nadchodzącej wizycie Miedwiediewa w Polsce oraz o planach Bronka i Ryżego. Mówią o korytarzu eksterytorialnym i Białorusi. Myślę: ”fantasmagorie”.  Ale nie, kolesie są zbyt dobrze zorientowani. Nagle pada: „człowieku, niemożliwe, ależ kasa za tym musi iść” – to mnie otrzeźwia, wracam do domu i zaczynam buszować w Internecie. Znam kilka szczegółów z tej rozmowy i choć nie na wszystko znajduję potwierdzenie, jednak puzzle, które układam budzą zgrozę. Za 2 dni dochodzą nowe, twarde fakty tylko potwierdzające podejrzenia.

Dokładnie przygotowany moment i okoliczności wizyty Miedwiediewa.
Bronisław Komorowski w swym dzisiejszym  wywiadzie udzielonym Kraśce w TVP1 wyraźnie się cieszy ze znakomicie przygotowanej wizyty Prezydenta Rosji w Polsce dniach 6-7 grudnia 2010. Jest podniecony, tryska energią, zapowiada początek nowego rozdziału i niesłychanego przełomu nie tylko w stosunkach bilateralnych ale w paneuropejskiej wizji. Zupełnie jakby nagle przestał pilnować żyrandola, a zaczynał grać w jakąś Wielką Międzynarodową Grę.
Podobną euforię można było zaobserwować 1 grudnia czytając wywiad z Radosławem Sikorskim:
„to kolejny "kamień milowy" w normalizacji stosunków polsko-rosyjskich”
Plan wizyty jest niby typowy ale jak widać bardziej obiecujący niż na to wygląda:
Dmitrij Miedwiediew wraz z żoną Swietłaną Miedwiediewą przyjadą w poniedziałek do Polski. Rosyjska pierwsza para zostanie w Warszawie do wtorku. Oprócz rozmów w cztery oczy z prezydentem Bronisławem Komorowskim, Miedwiediew spotka się m.in. z premierem Donaldem Tuskiem. Oficjalna część wizyty rozpocznie się o godzinie 12 od uroczystego powitania rosyjskiej pierwszej pary na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przez Bronisława Komorowskiego i jego żonę Annę. Następnie prezydenci Polski i Rosji udadzą się na rozmowy w cztery oczy. Po ich zakończeniu rozpoczną się rozmowy plenarne obu delegacji. Następnie, w obecności Komorowskiego i Miedwiediewa podpisane zostaną umowy polsko-rosyjskie.
W innych okolicznościach być może nie zwróciłbym uwagi na wysoka dyskrecjonalność spotkań i nie zastanawiał się aż tak głęboko nad treścią umów polsko – rosyjskich jakie zostaną podpisane.
Tym razem jednak miałem „cynk” czego szukać. Szczęście blogera w nieszczęściu dwóch narodów.
Tranzyt
Z wizytą Prezydenta Rosji Dimitra Miedwiediewa jest ściśle związana wizyta prezydenta Niemiec w Christiana Wulffa w dniu następnym (7 grudnia). Ciekawe czy się spotkają. Wszak to element tego samego planu.
Chodzi o polskie koleje.
W październiku br. Posłowie PiS w Sejmowej Komisji Infrastruktury zmroziła następująca informacja:
Decyzją Premiera Tuska i Ministra Grada planowana na 2011 rok prywatyzacja PKP Cargo (drugiego co do wielkości przewoźnika towarowego w UE) nie nastąpi w ofercie publicznej ale poprzez sprzedanie tzw. Inwestorowi branżowemu czyli Deutsche Bahn AG tzn. Kolejom Niemieckim. Mimo tegorocznych spektakularnych sukcesów sprzedaży przez giełdę akcji PZU, Tauronu i GPW zdecydowano, że przewoźnik nie wejdzie na parkiet. Posłowie się dowiedzieli, że ten sposób prywatyzacji został wybrany w wyniku osobistego nacisku Angeli Merkel na Donalda Tuska. Tusk natychmiast wydał polecenie zgodne z oczekiwaniem Frau Kanclerz i choć nie ma jeszcze ostatecznego komunikatu klamka zapadła: Niemcy mają przejąć kontrolę nad tranzytem towarowym wschód zachód, a także na pomorzu zachodnim oraz na Śląsku.
Wybuchł skandal, a posłowie PiS zwołali konferencje prasową. Przyszli nawet dziennikarze. Opowiedziano im jak Merkel wpływa ręcznie na proces prywatyzacji w Polsce. Przyszli i poszli, a informacje z konferencji nigdy się nie ukazały. Na topie były wtedy ostatnie wyskoki Kluzikowej w PiS.
Oczywiście nie jest tak, że w prosty sposób można sprzedać wielkiego przewoźnika jeszcze większemu. Mające ponad 30 proc. udziałów w europejskim rynku przewozowych DB nie otrzymałoby zapewne zgody Komisji Europejskiej na połączenie z graczem numer dwa. Uzgodniono, że owa transakcja zostanie dokonana za pośrednictwem jednego z  funduszy private equity, będącego w kieszeni DB i Rządu Niemieckiego. Być może będzie to brytyjski Bridgepoint.
A teraz będę się skracał. By zrozumieć Niemców, Rosjan i rolę Tuska oraz Komorowskiego trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czym jest PKP Cargo.
To współwłaściciel powstałej 18 czerwca 2007 spółki EuroAsia Rail Logistics mającej zbudować szybką magnetyczną linię kolei Warszawa – Moskwa.
Technologię maja dostarczyć Chińczycy, którzy w tym wypadku mają interes by związać Rosję mocniej z Europą i odwrócić jej uwagę od Azji. Zresztą rozwój kolei Chiny-Rosja też jest planowany
Dziwnym trafem, w połowie listopada gościli w Polsce przedstawiciele ChRL pod pretekstem pomocy w rozbudowie naszej sieci lokalnej. Sęk jednak w tym, że koszt inwestycji lokalnej przekracza możliwości finansowe połączonych sił rządowych i samorządowych.
Sprawa finansowania zupełnie inaczej wygląda jednak, jeśli opisana wyżej linia w kształcie litery "Y", łącząca Warszawę, Łódź, Poznań i Wrocław będzie częścią paneuropejskiego projektu Berlin – Moskwa. A tak się stanie gdy Niemcy zostaną właścicielami PKP Cargo.
Tak oto zgodny z Polską racją stanu projekt linii Warszawa-Moskwa (gdyż naszą racją stanu jest by Polska robiła większe interesy osobno z Rosją i z Niemcami niż oni ze sobą ponad naszymi głowami) zamieni się na linie towarowo-przesyłową Niemcy – Rosja, na której nawet nie będziemy wozakami zarabiającymi na tranzycie.
Oczywiście, nie jest tak, że tylko Łażący Łazarz zauważył to zagrożenie.
Bibuła z 15.10.10 informuje:
Poseł Artur Górski (PiS) skierował zapytanie poselskie do premiera Donalda Tuska z prośbą o przedstawienie stanowiska rządu w sprawie planów budowy magistrali kolei magnetycznej łączącej Moskwę z Berlinem przez Polskę. – Tego typu inwestycja, jeśli dojdzie do skutku, będzie przedsięwzięciem bez precedensu – uważał Górski. Zauważa, że linia ta połączy kraj UE z państwem będącym poza jej strukturami, a jednocześnie przetnie Polskę. – Dlatego ważne jest, aby uzyskać stanowisko rządu w tej sprawie i dowiedzieć się, czy rząd monitoruje te projekty, czy ma o nich wiedzę i czy ma zamiar w nich partycypować – mówi nam poseł Górski, członek sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. “(…) 20 września br. Władimir Jakunin, prezes Kolei Rosyjskich, wygłosił w Berlinie podczas pierwszego dnia targów InnoTrans odczyt pt. ‘Niemcy i Rosja. Współpraca gospodarcza i wyzwania społeczne’. W swoim wystąpieniu wyraził on zainteresowanie budową magistrali kolei magnetycznej łączącej Moskwę z Berlinem, przechodzącej przez Mińsk i Warszawę. Jego zdaniem, inwestycję może sfinansować rosyjski państwowy koncern paliwowy Gazprom, który będzie mógł połączyć ją z budową nowego rurociągu łączącego obydwa kraje. Według prof. Johannesa Kluehspiesa, prezesa International Maglevboard, organizacji wspierającej budowę kolei magnetycznej na świecie, który uczestniczył w berlińskich targach, ‘oczywiście budowa linii kolei magnetycznej nie mogłaby się odbyć bez zgody i udziału Polski’” – czytamy w zapytaniu posła do premiera Tuska. Poseł dodaje także, że kwestia “budowy kolei łączącej Berlin i Moskwę, przebiegającej przez terytorium Polski, pojawiła się już w dniach 13-15 lipca w Jaketerynburgu podczas spotkania Dialogu Petersburskiego z udziałem kanclerz Niemiec Angeli Merkel i premiera Rosji Władimira Putina”. Zdaniem Górskiego, może to oznaczać, że “Niemcy i Rosja poważnie podchodzą do tego projektu i przygotowują się do jego realizacji”.
Sprawa robi się tym bardziej skandaliczna, w sytuacji organizacji przez Rosję Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w roku 2018. To właśnie dzięki tej informacji z 2 grudnia zrozumiałem jak wiarygodne i kluczowe dla naszego Kraju są kwestie poruszane w Szwejku.
I tu się pojawia żenująca i naprawdę niebezpieczna sprawa Białorusi
Pakt Komorowski-Miedwiediew
Już 2007 roku koleje niemieckie, polskie (PKP CARGO), białoruskie i rosyjskie podpisały porozumienie o utworzeniu spółki ds. realizacji efektywnych przewozów w Paneuropejskim Korytarzu Transportowym. Powstała wspomniana EuroAsia Rail Logistics. Wyparła ona i rozwinęła wcześniejszy polsko-chińsko-białoruski projekt o nazwie Mirtrans International Forwarding Co Ltd, Gdynia. Chińczycy przestali być udziałowcami na rzecz Rosji, przejęli natomiast temat jako wykonawcy.
To co było jednak projektem modernizacyjnym, być może jakoś tam korzystnym dla Polski póki z  udziałem kontrolowanego przez Polskę przewoźnika i przy dobrowolnym udziale Białorusi, nabiera niebezpiecznego i bandyckiego charakteru, w przypadku dopuszczeniu do rozdrapania przez Rosję i Niemcy naszej kolejowej sieci towarowej, a samemu udzielaniu się w procesie niszczenia sąsiada.
W tym bowiem momencie zaczęła się (po pozorem interesów) błyskawiczna wasalizacja Białorusi przez Rosję, która ma przy pomocy Polskiego Popychadła doprowadzić do upadku Łukaszenki i Rosyjskiej dominacji gospodarczo-politycznej w tym kraju.
Najpierw przy okazji budowy inwestycji kolejowej (mającej zapewnić temu biednemu krajowi tani udział w wymianie towarowej z zachodem) wydrenowano Białoruś z pieniędzy (a mówimy o 100 mld rosyjskich rubli, czyli o kwocie 10 mld PLN - dla Białorusi to jak dla nas 100 mld PLN):
Następnie przykręcono rurę gazową by sprawdzić aktywa Łukaszenki, twardość systemu i determinację dyktatora, a potem pozornie rozluźniono temat by 6 lipca 2010 weszła w zycie na Białorusi forsowana przez Rosję Unia Celna. Rosyjscy przedsiębiorcy zdobyli w ten sposób dostęp do dużo większego rynku zbytu. Pozwoli im to na większe inwestycje bezpośrednie, tworzenie holdingów działających nie w jednym, ale w dwóch czy nawet trzech krajach (jeszcze Kazachstan), co wpłynie na wzrost ich udziału w rynku i wzrost wielkości rynku odbiorcy. Ułatwiona także będzie konkurencja rosyjskich wyrobów z towarami pochodzącymi z Chin i z UE.
Poprzez utworzenie UC Rosja osiągnęła jeszcze jeden cel polityczny, którym jest ograniczenie możliwości Białorusi i Kazachstanu do samodzielnego włączania się w alternatywne struktury integracyjne (m.in. z UE).
I oto chodziło. Teraz można podpisać tajny pakt Miedwiediew-Komorowski, na mocy którego Rosja dostanie przyzwolenie od Polski (od Merkel już ma) do wystąpienia do Białorusi z żądaniem by budowana linia kolejowa Berlin – Moskwa miała charakter eksterytorialny. Jednocześnie zostanie rozpętana kolejna afera z „prześladowaniem” Polaków przez Łukaszenkę, na co Sikorski usłużnie tupnie nogą. Białoruś będzie się bronić ale przyciśnięta mechanizmami UC, blokadami, rurą oraz krzykiem o prawach człowieka z UE (sprężynka Merkel) będzie musiała ustąpić. Po takim upokorzeniu Łukaszenka zostanie jeszcze przez rok, dwa i odejdzie, a Białoruś przy udziale Polactwa zostanie kompletnie rozmontowana przez Rosję i pozbawiona nawet pozorów niepodległości. Sąsiedzi (nie tylko Białoruś) nam tego nigdy nie zapomną i przy dopełnianiu się kolejnego rozbioru Polski przez Imperium Rosyjskie i Imperium Niemieckie nawet palcem nie kiwną. Alianci z Albionu i USA tym bardziej. Zwłaszcza, że Barakowi (do którego Komorowski leci 8 grudnia – taki traf) jest zainteresowany nowym porządkiem w Europie, bez udziału Stanów, by mogły one skoncentrować się na Pacyfiku i Azji.
Podsumowanie
Zaiste, wizyta Miedwiediewa została naprawdę wzorowo przygotowana. Pojawi się on w Polsce w najwłaściwszym z możliwych momentów politycznych i w takiej dacie, że nawet o Smoleńsk nie będzie go jak zapytać. Wzruszy ramionami i powie, że przecież sprawa w toku bo polscy śledczy na 19 grudnia przygotowują uwagi do raportu MAK. Ach te wiążące ręce politykom procedury, procedury…
Przy okazji świta Prezydenta Rosji dopilnuje przeprogramowanie służb GRU-WSI rezydujących w Polsce (sam Miedwiediew będzie wśród swoich najbardziej wpływowych agentów) na tworzenie jak najbardziej przyjacielskiej atmosfery - Katyń, akta, współpraca gospodarcza, transport, polityka zgodności - oraz skuteczne rozwalanie opozycji, by Tusk miał wielkie sukcesy, żadnej krytyki i na 100% wygrał wybory w 2011 r.
Dodajmy: WYBORY OSTATNIE.
Bo gdy nastanie 2015 rok to wybory w polskiej prowincji Związku Euro-Azjatyckiego zarządzanego przez Imperium Niemieckie w Europie Zach-Śr. i Imperium Rosyjskie w Azji i Europie Wsch. Będą już kompletnie bez znaczenia. Zwłaszcza, że sami figuranci, cieszący się nowym fortunami i biznesami nie będą zainteresowani.
 
Ależ pofantazjowałem, i z tym Szwejkiem i w ogóle ze wszystkim.
ŁŁ
Brak głosów

Komentarze

Ale także o bezsilności 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#111747

Tę przeszkodę, usunięto wspólnie 10 kwietnia 2010 roku. Usunięto i pogrzebano!. Zdrajcy sprawy polskiej i Polski imiennie, mają się znakomicie i płyną na fali medialnego szczęścia,serwowanego przez ITI. Świadomość zdrady, wywołuje łzy bezsilności i niepohamowaną wściekłość. My im za to zapłacimy, nawet kosztem własnego, marnego żywota. Pozdrawiam autora tej analizy. W.S.C.

Waga problemu za 10.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111762

ŁŁ pisze o doskonałym przygotowaniu wizyty Miedwiediewa i chyba ma na myśli wyłącznie stronę rosyjską, bo pracownicy kancelarii p.Rezydenta skompromitowali się nadrukiem Republika Rosji na kartach akredytacyjnych dla dziennikarzy.

Sprawę ocenił poseł PiS, historyk z zawodu Ryszard Terlecki, jako kompletny brak profesjonalizmu w pracy kancelarii.

Analogia do powalającej różnicy w merytorycznym przygotowaniu Putina i Tuska na ich spotkanie 10.04.2010 w Smoleńsku aż sama się nasuwa, a skutek tej różnicy może być tylko jeden, płatnikiem będziemy my, a beneficjentem (Republika) Rosja. Czyż to nie taka sama wsypa jak z - rozmawiałem wczoraj o wycofaniu wojsk z Afganistanu, to wiem co mówię.

Widzi mi się, że ŁŁ ukrywa swoją tożsamość, bo deklaruje swoje prawnicze wykształcenie, a mnie się zdaje, że z powodu wybitnej zdolności do syntezy jest raczej chemikiem. Mam nadzieję, że nie jądrowym. ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#111771

czerwone dywany odkurzyli.......?

sierp tez chyba się znajdzie a mlot,...rowniez,no moze młotek

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#111880

Mam być zdziwiony? Powiem, że nie jestem. Konsekwentna i metodyczna wysprzedaż Polski trwa nie od wczoraj.

Co w Polsce jest jeszcze polskie?

Mam być również zdziwiony, że Tusk liże dupsko Merkelowej?

O tym wiadomo od zawsze.

www.bild.de/BTO/news/2007/10/23/polen-wahl/tusk-kaczynski.html

Chęć prywatyzacji Lasów Państwowych, stocznie, armia, a teraz kolej, to już nie są afery jak ktoś by mógł powiedzieć.

To są składowe zamachu na Polskę.

Czy można to powstrzymać?

Może sprawa kolei o której tu piszesz będzie gwoździem do trumny Tuska, ale czy pogrzeb nie będzie pogrzebem Polski?

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#111768

Ale przecież wszyscy rządzący popierali takie rozkradanie Polski. Obecny rząd tylko upłynnia resztki. Poprzedni nie był lepszy i poprzednie też.
jak szło likwidację czegokolwiek to wszyscy byli zgodni.
Następny rząd też taki będzie. A zanosi się na to, że to będzie PiS.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111770

Przykłady proszę podać dotyczące rządu PiS.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111772

Przyłożyli sie identycznie do rozkradania. Protestów jakoś nie widziałam i nie słyszałam. Ani jak stocznie likwodowali a ni jak nam cukrownie zamykali.
A może Pan ma przykłady, że było inaczej? Bo ja juz stara jestem i pewnie trochę nie dowidzę...

Vote up!
0
Vote down!
0
#111781

Nie mam czasu ażeby pogrzebać w swoich materiałach, bo jadę zaraz do "gminy", ale błądzisz, bowiem to za rządów PiS prywatyzacja została zahamowana.
Ze stoczniami to chyba w starej głowie ci się coś POmieszało.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111787

jedynie Jarosław Kaczyński rozumie, że zagrożenie dla Polski jest realne.
Powodem katastrofy pod Smoleńskiem nie mogła być chęć zdyskredytowania śp. L. Kaczyńskiego. Dla tak miałkich celów nie przeprowadza się zamachów i nie morduje 96 osób.
Za tym mordem kryją się naprawdę wielkie pieniądze, potężna gruba kasa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111790

Ja też kocham Kaczynskiego. On taki męski jest.
Tylko coś ostatnio mu ludzie uciekają. zaprzańcy niepatriotyczne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111795

wolno spytać, rzecz jasna?

Vote up!
0
Vote down!
0
#111798

Jak byłam młodsza to miałam swoje sposoby hehehe

Vote up!
0
Vote down!
0
#111824

aleś pojechała!
Szambo.
Żałuję, że dałam się wciągnąć w jakąkolwiek polemikę z Tobą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111849

Coś za dużo o tym "szambie" wspominasz. Poziom mojej odpowiedzi dostosowałam do poziomu pytania. Żeby ci głupio nie było.
A może jednak powiesz mi coś o tym "szambie" (to twoje ulubione słowo) politycznym, które nas otacza? Widzisz jakieś światełko w tunelu?

Vote up!
0
Vote down!
0
#111851

Polemizuj, ale z daleka ode mnie!
Via!

Vote up!
0
Vote down!
0
#111854

Myślałam, że gdzie jak gdzie ale na takim znanym portalu to ludzie są bardziej otwarci na wymiane pogladów.
A tu zaraz Won! I kto tu o szambie mówi...

Vote up!
0
Vote down!
0
#111862

Czy w Twojej ocenie to jest wymiana poglądów:
Ty: (o Kaczyńskim) "Taki męski jest".
Ja: "A co jest dla Ciebie miarą męskości?"
Ty: "Jak byłam młodsza, to miałam swoje metody hahaha"

Z całym szacunkiem, ale jak to jest dla Ciebie wymiana poglądów, to pomyliłaś portal.
Źle myślałaś.
Chyba muszę się też przyznać do błędu, bo to raczej magiel jest, a nie szambo!

Vote up!
0
Vote down!
0
#111866

No to jak pan znajdzie trochę czasu to poproszę o jakieś konkrety.
Bo ja cały czas nie dowidzę. No i o tych protestach w sprawie stoczni i cukrowni też.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111793

Za przykładem szacownej Ossali kończę dyskusję z waćpanną.
Bez pozdrowień i bez odbioru.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111873

To nieładnie... Sztuka kulturalnej konwersacji jednak zanika. A w to miejsce pojawia sie coraz więcej dziwnie nerwowych ludzi szukających konfrontacji. Moze to takie czasy nerwowe nastały?
A "panną" juz od dawna nie jestem :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#111878

Ty chamie "niepokornababa" jesteś śmierdzacym pierdo.onym ubekiem. Ten portal nie dla ciebie. Spadaj mi stąd!
edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Vote up!
0
Vote down!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#111963

oczywiscie,ze została wstrzymana przez PIS,dlatego GO tak nienawidzą"

ucięło się zrodełko dochodow.......wszelkie mafie paliwowe i węglowe

do dzisiaj wraz ze swymi baronami,z nienawiscią wspominają CZAS

rządow PISu

zresztą wystarczy spojrzeć,kto się dorobił,a KTO stracił....

re PKP.juz od czasow sld,bawiono sie w społki,społeczki i krojono TEN Polski TORT,na kawałki....by prezesi mogli GODNIE życ ;(

a czasy lewandowskoPOdobnych,czy Buska,gdy Polskie Huty,szły w obce ręce za

wartosc jednej z bram w takich hutach ?........dziwne,ze Polsce nie opłacały sie

POLSKIE HUTY,a obcym TAK.......

przypomnijmy sobie,kto wtedy rządził Polską ,kto grał w piłkę

i kto ją sprzedawał,a zaczęło sie wszystko w okolicach" POLISA","Big Banku"zamieniony na Millenium i wtedy jeszcze Polsko- włoskiego Banku

PKO SA..........

a Cukrownie,a Cementownie i panowie z wsi spokojna,wsi wesoła........

to TO nie tak dawne lata,by nie pamiętac.............

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#111885

PiS zawsze protestował przeciwko likwidacji stoczni i cukrowni. Z takimi poglądami na Niepoprawnych? Raczej na forum GW...

444Polska.bloog.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#111819

Nie za mocne słowa młodzieńcze?
A co tu maja moje poglądy do rzeczy? To mówie co widzę. a duzo juz widziałam. I te wszystkie oszusty z jarmułkami w kieszeniach mnie nie nabiorą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111823

pyskówki rodem z magla mogę wreszcie otrzymać jakieś namacalne i sprawdzalne fakty, konkrety, nazwiska, daty?
Coś, co da się zmierzyć, sprawdzić?

Vote up!
0
Vote down!
0
#111825

A kto tu pyskuje? ja przynajmniej z takimi nie rozmawiam.
Co tu sprawdzać? całe ostatnie 65 lat to jedno pasmo zdrady i robienia Polaków w jajo.
A może ja sie czegoś nowego dowiem czego nie zauważyłam?

Vote up!
0
Vote down!
0
#111831

przeciw PiS, o których się rozpisujesz.
Z argumentami typu "tysiące razy powtarzałam" lub "wszyscy kradną" nie dyskutuję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111836

A co mnie PiS obchodzi i czemu mam ich traktować inaczej niż resztę tej bandy? Nie rozumiem. I masz rację - wszyscy kradną. Jedni zadowalają sie sprawami materialnymi a inni kradną i rozdają rzecz znacznie cenniejszą - suwerenność.
Jakieś przykłady podać?

Vote up!
0
Vote down!
0
#111846

towarzysza miecugowa oglądają.........ot prawdziwa mantra,nie warto i juz............

pozdr z drog do Polski wolnej,niezaleznej gospodarczo i myslącej samodzielnie.......

Trzymam za WAS kciuki i napewno zapalę Ogieniek za tych,co to "czworkami szli do Nieba

a szczegolnie za Mojego ukochanego Prezydenta Profesora Lecha Kaczynskiego,za Jego druzynę i za Katynskie duchy..........i groby

szkoda,ze Warszawa tak jest daleko........

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#111887

wszyscy,oprocz PISu i dlatego,tak nienawidzą go ci"WSZYSCY"

z rozowego salonu.......

4 grudnia Dzień Swietej Barbary......ale gdzie te kopalnie,gdzie te

miejsca pracy........? i gdzie CI zamordowani Gornicy ?

i GDZIE Przeydent Profesor Lech Kaczynski,ktory nie rozkradał Ojczyzny....?

ano w Ziemi,bo przeszkadzali w rozkradaniu.......tak towarzyszowi jenerałowi,jak i

tym,ktorzy za "PSI pieniądz,zwany przez Wilka "rozowym srebrem,sprzedają i rozdaja Polske krzycząc,wszystko na sprzedaż,spieszcie sie bo

przecena krotka..........Spieszcie sie Koledzy zPO,spieszcie,bo Argentynski

casus,tuz,tuz.....Piramidka zaczyna sie walic

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#111826

Kaczyński nie byłby tak nienawidzony i tak atakowany, gdyby nie chodziło o grubą kasę!

Vote up!
0
Vote down!
0
#111827

Wobec powyższych zamierzeń zrozumiałe jest dlaczego utrzymuje się lemingi w przekonaniu iż szykuje im się -74 ty a nie 39-ty rok.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#111775

za plecami Narodu pod PRowską przykrywka kolejnych mendialnych zadym przez agentów GRU/WSI.

Zauważyłem jaki WSIowy Bronek był ożywiony- poczuł się wielkim graczem! Śmieszne to i żałosne zarazem jak się podsumuje wszystkie przejawy cynicznego dymania Bronka, Donka&co przez ferajnę Putina ;/

Ten biznesowy "kolejowy" wątek jest kolejnym który zadaje kłam "argumentowi" miłośników mordu smoleńskiego, że "po co by ruscy mieli se łapy krwia plamić, jak przecież L. Kaczyński nic nie znaczył" - w świetle gazowych, kolejowych i Bóg wie jakich jeszcze mafijnych rusko-niemieckich biznesów LK był jedyną realna przeszkodą- nikt nie wątpi, że stanąłby na głowie by udaremnić te konszachty!

Dowiadujemy sie nowych rzeczy, wkrótce czeka nas awantura o niestrawny i trujący wywar z MAKowin- nasuwa mi się jedno kluczowe pytanie- jak wykoleić tych "kolejarzy" zanim dojadą na naszych plecach do przystanku KONIEC POLSKI??

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#111776

cytuję

"jak wykoleić tych "kolejarzy" zanim dojadą na naszych plecach do przystanku KONIEC POLSKI??"

To retoryczne pytanie?

Z innej, co nie co, beczki. Jest taki stary ale inspirujący film pt. Incepcja. Polecam.

" My chyba naprawdę jesteśmy idiotami skoro oni nam to robią" Winston Churchill o niemieckich nalotach na Wielką Brytanię.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#111788

Jan Bogatko

...wstrząsające , jak zwykle świetnie i logicznie opracowane,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#111779

Temat tych naszych kolei śledziłam, tylko jakoś ostatnio mi umknął.
Naprawdę poważnie się zastanawiam, czy aby na pewno nie można zrobić nic?
Żadne oskarżenie o działanie na szkodę? Żaden zarzut o łamanie złożonej przysięgi?
To będziemy wysadzać tory w powietrze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111785

Nawet jak wysadzimy, to chiński (albo np. niemiecki) wykonawca pierdziutko naprawi...
Dotąd, do lektury tekstu Łazarza, miałam odruch pukania się w głowę, kiedy czytałam inskrypcje pod hasłem "...Polska znika...". Dziś otwierają mi się oczy i zdumiewam się nad własną naiwnością.
I zastanawiam się, czy już szykować czarne ciuchy...
Płakać nad Polską...

Vote up!
0
Vote down!
0
#111803

re przygotowan na spotkanie z rosyjskim gosciem,a moze plik pytan,o Smolensk

o Gaz,..........

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#111868

problemu 10, rzecz jasna.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111786

Porozumienie wolnych Polaków

“SMOLEŃSK - CHCEMY PRAWDY” zawiadamia o pikiecie pt.

"Witamy czerwonego niedźwiedzia"

6 grudnia 2010 r.
w godzinach 11:30 - 16:30 na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim
następnie od gdoziny 18.00 przed Amabasadą Rosji w Warszawie

Celem zgromadzenia jest “przywitanie” prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Pikieta będzie miała charakter pokojowy, ale stanowczo będziemy domagali się:

- prawdy o oklolicznościach katastrofy

- ukarania osób, których zaniedbania doprowadziły do tragedii smoleńskiej

- zwrotu nieprawnie zagrabionej własności Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej tzn. wraku samolotu Tu-156, czarnych skrzynek, telefonów komórkowych i satelitarnych oraz innych ważnych dla śledztwa dowodów rzeczowych.

Ponadto nie zgadzamy się na dotychczasowy sposób prowadzenia śledztwa – polegający na: mataczeniu, zacieraniu śladów i wprowadzaniu w błąd opinii publicznej zarówno w Polsce jak i za granicą.

Dlatego domagamy się powołania międzynarodowej komisji do zbadania okoliczności Katastrofy Smoleńskiej.

Niech żyje wolna Polska!

BĄDŹMY SOLIDARNI!

(Powiadomić ludzi)

444Polska.bloog.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#111797

Nie można dodać do haseł powitania żądania zwrotu zagrabionych Polsce dzieł sztuki?
Można również (przy okazji) zaapelować o zwrot dokumentów ukradzionych z naszych polskich archiwów!

Vote up!
0
Vote down!
0
#111801

Niestety, nie mogę tego już skorygować w komentarzu.

444Polska.bloog.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#111805

Wszyscy dobrze wiemy, o którego tupolewa rządowego chodzi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111807

Wszystko wskazuje na to, że niedługo po kondominium zostaną już tylko wspomnienia i upadniemy jeszcze niżej, stając się zużytym kondomem stosunków niemiecko -
rosyjskich.
Komuchy wspólnie z PO zrobili z Polski dziwkę, którą każdy może teraz przelecieć za darmo od zachodu na wschów (od tyłu do przodu) lub odwrotnie.
Straszno i smutno.
Czy jest jakaś nadzieja na zmianę sytuacji ?
A i owszem. Trzeba zarazić niewiastę gonoreą.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#111812

Należy skrzynki pocztowe w sejmie, zapełniać tego typu opracowaniami, nie zapominając o słynnym grupenfihrerze "Kat". Na każdym kroku, przypominać posłom w szczeglności posłom PO, że są uczestnikami zdrady narodowej, co zgrożone jest najwyższą karą. Działania te, dobrowolne i nie tylko, przyjacielskie i nie tylko, powinny mieć na celu, wypowiedzenie posłuszeństwa Donaldowi Tuskowi i rządowi, oraz doprowadzenie do odwołania rządu, przejęcia władzy przez patriotów z PO(Gowin), jeśli jeszcze tacy tam są i PIS. Czekanie jest dla Polski wyrokiem!!! Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111813

Szkoda tylko, że wczoraj w sejmie Donald nie raczył o tym wspomnieć. Jest taki transparentny, że aż blady, a to wszystko chyba z tego pośpiechu, by zdążyć rozkraść wszystko przed wyborami parlamentarnymi w 2011 roku.

Bardzo dobre opracowanie, powinna ta sprawa być nagłaśniana
na równi z chęcią zaboru i wyprzedaży lasów państwowych.

Pozdrawiam z dziesiątką

____________________________
"Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów!-serce orle i wzrok orli ku przyszłości."-Prymas Tysiąclecia St.Wyszyński

Vote up!
0
Vote down!
0
#111829

Ale nie jesteśmy bezradni. Trzeba tylko sie wziąć w garść (to mówię zwłaszcza do piszących i komentujacych). Prasa i dziennikarze sie skurwili, a szkoda, bo tylko media mogą wysadzić w powietrze tych zdrajców.
Jest pewien projekt, Redakcja wie jaki, ale wolałbym napisać go na priv 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Napiszcie do mnie prosze na Lazacy_Lazarz@wp.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#111839

Co do kolei to w ogóle mnie to nie dziwi, bo tą magistralę Berlin-Moskwa to już kanclerz Schroeder z Putinem uzgodnił jak jeszcze Polska miała porządny rząd.
To są wszystko szczegóły z punktu widzenia globalnego!

Ciekawe jest ale że ten nielubiany Obama zacytował (bo inaczej bym tego nie nazwał) Komorowskiego na dywanik dokładnie jeden dzień po wizycie ruskiego w Polsce. A trzeba pamiętać że lot do USA też trwa. To co się dzieje między Niemcami i Rosją to zdaje się powinno interesować inne kraje a szczególnie resztę Europy, USA a nawet Chiny (bo Niemcy im sąsiada wzmacniają!). Przecież niemcy z rosjanami się dosłownie co dwa miesiące zamykają na jakiejś głuszy na dwa trzy dni na tajne uzgodnienia w cztery oczy. Sama Polska tutaj NIC nie zdziała, ale bez Polski świat też nie. Polska jest jak zwykle kluczowym ogniwem i to musimy wykorzystać.

Wszystko sprowadza się do wypierdolenia (dokładnie tak!) ruskich z Syberii (garstka ludzi) i przekazania jej prawowitym właścicielom, Chińczykom (Azjatom). Przecież ruskie i niemcy już dali do zrozumienia że chcą wspierać ruskich bo sami nie mieli by szans przeciw chinom a Europa chce w ten sposób zabezpieczyć dojście do surowców naturalnych Syberii. Ten plan trzeba za wszelką cenę udaremnić a będziemy mieli na stulecia wreszcie spokój z ruskimi i niemcami.

A jeśli wyżej wymienieni nie poszli by na polski plan rezygnacji Europy z Syberii i zbudowania wolnej unii europejskiej na terytorium EUROPY(granica na uralu!) to możemy też pogrozić że sami nie będziemy umierać za Europę i pociągniemy za sobą wszystkich. Tyle możemy, wystarczy przeanalizować historię i wyjdzie że mieliśmy już parę okazji.

Póki co wszyscy polscy politycy mają obowiązek odsunąć Tuska od władzy przy pierwszej okazji.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#111834

"to możemy też pogrozić że sami nie będziemy umierać za Europę i pociągniemy za sobą wszystkich. Tyle możemy, wystarczy przeanalizować historię i wyjdzie że mieliśmy już parę okazji."

Ile już razy zostawaliśmy sami?

Vote up!
0
Vote down!
0
#111838

Ja podejrzewam inaczej (co napisałem wyżej) ale wolałbym bys to Ty miał rację. 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#111840

Nie mogę protestować pod ambasadą Rosji, mieszkam daleko od Warszawy, do najbliższego konsulatu mam ponad 100 km i nie będę miała możliwości wiąść udział w demonstracji.

Ale czy można coś zrobić innego? Może analogicznie jak w sprawie lasów państwowych chociażby zbierać podpisy? może postawienie sprawy w reflektorze wystraszyłoby zdrajców?

Pewnie uzna Pan, ze kolejna petycja to stracony czas, lecz nie możemy przecież siedzieć, gdy powstaje korytarz przez nasz kraj. Hitlerowi ze Stalinem nie udało się, to teraz Merkel z Putinem ma się udać? Niedoczekanie!

Zróbmy coś!!!!!!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazia

#111870

"Sama Polska tutaj NIC nie zdziała, ale bez Polski świat też nie. Polska jest jak zwykle kluczowym ogniwem i to musimy wykorzystać." Oczywiście i Chińczycy dobrze o tym wiedzą jaki potencjał tkwi w Polakach. Przecież w okresie, gdy w Polsce powstała "Solidarność", w chińskiej prasie ukazała się tylko malutka wzmianka. Na resztę informacji było embargo. Dlatego w chwili obecnej Chinom jest na rękę bałagan i inercja polskiej gospodarki oraz polityki. Jeżeli weźmie się również pod uwagę zainteresowanie Chin budową szybkiej kolei azjatyckiej Chiny - Rosja, a od Rosji w kierunku Niemiec przez Polskę i fakt, że coraz więcej Chińczyków zasiedla tereny południowej Syberii, to pytanie dlaczego interesuje ich szybkie połączenie kolejowe z Europą, pozostawiam do przemyślenia. Sądzę, że bynajmniej nie chodzi tu wyłącznie o biznes. Może się mylę.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#111954

bo idą boso.
Niby taki kawał, ale w tym coś jest.
_________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#111965

Nie zapominajmy i nie lekceważmy faktów historycznych.
Przypomnijmy jak "zdobywano" dziki zachód, a POlszewia to też dziki kraj, tak mówił zza dużej wody niejaki Don Miro.
Kolej żelazną w Ameryce północnej wybudowali przecież Chińczycy, przy której wyrastały miasta z chińskimi dzielnicami.
Teraz wybudują od Władywostoku, który wkrótce cały obejmą w posiadanie aż po Atlantyk gdzieś w okolicach kurortu na plaży w Portugalii lub Hiszpanii.
Nie zdziwmy się, że postaną też nowe miasta na całej trasie kolei azjatycko - europejskiej, a w nich powstaną tak jak w Ameryce (USA & Kanada) żółte i czerwone dzielnice chińskie.
Kolejną przestrogą dla europejczyków niech będzie i to, że zakaz posiadania więcej niż jednego dziecka obowiązuje Chińczyków tylko i wyłącznie na terytorium obecnych Chin.
Co będzie jak pofolgują z częstym "wyłączaniem światła".

Wszystko jest przed nami, chociaż nie widzę tego tak kolorowo jakby się komukolwiek zdawało.

Pozdrawiam

PS
Chyba, że przepowiednia się wypełni w całości i dosłownie i zaleje poza Polską żółta rasa, a my ostaniemy jedyną zieloną wyspą wszechczasów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#111985

Skrywam najbrzydsze wyrazy.
Nie mogę ukryć odrazy.
Chcą mnie pokazać radosnym.
W chłód wmoderować coś z wiosny.

Obrazek tworzą dla świata,
Polaka, co wita brata,
a brata w trumnie przysłali
i chcą żebym jeszcze ich chwalił?!!

Tego już dla mnie za wiele.
Cisza jest w moim Kościele.
Witają wszystkie ekrany.
Na czarno wyjdę ubrany!

Niech widzą, że ja nie skaczę!
Że myślę całkiem inaczej!
Żałobą i czarnym strojem
pokażę, że się nie boję!

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#111858

"że myslę calkiem inaczej"super,dycha za wiersz

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#111874

jest doskonałą ilustracją do tresci.........:)

trochę się zrobiło zimno,ale nic to,nas nie wytraszą "czerwone misie"

nie i juz........re K.A.T

no własnie a co z Arabskim,tez POwita misia,?

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#111877

Ta dycha więc na wyrost ;-) 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#111882

"całokształt"

a misiek niech nie celuje mi prosto w oczy,bo odpalę jakąć swiecę ...

dymną.......

re czarnych strojow,TO Super pomysł,Polska ale nie ta, od ryzego,co mu polskosc ciązy,ani od tego co, sie najadł czeresni w niemowlęctwie.........powina powitac "czerwonego misia" w kirach,żałobie i muzyce powaznej/marsz pogrzebowy,na przykład/ my wciąż OPŁAKUJEMY

Smolenskich Polakow...........nasze łzy i ból,to nie "tance na lodzie"

lecz prawdziwa ROZPACZ

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#111890

Wstrząsający tekst. A ja, naiwny, martwiłem się, ze podczas wizyty Dziadka Mroza ze Śnieżynką zostanie zaklepana sprzedaż Lotosu i import energii elektrycznej z Kaliningradu, tymczasem to drobiazgi przy skali tego, co opisujesz w notce... Dycha.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#111889

 Jak ja bym chciał, aby nie była to prawda.

 pozdrawiam :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#111894

Vote up!
0
Vote down!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#111913

ry pomysł Wałęsy, nato bis!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#111915

jeszcze jedna "sprawa" udupiania nas się na dobre nie rozpoczęła a już następna wypływa. Trudno nadążyć za rozwojem wypadków. Nasi wrogowie mają iście stachanowskie tempo.

Gdyby można było dać dziesięć dziesiątek, dałbym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111929

....w postaci syreny smoleńskiej..tak dla pamięci...

Vote up!
0
Vote down!
0
#111944

...przez sprzedaż jej DB Schenker AG nie jest jeszcze tożsama z upłynnieniem infrastruktury...

bo ta jest ulokowana w PLK...

to jedyny słaby punkt rozważań...

aczkolwiek może oznaczać pierwszy istotny krok ku tej "inicjatywie"...

i choćbyśmy nie wiem jak protestowali, nie pomoże "święty Boże"...

zwolennicy PO obudzą się być może jak przyjdzie im kupić bilet na przejazd koleją na przykład do stolycy i zapłacić go w €, wsiadając do wagonu z symbolem DB...

w portmonetce nadal pozostaną PLNy z kolejnej wypłaty, choćby nawet owa portmonetka wirtualnym RORem była...

"wsiąść do pociągu - byle jakiego, nie dbać o bilet..."

===   

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Vote up!
0
Vote down!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#111971

Na ich zbycie nie pozwala Konstytucja i kilka ważnych ustaw.
Jeszcze
Ale Tusk wiekszość konstytucyjna juz ma (po to m.in. powstało PJN) a prywatyzacja lasów państwowych pokazuje, że nic nie jest wieczne jeżeli chodzi o nasz majatek narodowy.
Kto wie, może to był balon próbny?

Tak czy siak, co nam po torach jeśli tym co po nich jeździ będą zarządzać Niemcy i na tym zarabiać?
 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#112048

Wstrzasajacy tekst...

Vote up!
0
Vote down!
0
#112029

Jeżeli Polska z tego coś uzyska, będzie to sukcesem tysiąclecia.
Zwykle w polskim rondlu gotowali sąsiedzi, korzystając z regionalnych produktów.
Wodzom plemiennym zaś, zezwalano stać przy kotle i podtrzymywać ogień.
Strawę dzielono na prawo i lewo i tylko tym, którzy mieli przywilej trzymania łyżek w garści.

Pozdrawiam
Skurczybyk

Vote up!
0
Vote down!
0

Skurczybyk
http://wprost24pl.blogspot.com

#112040

Przydałby się krótki tekst o tym, tak na stronę, dla prostych ludzi. Ja nie potrafię, ale może ktos napisze?? Oczywiście, z podkreśleniem przewidywanych w przyszłości skutków, z przypomnieniem o korytarzu eks. w 1939r. :)))

Vote up!
0
Vote down!
0

Niueste

#112115

ale - jak sądzę - opisujący tylko mały fragment rzeczywistości; do tego problem stał mi się znany wyłącznie dzięki Łażącemu Łazarzowi. A ile jest takich których nikt z uczciwych nie zauważył? Powtórzę teraz za kimś, niestety, nie pamietam autora. Chodzi o to że polityka jest skuteczna, jeżeli tworzona i przewidywana jest na dziesięciolecia naprzód, a nie na najbliższą kadencję poselską czy inną. Sądzę że opisana sprawa jest elementem i jednocześnie rezultatem takiej właśnie przerażająco skutecznej długofalowej polityki. Jej częścią jest precyzyjnie wykonywana destrukcja Państwa Polskiego rozpoczęta niedługo po 1989 roku. Moim zdaniem w tym właśnie celu stworzono PO którego sukces przypomina mi sukces narodowych socjalistów w Niemczech z wieloma aspektami - w tym także aspektem wspólnego, winnego wszystkiemu wroga którego zniszczenie jest warunkiem uzyskania powszechnej szczęśliwości. Obecnie Polska stała się słabym państewkiem będącym obszarem rozgrywania swych wpływów przez silniejszych. Rządzonym przez indywidua z których obiektywnie (bez niechęci wynikającej z osobistych przekonań)jednego można uważać za żądnego władzy celebrytę, a drugiego za nieco ociężałego umysłowo choć konsekwentnego w działaniu funkcjonariusza. O cieciach nie wspominając. Moim zdaniem te postaci są też elementem "gry". Sterują nimi (dość) młodzi i zdolni, pozostający w cieniu. Każdy ma do wykonania pewną rolę, później zostanie usunięty lub - w najlepszym dla niego razie - pozostawiony samemu sobie. Jedyna szansa przeciwdziałania polega na przewidzeniu co zaplanowano dla nas jeszcze i przeciwstawieniu się temu. A ilu zaszłości już się nigdy nie da "odkręcić"? A co na to wyborcy? Cóż, w pewnym momencie kiedyś w Niemczech NSDAP też wygrała demokratyczne wybory...

Vote up!
0
Vote down!
0
#112760