Z niepokojem myślę o przyszłej "Katastrofie humanitarnej" na Ukrainie i w Polsce

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Świat

Bo tak w nowomowie rosyjskiej nazywa sie teraz agresja na Gruzję.

Poniższy tekst został opublikowany na stronie Internetowej Głos Rosji. W zasadzie powinienem go pozostawić bez komentarza ale.. DO KURWY NĘDZY, NÓŻ MI SIĘ W KIESZENI OTWIERA !!!!:

"Rosja składa hołd ofiarom katastrofy humanitarnej w Południowej Osetii Dziś w Rosji jest dzień żałoby.

Kraj składa hołd pamięci ofiar gruzińskiej agresji przeciwko Południowej Osetii. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ogłosił dzień 13 sierpnia dniem żałoby w związku z katastrofą humanitarną w tej republice zakaukaskiej. Przypomnijmy, że katastrofa humanitarna wynikła w Osetii po tym, gdy wojska gruzińskie w nocy na 8 sierpnia wtargnęły na terytorium tej nieuznawanej republiki i ostrzelały, w tym także z wyrzutni do strzelania salwami grat stolicę Cchinwali oraz szereg innych osad. Miasto praktyczne całe legło w gruzach. Wyburzone są żłobki, przedszkola, szkoły i jedyny szpital. Republikę opuściło ponad 30 000 uchodźców. Władze Południowej Osetii informują o prawie 2 000 ofiar śmiertelnych. W wyniku zastosowania ognia obserwowanego zginęło 12 żołnierzy rosyjskich sił pokojowych, a ponad 150 zostało rannych. Sytuację w Południowej Osetii udało się przełamać jedynie dzięki wprowadzeniu tam dodatkowych sił zbrojnych, które przeprowadziły operację w zakresie przymuszenia Gruzji do pokoju. Już we wtorek operacja została zakończona. W związku z tym po wczorajszym spotkaniu z prezydentem Francji Nikolasem Sarkozy przywódca państwa Dmitrij Miedwiediew oświadczył: „Gdyby Rosja miała jakąkolwiek inną możliwość reagowania na agresję Gruzji przeciwko Południowej Osetii skorzystalibyśmy z niej. Nie istniała żadna inna możliwość na reagowanie. Kiedy się zabija kilka tysięcy obywateli państwo powinno zareagować odpowiednio. Gdy jest łamane prawo międzynarodowe państwo i cała wspólnota międzynarodowa także powinny reagować absolutnie odpowiednio, nie zaś w sposób tak opieszały, jak niestety dzieje się w naszym życiu. Wobec tego nie mieliśmy żadnych innych możliwości na zareagowanie Historia pięciu ostatnich dni wykazała, że była to odpowiedź jak najbardziej skuteczna i jak najbardziej konsekwentna. Gdybyśmy tego nie zrobili liczba zgonów byłaby o wiele większą. Przypomnijmy, że w Rosji nie obowiązują żadne akta prawne odnośnie ogłoszenia żałoby narodowej. Tylko prezydent posiada wyjątkowe prawo do robienia tego. Decydującą rolę w ogłoszeniu żałoby ogólnokrajowej odgrywa waga społeczna konkretnego tragicznego wydarzenia. Niewątpliwie katastrofa humanitarna w Południowej Osetii, której większość mieszkańców posiada obywatelstwo rosyjskie, uzyskała taki właśnie charakter. W dniu żałoby na całym terytorium Federacji Rosyjskiej opuszczono flagi państwowe. Parowki kulturalne oraz spółki radiowe i telewizyjne odwołały wszystkie imprezy i audycje rozrywkowe. Rosjanie składają hołd pamięci swych rodaków, ofiar agresji gruzińskiej." (źródło www.ruvr.ru )

Jedno jest pewne, ten śliczny jezyk na pewno się spodoba Chlebowskiemu, Szmajdzińskiemu i Napieralskiemu.
I jaka optyka atrakcyjna dla komuszków: Katastrofa kojarzy sie z POTĘŻNYM ŻYWIOŁEM, a potęga i żywioł tutaj => Rosja. Zadzierać z żywiołem? Głupota. Można mu się tylko poddać lub przed nim ustąpić. Inaczej skończy się trupami - i to przecież nie z winy "potężnego żywiołu".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Podzwonne dla idei "interwencji humanitarnej".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1734

założymy się? Np. takie francuziki lubią eufemizmy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#1741

rzygać się chce i jeszcze mnie ten naperdalski zirytował do granic wytrzymałości! durak wierzy w tę ruską propagandę jak w dzieła lenina. a co najsmutniejsze postawa Kaczyńskiego uznana została w naszym kraju za odstępstwo od normy... ludzie honoru psia ich mać! czyli co teraz normą jest? co jest normalne i akceptowalne?
czy mówienie wprost w polityce jest tak bardzo nie do przyjęcia?

http://innewidoki.wordpress.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1744

Ale z Rosją i Niemcami co jakiś czas inaczej nie można. Sztuka dyplomacji sztuką ale pamietajmy, że wojna jest "jej zwieńczeniem, prowadzonym odmiennymi środkami". Warto może nakłaś po ryju nozownikowi zanim pomyśli, że ma do czynienia z potulnym cielakiem i siegnie po kosę?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#1756

A ładnie to tak w Twoim wieku rzucać panienkami?!:)

Wojnę rozpoczynają politycy, prowadzą stratedzy, a giną ludzie. Niestety, nie tylko Rosjanie to wymyślili:(. Szczytem cynizmu jest jednak, gdy ofiarom hołd oddają oprawcy i nazywają to akcją humanitarną.
Na marginesie.- Tak się czułam onegdaj, gdy Jaruzelski składał kwiaty pod pomnikiem ofiar Grudnia 70.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#1762

... wyśmiewaczom - genialnych pomysłów na przechytrzenie całego świata bez narażania się na zmarszczenie brwi Angeli czy Władimira, polecam własne moje mini-opowiadanko sprzed lat. Oto linek:

http://bez-owijania.blogspot.com/2007/06/miniaturka.html

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1767

dobrze oddaje całą humanitarność Rosyjską.

Brawo.:D

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#1798

Różnica między światem dzisiejszym a np działaniem Reagana jest taka. Że debiut Ronalda polegał na podobnych tekstach ale z czynnym użyciem paralizatora.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#2262