To nie był zamach!! - skutki tresury

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Dlaczego duża ilość społeczeństwa nie chce wierzyć w zamach Ruskich w Smoleńsku?

Nie, nie dlatego, że nie ma dowodów i poszlak. Nie dlatego też, że Rosjanie nie są do tego zdolni. Powód jest diametralnie inny.

To czysta blokada psychologiczna. Jeśli zamach to znaczy, że Moskwa miała motyw. Jeśli był motyw, to znaczy, że Lech Kaczyński był dla Rosji przeciwnikiem niewygodnym. A dlaczego niewygodnym? A) bo reprezentujacym polski, a nie ruski interes narodowy. B) bo był politykiem skutecznym. A więc nie żaden kurdupel, kartofel, pośmiewisko i kaczor ale mąż stanu. A jeśli LK reprezentował Polską Rację Stanu to jaką rację reprezentują jego wrogowie z PO (Tusk, Komorowski, Palikot). Teraz rozumiecie? Uznanie zamachu w Smoleńsku implikuje przyznanie się do własnej pomyłki w ocenie, pośmiertne przyznanie racji nielubianemu politykowi i jego formacji, oraz uznanie, o zgrozo, że mylili się Ci co na niego pluli (a więc GW jest naprawdę gówno warta? Co ja czytałem tyle lat? RATUNKU). A na dodatek, że w wyborach głosował na ruskich (lub niemieckich) sługusów. Czyli co, nagła zmiana zwyczjajów, środowiska i poglądów? Wawel właściwy, obrońcy Krzyża słuszni i Kempa ma rację?!! Nie jestem postępowcem ale moherem?
I ten własnie zestaw jest ponad siły leminga. Memy zrobiły swoje.

Zresztą, czy i my w sytuacji życiowej zawsze gotowi jesteśmy na konieczne zmiany, przewartościowania i konsekwencje?

A przecież, jesteśmy silniejsi, bo nie ulegliśmy praniu mózgu, manipulacji medialnej i stłamszeniu woli. W dodatku my mamy w tyle kolektyw (prawicowosć to indywidualizm) a oni w nim czują siłę, bezpieczeństwo i komfort.

Dlatego wybierają prostsze wyjście. Można niec nie zmieniać, pilnując spokoju w swoim grajdołku samozadowolenia - ale wtedy (cóż) wiadomo, nie można uznać, że to był ZAMACH.

I nie uznaje!

I nie uzna!

Nawet jakby mu USA pokazało nagranie z dobijania pasażerów TU-154.

Koniec kropka

ŁŁ

Ps. Ci co jeszcze nie zaglądali niech zajrzą: www.projektekran.pl

Brak głosów

Komentarze

Mam na prywatny użytek taką dyżurną ripostę:

Leming - aaaa, ty z tych co twierdzą, że to był zamach ?
Ja - nie, ja nie wiem czy to był zamach...
Leming - ???
Ja - ... ale ty, widzę, z tych co wiedzą, że to na pewno nie był zamach.

Koniec dyskusji.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#126412

Szybko im odpuszczasz. Ja nie, proszę o konkretne dowody, że źle myślę i wiesz co zauważyłam? Parę lemingów przygotowuje się do następnej rozmowy. Pewna mi utkwiła w pamięci bo spytałam leminga skąd coś tam wyczytał, a on, że w necie z.... bibuły. Padłam z wrażenia. I tak powoli, włosek po włosku... podskubuję te lemingi i jeśli w tajemnicy czytają bibułę i inne ob-ciachowe to jakąś cegiełkę dołożyłam by fundament tej naszej Polski mniej się kiwał.

Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#126415

Z tego co widzę przyjęcie takiej metody - nie wykłócania się o takie czy inne fakty czy "fakty", względnie interpretacje czy "interpretacje" - powoduje lekkie zaskoczenie i koniec rozmowy.
Nie wiem czy to ziarno coś wyda, prawdopodobnie ma długi okres wegetacji.

No i oczywiście mówię tu o ciężkiej postaci lemingozy rozsianej, w której przypadku przerwanie ciągu przyczynowo-skutkowego wchłoniętego z Czerskiej możliwe byłoby jedynie w wyniku odłączenia centralnego układu nerwowego od krążenia ; )

Włosek po włosku to można z lekkimi przypadkami ale nie wiem czy warto tracić czas. Znam jeden taki - w piętnaście minut można go przekonać do najfantastyczniejszej wersji zamachu, np. przy użyciu promieni kosmicznych. Piętnaście minut później ktoś przekona go do "teorii naciskowej", a jak będzie wracał to jehowi wmówią mu, że to robota scjentologów ; )

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#126421

Znam tych ludzi od lat, gdyby to były jakieś przypadkowe osoby i rozmowy to bym sobie nie zadawała trudu. Co ciekawe - na początku bywali agresywni, kończyli awanturą rozmowę gdy przychodził moment by podali jakiś konkretny przykład, dowód, powód, argument. Powoli to się zmieniło dlatego uważam, że warto czasami poświęcić czas i nie spisywać wstępnie na straty.
Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#126423

hehe, dobre okreslenie "lemingoza rozsiana"..Moim zdaniem lemingoze rozsiana POwoduje STRACH! Za PRLu istnialy wielkie zaklady pracy, duze skupiska robotnicze ktore POwodowaly iz ludzie latwiej POzbywali sie strachu i byli zdolni do przeciwstawienia sie klamstwu. Ludzie w grupie staja sie odwazniejsi...Michnikowszczyzna i Tusku wiedzieli o tym bardzo dobrze...dlatego POczawszy od 1989 niszczyli wielkie skupiska robotnicze . Ostatnim akordem POstUbecji bylo zniszczeenie polskich stoczni! Nie dlatego ze one byly nierentowne- do takiego stanu celowo je wczesniej POstUBecja doprowadzila, a wlasnie dlatego aby zniszczyc osrodki wolne od STRACHU!! Dzisiejsze LEMINGI to rozproszone stado po POlach szparagowych Niemiec, zmywakow Anglii. Reszta zas to synalkowie i coruchny POstkomunistycznych kacykow uwlaszczonych na majatku Polski wyrokiem spisku magdalenkowego ktorzy stanowia grupe nacisku na cala mase  krajowych lemingow trzesacych sie ze strachu o swoj byt codzienny! W ten sPOsob chazarobolszewiki z niegdys odwaznego i bojowego narodu uczynili bande tchurzy ktora za marna egzystencje POdda sie kazdej manipulacji GW!

Dlatego tez, trzeba sie skupiac nie nad przekonywaniem konkretnego leminga co do faktow, bo te on zna brdzo dobrze!! Leminga trzeba POzbawic STRACHU!! Trzeba POwodowac aby polski leming przestal sie bac!! Pamietajcie jedno...LEMING POzbawiony strachu stanie sie niewiarygodnie grozny dla Michnikowszczyzny!! Leming POzbawiony starchu to bestia ktora sie zemsci niewiarygodnie na swoim chazarobolszewickim "dobroczyncy" !! Reasumujac, leming jest lemingiem, bo mu sie to na dzien dzisiejszy jeszcze oplaci!! I dlatego naszym zadaniem jest POzbawiac leminga STRACHU!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#126427

Nie tylko nie może to być zamach.
Nie może też być żadnej ruskiej winy, bo wtedy kartofel byłby jednak ofiarą, a więc kimś godnym ludzkich uczuć.
Nie ma mowy o odpowiedzialności Tuska, bo - jak wyżej, a co gorsza uwielbiane słoneczko Peru spada.
Wniosek - to MUSI być wina Kaczora! Stał nad pilotem i wrzeszczał "Ląduj, dziadu!". Inaczej być NIE MOGŁO. Bo jakby było, to mój świat by się rozsypał.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#126418

Tak w ogóle to... pewna grupa Polaków podczas jakiejś obciachowej imprezki naćpała się jakiegoś świństwa z halucynogenami i doznała zbiorowej fatamorgany bo tak na prawdę to żadenej katastrofy nie było. Mało - TU-154M nr boczny 101 nigdy nie istniał, qrde!
Pozdrawiam gorzkawo...
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#126424

Jeśli mają absolutny opór w uznaniu zamachu, to bedą też mieli opory w uznaniu ruskiej winy. Dlatego przy ujawnieniu winy kontrolerów natychmiast będą pojawiać się infa, ze owszem, może ale i tak najwiecej winy ponoszą piloci, Błasik i LK.
Ten sam mechanizm. 
Pozdrawiam
ŁŁ

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#126465

bardzo ladnie to wylozyles!
pytanie czy tu zagladaja lemingi ...

tak przy okazji, chcialbym zaproponowac pewien eksperyment myslowy
wyobrazmy sobie sytuacje odwrotna (no moze nie doslownie):
1 - Putin laduje z duzymi klopotami na lotnisku X
2 - sledztwo wykazuje, ze obsluga wiezy kontrolnej podawala mylne dane
3 - personel zostaje skazany na najwyzszy wymiar kary za probe zamachu

w ta strone dla lemingow byloby to logiczne

Vote up!
0
Vote down!
0
#126425

Lemingi zaglądają! I jeszcze jak! Nawet pisują.;)
Odośnie eksperymentu myślowego - można zrobić symulację, a jak Putin nie będzie chciał wsiąść do samolotu to go zaprosimy niby na inspekcję tej rury koło Swinoujścia - czy nie kładą jej zbyt głęboko.... ;)
Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#126426

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Rura - jak widać - może mieć swoje dobre strony. Ja też tak sobie myślę, że w razie czego, to jakiś okręt z większym zanurzeniem może te dostawy gazu do Reichu przypadkiem przerwać ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#136045

w okolicy przecięcia podejścia do Świnoujścia i Nordstreamu zawsze będzie kręciło się kilka niemieckich korwet

Vote up!
0
Vote down!
0
#137393

Krzysztof J. Wojtas
Przeginasz - i nie wiem jakiemu celowi to służy.

Można spojrzeć na to jak na zaplanowaną akcję poniżania Prezydenta i Polski. Udział w niej miała ekipa Tuska i to w dłuższy okresie. Rosjanie dołączyli - świadomie zapraszając Tuska, a pomijając Kaczyńskiego.
Akcja skończyła się tragicznie, gdzie niefrasobliwość połączyła się z głupotą - pozwolono (odpowiedzialny - to Klich)lecieć Prezydentowi niesprawnym sprzętem.

Bo chyba widać, że przyczyną była awaria autopilota. (To może oznaczać, że awaria została wywołana celowo - zatem nie wyklucza zamachu). Że autopilot nie przestawił się na wznoszenie.
Ale nie tylko. Bo autopilot miał wyrównać lot na 100 metrach i utrzymywać parametry lotu do podjęcia decyzji.
A samolot zniżał się (szybko).

Na tym tle ruski bardak - nie miał istotnego wpływu na katastrofę.
Informacje, czy jest na torze, czy obok, i tak nie miały znaczenia - bo nie było widoczności i decyzja o lądowaniu nie mogła być podjęta.
Także informacje o wysokości były tylko dodatkiem, bo TU miał własny system pomiaru. Nawet ten parów nie mógł wpływać na stan bezpieczeństwa - wąski parów i punktowy odczyt wysokości nie powoduje w tak dużym statku powietrznym szybkich zmian wysokości toru lotu.

Czy te informacje (dostępne) nie są wystarczające dla oceny sytuacji i poszukiwanie winnych?. Bo dla mnie winni są ci, którzy pozwolili na lot niesprawnym samolotem.

Jaki cel ma powielanie różnych wersji zamachu? Czy aby nie odsunięcie uwagi od rzeczywistych sprawców?

Tomku. Człowiekowi MENSy pewnych rzeczy robić nie wypada.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#126433

"Rosjanie dolaczyli-swiadomie zapraszajac Tuska.." to znaczy ze  Rosjanie dolaczyli pozniej...tylko do czego i kiedy? Bo moim zdaniem Rosjanie ani przed 10 kwietnia ani tez 10 kwietnia 2010 nie musieli dolaczac poniewaz oni dolaczyli 17 wrzesnia 1939 i tak jest po dzis dzien! 1989 i tzw przemiany to bolszewicka zmiana taktyki w wyniku przegranej zimnej wojny i fiaska rozwiazan silowych! Pisal o tym juz dawno rosyjski publicysta i pisarz - nazwiska nie pamietam! Polska od POczatku otrzymala role konia trojanskiego a scislej konia chazarskiego ktory mial pomoc Rosji zinwigilowac Zachod a szczegolnie USA! I niestety czesciowo sie im to udalo! Stad ta farsa z Walesa, Michnikiem, Kuroniem i Solidarnoscia, okragly stol i inne SBeckie POmysly na uwiarygodnienie tzw "nowej wladzy" w oczach Zachodu. Towarzysze dalej by sie bujali i robili z nas idiotow, gdyby nie wygrane przez PiS i Kaczynskich wybory w 2005 r. Wtedy bolszewia sie przestraszyla i zaczely sie goraczkowe przeciwdzialnia jawnie bardzo mocno wspierane przez Rosje i Niemcy! Szczegolnie przestraszono sie Tarczy Antyrakietowej tak mocno atakowanej przez Rosje, Niemcy i ich agentury w Polsce! Nie doszlo do tego, bo wybory w USA wygral mulat! POza tym,  Amerykanie od poczatku wiedzieli ze tzw demokratyczne przemiany Europy Srodkowo-Wschodniej to bolszewicki przekret nie godzac sie na ruch bezwizowy dla Polactwa jak rowniez niedopuszczenie do nowoczesnych technologii wojskowych..Dobrze wiedzieli ze ruch bezwizowy dla Polski to niczym nieskrepowany, niekontrolowany ruch ruskich szpionow...ze udostepnienie Polsce jakiejkolwiek technologii wojskowej to tak na prawde udostepnienie tej technologii Rosji! W 2007 r J.Kaczynski zdecydowal rozwiazac swoj rzad i rozpisal nowe wybory choc nie musial tego robic...Mogl nie tykac tego pitekantropa Leppera, mogl rzucic jakis ochlap temu przerosnietemu pajacowi Giertychowi i rzad by trwal! Ale zdecydowal inaczej...dlaczego? Byl niedoinformowany?, liczyl na wygrana z duzo lepszym wynikiem? Nic z tych rzeczy! On wiedzial cos co my wszyscy do dnia dzisiejszego nie wiemy! Kiedys, w jednej swoich wypowiedzi powiedzial:" sytuacja Polski jest bardzo ciezka, Polska jest w stanie swoistej wojny ktora ma szanse wygrac"! To powiedzial kiedy jeszcze byl premierem! Kto na to zwrocil wtedy uwage?! Oczywiscie media ta wypowiedz przemilczaly, nie poddano tych slow zadnej analizie a przecietny leming nic z tych slow sam nie zrozumial! Dzis zas gdyby bylo komu te slowa zacytowac i je przeanalizowac, byloby latwiej zrozumiec obecna rzeczywistosc! Dzis przezywamy zbrodnie smolenska ktra nie jest zadnym zbiegiem okolicznosci czy wynikiem czyichs zaniedban...To celowa i zaplanowana akcja obliczona na zniszczenie tego co bracia Kaczynscy i PiS zbudowali przez dwa lata swoich rzadow!! PrzyPOmne: zaraz po objeciu rzadow przez Tuska, spadaja TRZY samoloty wojskowe w ktorych ginie polowa polskich pilotow i to tych najwazniejszych, nominowanych przez rzad PiS! Przypomnijmy sobie co wygadywala bolszewicka propaganda na temat F-16, na temat zwiekszenia budzetu armii i nowych nominacji generalskich! Mowiac o tragedii Smolenskiej, wiekszosc z nas ma na mysli smierc prezydenta L.Kaczynskiegi i jego malzonke pomijajac fakt iz tam zginal sztab polskiej armii wlasnie nominowany przez L.Kaczynskiego!! Krotko mowiac, Tusku / Komorusku w ciagu trzech lat swoich rzadow zniszczyli prawie wszystko to co zostalo zbudowane POza wplywem Moskwy! Reasumujac: Jakby nie patrzec na zbrodnie smolenska, POnad wszelka watpliwosc sPOwodowala ona pokazanie kart, fiaska uwiarygadniania 3 RP jako kraju zachodniego a jej elity jako niezaleznej od Moskwy!! Zbrodnia smolenska to tak na prawde koniec POstPRLowskiej elity ktora mimo zachowan lemingow dryfuje i tylko pieniedze Rosyjskie i Niemieckie oraz ich agentura utrzymuje te holote na powierzchni!! Lemingami zas bym sie nie przejmowal..Ja nie uwazam iz to co my tu nazywamy "lemingami" to samobojczy gen...nic z tych rzeczy...To raczej typ kundla smietnikowego- cwaniaczka ktory POtrafi sie przystosowac do kazdych warunkow...ktory POsiada niebywale zdolnosci przezycia w najciezszych warunkach..Ten typ czlowieka zamieszkujacego POmiedzy Odra a Bugiem w wiekszosci bardzo dobrze wie ze Smolensk to zbrodnia dokonana przez Putinu z POmoca Tusku / Komorusku!  Jesli mowi inaczej, to tylko dlatego ze mu sie to poki co oplaci!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#126448

Zgadzam się z każdym słowem.
Mnie też irytuje określenie "lemingi". Już ta swołocz na pewno przeżyje. Oni i karaluchy. To jest raczej zbiór szmalcowników i kundli śmietnikowych
Pozdrawiam

Sigma

Vote up!
0
Vote down!
0
#126480

[quote=natipak1]

(...) Ja nie uwazam iz to co my tu nazywamy "lemingami" to samobojczy gen...nic z tych rzeczy...To raczej typ kundla smietnikowego- cwaniaczka ktory POtrafi sie przystosowac do kazdych warunkow...ktory POsiada niebywale zdolnosci przezycia w najciezszych warunkach..Ten typ czlowieka zamieszkujacego POmiedzy Odra a Bugiem w wiekszosci bardzo dobrze wie ze Smolensk to zbrodnia dokonana przez Putinu z POmoca Tusku / Komorusku!  Jesli mowi inaczej, to tylko dlatego ze mu sie to poki co oplaci!!

[/quote]

Bo też, co to jest leming? To następna, ulepszona generacja cwaniaczka, krętacza, cynika, konformisty, oportunisty i kunktatora, który całą swoją postawę życiową opiera na mechanizmie jamochłonowo-odbytowym. I to niezależnie od cenzusu społecznego. I jeszcze jedno. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że 10 kwietnia, jak tylko stada lemingowatych się dowiedziały, co się stało, to ich masa zatarła z uciechy graby myśląc pewnie, "No wreszcie Kaczka zaryła dziobem." Nie jestem naiwny, by sądzić, że było inaczej. I pewnie również szlag ich jasny trafiał, gdy w telewizorze zamiast tańców-srańców, Kubicy itp. musieli oglądać żałobę, kondukty pogrzebowe, wspomnienia etc. A jeszcze przy okazji pochować grille, browar i nie drażnic swoim rozwydrzeniem.

Co do uciętej przeze mnie części, to zgadzam się absolutnie.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126485

Zakładasz, że to nie był zamach. Tłumaczysz, że to "ruski bardak". OK.
Ta hipoteza nie tłumaczy jednak paru spraw:
1. Dlaczego samolot był AŻ TAK zniszczony? Zwykłe lądowanie w lesie przy locie poziomym nie mogło tego spowodować.
2. "Silniki działały prawidłowo" - to MAK. Jednak zdjęcia turbiny pokazują co innego - blog Starego Wiarusa.
3. Telefony do bliskich po katastrofie - umarli dzwonili?
4. Oszustwa z radiolatarniami - w Gazecie Polskiej udowadniali, że zapis audio ze skrzynki jest mataczony. Dźwięk radiolatarnii, nie koresponduje z parametrami lotu. Poza tym udowadniali, że była(y) ustawione źle, w innych miejscach. Pułapka, a nie tylko "bardak"
Takich pytań jest znacznie więcej. Pytań wskazujących na "coś więcej", niż tylko zaniedbania. Nie zostały podważone.
Gdy usłyszymy wiarygodne odpowiedzi na te pytania, wtedy będzie mozna z większym prawdopodobieństwem powiedzieć zamach czy nie. Na razie są fakty. Z faktów wyciągamy wnioski, układamy układankę. Jest wiele nieścisłości. Nikt ich nie potrafi podważyć, ale ciągle słychać, to na pewno nie zamach, to Błasik, to Kaczyński...
"Bardak" w Rosji jest. I na początku zamch brałem pod uwagę z mniejszym prawdopodobieństwem. Też uważałem, że to raczej awaria i niechlujstwo. W świetle faktów ta wersja przestaje się bronić.
Kiedyś mogliśmy zgadywać. Teraz wiemy więcej. Zamach najbardziej prawdopodobny. Takie są fakty.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#126452

Krzysztof J. Wojtas
Jedyną wątpliwością jest rzeczywiści tak duże zniszczenie samolotu; nie jestem specjalistą, aby ocenić skutki w sposób wiarygodny.
Ale też nie mam podstaw by sądzić, że są one niemożliwe.

Nie odnoszę się do diagnozy MAK - w maju, w mojej notce wskazywałem, że wiele wskazuje na jakieś zakłócenia pracy silnika (przynajmniej jednego).

Telefony. Wygląda na to, że przy podejściu do lądowania zaczęły dziać się rzeczy dziwne ("przepadanie" samolotu, może jakieś odglosy pracy silnika docierające do pasażerów. To spowodowało, że część z nich próbowała połączyc sie telefonicznie z bliskimi. Czas trwania zdarzenia to kilkanaście sekund - może kilkadziesiąt. Tyle trzeba na nawiązanie połączenia).

W czasie mijania radiolatarni - to już były próby ratowania życia przez pilotów. Oni wiedzieli, że coś się złego dziej i walczyli o życie. Naprowadzanie radiolatarnią nie miało najmniejszego wpływu na katastrofę.

Tor lotu po ścieżce schodzenia wskazuje (analiza prędkości, wysokości itd)na jakieś anomalie w locie.
Gdyby kontrola lotu była dobra i praca obsługi naziemnej precyzyjna - przy sprawnych i precyzyjnych namiarach, być może załoga samolotu mogła zostać poinformowana przez ziemię o tych anomaliach. To pozwoliłoby na wcześniejszą reakcję - i uniknięcie katastrofy.
Gdyby silniki dały pełną moc sekundę wczesniej - pewnie by się uratowali. Tu winię ruski bardak za katastrofę.

Dlatego napisałem, że wstyd mi za Tuska, bo oddając śledztwo Rosjanom, pozwolił im na manipulacje opisujące przyczyny.

Jeśli przyjąć zamach, to jeśli powodem był autopilot, to czy jeszcze trzeba było ten samolot zestrzeliwać, albo powodować wybuch na pokładzie?
Z punktu widzenia ewentualnego zamachowca - to, czy przezyje ktoś, czy nie - to i tak nie jest ważne. Bo i tak wyeliminowani byliby ludzie 'decyzji" o sprawach państwa.
Dlatego takie rozważania o zamachu uważam za ściemnianie i krycie faktycznych sprawców.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#126476

[quote=Krzysztof J. Wojtas](...) Dlatego napisałem, że wstyd mi za Tuska, bo oddając śledztwo Rosjanom, pozwolił im na manipulacje opisujące przyczyny.[/quote]

"Wstyd" to taki eufemizm, czy co to? Wstydzić się można za znajomego, który w towarzystwie puścił bąka. I tu są wyraźne granice doznań estetyczno-moralnych. W przypadku Smoleńska w grę wchodzą nie jakieś tam wstydy lecz ustawy Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego, o ABW etc. etc. Brednie o wstydach, to powielanie melodii, którą od dziewięciu miesięcy grają media mainstreamowe.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126489

Krzysztof J. Wojtas
Wstyd jest gorszy niż Kodeks Karny.

"To gorsze niż zbrodnia, to błąd".

To powiedzenie jest tu właściwym. Więc proszę się nadmiernie nie ekscytować.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#126497

nie znalazłem wypowiedzi, z którą mógłbym się bardziej zgodzić, zwłaszcza z ostatnim zdaniem...

dorzucę tylko podstawowe pytanie, na które nikt mi jakoś sensownie nie potrafił tu odpowiedzieć:

Po jaką cholerę organizować zamach na prezydenta na kilka miesięcy przed upływem jego kadencji, przy notowaniach spadających na łeb, na szyję? Po to, żeby jego następca z PiS (czy to JK, czy Ziobro) miał większą szansę na objecie urzędu (co niemal się udało Jarosławowi Kaczyńskiemu?).

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#126575

I dalej , w zgodzie z oczekiwaniem.

Jak podaje Mak - rozmowa braci Kaczyńskich w ostatnich minutach.
ŻEGNAJ , zadanie wykonałem .

To o czym piszesz nijak się ma do faktów - 80 metrów rozbieżności.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126577

Ale sam mam inne. I nie baw się w wycieczki osobiste bo zaiste nie wiem czemu to służy. 
Pozdrawiam
ŁŁ

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#126467

Krzysztof J. Wojtas
Zbyt Cię szanuję, aby pozostawić te sprawy w takiej postaci.

W stasunku do kogoś, kogo nie traktowałbym poważnie - nawet bym notki nie czytał, o komentarzu nie wspominając.
Zrobiłeś mi przykrość takim wpisem. To dlatego.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#126479

"Zrobiłeś mi przykrość takim wpisem" - ???
Byłeś wyborcą Tusk i Komorowskiego, oraz czytasz GW?
Żebyś teraz widział moją zaskoczoną minę.
A co do analizy masakry ciał i samolotu, przeczytaj referat na ten temat prof. Dakowskiego - jednego z najlepszych polskich fizyków.
Jesteś chyba po prostu poczciwy chłop i pewne rzeczy nie mieszczą Ci się w głowie. 
Pozdrawiam
ŁŁ

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#126536

Krzysztof J. Wojtas
Może jestem poczciwy chłop i pewne sprawy nie mieszczą się w moim mózgu.
Wiesz. Rosjan traktuję z równą niechęcią jak...
Tyle, że oni są przewidywalni w swej brutalnej podłości.
Tak jak Anodina trzykrotnie wspominająca o promillach.
To niczemu nie służy ale tamte typy tak mają.
Czytale prof. Dakowskiego i mam wiele zastrzeżeń do jego wywodu.
W odniesieniu do innych kwestii - był zbyt przekonany o swej słuszności, aby dyskutować. To nie jest dobre odniesienie, jesli ktoś chce narzucać poglądy bez wyjasnienia watpliwości.

jakoś jestem dziwnie przekonany, że 'wyjdzie na moje" - tyle, że minie dużo czasu.
na pewno zaś takie ferowanie wyroków nie przyspiesza wyjaśnienia.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#126601

Szanowny Kolega raczej przesadził w tym polemicznym ferworze - MENSA czy szaraczek, każdemu wolno stawiać dowolna tezę. Za tym jednakże idzie etap krytycznej dyskusji i teza albo zostanie obroniona albo obalona.

Usłyszawszy porażające info ok godz 9:00 10 kwietnia Wszedłem na onet i pod tym info nie było jeszcze żadnego komentarza - napisalem bez zastanowienia - "no i KGB zafundowało nam Katyń bis!" - to oczywiście czysto emocjonalna i intuicyjna reakcja, ale do dzis uważam ten wariant za najbardziej prawdopodobny scenariusz!

rozważałem fakty i poszlaki mające miejsce miejsce w dniu tragedii jak i wszystko co się działo później - rozmiar mataczenia jest powalający i daje do myślenia.

Najciekawsze bodajże jest to co poprzedzało katastrofę 10 kwietnia - pisał o tym ŁŁ, pisali i inni w tym ja sam - biorąc wszystko do kupy teza że to był zamach z udzialem obu zainteresowanych stron jest najbardziej przekonywujacym wyjaśnieniem niesłychanej sekwencji zdarzeń która miała miejsce.

Dowodu na 100% oczywiście nie ma, ale czynnik pewnego marginesu losowości zdarzeń jest immanentna cechą Świata w którym żyjemy - nie żadajmy rzeczy niemozliwych!

pozdrawiam 

Polon210

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#126488

Krzysztof J. Wojtas
Nie byłem zwolennikiem polityki prowadzonej przez LK i wielokrotnie o tym pisałem.
Dlatego nie zgadzam się z tezą, że LK był jedynym sprawiedliwym pośród prezydentów, którego patriotyzm i rozumienie racji stanu predystynują do roli bez mała świętego, a na pewno "wzorca patrioty".

Staram sie odróżnić emocje związane z osobą, od twardego pilnowania interesu i godności Narodu. Bo niezależnie od mojego stosunku do polityki LK - to był Prezydent Polski i należy mu się szacunek - choćby dla sprawowanej godności.
Racja stanu wymaga rzetelnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy i wszystkich okoliczności, które się do tego przyczyniły.
Stawianie nieudokumentowanych, nielogicznych, a opartych jedynie o emocjonalne przesłanki, tez - nie służy wyjaśnieniu towarzyszących zdarzeniu powiązań.

I tyle w tym temacie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#126498

Co do zasady dążenia do prawdy jakakolwiek by nie była i wyjaśnienia faktycznych okoliczności tej tragedii to chyba się zgadzamy.

Z tezą jest ten problem, że ona jest początkowym elementem wnioskowania i z definicji nie jest udokumentowana - wysiłek idzie w kierunku jej udokumentowania na podstawie posiadanego materiału dowodowego, poszlak i posiadanego zasobu wiedzy i albo sie uda udokumentować jej poprawność, albo przy niezgodności z faktami będzie ją należało odrzucić albo przy braku dowodów (np. embargu na dowody, co ma miejsce w tym przypadku) pozostanie tylko tezą bardziej czy mniej prawdopodobną.

Strona rosyjska apriori uznała tezę o zamachu za niedopuszczalną (nie znam ich uzasadnienia, może Ty znasz jakieś?) a administracja Tusta + prokuratura wojskowa tylko pozornie ja badała - w rzeczywistości ograniczyło się to do jednozdaniowej opinii "brak śladów wybuchu przy iużyciu środków konwencjonalnych"

Na mojej liście teza zbrodniczego spisku pozostaje nadal na samym górze listy - jaka tu nielogiczność zidentyfikowałeś? Na jakiej podstawie ja odrzuciłeś apriori, a jeżeli dopiero po zapoznaniu się z faktami, to jakie fakty uzajesz za wykluczajace tezę zamachu 10 kwietnia w Smoleńsku?

Zauważyłem, że wykazujesz niechęć do dyskusji i juz skwitowałeś "to tyle w tym temacie' ale może jednak będziemy się tu na tym forum traktować poważnie i doczekam się Twojego jasnego stanowiska w Sprawie??

pozdrawiam

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#126530

Krzysztof J. Wojtas
Jeśli rozważać wątek zamachu, to pytaniem jest - komu miałby służyć?

LK miał małe szanse na ponowny wybór - i nawet tragedia nie zmieniła istotnie nastrojów społecznych. Zatem - obecna ekipa nie miała w tym celu na tyle "gorącego", aby ryzykować zmianę społecznych nastrojów.

Rosja - co LK miał zrobić, to zrobił. Wpływ był minimalny. Zmiany na Ukrainie nastąpiły, Litwa i tak gra swoją grę, a Gruzja - to margines - pole politycznych harców.

tan naprawdę jedynie USA/Izrael mógł mieć w tym interes - pozbycie się przeszkody, która blokowała nowe otwarcie - przymierze USA/Rosja wymierzone we wspólnego przeciwnika - Chiny.
Bo reszta się nie liczy.
Tylko USA dysponuje techniką mogącą wpłynąć na zmianę parametrów autopilota (o tym trochę było).
Zaś obecna sytuacja jest na rękę Rosji, która wyżywa się na Polsce z racji debilnej decyzji Tuska o śledztwie.

Coś jeszcze?

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#126604

Komu miało służyć? A chociażby masonerii, która w NBP zainstalowała swojego człowieka Belkę oraz temu, że przejęto w Polsce nasze pieniądze zgromadzone na OFE, że szykuje się w Polsce prywatyzacja-komercjalizacja PKP, Polskiej Służby Zdrowia oraz Lasów Państwowych, że w tym czasie zadłużenie Polski sięga już niebotycznej kwoty, a rząd w tym miejscu jedyne, co potrafi zrobić, to podwyższyć VAT o jeden punkt procentowy i potrafi w tym samym czasie zwiększyć o 10 tysięcy ilość ludzi zatrudnionych w administracji rządowej, a więc za nasze pieniądze, potrafi również połowę budów w Polsce odesłać do lamusa. Potrafi również dotować niepolskie banki oraz niepolskie prywatne inwestycje...Doprowadza w tym czasie do całkowitej dezintegracji polskiego wojska. W tym czasie podwyższa się ceny gazu praz paliw napędowych oraz ceny prądu do granic wytrzymałości w budżecie zwykłych przeciętnych Polaków, których jest najwięcej powodem tego jest to, że właśnie na nich najłatwiej się wzbogacić, bo biedaków w Polsce jest najwięcej. Podpisuje w tym czasie umowę gazową oraz całkowicie utajnia sprawę gazu łupkowego, który znajduje się na terenie Polski. W tym samym czasie nie dostajemy od Ameryki zapewnionego przez nich uzbrojenia dla armii polskiej, którą mieliśmy zapewnioną wcześniej. Zniszczone stocznie polskie itd. itp.

Podsumowując PO odchodzi od polityki po trzech latach ciągłych sukcesów, a bierze się do budowy orlików i stadionów na przyszłe mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Chyba dobrze mieć pod swoją kontrolą 38 milionowy naród niewolników, który znajduje się między zachodem Europy a Rosją, która w najbliższym czasie wejdzie w struktury NATO oficjalnie i zasili swoją obecnością Unię Europejską.

Na tym zamachu skorzystali wszyscy, rząd amerykański, rząd niemiecki, rząd francuski, rząd rosyjski oraz rząd izraelski. Nikomu z wyżej wymienionych nie jest potrzebna Polska mocna, nawet taka, która miałaby powstać i zbudować się przy rządzie Lecha Kaczyńskiego oraz jego ludzi i PiS-u, który popełnił wiele błędów w czasie swoich rządów Polski oraz zbytnio zaufał amerykańskim elitom, które tak naprawdę są w rękach żydowskich oraz masońskich, zaufał również zbytnio Izraelowi, który jak widać nie robi nic w tym celu, aby wyjaśnić przyczyny tej katastrofy lotniczej stając tym samym po stronie PiS-u, który jest pro żydowską partią.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126619

rzad francuski ??? sarkozy i cala banda zydo masony

rzad amerykanski ??? obama pupil od brzezinskiego zydo mason pierwszego pula

rzad niemiecki ??? sprawdz zydo rod pani merkel...

http://www.yadvashem.org/wps/portal/IY_HON_Welcome

popatrz tez sobie na tusk, miller, bahr, arabowski,...lub sarkozi ( no prawdziwe nazwisko to sarkozy de nagy-bosca...)

Vote up!
0
Vote down!
0
#126627

kto miał motyw (na tyle istotny by zaryzykować misterny spisek)

a) ruscy - socjopata KGB-owiec Putin może lubi mordować swoich wrogów? a może interesy z niemcami warte śmierci setki poljaków?

b) PO/WSI - jak nie wykończą opozycji to skończą na śmietniku historii jak KLD, UD i UW a giwera kwitów agenturalnych u głów + run na judaszowe srebrniki rodzi zbrodniczy imperatyw?

c) specsłużby innych mocarstw- być może, ale po 3 latach umniejszania roli Polski w świecie to ja akurat wątpię czy by się opłacało ryzykowaćć skandal dyplomatyczny - w końcu Nixon ustąpił bo marginalnym zarzucie podsłuchiwania tzw "demokratów" LOL

LK miał małe szanse na reelekcję a 10/4 niewiele zmienił w układzie sił - no nie za bardzo, bo oficjalnie BK wygrał 52:48 z bratem śp Prezydenta czyli o włos a domniemując fałszerstwa wyborcze to przegrał - błąd w założeniu i to udowodniony!!

dodatkowe turbodoładowanie dostał BK rzucając się niekonstytucyjnie rabować dokumenty z kancelarii LK w tym aneks do raportu o WSI nie zostawiający na "hrabiczu" suchej nitki

- Ukraina już zwasalizowana, Białoruś zwasalizowana, Gruzja - "boże igrzysko" - skutek wszechwładztwa PO/WSI - w niecały rok Polska tez już zwasalizowana - dopóki LK dychał. to jednak z tą wasalizacją Polski to Putin miał mały problem, prawda??

- "Tylko USA dysponuje techniką" - ojoj, jako inżynier nie będę sobie dworował z humanisty jakim zapewne jesteś, ale zapewniam Cię że w tej jednej dziedzinie ruscy nadal mocarstwem!!

Rosja kopie słabego i tak jej pasi - no teraz 100% zgoda tylko dzięki komu Polska aż tak słaba że można ją czołgać, flekować i opluwać??

pozdrawiam

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#126678

 

Najciekawsze bodajże jest to co poprzedzało katastrofę 10 kwietnia - pisał o tym ŁŁ, pisali i inni w tym ja sam - biorąc wszystko do kupy teza że to był zamach z udzialem obu zainteresowanych stron jest najbardziej przekonywujacym wyjaśnieniem niesłychanej sekwencji zdarzeń która miała miejsce.

        I  W  TYM KIERUNKU PRZEDE WSZYSTKIM POWINNO POTOCZYĆ SIĘ POSTĘPOWANIE WYJAŚNIAJĄCE.

 Jeśli tego postępowania nie ma, należy zadać sobie pytanie- kto Polską ( Polskę) rozgrywa?

Vote up!
0
Vote down!
0

Bożena Cz.

#126502

To, że to był zamach jestem pewny tego bez dwóch zdań, natomiast pisanie, że za tym stali na pewno Rosjanie ich rząd jest po prostu głupie. Szybciej za tym zamachem, jeśli w ogóle miał on miejsce, stały polskie służby specjalne w postaci byłych służb informacyjnych WSI. Zastanawiające w tej sprawie jest również zachowanie krajów członkowskich NATO, jedynymi krajami, które chcą wyjaśnić tę katastrofę są Węgry oraz Turcja. Ameryka milczy, Anglia jak zwykle ma Polskę i Polaków w dupie, Francja już od dawna nie jest francuska tylko masońsko-żydowska, co nam Polakom w tej sytuacji pozostaje? Czekać i milczeć, czy dążyć do wyjaśnienia tej katastrofy, która wszystko na, to wskazuje była zamachem. Jestem przekonany, że jeśli, by okazało się, że to był zamach, (na razie, jednak nie mamy na, to żadnych twardych dowodów, mamy, za to swoje domysły i domniemania nie potwierdzone żadnymi dowodami!) możni tego świata nie ruszyliby w tej sprawie najmniejszym palcem w swoim bucie. Nie łudźmy się.

Jednak jako Polacy, jako cały naród, moim zdaniem powinniśmy dążyć do wyjaśnienia przyczyn tej katastrofy do końca.

I jeszcze jedna sprawa dla mnie bardzo istotna, skąd pewność, że za tym zamachem stał Putin albo Miedwiediew?

Przecież w Rosji toczy się wewnętrzna walka o władzę w tym kraju, taki zamach i udział w, nim Putina oraz Miedwiediewa byłby dla nich polityczną śmiercią.

To samo dotyczy Tuska, teraz jednak wszystkie niepolskie siły w Polsce jednoczą się wokół Komorowskiego, jako wizerunku naszej żydowskiej państwowości oraz przy ludziach bezpośrednio wywodzących się i związanych z Unią Wolności. Taką osobą jest, na przykład Jan Krzysztof Bielecki, który po odesłaniu na boczny tor spalonego Tuska, objawi się nam jako najlepszy z najlepszych przywódców w Polsce. ;)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#126568

Wszystko co dziś wiemy, a wiemy tylko to co chcą byśmy wiedzieli, ale dla myślących wystarczy, by wiedzieć, że to był zamach na prezydenta i niepodległościową część naszego narodu. Abstrchując od innych faktów, wiemy, że kapitan podjął decyzję o odejściu na drugi krąg na wysokości, jak założono, decyzji, zrywając wolant następnie zwalniając by utrzymując wysokość, według najlepszej sztuki pilotażu, nadać w ciągu kilku sekund mocy silnikom do odejścia. Jest to zapiane w stenogramach , jako kilkusekundowe utrzymywanie się wysokości100m. W pierwszej wersji, ta sytuacja nie była zrozumiana, dziś wiemy. Niewiadomą jest to, co nastąpiło po tym fakcie, mianowicie, nagłe niewytłumaczalne opadanie, i cisza??? Miczenie oznacza dla mnie, że załoga nagle, intynktownie, zrozumiała, że na ich cenny "ładunek", zastawiono pułapkę(zamach), w milczeniu, jak prawdziwi, odważni bohaterowie, podejmowali próby ratowania i mimo to, iż komisja w MAK, w swojej szatańskiej, diobolicznej nienawiści wyemitowała, okrzyki strachu, okrzyki bezsilności, to gdyby pułapka nie była podwójna, zabezpieczająca skuteczność założeń zamachu, pewnie, awaryjne lądowanie uratowałoby życie może wszystkim pasażerom. Lecz obawa zamachowców, w znane w świecie naadprzyrodzone talenty polskich polotów oraz doskonały system szkolenia, w jednym tylko wariancie, mgły i fałszywego naprowadzania, nie wystarczy. Więc, jako gwarancja, umieścili w samolocie, nie wiadomo kiedy, czy jeszcze w Samarze, podczas remontu, przygotowaną do odpalenia w odpowiednim momencie, albo w Warszawie w noc przed wylotem, odpolaną przy wstrząsie zetknięcia z ziemią??? Udowodniono już wieloma analizami, że skutki na miejscu zamachu, mogły być wywołane, jedyną tak skuteczną bombą, jak bomba wolumeryczna, miliony części samolotu oraz nagie przypolane ciała. Brak dopuszczenia do szczegółów w ciągu kilku pierwszych dni od zamachu, spowodowało, że wiedza o faktach jest zafałszowana od pierwszj minuty po zamachu.Dzisiaj dezinformacyjna machina propagondy, kieruje dyskurs, czy winni piloci, czy winni półkownicy na wieży kontrolnej, po to, by ewentualnie, ukarać kogoś naganą za niedopełnienie, czy przekroczenie uprawnień. Najlepiej Plusina, chyba, bo on jest już na emeryturze??? Odwracanie uwagi do niekompetencji czy zaniedbań oficerów rosyjskich na służbie, wykonujących roxzkazy, odgrywający teatr pod tytułem sprowadzamy a niechcemy, smolot we mgle??? Przecież wiadomo nawet laikowi, że po takiej tragedii, pierwsze kroki, każdy skieruje własnie tam??? Zaplanowana wykonywana do dziś zbrodnia, nie może zakończyć się bezkarnie. W imię odwiecznej prawdy, że nie ma zbrodni doskonałej. Wiem, że winni będą ujawnieni, niekoniecznie skazani??? W szanujących się państwach(Izrael,USA czy Anglia), sprawa związana z taką tragedią, byłaby, już , przynajmniej dla specsłuzb wyjaśniona. Poprostu wychwytuje się, kilku podejrzanych, choćby uciekli na marsa i specjalnymi sposobami perswazji, doszlibyśmy do zleceniodawcy??? Ale polskie specsłużby, zdominowane przez moskiewskich agentów wsi, uaktywnionych od czasów Tuskolandi, niemogą, nie wolno im robić nic, by dojść do prawdy i ukarać pokazowo winnych. Przecież zginąL prezydent naszego narodu i wszystkie sposoby dojścia do prawdy są dozwolone i wybaczone, to wola narodu??? Pzdr,

Vote up!
0
Vote down!
0
#126592

Mój były kierownik, który studiował w ZSRR, ma żonę Rosjankę, był członkiem PZPR i I sekretarzem POP zawsze starał się prowokować. Np. pamiętam w okresie po Nowym Roku na dzień dobry mówił coś takiego "wczoraj w naszym bloku był ksiądz po prośbie" i czekał na reakcję. Początkowo dałem się wypuszczać, by po pewnym czasie mówić krótko 'to nie tak' lub swoje zdanie i nie wdawałem się w dyskusję.
Spotkałem się z nim jakieś 5 lat temu w pociągu i zaczęliśmy rozmawiać. Pomny tamtych rozmów zapytałem oględnie co u niego.
Okazuje się, że on, a nawet jego żona są beneficjentami zmian po 1989 roku. Ona przyjęła polskie obywatelstwo (straciła swoje po rozsypce ZSRR, a była jak się okazało z Ukrainy), jeżdżą po Europie i świecie bo są na emeryturze, syn ustawiony, wnuki już w średniej szkole; ogólnie wygląda na zadowolonego, bo uczy jeszcze w prywatnej szkole wyższej i ma sporą kasę. Jednak na moją ostrożną pochwałę korzyści ze zmian w Polsce przechodzi na wątek polityczny i widać, jedno, skorzystać i być beneficjentem zmian to jest za tym jak najbardziej, natomiast światopoglądu nie zmienił, bo musiałby przyznać się sam przed sobą, że drogę którą wybrał i sympatie polityczne to nie było to. Założę się, że nadal czytuje NIE, aby dać upust swoim wewnętrznym frustracjom.
Może dopiero jego wnuki znormalnieją?

Vote up!
0
Vote down!
0
#126434

Może zostanę zaliczony w poczet lemingów ale nie jest to pierwsza katastrofa w naszym lotnictwie wojskowym w ciągu ostatnich kilku latach.

Czy w Mirosławcu też był zamach???

Katastrofa jest głównie wynikiem nagonki na śp. Kaczyńskiego , tego niedawania mu samolotu na inne wizyty ,rzucania ciągle kłód pod nogi.

Tusk wczesniej poleciał do Katynia aby upiec swoją pieczeń .

Wg.rządu im ktoś więcej dowalił Kaczyńskiemu tym lepiej a więc tak ta wizyta została przygotowana i tragicznie się skończyła.

To ci ta wizytę przygotowali są za nią odpowiedzialni. Teraz mogą gardłować na Ruskich aby odsunąć odpowiedzialność od siebie.

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#126438

My tu, nie tworzymy wiary -

Jeśli prześledzisz to co Tu wcześniej pisaliśmy - zbyt wiele poszlak wskazuje na działania "niewidzialnej ręki".

Ale.
Nie uprawiam prozelityzmu.
Ja nie wierze że to Twoje własne zdanie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126441

To co jest pisane tutaj to odczytywanie wszystkiego pod z góry ustalony szablon.

Tak jak une od razu wiedzieli,że to wina pilotów tak inni od razu wiedzieli ,że to był zamach.

Był nawet tekst jakiegoś inżyniera,że wszyscy byli zamordowani już przed wylotem z Warszawy.

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#126445

Dotykasz istoty-
Zdanie wyrobić na podstawie faktów-
Jeśli masz maturę (masz?) - musisz umieć przeprowadzić dowód.

My tu, walczymy o dostęp do dowodów-

I nikt normalny, nie może wykluczyć wszystkich teo-ryji.

Na tym etapie, musimy być szczerzy i poznawać prawdę nawet tą gorzką.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126447

do zdania ,że zamachu nie było . Dowody i poszlaki na zamach są mocno naciągane tak jak nie ma motywu.

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#126450

Jakie to "dowody" utwierdzają Cię w tym przekonaniu? Ruski MAK? Milerowa konferencja? Wybacz - masz to co oni chcą abyś wiedział . Nie ma 100% pewności w twierdzenia oficjalne- a jeśli nie ma - trzeba szukać dalej. Codziennie z kapelusza będą wyciągać nowe taśmy. I pod płaszczykiem

Vote up!
0
Vote down!
0
#126453

Zazwyczaj każde śledztwo odbywa sie tak: składamy fakty, mamy poszlaki z których np wynika morderstwo nie samobójstwo, szukamy motywu, sprawcy i przebiegu.
Zazwyczaj jednak znalezienie motywu powoduje identyfikację sprawcy. Przebieg ustala sie juz przy pomocy sprawcy.
Zaczynanie rozmowy od tego, że nie ma motywu (a skad Ty to wiesz?) to postawienie sprawy na głowie.
Oczywiscie mozna mieć rózne zdanie, ale madry człowiek w takiej sytuacji powinien dopuszczać mozliwość zamachu. jeśli nawet nie dopuszcza to notka jakoś go dotyczy. 
Pozdrawiam
ŁŁ

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#126469

Kazek, ty nie jestes leming, ty jestes szczwany kundel smietnikowy ktory w kazdej sytuacji POtrafi znalesc swoja kosc do obgryzienia! Za rzadow Tusku / Komorusku w czasie niespelna dwoch lat spadly CZTERY samoloty, wszystkie o strategicznym znaczeniu dla Polski w ktorym ginie polowa polskich pilotow , sztab armii z prezydentem i nowo tworzona elita kraju niezalezna od Moskwy, a ty Kazek pieprzysz cos o wiarze!! I co jest znamienne, te wszystkie tragedie zdarzaja sie zaraz po zakonczeniu niespelna 2 letnich rzadow PiS!! Wczesniej ginely pojedyncze osoby typu Faltzman, Panko, Bartoszce czy gen.Papla, ale przez prawie 20 lat nie bylo zbiorowych zdarzen w ktorych by ginelo po kilkadziesiat osob naraz!! A tu raptem jakas epidemia, jakies niebywale fatum ktore dosiega li tylko PiSowcow!! Ludzie Tusku / Komorusku podrozowali kilkadziesiat razy czesciej tymi samolotami niz ludzie prezydenta L.Kaczynskiego, i nic sie im nie dzieje!! Nawet z rachunku prawdopodobienstwa POwinno wyniknac ze jesli byly to sprawy losowe, bez udzialu smutnych panow z WSI / KGB, to na 4 samolty ktore spadly, winny spasc przynajmnie trzy z ludzmi Tusku / Komorusku!! Ale co ja tam bede pisal...kundel smietnikowy obgryzajac swoja kosc wie kiedy warknac i wie tez kiedy ogonkiem merdac..

Vote up!
0
Vote down!
0
#126454

natipak!: bardzo słuszny wywód. Nie mieści się to w kategorii zwykłych przypadków.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126466

, bo dyskusja z tobą to jakby szczanie na przeciwko wiatru.

Zawsze znajdzie się nawiedzony świr co obryzga błotem 

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#126475

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Nie patrzyłem na sprawę upadku ,nie prywatnych wielkich firm pod tym kątem,choć zastanawiałem się nad tym dlaczego we Francji ,Niemczech i innych zachodnich krajach ,tak zaciekle nawet kosztem sprzeczności prawnych(stocznie Niemieckie )bronią nawet całych gałęzi gospodarczych,a u nas jak się nie da doprowadzić do upadku jak Stocznie ,Rybołówstwo, to się je sprzedaje(PZU,Energetyka,KGHM,Telekomunikacja ,PKP i inne).Przekonuje mnie ten punkt widzenia,tym bardziej że Kaczyńscy bronili takich zakładów, i słyszałem nie raz że hamują postęp i rozwój kraju(przy najlepszych wskaźnikach gospodarczych kraju mimo że mieli nawet trochę gorszą koniunkturę na świecie niż SLD,o zmasowanym zaszczuwaniu nie wspominając brzmiało to dla mnie groteskowo)

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#126442

I nie chodziło tu wyłącznie o naszego pierwszego, całkowicie oddanego Polsce, demokratycznie wybranwgo prezydenta-Lecha Kaczyńskiego. Zamordowanych miało zostać jeszcze cztery ważne osoby, między innymi Sławomir Skrzypek, który nie chciał się zgodzić na "WCISKANY" Polsce kredyt od Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Reszta to przypadkowe ofiary.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126444

Zamach przeprowadzono skutecznie.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#126451

wlasnie nie do konca skutecznie..W pare minut po zamachu, chazarobolszewickie media POdaly ze zginelo bodajze 126 osb w tym obaj bracia Kaczynscy!  Tusku chodzil blady gdy dowiedzial sie iz Jaroslaw Kaczynski nie zginal!! I to jest najwiekszy bol glowy chazarobolszewii i agentury Tusku / Komorusku na dzis dzien!! Krotko mowiac, spieprzyli sprawe o czym mowil sam Palikot! Nie wiem czy wiecie, ale po zamachu smolenskim na Macierewicza bylo juz kilka zamachow, wszystkie na szczescie nieudane..

Vote up!
0
Vote down!
0
#126455

Prośba.
Uściślij i podaj więcej faktów-

Vote up!
0
Vote down!
0
#126456

chyba slyszales o zapaleniu sie jego samochodu z ktorego zdazyl na szczescie wyskoczyc bez szwanku? Nie naglasniano tego, bo jak zwykle w UBeklandzie chazarobolszewickie media by to wykpily, osmieszyly ku uciesze lemingow!

Vote up!
0
Vote down!
0
#126461

to dopiero byłby zagrozony, jak ludzie Bond Aryka codziennie by knuli jak go wystawić na strzał jakiegoś "szaleńca" - polecam stary swietny film "Serpico" czyli dylemat jak sprzątnąć jedynego uczciwego by biznesu nie psuł.

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#126494

Szkoda, pozostajemy wobec tego w konwencji programu "nie do wiary" - nie dla maluczkich takie informacje?

Vote up!
0
Vote down!
0
#126506

Też uważam że mierzono jeszcze wyżej, conajmniej w dwóch Kaczyńskich.
Jest takie powiedzenie "mierz na tyle wysoko, by nikt nie zauważył jeśli spudłujesz". W tej sprawie trochę spudłowali. Stąd dzisiejsze kłopoty KATa.
 
Pozdrawiam
ŁŁ

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#126545

W kontekście Mirosławca, wojskowi w tutce to istotny cel na drodze do kompletnego obezwładnienia obronności w Polsce. Dwie katastrofy lotnicze i to, co pieczołowicie budowano przez ostatnie lata, czyli wykształcenie na Zachodzie oddanych dowódców. A ci którzy jeszcze ocaleli sami podali się do dymisji widząc co E. Klich wyrabia, jak np. gen. Waldemar Skrzypczak.
Czyli rozkładanie armii idzie wielowątkowo.
Ciekawe na co poszły pieniądze, które od lat były wydawane rok w rok na szkolenie przyszłych rezerwistów? Przecież Tusk położył armię i młody Polak od jakiegoś czasu nie bierze pod rachubę 'co będę robił po wojsku'.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126472

na Prezydenta RP, śp. Lecha Kaczyńskiego i zamordowano 95 innych Polaków.
Świadczą o tym NIE fakty, które znamy, tylko te fakty, które są przed opinią publiczną zatajane!!!
Jak np. oblot TU-154M 101 w dniu 9.04.2010 r. (o czym jest mowa w raporcie MAK). Ale to tylko przykład, bo takich faktów jest więcej (jak powiadam: faktów ZATAJANYCH!!!): brak zgody na ekshumację, niszczenie wraku, połączenia komórkowe po katastrofie etc.!!!
Te fakty, które znamy (patrz: raport MAK i konferencja Millera) są tylko medialną napierdzielanką, aby było o czym mówić, aby nie mówić o innych przemilczanych faktach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126470

Oczywiście ! Manipulacje PO (z czasem za wydatną pomocą mediów) stworzyły ostrą psychozę u miłośników różnych szkiełek. PO będąc opozycją powoli pracowało nad dyskredytacją braci Kaczyńskich i ich partii bo wiedziało, że to partia skuteczna. Jak daleko ta psychoza zaszła wystarczy popatrzeć na reakcję na hasło PO, że jak będą rządzić Kaczyńscy to litr benzyny będzie 5 zł... Dziś benzyna przekroczyła dzięki cudownej polityce Tuska 5 zł i co? Lemingi tankują i nie pisną bo mają tak zmacerowane mózgi, że niezdolne są do żadnej reakcji. Ale gdyby dziś premierem był Jarosław to pękałyby z oburzenia bo tak zawładnięto ich mózgami.
Jestem pewna, że gdyby nie było Kaczyńskich, PO wymyśliłoby sobie kogoś innego na ich miejsce by straszyć ludzi. Bo właśnie polityka strachu jest bronią PO, nie intelekt. O prowadzeniu dalekowzrocznej polityki nie ma nawet co mówić... Tylko idiota albo cynik uprawia politykę w stylu "tu i teraz", a lemingi wzięły to dosłownie i dały się złapać na obiecankę, że będą miały tu i teraz full wypas. Mają! Figę z makiem.
Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#126483

Poprawnie. Bijcie lemingów! U ich że jedno myśl na wszystkich! Oni że nienawistnicy! Myślę, wszyscy prawdziwi Polacy tu są jedyne w jednej myśli - lemingi powinny być szorstko zabite do ziemi!

Vote up!
0
Vote down!
0
#126487

Jakie masz pojęcie o specyfice polskiej, drogi kolego, i o nastrojach, jakie tu panują? A jeśli, jak obawiam się, nie wiesz zbyt wiele - wypowiedź traktuję jako pozbawioną podstaw, ot, takie dolewanie oliwy do ognia.

Co do tego 'zabijania" mylisz się, u większości z nas dominuje, w stosunku do "lemingów", współczucie, litość, pobłażanie, z lekkim dodatkiem irytacji.
Bo co można zrobić z zaślepionym głupcem?
Uświadamiać bądź ignorować, prawda?

Vote up!
0
Vote down!
0
#126499

....... CZEKISTO, Drogi !!
u nas w Polsce nie gnębimy lemingów, tylko z nimi rozmawiamy.
Ja znam taki Wielki i Slawny Narod, którego przedstawiciele zamordowali swojego Cara i jego całą Rodzinę, mimo że wcześniej zrezygnował z władzy i abdykował. mało tego oprawcy dostali ordery Lenina-czy tak ??
..... dlatego proszę cię : SPIERDALAJ w swoją stronę !!!
Nasza Polska i nasze lemingi, a to że niektóre .. uczyły się u was- to inna sprawa .
niech cię twój Bóg prowadzi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126503

Bohaterka powieści pt. "Stenogramy Anny Jambor" osadzonej w realiach Polski międzywojennej działała według motta:"Das Geld ist rund und rollt weg" (pieniądz jest okrągły, toczy się to tu, to tam). Można powiedzieć była pierwowzorem leminga - człowiekiem bez ojczyzny, z nastawieniem na zarabianie dużych pieniędzy poprzez stosowanie tzw. "obejść bramek", konsumpcję i wesołe życie. Z kolei jej kuzyn również jak ona mający przodka Niemca - zginął jako polski oficer w bitwie pod Kutnem w 1939 roku. Tylko, że on nie parał się pośrednictwem w handlu bronią a był właścicielem majątku pod Mławą i bronił swojej ziemi.
Dopóki zatem nie powstanie w Polsce silna klasa średnia rozwijająca się w oparciu o własny majątek i potrafiąca stanąć w obronie tegoż majątku zawsze będą brać górę lemingi, którym wszystko jedno jest, dla której korporacji się wynajmują, byle kasa była duża.
I teraz jest pytanie, co uczynić, by silna klasa średnia powstała?

Vote up!
0
Vote down!
0
#126509

Pozdrowienia dla twojego oficera prowadzącego! IWH_rus.
Tak trzymaj! Podwyżka sama nie przyjdzie! Walcz o nią!

Internet to wielki obszar - musisz być lepszy od innych.
A w wolnych chwilach pooglądaj sobie to:
http://www.youtube.com/watch?v=iOpLHSQ1OWI
Studiując prozę donosicielską Maleszki, lepiej wczujesz się w polski klimat prozy agenturalnego wpływu.
A może ty masz taki być internetowo - innostranny?
Grunt to innowacja, charaszo!

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#126511

Sezon ochronny dla szkodnika?

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#130005

Już dziadzia w przedszkolu mnie uczył, szkodniki należy tępić dokładnie, bez wyjątku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#130665

Dopóki tu porównujecie wielkość swojej "polskości" i pieścicie jeden jednemu ulubione nagniotki - ludzie są zajęte sprawą. MAK opublikował pełne zapisy z dyspozytorni.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126520

No po prostu szok. Bo jak wiadomo MAK, GRU i FSB zawsze publikują i mówią prawdę i tylko prawdę. Takie już do bóla szczere czeksty som.
Dobrze się bawisz, czy to po prostu praca jak każda inna? 
Pozdrawiam
ŁŁ

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#126554

Argumenty panie ŁŁ,są słuszne, ale konkluzja zbyt pesymistyczna. Dla mnie, prędzej czy później wyroki zapadną. Jeśli chodzi o tzw. lemingów, to ich ilość zadeklarowanych, jest niewielka, reszta jak mniemam to pożytecznu idioci, którzy w zależności jak wiatr wieje, potrafią ustawić odpowidnio żagle i to jest polityka. Tak więc to przepaść, która dziś wydaje się nie do usunięcia, jest iluzją. Praca, determinacja, jaką i pan, wykonuje nawet ponad normę, powinno w odpowiednim okresie czasu, przyneść pożądane, korzystne dla Polaków efekty. Więcej optymizmu i dalszej wytrwałości, życzę panu i wielu innym patriotom, instynktownie znających Polską Rację Stanu, bo to, dla myślących , nie jest takie trydne. Pzdr,

Vote up!
0
Vote down!
0
#126521

Hahahaha!!!

contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#126557

Poparcie dla PO to już wyłącznie kwestia wiary.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#130003