Świat to za mało! Wobec akcji Nicponia

Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

Idealiści sądzą, że jak gdzieś jest sucho, ale tak sucho jak w młynku mielącym pieprz, albo tak sucho jak w szklance zakopanej do góry dnem w piaskach Sahary, to niezawodnie, gdy się przez tę suchą skorupę człowiek się jakiś świdrem przewierci – zaraz zdroje i fontanny ożywczej wody trysną!

Idealiści sądzą także, że jeśli ostatniego matołka obłożymy dziełami filozofów i poetów – jeśli przydusimy mu „klatę” Szekspirem na noc, to rankiem zacznie nam wywodzić, choćby w trzynastozgłoskowcu, albo i pospolitą prozą - o miłości, zemście i sprawach umownie nazywanych obyczajowymi.

Guzik prawda!

Oczywiście „piję” tutaj do mojego kochanego Nicponia i jego akcji, którą zrazu się zachwyciłem, a potem coś mi ten zachwyt przeszedł, ale też nie do końca - ponieważ zauważyłem, że Nicpoń nie postawił żadnych warunków, choćby nawet takich ostatecznych – brzegowych.

Ale zanim o tym, najpierw kilka zdań o samym podziale na lewaków i prawaków.

Blogerzy, których Nicpoń przy okazji wymienia - tacy jak Major, Pandada czy Kawaler – tak naprawdę nie są w naszych warunkach żadnymi lewakami, a gaduła z nimi nie jest kruszeniem żadnego muru, bo żadnego poważnego muru między nami nie ma.

Owszem są złośliwostki ideologiczne, ale to takie dla zdrowia po prostu, aby troszkę adrenalinę pobudzić.

Moim zdaniem gruba, czerwona linia frontu przebiega w poprzek ideologii i tak naprawdę sprowadza się do prostackiego rozróżnienia między post - ubeckimi ( he he ) konserwatystami, sowieckimi i niemieckimi agenciorami, oraz ich - udającą socjalizm, konserwatyzm, prawicowość oraz liberalizm świtą - a ludźmi chcącymi szeroko rozumianych zmian.

W tym miejscu trzeba się na moment zatrzymać, gdyż sytuacja jest już zbyt dziwaczna by przejść nad nią do porządku dziennego.

Ludzie, którzy są zadowoleni ze status quo, ludzie nie łaknący zmian i czynnie tym zmianom się przeciwstawiający to są konserwatyści i szerzej mówiąc… prawica!

Ci, którzy łakną zmian na drabinie społecznej, sytuacji Państwa wobec świata i wszelkich w sumie nowości, z monarchią włącznie - to lewica! ( O cholera!)

Bo u nas wszystko jest odwrotnie.!

Komuchy, ubole, ciemne typki z SLD i część tzw. leberałaów z PO - pragną konserwować zastaną rzeczywistość, mamiąc ludzi pozorami zmian, głownie w zupełnie nieistotnej sferze obyczajowo –ideologicznej.

Stąd wynika ich zamiłowanie do PT Lemingów, bo każdy przytomny wie, że tysięczne stado bydła może skutecznie kontrolować kilka psów, co ma miejsce obecnie ( ukłony dla pana Zemke )

I to jest nasza realna prawica - niestety - i mniejsza o ukłony wobec Kościoła czy Tradycji - to, moi mili jest gra!

Słusznie tu zauważają ubolskie cioty, że my - to lewica – bo jątrzymy i chcemy zmian. Bo nam się nie podoba wszechwładza przekupnych politycznych kacyków i orwellowski wręcz , niebywały w swym zakłamaniu i fałszowaniu rzeczywistości styl działania- na niby tylko wolnych mediów.

To ja też będą pisał od siebie, że jestem lewica, skoro to tylko słowa – dobra, jestem lewica – i ordynarnie pisząc – pieprzę wasze układy, koterie i wasz leberalizm tez pieprzę, bo mi się marzy wolność i Wolna Rzeczpospolita!

Ktoś zaraz spyta: Wolność, ale od czego?

- Nie od czego – głupi ubolu – ale od kogo? – Wredna gębo!

- Od ciebie i twych akolitów!

Nicpoń chce dyskusji i pojednania między ludźmi o różnych światopoglądach, ubierając ich w nazwy: lewica i prawica, podczas gdy ja pytam, co miałoby być wyróżnikiem uniemożliwiającym taką gadułę?

Na pewno nie poglądy społeczne!

Na pewno nie stosunek do religii!

Na pewno nie światopogląd obyczajowy?

Na pewno nie narodowość czy rasa?

Więc co?

Szacunek do tradycji, skoro prawie każdy ma inną?Przecież do jasnej cholery nie wszystkich przodkowie w kontuszach chodzili - na szczęście!

Może na początek, jeśli sięgamy do przeszłości ( pomijając komuchów, zdrajców @ uboli - oczywiście ) umówmy się co do tego, że:

- po pierwsze moja rodzina

- po drugie – ja

- po trzecie Polska

- po czwarte mój region

- po piąte Europa

- po szóste cywilizacja narodzona w Europie

- po siódme Świat

Siedem punktów, jak, że zacytuje Haszka „…jak siedem kul w Sarajewie”

Siedem kul, które zburzyły wówczas ostatecznie ten prosty zestaw zrozumiałych dla każdego priorytetów.

Dla mnie, prostego blogera jest oczywiste, że nie mam co gadać o Polsce z człowiekiem, który ma w swoim sercu i umyśle, radykalnie odmienną kolejność tych prostych siedmiu punktów.

Mogę uskuteczniać gadułę z gościem, który przesuwa kolejność o jedno czy góra dwa miejsca, ale nie mam o czym rozmawiać poważnie z kimś tak naiwnym, że do mnie mówi :

„po pierwsze świat”

Świat – moi kochani – to za mało! - gdy bębny, warcząc ruszą!

( to na końcu to z Kiplinga )

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

Czekam o dkilku minut aby to zeszlo tutaj, bo w Salonie 24 nie moge u ciebie komentowac.

Jarecki, u mnie na pierwszym miejscu jest Bog - czyli wartosci, wg ktorych kaze nam postepowac i ktore reguluja wszystkie pozostale punkty twojego programu.

Moze byc?:)

Kaska

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#8553

To ja się cieszę, że u nas komentujesz. Swoją drogą to bardzo ciekawa inicjatywa, którą wielu "życzliwych" blogerów zadziwiająco szybko "spisało ją na straty". (nie mam tu na myśli Jacka, ani Ciebie, tylko inne osoby). Ja tam trzymam kciuki i życzę powodzenia Nicponiowi. Reszta w rękach blogerów.;)
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#8556

Ja też życzę inicjatywie Nicponia dobrze, bo nawet uważam go za swojego przyjaciela - a mam ich niewielu.
Tyle tylko, że z ubolami nie gadam. To nie jest science fiction tylko moje życie.
Pozdro

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#8576

Zgadzam się z Tobą, z UB-olami nikt porządny nie będzie rozmawiał (a tym bardziej wchodził w układy).
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#8577

Ale Bóg nie jest dla wszystkich!
Są ludzie, którzy nie kumają Boga, a Polskę - tak!
Że zrymuję - Bywa i tak!
I nic w tym osobliwego - Bóg tak czy tak ich znajdzie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#8575

Ja tylko pisze o w l a s n y c h preferencjach i pytam: Czy moze byc?

Twoja odp. wskazywalaby, ze nie moze (:

Nie ma sprawy. Ok.
Kaska

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#8580

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#8555

Dekalog bez punktu Pierwszego bywa latwo manipulowalnym punktem wyjsci a dla "alizmow":
Nie kradni ... ALE musze zapewnic wyksztalcenie dziecku
Nie cudzoloz ...ALE ja ja/jego kocham!
Nie wystawiaj falszywego swiadectwa...ALE on zaczal pierwszy!

etc. etc.

Dopiero kiedy za kazdym razem wroci sie do przykazania Pierwszego nagle wszysto robi sie jasne, a zza ALE wyraznie widac diabelskie rogi i pomachiwanie ogonem:)

Kaska

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#8568

a czasem i bpa Pieronka z... rogami diabełka, i abpa Gocłowskiego jak z POdkasaną sutanną z wypiekami na plapusi kica na rozmowę dnia do studia Monisi-daisy.
pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#8572

Och! Och! Monisia, Pieronek,Goclawski etc. - a ty, antysalonie bez grzechu. Tobie rogami nikt nie klapie spoza twoich przekonan i zamyslow, tobie ogonem nikt nie macha.....szczesliwys.

Kaska

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#8582

jest
"Tobie rogami nikt nie klapie spoza twoich przekonan i zamyslow, tobie ogonem nikt nie macha.....szczesliwys. "
żebyś nie miał/a/ wątpliwości, bo ja ich wątpliwości a i grzechów mam codziennie bez liku!!!!
pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#8584

Wystarczy, że zawsze jest w domysle.
Z tego "domysłu" i "namysłu" będzie nas rozliczał w sSwoim czasie. Pozdro!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#8578

A skoro jesteśmy przy listach priorytetów, to przedstawię moją. (Czyli lepszą. Przynajmniej fenomenologicznie. ;-)

1. rodzina (są wyjątki, ale tak wypada i tego się ludzie trzymajta!)

2. ja

no dobra, ale i ja i rodzina nie obejdziemy się bez PLEMIENIA... w takim nowocześniejszym ujęciu... czyli... na scenę wkracza...

3. Polska

i te powyższe rzeczy zasadniczo są ze sobą tak splątane, że to jest ex-aequo... oczywiście nie w sprawach tak mało ważnych jak choćby nawet emerytury pomostowe - Polskę stawiam na równi z sobą w sprawach jednak nieco bardziej ostatecznych i metafizycznych

4. cywilizacja zrodzona, rozkwitła i zdychająca w Europie

tutaj włączam też KK, ale nie ten od V2, tylko ten prawdziwy, wielki, który posiadał formę (i treść też), który zapłodnił, obok wielu innych, Machaulta, Fra Angelico, El Greca... co prowadzi nas prostą drogą do Boga (Matki Boskiej też)... i gdybym był bardziej wierzący-wierzący, to bym Boga (i Matkę Boską) postawił gdzieś wśród tych najważniejszych rzeczy - zależnie od siły mojej wiary-wiary... w sumie i tak przenika wszystkie te punkty

potem długo, długo nic... no i w końcu jakoś tam jednak...

nie chcę powiedzieć "ludzkość", bo tu nie o organ KC Francji chodzi, tylko jednak...

5. ludzie, wsie, moi bliźni, moi szeroko pojęci bracia (i siostry), ach! czyli ten "świat" dżejdżeja (JJ), czyli to jego "po siódme"

I to by było na tyle! kosmitów wyłączam, zbyt to odległe i niepewne... źwierzęta? jakem Św. Franciszek, jasne! przenikają wszystkie punkty

Europa? a kogo może obchodzić Ojropa? to gnijący (choć uszminkowany) trup... i gorzej, bo trup tchórzliwy i głupio-cwany... na dżewo z Europą! w tym konkretnym, geograficzno-politycznym (?) sensie, bo o faustycznej kulturze mam inne zdanie, o czym wspomniałem w pkt. 4.

No, chyba żebym miał jeszcze muzykę tu umieścić, ale ona by była pewnie u mnie na miejscu nr 0, czyli najwyższym, a u normalnych w miarę zwykłych ludzi by się nie załapała nawet na miejsce 80., a jeśli, to jakieś "Ludzie zejdźcie z drogi bo listonosz jedzie", czy inne "Don't Cry for Me Argentina". Jednak muzyka załapuje się w dużej części do 4, chyba że mówimy o jakiejś afrykańskiej czy indyjskiej, czemu nie, też cudo, choć nie nasze...

W sumie 5 punktów, jak pięć kul... Na pewno gdzieś, nie chce mi się teraz podnosić wieka czaszki i skrobać w korę dla wywołania mózgowych memuarów...

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Think but don’t think too much, just fucking whack him.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#8557

Lista kolejnych priorytetów jest oczywistością w związku z wrodzonym egoizmem człowieka. Najpierw zaspokaja się potrzeby najmniejszych i najbliższych wspólnot. Zasadniczo i właściwie rodzina powinna być na 1 miejscu w praktyce często na 1 miejscu będę "ja". Kolejność podana przez Ciebie jest prawidłowa ja tylko bym zmodyfikował/uzupełnił to w taki sposób że wyciąłbym "ja" i a resztę zapisał ogólnym "wzorem":

1. rodzina (ja)
2. ród (ja)
3. wspólnoty regionalne - mniejsze terytorialnie/kulturowo (ja)
4. wspólnoty narodowe (ja)
5. wspólnoty międzynarodowe (ja)
6. wspólnota całej planety (ja) -np obrona przed obcą cywilizacją, wirusami
(7). wspólnoty układów słonecznych
(8). wspólnoty galaktyk
itd - na przyszłe czasy dla potomnych ;)

Wobec dzisiejszego rozbicia więzi wspólnot często już na płaszczyźnie rodzin, rodów, wobec globalizacji lemingi pozbawione są kompletnie instynktu samozachowawczego i sterowane są przez inne wspólnoty, których interesy krzyżują się z naszymi. To tyle. Smutne jest to że wydawałoby się polskie media i środowiska mające wpływ na kształtowanie świadomości nie dość że nie pomagają ratować tych instynktów to jeszcze je niszczą. Jednoznacznie wychodzi, że media te i środowiska nie należą do naszych wspólnot.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#8608

Twój komentarz wymaga odpowiedzi tekstem.
Nie będę tu ( pierdu pierdu ) pisał, że ok i w ogóle dzięki za koment.
Usiądę -napiszę jak człowiek.
Ok?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#8573

... nie trafiłeś tu jako odpowiedź mnie. ;-)

Wina skryptu, pomyłka, czy tak miało być? Nie żeby to aż takie ważne oczywiście.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Think but don’t think too much, just fucking whack him.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#8581