Malthusianizm dyskretny S.Gomułki a brutalny ekipyTusk/Rostowski! Nie szukać bakałarza w Salamance a Rostowskiego na debacie !

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Malthusianism na 82 stronach Google brak polskiego tłumaczenia! ale o tym dalej!! Czterogodzinna debata bez soros'kiego bakałarza czyli tuskowego konowała, rzekomego profesora!
A żaden z niego profesor, zwyczajny, podrzędny, lecture peryferyjnej szkółki slavistycznej w Budapeszcie finansowanej przez spekulanta Sorosa!
A;e do rzeczy!
W czasach M. Csrvantesa, autora nie tylko Don Kichota mówiono o niedorzecznościach tak. "Nie szukaj bakałarza w Salamance"!
Gdy ktoś gadał głupoty, plótł androny to była też wersja delikatniejsza, łagodniejsza by zbytnio nie urazić mówiącego "Na próżno szukać bakałarza w Salamance"!
Gdyż ten szacowny uniwersytet przez wiele wieków słynął z doskonałych kadr, profesorskich znakomitości i żaden bakałarz, żaden niedouk nie znajdował tam zatrudnienia!
I dobrze się stało, że organizatorzy debaty n/t założeń programu gospodarczego PiS, alternatywnego dla ekipy ferajny-niszczycieli z PO/PSL nie zaprosili na dzisiejszą dyskusję min. finansów Rostowskiego!
Bo tam nie było miejsca dla niedouka, pozera, ekonomicznego odtuskowego łachmyty!
Tam było szacowne grono przeróżnych profesorów czy doktorów,a le nie dla bakałarza, oszusta/krętacza żonglującego danymi statystycznymi!
Tak samo dobrze się stało, ze odmówił L. Balcerowicz, sekonomista-konował-niszczyciel polskiej gospodarki!
Kto był i co mówił można sprawdzić.
Więc sobie to daruję!
Na zakończenie premier Jarosław Kaczyński podziękował uczestnikom za przybycie, dyskusję i delikatnie odpłacił "pięknym za nadobne" prof.S. Gomułce, który z manierą Rostowskiego poprzedził swój udział w debacie listem otwartym!
Ta zapłata to określenie "dyskretny malthusianizm"!
I już podobno on robi zawrotną karierę w polskim internecie, choć śmiem sądzić, że z 99% ani nie pojmuje tego terminu, ani nie wie skąd się bierze, od kogo pochodzi!
"Przekaz dnia" z rano był taki: debata bez sensu, uczestnicy nie liczą się w życiu publicznym"!
Tv info nadało pełny 4h przekaz na żywo!
Pierwsze komentarze, to totalne zaskoczenie! Niedowierzanie, PiS, owi udało się!
Jaki przekaz będzie w głównych serwisach informacyjnych?
Tego nawet jeszcze nie wiedzą nawet główni macherzy od łżemedialnej papki!
Czy uderzą w ten "dyskretny malthusianism"?!
Mają trochę jeszcze czasu!
A Gugały, Braun, Walter pełne gacie!
A Tusk z Rostowskim?
Jeszcze pełniejsze!
I tak trzymać dziewczyny i chłopaki z woronicza, wiertniczej i od solorza!
I wy odtuskowi!
Niechaj ten smród stanie się wam codziennością!

pzdr
p.s.
"Thomas Robert Malthus (ur. 14 lutego 1766, zm. 23 grudnia 1834) – ekonomista angielski, duchowny anglikański, który prowadził badania z pogranicza ekonomii i socjologii. Zajmował się teorią ludności oraz problemami płac i pieniądza. W 1805 roku został pierwszym w Anglii profesorem ekonomii politycznej.

Malthus zwrócił uwagę na korelacje zachodzące pomiędzy przyrostem ludności, a poziomem zamożności społeczeństwa, upatrując we wzroście demograficznym zagrożenie, prowadzące nieuchronnie do klęski głodu oraz nędzy. Wychodząc z tego założenia przeciwstawiał się wszelkiej pomocy materialnej na rzecz ubogich warstw społecznych w Anglii. Był również skrajnym przeciwnikiem egalitaryzmu (a nie jak niektórzy autorzy uogólniają - socjalizmu) twierdząc, że równość spowoduje jeszcze większy przyrost naturalny, prowadzący do klęski głodu." za Wikipedią

Brak głosów