Uwaga podatnicy na nową ...POłapkę Kopacz/Szczurek! Nie straćcie swego 1 %

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Wydrwigrosze, cwaniacy i POszuści zastawili nową pułapkę na 1 % darczyńców!, którym min. finansów rzekomo chce ułatwić rozliczenie się za rok miniony!
I w tym rzecz, że ten darmowy program rządu mający ułatwić podatnikowi przebrnąć przez w sumie trudny!, a może nie taki ... łatwy formularz MOŻE BYĆ W ISTOCIE SPOSOBEM NA ten 1 %, który nie trafi na konto, na dobro organizacji pozytku publicznego!
Otóż ten darmowy program min. Szczurka NIE WYPEŁNIA POLA, GDZIE MOŻEMY ODPISAĆ TEN SWÓJ 1 %!

Zamierzone? przypadkowe?
Moim zdaniem w tym kolejnym działaniu min. finansów nie ma żadnej przypadkowości!
Perfidia!
To sposób, aby ten przysłowiowy wdowi grosz po prostu nie trafił na konto organizacji pożytku publicznego.
A jest to kwota znaczna. Pierwsza 10 najhojniej obdarowanych fundacji otrzymała w r. 2014 kwotę niemal 200 mln zł!
Zaś ogółem w ub. roku ok. 13 mln Polaków przekazało tą drogą niemal 0,5 mld zł!
Jest to więc nisza nie do pogardzenia przez zachłannego fiskusa!

Tak więc istnieje ryzyko, że podatnicy korzystający z tego darmowego programu Kopacz/Szczurek najzwyczajniej w świecie nieświadomie
stracą możliwość obdarowania organizacji pożytku publicznego, a one same otrzymają datki uszczuplone!

Co prawda tzw fachowcy dostrzegają tę pułapkę na darczyńców w programie min. finansów, ale twierdzą, że polski podatnik jest inteligentny i sobie poradzi! wskazując jednocześnie, że program ten nie jest zbyt popularny ( do dziś skorzystało z niego ok 15 tyś podatników).
Ale niestety jest to ich jedyny argument!bagatelizujący tę swoistą POłapkę Kopacz/Szczurek!

Czy polski podatnik obdarowujący 1 % organizacje pożytku publicznego uniknie tej moim zdaniem systemowo zastawionej pułapki i da Kopacz? Szczurek PO tych ich zachłannych lepkich łapskach?!

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (22 głosy)

Komentarze

Warto rozpowszechnić tę informację w różnych miejscach. Ja juz jestem rozliczona; mam nadzieję, że mąz korzystał z innego programu niz ten rządowy.

Vote up!
14
Vote down!
-2
#1470826

każdy dzień przynosi informacje o nowych złodziejstwach tej sitwy...dla nich nie ma nic świętego ani ważniejszego od napychania sobie kieszeni publicznym groszem...po prostu- zPOdzieje...

Vote up!
10
Vote down!
0

Yagon 12

#1470843

Sodomici! Deszcz siarki na nich! Nie zapłacić za wykonaną pracę ( wypisz , wymaluj ... lewiatany!!), oszukać wdowę i sieroty, kazirodztwo!

pzdr

 

Vote up!
10
Vote down!
0

antysalon

#1470850

- bo aż nie do wiary - koniecznie trzeba policzyć i zidentyfikować ŚWINIE PARSZYWE, które maczały w tym palce; pardon, miałem na myśli nagnojone kopyta. Jawi się jeszcze jeden powód, aby naoliwić szubienice.

Vote up!
10
Vote down!
0

Racjonał

#1470857

... który rzutuje na zagrabienie tego jednego procenta odpisu od podatku. 

Otóż dziesiątki Urzędów Skarbowych w Polsce zakwestionowały nr KRS dla Fundacji "Nasza Przyszłość" w Szczecinku, choć ten numer był wpisany do rejestru organizacji pożytku publicznego już od dawna. Przedłożone PIT-y podatników z zaznaczonym odpisem na tę fundację nie zostały przyjęte. Pytam: na czyje polecenie? Kiedy rozpoczęła się "burza" na ten temat, to jakiś przygłup z Ministerstwa Finansów - aby "wyjść z twarzą" (najpierw trzeba ją mieć!)... zwalił winę na jakiegoś jednego urzędnika US-u (nie kilkudziesięciu!). Gdyby nie ta "burza" nagłośniona przez RM i TV Trwam, to ta grabież byłaby dalej kontynuowana.

 

Pozdrawiam Cię Antysalonie i dobrze, że nagłaśniasz tę sprawę,

Vote up!
6
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1470918

Najbardziej zdumiewają mnie minusy za proste stwierdzenie faktu. Czy ktos stawiający minus uważa, że nie warto rozpowszechniac tej informacji? Albo ocenia negatywnie to, że ja się juz rozliczyłam? Lub to, ze mam nadzieję, że mąz korzystał z innego programu? Więcej informacji mój komentarz nie zawierał.

 

Vote up!
10
Vote down!
0
#1470942

to tylko obligatoryjna ocena - za "całokształt" - te typy tak juz maja, ale to małoistotny folklor

Vote up!
9
Vote down!
-2
#1470944

którzy minusują za najmniejsze, zdaniem ich, uchybienie we wpisie. Na przykład, wczoraj otrzymałem 2 x -20 punktów za użycie moim zdaniem neutralnego (acz tragicznego w przekazie) wpisu o katastrofie w Alpach, posługując się nazwą portalu Onet. Oni jako pierwsi ( i gw) opublikowali to na swojej stronie. Przecież nie będę czekać, aż info ukaże się w innym miejscu.

Jednak w Twoim przypadku Omilka, wyglada to na akt złośliwości lub ktoś "rozkminił" info, że żona i mąż a rozliczają sie osobno ?

btw. ja korzystam z e-Deklaracje, świetny program on-line, błyskawiczne zwroty podatku (dane trafiaja do centrali, pomijając lokalne skarbówki), arkusze mają wbudowany odnośnik/link do wyszukiwarki organizacji pożytku publicznego. Można więc łatwo dofinansować organizacje ze "swego podwórka"

Vote up!
5
Vote down!
0
#1470957

Mylisz się - ja to chyba rozgryzłam. Minusy dla Omilki padły w momencie kiedy jej komentarz był na topie. Noeonowe trole stosują ten chwyt także wobec naszych notek :)

No cóż, ten typ tak ma hehehe.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1471025

A pro po podatków. Kwoty wolne o d podatków. Nasz miłościwie panujący rząd, taki europejski. Europa, Unia odmieniane sa przez wszystkie gramatyczne mozliwości.

Zapytajmy polki rząd, i wszystkie partie polityczne zarówno z lewa jak i z prawa, skoro obowiązują nas dyrektywy i rozporządzenia unijne, skoro poza unia jest tylko niebyt, to ja chcę kwotę wolną od podatku choćby taką jaka obowiązuje w Niemczech. Nie jestem pazerny, ażeby żdać kwoty l luksemburskiej, brytyjskiej.  O finskiej nie wspomnę.

Kurs euro z dn. 25.03.15 wg nbp    4,0927 http://rss.nbp.pl/kursy/TabelaA.xml

Niemcy                8 354 eur   =  34 190,41 pln

Austria               11 000 eur   =  45 019,70 pln

Luksemburg        11 265 eur   =  46 104,27 pln

Wieka Brytania   13 500 eur   =  55 251,45 pln

Finlandia            16 100 eur   =  65 892,47 pln

Cypr                  19 500 eur   =  79 807,65 pln

Polska                  750  eur  =    3 069,53 pln

Żenada,  pracować i płacić jak europejczycy, a w drugą stronę to Republika Banaowa.

Przy takich kwotach wolnych od podatków 90 % emerytów i 70 % pracowników najemnych, 50 % firm (działalności) jednoosobowych bądź rodzinnych nie płaciło by podatku dochodowego wogóle.

Tylko kto wtedy  w tym kraju płacił by podatki. Banki ? Sieci handlowe ? To może zachodnie firmy, ulokowane na polskim rynku, a mające siedziby na zachodzie ? 

Pozdrawiam

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1471071