Komorowski Kaczyńskiemu dziękuje, a jego pies - Nowak Kaczyńskiego kąsa

Obrazek użytkownika Peacemaker
Kraj

Jakoś mnie nie dziwi, że w momencie kiedy Komorowski oficjalnie dziękuje Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu, jego podwładny Sławomir Nowak nieoficjalnie pluje na jego pamięć. W końcu Tusk obsadził spokrewnionego z jednym ze "sprawców Powstania Warszawskiego" (Jak to pisze "nowoczesny patriota" Radziu Sikorski) chrabiego Bula-Komorowskiego na tronie strażnika żyrandoli w takim celu, aby ten robił dobre wrażenie, w tym także wrażenie ugodowego i szanującego drugą stronę. Od mokrej roboty mają być jego psy gończe. Nowak idealnie się do tego nadaje. To jedna z najpodlejszych kreatur w PO. Jako pierwszą zapamiętałem jego wypowiedź, że "pisowcy modlą się o kryzys i biedę, aby te uderzyły w rząd PO". Mniejsza o to, że takie życzenia umieścił właśnie pod adresem Polski pod rządami PiS Waldemar Kuczyński. Przecież Nowak uważa wyborców PO za takich debili, że każdy najbardziej prymitywny bajer sprzeda im z uśmiechem i przekonaniem, że go kupią, grzecznie podziękują i będą się cieszyć jak dzieci. Czyż to nie jego pomysłem z kampanii prezydenckiej był plagiat rysunku niesionego przez stoczniowców na antyrządowej demonstracji? Z jedną różnicą: nos Pinokia odklejono Tuskowi, a doklejono Kaczyńskiemu.

Jak może dziwić w ustach takiej kreatury wypowiedź typu:
[quote]Nowak określił spot jako "budujący legendę Lecha Kaczyńskiego, ale nie do końca prawdziwy" - To piękna historia małżeńska, nie ma jednak nic, co oceniałoby prezydenturę Lecha Kaczyńskiego, która była słaba i nastawiona na konflikt...[/quote] Przecież dla niego dzień bez plucia i kąsania to dzień stracony. O takiej Blidzie można mówić tylko dobrze, a o Kaczyńskim można mówić tylko źle! To podstawowy dogmat w PO i kto tak nie uważa niech będzie wyklęty!!!

Do tego całego POnurego cyrku PrOpagandy dołącza się Radziu Sikorski. Jak na "nowoczesnego patriotę" przystało atakuje on dowództwo AK, jako "sprawców narodowej katastrofy", której mianem określa Powstanie Warszawskie. Jak z kolei na zawodowego ignoranta z angielskim dyplomem przystało, nie wspomina ani słowem o rzeczywistych sprawcach powstania: Józefie Stalinie i Adolfie Hitlerze. Przecież nie może on wiedzieć (a nawet jeśli wie, to nie może o tym powiedzieć), że sowiecki najeźdźca planował po przekroczeniu Wisły żołnierzy AK aresztować pod jakże absurdalnym pretekstem kolaboracji z Niemcami! Nie powie też, że sowieckie samoloty szykowały grunt pod tę operację zrzucając ulotki wzywające do zbrojnego powstania. Nie zająknie się też o niebezpieczeństwie użycia przez faszystowskie Niemcy ludności cywilnej Warszawy najpierw jako niewolniczej siły roboczej przy budowaniu umocnień, a następnie jako żywych tarcz. Nie wspomi też, że Stalinowi tak bardzo zależało na wykrwawieniu AK, że wolał wystawić podlegającą mu armię na grad kul przy forsowaniu wisły w styczniu 1945 niż dokonać przeprawy w momencie, gdy siły niemieckie były związane walkami ulicznymi z oddziałami powstańców. O Powstaniu w Getcie, które tym bardziej nie miało szans na militarne zwycięstwo, było jedynie wyborem śmierci z bronią w ręku zamiast dobrowolnego pójścia na rzeź - też ani słowa. On nie może tego powiedzieć. Nie jest "bogoojczyźnianym ciemnogrodzianinem", tylko "nowoczesnym patriotą", czyli takim czymś, co od stuleci literatura nazywała KOSMOPOLITĄ. Nawet w najbardziej antyromantycznym i antypatetycznym manifeście epoki pozytywizmu, jakim jest "Nad Niemnem" taka kosmopolityczna postawa pogardy i dezaprobaty dla narodowych powstań była jednoznacznie i najmocniej z całego dzieła potępiana. Cóż więc można powiedzieć o naszych czasach? Jaką ocenę przyszłe pokolenia wystawiom współczesnym Polakom? Zwłaszcza tym, co popierają reżim stawiający na piedestale takiego antybohatera jak Sikorski, zaś opluwający prawdziwych bohaterów jak Lech Kaczyński?

W takim politycznym galimatiasie po powrocie z weekendu pod żaglami wiadomość o dymisji nieudolnego i szkodliwego ministra obrony jakoś mi umknęła. To taki techniczny szczegół... Taka pierdółka...

Komorowski: http://www.tvn24.pl/12690,1712468,0,1,prezydent-dziekuje-powstancom-i-lechowi-kaczynskiemu,wiadomosc.html

Nowak: http://www.tvn24.pl/-1,1712500,0,1,spot-to-wykorzystanie-tragedii-brata-do-celow-politycznych,wiadomosc.html

Sikorski: http://www.tvn24.pl/12690,1712462,0,1,sikorski-o-powstaniu-narodowa-katastrofa,wiadomosc.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

modlę się, aby dożyć dnia, w którym ten cham zabierze d..ę w troki, spakuje manatki i wyjedzie z Polski tam, gdzie jeszcze go chcą.
Wara mu od Polski, od jej historii, od pilotów tupolewa, którzy, faktycznie, nie zostali wyszkoleni na okoliczność podawania przez wieżę fałszywych komunikatów!
Włosi mawiają do takich jak Sikorski "via!", a ja powiem po naszemu: won!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174395

Zobaczyć minę Sikorskiego na ławie oskarżonych, gdy Sędzia odczytuje mu wyrok skazujący za działania na szkodę RP, sabotowanie prac Prezydenta RP i podżeganie do zabijania polityków Opozycji - BEZCENNE!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174410

gość z drogi

za dożynanie watahy,za Mały,w stosunku do mojego Prezydenta sp Profesora Lecha Kaczyńskiego

ale nade wszystko, za Odpowiedzialnośc jako  Ministra Spraw Zagranicznych

za wizytę na obcym terenie,obcego panstwa i za szpiona TUROWSKIEGO,oczekujacego ...tam

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#174420

jazzmin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jazzmin

#174459

Psy bardzo kocham. Kiedyś też miałem cudownego mieszańca - suczkę Sabę. Niestety obecnie prowadzę tak mobilny tryb życia, że pies umarłby (nawet nie zdechł, ale skonał) z tęsknoty.

A pisałem o "psie" w takim kontekście jakie zadania spełniały psy w Folwarku Zwierzęcym, gdzie, jak wiadomo, rządzący był... wiadomo jakie zwierzątkiem - z tego samego gatunku, co pozostałe świnie z jedynie słusznej partii...

Ciekawe czy czeka mnie w związku z tym zdaniem wizyta 8 smutnych panów pod dowództwem ABW o 6 nad ranem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174591

Jedyne co mogę ofiarować dla Zdradosława S. to gorące PO-słanie w języku niesowieckim a więc dla niego niezrozumiałym:

Baszd meg, szovjet lófasz!

A77.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#174475

Tak , Komorowski może być jedynie "chrabią", a nie hrabią, bo daleko mu do dystyngowanego arystokraty i człowieka intelektu. A Sikorski? Czego mozna sie zpodziewać po prostaku, którego jedynym celem jest KARIERA. Sprzeda się każdemu, kto da mu więcej forsy i zaszczytów. Dlatego ożenił się z amerykańską dziennikarka, bo zapachniało mu zachodem - taka mała glista i cwaniak.Tylko Kaczyński na n im sie poznał - dla Tuska jest skrojony w sam raz: lizus i "cichodajek"....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#280223