Dekalog Poprawnego Obywatela

Obrazek użytkownika Peacemaker
Blog
  1. Za rządów PiS-u było gorzej.
  2. Jeśli coś wskazuje na to, że jednak za rządu PiS-u pod pewnymi względami było lepiej - patrz punkt 1.
  3. Jeśli w dalszym ciągu nie potrafisz głęboko w to uwierzyć, że za PiS-u było gorzej, szukaj przesłanek świadczących o tym, że było gorzej tak długo, aż w to mocno uwierzysz.
  4. Jeśli mimo usilnych starań nie potrafisz znaleźć odpowiedniej liczby przesłanek, nie myśl o tym temacie i czekaj na sondaże i opinie "niezależnych ekspertów", które przekonają cię, że twoje zwątpienie było nieuzasadnione - za PiS-u było dużo gorzej, tak twierdzi społeczeństwo i specjaliści!
  5. Jeśli w danym temacie sondaże i eksperci nie zdołają cię przekonać, potraktuj ten przypadek jako "wyjątek potwierdzający regułę".
  6. Jeśli "wyjątków" jest zdecydowanie więcej, niż przypadków zgodnych z regułą, sięgnij po argument "zamordystyczny": że za PiS-u było więcej podsłuchów, awantur, konferencji prasowych Ministra Sprawiedliwości itp.
  7. Jeśli ktoś udowodni ci, że jednak obecnie więcej jest podsłuchów, nie mówiąc już o awanturach i konferencjach prasowych, trzymaj się myśli, że teraz przynajmniej Ministrowie Sprawiedliwości się zmieniają: Ćwiąkalski, Czuma, Kwiatkowski, a przedtem był tylko Ziobro i Ziobro.
  8. Jeśli stwierdzisz, że punt 7 jest bez sensu, pomyśl: kto popiera PiS? Moherowe berety, ludzie bez wykształcenia, bydło, hołota. Przecież nie chcesz takim być! Dopiero co zmieniałeś zdanie twierdząc, że już nigdy więcej nie zagłosujesz na PiS. Nie mogłeś się wtedy mylić. Tyle osiągnąłeś w życiu: studia, praca. Przecież nie chcesz tego stracić?
  9. Jeśli nadal uważasz, że za PiS-u było lepiej i niepotrzebnie zmieniałeś poglądy - czekaj no sk....synu, już my cię dorwiemy! Albo publicznie będziesz stawiał PiS-owcom takie zarzuty, w które sam byś jeszcze przed tygodniem nie uwierzył, albo pójdziesz siedzieć!
  10. Jeśli myślisz, że nie dasz się złamać, przekupić i zeszmacić - popatrz na Giertycha. Jeśli twierdzisz, że nie dasz się wrobić i zamknąć - popatrz na Leppera!
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dodałbym punkt 11:
11. Jeżeli nadal uważasz że za PIS było więcej demokracji i piszesz o tym co złe w blogosferze to popatrz na Katarynę czy też Rebeliantkę. Chcesz przejść przez to samo. Zastanów się.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#49172

Nie ma sensu pisać o Rebeliantce lub Katarynie, bo przeciętny miłośnik PO nie odróżnia Kataryny od Mandaryny. Co więcej, czytając Twoją odpowiedź myśli, że to jakieś ofiary "zamordyzmu PiS-u" i przyznaje Ci rację, utwierdzając się jednocześnie w wierze, że za PiS-u było naprawdę strasznie.
Ale czego oczekiwać od człowieka, który za wyrocznię uznaje to, co było w programie Szymona Majewskiego i zbytnio nie odróżnia tego od rzeczywistości. W dodatku jeśli nawet zauważy, że jest bezczelnie robiony w .... czyli najnormalniej w świecie manipulowany, to się z tego głupio cieszy. Bo jak inaczej określić przejawy radości wynikające z tego, że aktor odgrywający Gosiewskiego w programie towarzysza Majewskiego jest tak ucharakteryzowany, aby bardziej od Gosiewskiego przypominał amerykańskiego aktora odtwarzającego role: Ala Capone, Hermana Goeringa i Benito Mussoliniego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#49658

Po tej lekturze nic tylko się urżnąć ..i jak tu nie wierzyć "telewizorni"
Dałeś waść czadu ..
;-)

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#49662

Bardzo ładne, gratuluję, nie znałem :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#64383

http://www.niepoprawni.pl/blog/164/antydekalog-leminga#comment-95931

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#84876