Jak pięknie zabrzmiało to chóralne "hi-PO-kryta"!

Obrazek użytkownika Peacemaker
Kraj

Donald Tusk traktował ludzi jak bezrozumne stado, które można do woli okłamywać i szczuć na siebie. W tej chwili na na protestach ulicznych przeciw ACTA z tego dotąd otumanionego propagandą stada wyłania się młode Społeczeństwo.

Wiadomość o demonstracjach przeciwko ACTA to najlepsza wiadomość od czterech lat! Świadczy o tym, że są w tym kraju ludzie, którzy śmieją się z Donalda i boją się czegoś innego niż PiS. Moją radość pogłębia to, że demonstracje przeciwko ACTA gromadzą ludzi o różnych poglądach - od skrajnie lewicowych po skrajnie prawicowe. Po przeczytaniu informacji, że Janusz Palikot został wygwizdany, wykrzyczany (ach, jak pięknie brzmiało to chóralne hi-PO-kryta!) i przegnany z warszawskiej demonstracji zacząłem być brawo z radości. Oczywiście rząd i media zrobią wszystko, aby PiS-u bali się bardziej niż ACTA i forsującego cenzurę Tuska.

Czy to im się uda?

W ostatnich wyborach znaczna część ludzi głosowała na PO wyłącznie z powodu panicznego lęku przed rządami PiS i przed jej elektoratem (zwłaszcza tym w stylu "obrońców Krzyża"). Co z tego, że ten paniczny lęk jest wynikiem psychozy wywołanej niespotykaną w skali świata falą kłamstw manipulacji i socjotechniki. Co z tego, że stado zwane "wyborcami" jest najzwyczajniej ogłupione? Prawda, jest ogłupione! Ale to stado traktuje nas jak odizolowaną od reszty populacji niebezpieczną sektę.

Może być inaczej. Pojawia się pierwsza jaskółka!

Do tej pory zasada "dziel i rządź" działała bez zarzutu. Wystarczyło postraszyć ludzi jedynie słuszną interpretacją wyrwanego z kontekstu zdania o Angeli Merkel i paniczny strach przed wojną z Niemcami dodawał notowaniom PO 10% wystarczając na wygranie wyborów. Wystarczyło rzucić wyświechtany frazes "Kaczyński znowu dzieli ludzi" aby przestała być istotna drożyzna, a stało się ważne kto kupuje w "Biedronce", a kto nie. Można było spokojnie obiecać 300 miliardów EURO z UE, by w kilka dni po wyborach powiedzieć, że UE, to raczej my musimy pożyczyć niż od nich dostać... no, chyba że dostać karę, jak Węgry. Można było mówić o "wiarygodnym" inwestorze z Kataru, aby później stwierdzić, że nawet przez Google nie dało się o nim znaleźć jakiejkolwiek informacji. Można było podsłuchiwać, inwigilować i zwalniać dziennikarzy wmawiając jednocześnie, że "podsłuchy zawsze będą kojarzone z rządem PiS i IV RP". Można było rżnąć głupa udając, że kibice walczą nie o wolność i godność, a o prawo do wszczynania burd. Można było traktować ludzi jak debili, będąc przy tym pewnym, że i tak zagłosują wiadomo na kogo, bo albo będą się bali "kaczyzmu" albo będą przekonani, że skoro tak zrobią, to będą się zaliczać do inteligentnych i wykształconych ludzi sukcesu. Dotychczas Donald Tusk traktował ludzi jak bezrozumne stado, które można do woli okłamywać i szczuć na siebie. Nie było żadnej szansy, aby poniósł skutki takiego traktowania. W tej chwili na ulicach z tego dotąd otumanionego propagandą stada wyłania się młode Społeczeństwo. Chwilowo Społeczeństwo dziecinne, dopiero co narodzone, jeszcze niezbyt wyraźnie widzące na oczka (stąd niezbyt jasna ocena sytuacji, ale już czują, że Donald robi im "kuku"), dopiero raczkujące (stąd niezbyt imponująca frekwencja) i nieporadnie gaworzące z próbami powtarzania zasłyszanych od starszego pokolenia zwrotów typu "precz z komuną", "rząd pod sąd". Ale Społeczeństwo przez duże "S". I właśnie to Społeczeństwo połączone z innymi grupami niezadowolonych w przyszłości obali ten antydemokratyczny reżim. Rozpada się dogmat, że śmiać się można tylko z "kartofli", "kurdupli", "kaczorów" (celowo napisałem małą literą - język POgardy stosuje właśnie taką pisownię) i to zarówno tego żywego jak i zmarłego, "moherów" "pisdzielców", "pislamistów", "pisiaczków" itp. itd. zaś o cool Donaldzie, mega-cool Radku i miłościwie nam panującym Bronku mówić można tylko dobrze lub bardzo dobrze. Ogłupiani ludzie zaczynają podnosić głowy i podnosić głos. Wprawdzie jest to głos bardzo nieskoordynowany mizerny i incydentalny, w porównaniu chociażby z ogromną demonstracją w rocznicę Smoleńska, ale ważne, że nie jesteśmy sami.

Skończmy z pyrrusowymi zwycięstwami! Zyskajmy ich przychylność!

Niestety nawet na tym forum pojawiają się głosy, że to wszystko pic na wodę, że ci młodzi są "be" i pewnie poprą poprą Palikota. Do napisania tego tekstu skłoniła mnie AgataCz swoim artykułem http://www.niepoprawni.pl/blog/4729/do-przebudzonych
Co z tego, że wszystkie grzechy młodego pokolenia, o których napisała są prawdą. Wszystkie błędy, wszystkie niegodziwości, gesty i postawy świadczące o braku empatii, kultury, krytycyzmu, rozsądku a nawet instynktu samozachowawczego, a także najzwyklejsze chamskie zachowania... To wszystko prawda. I co z tego, skoro takim właśnie podejściem do sprawy Autorka skazuje nas na dalszą izolację - w tym także na izolację w stosunku do naszych naturalnych sprzymierzeńców - młodych zbuntowanych. Jeśli ktoś z "przebudzonych" przeczytał Jej artykuł, to wepchnęła go prosto w objęcia Palikota!
Co z tego, że w 2007 roku Dorn miał rację, pisząc o "wykształciuchach", skoro to nieszczęsne słowo na lata odstraszyło od naszych kręgów ludzi z mgr przed nazwiskiem? Co z tego, że w 2005 roku Jacek Kurski miał rację mówiąc o "dziadku z Wermachtu", skoro ta wypowiedź szkodzi nam po dziś dzień? Co z tego, że w 2012 roku AgataCz ma rację pisząc o "przebudzonych", jako o ludziach, którym do tej pory nie przeszkadzało łamanie praw człowieka w realu, a nagle ocknęli się, gdy przestraszyli się cenzury w necie, skoro takimi wypowiedziami można odstraszyć i nastawić przeciwko nam naszych naturalnych sprzymierzeńców? Skończmy z tymi pyrrusowymi zwycięstwami! Dobrze jest mówić, co się myśli, ale jeszcze lepiej myśleć, co się mówi!

Propozycje działań na przyszłość

Nie wylewajmy dziecka z kąpielą! Popierajmy bunt młodych przeciw ACTA! Niech się buntują! Niech krzyczą! Niech demonstracje trwają jak najdłużej, niech gromadzą jak najwięcej młodych ludzi i niech się zapiszą jak najmocniej w ich pamięci! Popierajmy ich! Zerwijmy wreszcie z idiotyczną zasadą "kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam", a zacznijmy stosować biblijną zasadę "Nie zabraniajcie im, bo kto nie jest przeciwko nam ten nie będzie od razu mówił o nas źle" (tak Jezus skarcił Apostołów, którzy zabraniali ludziom nie będącym spośród ich grona wypędzania złych duchów w imię Jezusa). Jeśli chcą być opozycją wobec Tuska, to niech będą! Przestańmy wreszcie stosować odwieczną prawicową filozofię "jak by tu się podzielić", "jak by tu wytknąć", "jak by tu się spektakularnie oburzyć". Jeszcze raz mówię: popierajmy ich! Co więcej, przypomnijmy im ten protest przed 10 kwietnia! Powtarzajmy to jak najczęściej, że nie jesteśmy jedynymi, co wołają "precz z komuną", "stop cenzurze", "rząd pod sąd"! Mówmy im w tym dniu, że my wychodzimy po to, aby i ich nie nazywano "kibolami", "bandytami", "złodziejami", "piratami", "szantażystami", "cyber-terrorostami", "idiotami" (sam Niesiołowski tak o nich powiedział) lub tak jak nas "faszystami", "moherami". Zaprośmy ich na naszą manifestację. Nawet jeśli niewielu z nich przyjdzie, to z pewnością opowiedzą pozostałym jak wszystko wyglądało od środka i jak media kłamią w naszej sprawie! Apeluję, zróbmy tak! Bo stosując filozofię obrażania się na wszystkich dookoła nie wygramy wyborów do końca świata i o kadencję dłużej.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mistrzostwo

Publiczność gwiżdże, ale mecz trwa.
Z rączki do rączki toczy się gra.
Kibic jest dawno mniejszy od zera.
Murawa - Bagno! Sam ją wybierał.

Publiczność krzyczy. Sędzia się śmieje.
Na zmiany trudno już mieć nadzieję.
Kamera patrzy ludziom na ręce,
by nie skończyli meczu naprędce.

Publiczność wstała, lecz wyjść nie może.
Nie mogła trafić chyba już gorzej,
bo w koło kraty, psy i kordony.
Wszyscy już wiedzą - mecz był kupiony.

Drużyny wynik pouzgadniały.
Na placu boju same zostały.
Ceny biletów skoczyły w górę.
Inwestowano w najgorszą dziurę.

Paraigrzyska. Drybler do rządu!
Szpicle do kamer i do podglądu!
Mośki do kasy! Sprayem na smród!
Polska jest rajem! Kolejny cud.

Cierpliwość sięga ludziom po szyję.
Już nie wystarcza - "Jakoś się żyje".
Ust sobie zamknąć już nie pozwolą!
Wystarczy kropla - rząd [ Tekst usunięty. ACTA ]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marek Gajowniczek

#219889

Mówisz Pan o podawaniu młodym pomocnej dłoni!

To bezsensowne! Oni tą dłoń być może teraz przyjmą ale potem i tak się wypną,otumanieni skrętami i innym świństwem. Oczywiście to nasza wina.Wina 60[i trochę] latków.To myśmy odpuścili po stanie wojennym edukację młodego pokolenia którą się zajęły całe całe rzesze pobratymców Szechtera i mamy to co mamy.

Jeśli sądzisz Pan ze oni pozwolą przejąć elektorat ludzi młodych to współczuję.

Raz zdobytej władzy nie oddadzą co nie znaczy ze mamy im odpuścić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#219900

Witam

Wielokrotnie "wylewałem" łzy nad straconym pokoleniem, ale jednocześnie apelowałem do nas wszystkich, że razem tworzymy Polskę i jej przyszłość...

Celowo nie pisałem dotąd o ACTA... Sądzę, że "bunt" był pierwotnie zintegrowany na dmuchanie balonu ponownie przykrywającego i odwracjącego uwagę od prawdy (nie tylko o Smoleńsku, ale tez o pozyczce dla MFW, ustawie o NIK, odsunięciu Polski od negocjacji w UE, itd), ale na szczęście protest wymknął się spod kontroli możnowładców i nie został przez nich przejęty jak tez planowano (palikot i WSIowa spółka).

Ciesze się, że młodzi ludzie poczuli, czym jest realna a nie wirtualna wspólnota... To chyba największa korzyść z tych demonstracji: bycia razem w świecie realnym tworzy właśnie Społeczeństwo i kształtuje jego samoświadomość oraz tożsamość. Wreszcie też i młodzi ludzie zobaczyli, jak media potrafią i jak kłamią... Te żałosne relacje TVN, te wyzwiska Niesioła były tak utartą metoda manipulacji z relacji "naszego oporu", iż stały się obecnie bronia dla nich samobójczą. Wydaje mi się, że wielu młodych ludzi dosłownie musiało być w szoku, gdy zaczęli ogladać relację z manifestacji, w których uczestniczyli... To kłamstwo mendiów i mend politycznych otworzyło wielu osobom "oczy"i wierzę, że to chyba najlepsza lekcja "wychowania obywatelskiego"...

Pozdrawiam a za tekst 10-tka! :)

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#219904

"Wydaje mi się, że wielu młodych ludzi dosłownie musiało być w szoku, gdy zaczęli ogladać relację z manifestacji, w których uczestniczyli..."
Oj, myślę, że byli i są w szoku :)

Pozdrawiam i dziękuję!
Peacemaker

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#220003

Donald Tusk traktował ludzi jak bezrozumne stado, które można do woli okłamywać i szczuć na siebie.
Sprostowanie
Donald Tusk traktuje ludzi jak bezrozumne stado, które do woli okłamuje i szczuje na siebie. Nic sie nie zmieniło.
bialogwardzista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219915

Powolutku, powolutku, bardzo powolutku, ale kolejne grupy zaczynają się od niego odwracać. Wczoraj kibice, dziś internauci, jutro...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#220005

Popieram Peacemaker Twoją intencję, by wspierać młodych w walce z reżimem totalitarnym partii prezesa Tuska. Oni muszą o tym wiedzieć, że my jesteśmy z nimi. Bierzmy udział wspólnie w protestach.

Pozdrawiam. 10.

.edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#219952

gość z drogi

mi przeszkodziła....jestem w pełni zgodna z Twoimi tezami,ale jak widzę,mało NAS

a przypominam,że "dorośli" w latach póżnych siedemdziesiątych

podobnie mówili o NAS 

bylismy wyszydzani,wyśmiewani,bici pałami,ba nawet chuliganskimi wybrykami nas 

nazywano...

jesli dzisiaj nie poprzemy Młodych,jeśli będziemy z Nich szydzić,to

nie miejmy pretensji,jak po mistrzostwach pójdziemy w areszty wszyscy,ktorzy jesteśmy przeciwko temu Nierządowi,jesli wcześniej głodem nas nie wezmą..

i nie wykończą brakiem leków i pomocy zdrowotnej...

dycha do kwadratu...

pozdrawiam

PS Jeśli WC określił celnie ACTA, to co jeszcze trzeba by ludzie zrozumieli,ze 

są oszukiwani i okradani Młodzi to zrozumieli ,Kibice tez,a my...?

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#219960

...i jestem pod wrażeniem.
Tak, trzeba ludziom pokazywać, że są karmieni kłamstwami tak banalnymi, że to może świadczyć tylko o jednym: Partia Oszustów uważa swój elektorat oraz elektorat niezdecydowany za kompletnych debili, skoro liczy na to, że takie bzdety kupią.
Tylko fajnie, żeby to robili wybierani przez nas parlamentarzyści, a nie tylko my - blogerzy. Ale róbmy co w naszej mocy!

Pozdrawiam i dziękuję!
Peacemaker

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#220009

gość z drogi

a wiec Róbmy swoje i Młodzi Blogerzy i protestujący Kierowcy....

róbmy swoje...ziarnko do ziarnka i przebierze się miarka....

"Ale róbmy co w naszej mocy" i robimy...a Partia Oszustów 

obudzi się  na wycieraczce...

pozdrawiam z dychą

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#220025

 

Stenogram z narady 06.01.2012

 

Prowadzący:

 

Kurwa wszystko się sypie.

Panowie jak nie przepchniemy budżetu, to po nas. Jak nie sprzedamy ruskim Lotosu, i 50% praw wydobywczych do łupków, to nas tak zmanipulują, ze będziemy sami siedzieć za Smoleńsk. No i jeszcze ten cholerny przechrzta, tylko w druga stronę ze swoim WSI-owym zapleczem ( w tle śmiech uczestników narady z określenia „wsi-owe zaplecze” ).

Jak nie wykombinujemy czegoś naprawdę dużego, żeby przykryć ten cały burdel, to pakujcie walizki i szukajcie miejsca w ciepłych krajach.

Vincuś mam nadzieje, że zabezpieczyłeś odpowiednie konta i środki dla starej wiary. Bo jak nie to cię własnymi rękoma uduszę.

No dobra koniec tego narzekania, kto ma jakiś pomysł.

 

Uczestnik”

 

Ja to …..

 

Prowadzący:

 

Gaś zamknij się, twoje pomysły to o kant dupy potłuc. Ucz się lepiej niemieckiego, bo ruski to ci nie wystarczy.

Widzę, że pijarowiec coś kombinuje. Śmiało sami swoi.

 

Uczestnik:

 

Szefie, widzę wyjście z sytuacji, ale istnieje zagrożenie, że jak sytuacja wymknie nam się spod kontroli, to nic nas może już nie uratować.

 

Prowadzący:

 

Dobra przestań mendzić i mów o co dokładnie chodzi.

 

Uczestnik:

 

Pamiętacie, że mamy podpisać umowę ACTA.

 

Prowadzący:

 

A tę niby w sprawie zwalczania podróbek, a faktycznie, żeby można było zamknąć gęby blogerom. Więc mów o co chodzi.

 

Uczestnik:

 

Do tej pory wszelkie ustalenia w sprawie ACTA były utajnione, żeby nie było niepotrzebnego krzyku. W stanach i w europie zaczynają się odzywać głosy sprzeciwu. Można sprawę upublicznić z podrzuceniem kontekstu ograniczenia wolności w internecie i takie tam. Ustawi się naszą młodzieżówkę na Facebooku i naszych hakerów, żeby zrobili trochę zamieszania. Zablokuje się niektóre rządowe i prezydencką stronę internetową, zorganizuje się parę demonstracji, pikiet i tym podobnych. Musimy tylko ustalić, co kto mówi. Wiadomości muszą być sprzeczne, trochę na tak, trochę na nie. Jest jeden warunek wszystko musi być zgrane w czasie. Podpisanie umowy ma być 26 w czwartek mamy 6. Cała awantura wokół ACTA musi zacząć się w momencie, kiedy już nic nie będzie mogło zatrzymać jej podpisania. A tak na marginesie, w Unii PiS głosowało za ustaleniami zawartymi w ACTA, będzie można to wykorzystać. Musimy zatem to wszystko rozkręcić najwcześniej 20-21. W krótkiej perspektywie stracimy na poparciu i w elektoracie, ale jest to do odrobienia.

 

Prowadzący:

 

Widzę, że zadanie domowe odrobiłeś już wcześniej. Jak to całe zamieszanie odwróci uwagę od naszych układów z Rosją i Niemcami, to stratami wyborczymi będziemy się martwić później.

No to do roboty panowie. Jak zwykle cale odium i tak spadnie na mnie, ale cóż robić taka rola szefa. Aha, ewentualnego kozła ofiarnego sam wybiorę.

Nie wiecie czasem kto odpowiada w rządzie za informatyzację ?

Do poniedziałku oczekuję dokładnego scenariusza rozpisanego na głosy. Tak na wszelki wypadek pewne kwestie uzgodnię z kanclerz.

To na dzisiaj wszystko, żegnam panowie.

 

Stenogram z narady 28.01.20012

 

Prowadzący:

 

Musiałeś pijarowiec wykrakać, że sprawa się rypnie.

Ja pie.... takich doradców. Bujajcie się sami. Jadę w Dolomity.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

UPS

#219987

To na pewno było!

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#220012

gość z drogi

świetne,"tak mogło być"

niestety tylko 10,więcej nie ma...

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#220027

i życzę by trafił do świadomości tzw. szerszej publiczności.

Bo jeśli nie, to pozostaje zjadliwie ironiczna "propozycja" elig - "

Polska prawica powinna wybrać sobie nowy naród"

(http://blogmedia24.pl/node/55281)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#220106