Tajemnica NPW czyli prima aprilis 13 stycznia

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Na początek pytanie konkursowe – co jest wypisane we wzroku W.Putina na zdjęciu wprowadzającym ?

Tajemnicą dla Naczelnej Prokuratury Wojskowej jest treść nagrania z taśmy Jaka 40, lądującego 10 kwietnia 2010 r. na lotnisku wojskowym Smoleńsk-Siewiernyj przed tupolewem z Prezydentem RP na pokładzie i towarzyszącą mu delegacją na obchody 70-tej rocznicy Mordu Katyńskiego.
Tajemnicą choć od tragedii smoleńskiej minęło prawie 4 lata !

Jeszcze większą tajemnicą jest KTO naczprokwojom zabronił wyegzekwować odczyt z taśmy Jaka40 od Instytutu Ekspertyz Sądowych im.J.Sehna w Krakowie.
Tajemnicą jest również to, że:
- członek załogi samolotu Jak40, chor. Remigiusz Muś, pod koniec października 2012 r. został znaleziony martwy we własnej piwnicy,
- prowadząca w tej sprawie śledztwo prokuratura szybko je zakończyła lakonicznym aczkolwiek stanowczym „bez udziału osób trzecich”,
- IES do tej pory odczytu naczprokwojom nie dostarczył, a jeśli IES do tej pory odczytu nie dokonał to KTO IES zmusza do hamowania tej czynności,
- żyjącym członkom załogi Jak40 gen.Lech Majewski, dziś głównodowodzący Siłami Powietrznymi RP po śp.gen.Andrzeju Błasiku, wydał rozkaz milczenia na temat Smoleńska ?
???
!!!

To tylko znikoma część misteriów i tajemnic smoleńskich choć Naczelna Prokuratura Wojskowa Rzeczpospolitej Polskiej od prawie 4 lat PODOBNO PROWADZI śledztwo.
Jak to się dzieje, że tajemnic przybywa zamiast ubywać ?
Wciąż tajemnicą jest dlaczego NPW wciąż nie jest w posiadaniu kluczowych materiałów, takich jak dowody, dokumentacja zebrana przez stronę rosyjską, wyniki badań i analiz - np. do dziś nie ma wyników analiz WSZYSTKICH próbek pobranych z wraku, foteli tupolewa (zdaje się, że coś koło 300 sztuk ich było, panie Szeląg ?), do dziś nie ma wyjaśnień genproka i naczprokwojów dlaczego lekarska dokumentacja rosyjska z oględzin i (rzekomych) autopsji zwłok ofiar nie pokrywa się z wynikami polskich oględzin i autopsji po ekshumacji niektórych zwłok. Do dziś nie ma również wyników badań nitów wypadłych z ciał ekshumowanych ofiar podczas autopsji. Mam nadzieję, że mecenasi - Panie Ewa Wasserman, Maria Szonert-Binienda, Panowie Hambura, Pszczółkowski i i. nie pozwolą by ich w tych kwestiach genprok Seremet i naczprokwoje spławili...
Oczywiście dopuszczam wariant, że wyniki te istnieją ale celowo otrzymały wygodną klauzurę „tajemnica śledztwa” bo po prostu są NIEWYGODNE dla ogniw łańcuszka św.Wita, o którym za chwilę.
Oszczędzę już kwestie - przygotowania podróży Prezydenta RP do Katynia 10.04.2010, oraz że wrak tupolewa, jego czarne skrzynki i kevlarowe kamizelki BOR-owców już dawno powinny być w Polsce i zbadane do ostatniego mikrona, że wszystkie ciała ofiar zaraz po przybyciu do Polski powinny być poddane oględzinom i autopsjom polskich lekarzy sądowych i że to wszystko spoczywało w OBOWIĄZKU prokuratora generalnego RP i NPW RP. Oszczędzę bo wielokrotnie je poruszałam w swoich notkach i komentarzach. Nie oszczędzę natomiast – po raz kolejny - stwierdzenia, że za te wszystkie zaniechania, będące łamaniem prawa RP genprok Seremet i naczprokwoje powinni wylecieć ze stanowisk na mocno zbity ryj, stanąć przed prokuratorem i od co najmniej 2 lat siedzieć w pudle ! Ale...
Co się odwlecze to nie uciecze !!!

Tajemnicą jest KTO powoduje, że naczprokwoje NPW i obprokwoje z Okręgowej Prokuratury Wojskowej („ob” od obłastnyj) prowadzą śledztwo smoleńskie jak prowadzą czyli wbrew zasadom i przepisom prowadzenia śledztwa.
Dlaczego „naczprokwoje”, a nie prokuratorzy Naczelnej Prokuratury Wojskowej ? Ano stąd, że ówczesnyj (10.04.2010) naczelny prokurator wojskowy, płk K.Parulski (krótko potem awansowany przez prezydęta B.K. na generała) wrócił ze Smoleńska z siniakami na kolanach*, a nastajaszczyj naczelnyj tejże, płk Artymiak Jerzy (już dawno za wymienione na początku notki „zasługi” w śledztwie smoleńskim powinien być marszałkiem, panie prezydęcie – kuku !, halo!, pobudka!) pozwolił sobie raz na konferencji prasowej NPW (o jeden raz za dużo) oświadczyć Wdowom Smoleńskim, że „Rosja to mocarstwo” i koniec, kropka, morda w kubeł i wypad na drzewo jak się nie podoba.
Dlaczego „obprokwoje” to po powyższym chyba już nie trzeba wyjaśniać...

Pytam i jednocześnie uprzedzam panów Artymiaków, Szelągów, Sejów, Maksjanów itd. by nie próbowali zamiast udzielenia odpowiedzi na powyższe kwestie, przekonywać że np. ich pobieranie próbek ze szczątków i wyposażenia samolotu na zbadanie obecności trotylu i/lub innych środków wybuchowych oraz mierzenie i pobieranie próbek z kluczowej wg raportu MAK-Millera przyczyny katastrofy czyli pancernej brzozy w 2.5 roku (słownie – dwa i pół roku !!!) po wypadku, jest praktyką standardową, zgodną z zasadami i przepisami prowadzenia śledztwa !

Dlaczego NPW do dziś „nie zna” treści nagrania na magnetofonie pokładowym samolotu 36 SPLT, Jak40 i tego wszystkiego o czym wyżej ?
NPW po prostu... SIĘ BOI !
(i to mi byli wojskowi ?!..., orły, sokoły, herosy, których Marszałek.... ech!)
Czego ?
Kogo ?
A zobaczmy !

Jesteśmy świadkami pewnego łańcuszka. Proszę go nie mylić z tzw.”łańcuszkiem św.Antoniego” znanego np. z e-maili bo łańcuszek, którego jednym z ogniw jest NPW jest łańcuszkiem św.Wita. Od tańca św.Wita (łac. chorea minor, ang. Sydenham's chorea, St. Vitus Dance) – choroby, której jednym z objawów są ataki nieskoordynowanych ruchów (pląsawica), którym towarzyszy chwilowa utrata świadomości. Na to cierpi od prawie 4 lat Naczelna Prokuratura Wojskowa, która jest ostatnim ogniwem łańcuszka.

Ogniwem je poprzedzającym jest genprok RP, będący zwierzchnikiem NPW. Genprok RP, A.Seremet, w przypadku śledztwa smoleńskiego regularnie ulega kompletnej amnezji w kwestii obowiązków prokuratora generalnego RP. Celowo użyłam skrótu „genprok” bo pan A.Seremet raz, że aby odpowiedzieć na jakiekolwiek pytanie związane ze Smoleńskiem, najpierw leci do Moskwy po instrukcje, a po dwa – za prawie 4 lata śledztwa smoleńskiego dał zbyt wiele dowodów na to, że bardziej podporządkowuje się przepisom Federacji Rosyjskiej, dotyczącym działań prokuratur FR niż przepisom Rzeczpospolitej Polskiej i to jest sprzeczne z Konstytucją RP.
Tu wtrącę złośliwie, aczkolwiek całkiem z premedytacją, że mianujący się strażnikiem Konstytucji RP prezydęt B.Komorowski, w przypadku A.Seremeta – genproka RP i strażnika najważniejszego po II w.św. śledztwa w Polsce, demonstruje – może nie aż tak złośliwie jak ja ale na pewno z równą premedytacją - ostatnie stadium niezwykle złośliwej glaukomy czyli 100% ślepoty.
Tak na marginesie – prokurator generalny RP również jest strażnikiem Konstytucji RP bo obejmując urząd PG RP składa następujące ślubowanie:
„Obejmując stanowisko Prokuratora Generalnego, uroczyście ślubuję stać na straży Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i prawa, strzec praworządności, a powierzone mi obowiązki wypełniać sumiennie.”. **

Dwa ogniwa łańcuszka św.Wita już mamy, zatem kolej na następne czyli na urząd prezesa rady ministrów RP, któremu podległy jest genprok Seremet. Kto jest jego prezesem, wiadomo. Jeśli jednak ktoś wciąż jeszcze nie wie to... niech rzuci okiem na pewne zdjęcie z 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku i zwróci szczególną uwagę na gościa, przybijającego „żółwika” ówczesnemu premierowi Federacji Rosyjskiej, W.Putinowi.
Prawda, że znajomy ?
To jest to trzecie ogniwo w tańcu św.Wita naczprokwojów, które kręci drugim ogniwem czyli genprokiem Seremetem tak, że z tego kręcenia genproku mózg stanął w poprzek i do góry nogami, ubezwłasnowalniając urząd PG i osobę całkowicie. Ubezwłasnowolnienie urzędu prokuratora generalnego RP i osoby go sprawującej przejawia się działaniami genproka wyłącznie na korzyść nie urzędu PRM, a osoby go sprawującej już nie tylko w kwestii Smoleńska ale to temat na inną notkę.

Kolejnym, czyli przedostatnim ogniwem łańcuszka św.Wita jest Dmitrij Miedwiediew. Dziś były, a 10 kwietnia 2010 r. ówczesny prezydent FR. Na czyim łańcuszku chodził zanim stał się premierem FR, wiadomo, to w sumie jest najmniej znaczące ogniwo dziś.

Ostatnie ogniwo to były premier, a dziś prezydent FR. Ale on wcale nie tańczy. On jest człowiek-orkiestra i to on gra do tańca.
Kogo się boją tak zwani polscy naczprokwoje, tzw.polski genprok, tzw. polski prezes polskiej rady ministrów ?
Tego, który ustami D.Miedwiediewa dał do zrozumienia, że sobie nie wyobraża (czytaj – nie życzy) by polskie i rosyjskie ustalenia w śledztwie po katastrofie smoleńskiej się różniły !
I tak – NPW, OPW i genprok boją się Tuska, który oprócz wujka Putina boi się własnego cienia, a całe to szemrane towarzystwo najbardziej boi się, że będzie musiało wcześniej czy później stanąć przed nierozgrzanym polskim prokuratorem. I wtedy adios muchachos, adios posadki i pagony, zdrastwuj wewnętrzna infamio z odsiadką. A najbardziej się boją, że w międzyczasie mogą stać się... zawartością trumny.
Oczywiście „bez udziału osób trzecich”...

Jedyny ratunek ? Przeciąganie, mataczenie by jakoś doczołgać sprawy do statusu „umorzone z powodu przedawnienia”.

...Ja też sobie nie życzę by Naczelna Prokuratura Wojskowa robiła sobie jaja - ze śledztwa smoleńskiego, ze mnie jako obserwatora śledztwa i członka polskiej opinii publicznej, z polskiej i światowej opinii publicznej bo :
1. Prima aprilis dopiero za 2 i pół miesiąca, OK ???
2. Jaja to ja, a nie ze mnie !
Paniali ? PrakurWatorki ?...
A pytania będę wam zadawać ad mortem defecatem bo takie moje zbójeckie prawo, howgh !

* - http://niepoprawni.pl/blog/1792/jenerale-parulskij-kolanka-nie-bola
** - http://www.arslege.pl/tryb-powolywania-prokuratora-generalnego/k42/a5790/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie odniosę się do samego tekstu, gdyż w zasadzie wyjaśnia mi wszystko, o co ewentualnie chciałbym zapytać a polemizować z rzeczowymi argumentami się nie da.
Natomiast, po ocenach widać, że nadal ktoś ma kompleksy lub złą wolę i konsekwentnie "flekuje" najlepsze i najwartościowsze wpisy na NP.
Jakieś portalowe ramię jedynie słusznej partii lub urzędu ?
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#400241

Albo widłami poczęstujesz...
Pozdrawiam.
contessa

PS. A może to jakiś regalista walnął pałeczką ?
Tu się pętają takie co wszystko na P,G i K muszą owinąć w sreberko żeby przełknąć.

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#400246

Co jest w wzroku Putina nie wiem dokladnie, ale to napewno nic dobrego... Co do pozycji DT do widze tu wielka chec zagrania w znana mi z dziecinstwa wyliczanke: Trumpf, Trumpf, Misia Bela, Misia Kasia konfacela, Misia A, Misia B, Misia Kasia ka, fa, ce. A moze to tylko "umarla klasa"
z nami pogrywa? Jedno jest pewne DT zagral ponizej pasa...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#400249

Putin zagral w swoim interesie, to jasne, a moim zdaniem w jego oczach widac pogarde, do cieszacego sie zdrajcy. Go KGB zdrajcow uzywa, ale nie szanuje! A oceny, no coz, jacy czytelnicy takie oceny!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#400256

kiedyś już pisałem co następuje: od samego początku sprawie katastrofy smoleńskiej towarzyszyły kłamstwa i manipulacje; od początku (kilka dni po katastrofie) władza w osobach Tuska i Komorowskiego okazywała publicznie swoją uległość wobec Rosji nie tylko w aspekcie katastrofy ale także w aspekcie tak zwanego "resetu" relacji, które przedtem miały być (czy rzeczywiście były?) bardzo złe. Manipulacje sprawami katastrofy, w połączeniu z kontynuowanymi manipulacjami przeciwko PiS są przyczyną podział polskiego społeczeństwa jakiego w historii dotąd nie było. Umożliwiło to działanie za pomocą pijaru w takim zakresie w jakim dotychczas stosowano go chyba tylko w bolszewickim Związku Sowieckim (i krajach satelickich) i narodowosocjalistycznych Niemczech. No i może w Korei Północnej.
Ostatnio ukazała się książka o resortowych dzieciach w wyniku czego co poniektórzy delikwenci dostali obstrukcji a wielu uczciwym opadła kopara bo nie myśleli że to aż tak...
Więc wyrażam swoją ciekawość: jak dalece zdziwiłbym się dowiedziawszy się całej prawdy o działaniach osób i instytucji rządowych w sprawie "wyjasnienia" katastrofy. Zwłaszcza że "tajność" wielu wątków jest jak sądzę sowieckim wymysłem nie mającym uzasadnienia ani w polskim prawie ani w aspekcie uczciwości wobec państwa polskiego i jego obywateli. Chyba nie jest tak że oni wszyscy boją się piątkowego seryjnego samobójcy? I zwłaszcza, że kto jak kto, ale Donald Tusk ma dostęp do wszystkich istniejących informacji. W przeciwieństwie do nas. Kiedyś odejdzie ze stanowiska i inni posiądą informację którą on w tej chwili dysponuje. Czy tego tak bardzo się boi?

P.S. Ze wzroku Putina odczytuję: "no i co, teraz zadowolony?" I poczucie wyższości nad macherem z zaplecza.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#400257

swoloczy, ktora bez przerwy od 39 roku okupuje Polske ze wykonuje polecenia Moskwy i doi Polakow?
Polski w pelni tego slowa znaczeniu nie ma, jest tylko teren tak zwany, gdzie rzadzi okupant i dyktuje wszytko co jest dla niego korzystne.
Wszelkie objawy wymykania sie wladzy sa pacyfikowane w wiadomy sposob.Ale nie tylko kacapy rzdza i pija polska krew, sa jeszcze inne dwie pijawki jedna niemiecka druga jewrejska.

Ta sytuacja bedzie do tond trwala, az Polacy zrozumia ich polozenie i zdobeda wolnosc,bo wolnosci im nikt nie dal i nie da,i tylko na wlasne zyczenie zyja w matrixie dajac sie okradac, oszukiwac i eksterminowac.

Tusk mowi ze jest dobrze w Polsce ,swiat chwali ze jest dobrze,tak ze o co chodzi?

Zadnych strajkow ani protestow zadnej solidarnosci.

Zabito w Smolensku Elite Polska oddano sledztwo w rece odwiecznego wroga i pierwszego podejzanego na liscie mordercy i co i wybrano zdrajcow, aby rzadzili Polska.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#400266

"(...)Do Federacji wyekspediowaliśmy znacznie więcej tomów akt, niż sami dostaliśmy. (...)".

To ze świeżego artykułu w Naszym Dzienniku. Polecam go wszystkim.

Co tu powiedzieć ? Jedno zdanie, a jaki ogrom zdrady !
Ja w notce podśmiewam się z naczprokwojów ale oni robią wszystko by się nie narazić ruskim, co potwierdza artykuł. Notkę pisałam zeszłej nocy, a artykuł znalazłam dopiero przed chwilą...

Mam małą uwagę, piszesz, że Tusk :
"Kiedyś odejdzie ze stanowiska i inni posiądą informację którą on w tej chwili dysponuje."

Trochę wątpię w to, Tusk po prostu zniszczy wszystko bo jeśli posiadana przez niego wiedza i informacja ujrzą światło dzienne, to to będzie ostatnie światło w jego życiu.

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/65168,rosyjski-drenaz.html

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#400280

Wierzę, że wszystkie dokumenty posiadają swoje kopie. Zapewne kiedyś stanie się tak jak z ubecką dokumentacją Wałęsy. Myślę że informacje będą przechowywane, bo "a nuż kiedyś się przydadzą". Moim zdaniem Tusk to jednak tylko "macher z zaplecza".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#400306

Do napisania powyższej notki skłonił mnie tytuł w niezależnej z 13.01.2014: "Tajemnica nagrań z jaka-40. Te taśmy mogą podważyć raport MAK-u i komisji Millera".

http://niezalezna.pl/50551-tajemnica-nagran-z-jaka-40-te-tasmy-moga-podwazyc-raport-mak-u-i-komisji-millera

14.01.2014 rzecznik NPW, ppłk Janusz Wójcik z dumą oświadczył gazeta.pl, że : "treść zapisu dźwiękowego z nośnika zabezpieczonego z rejestratora samolotu Jak-40 znana jest prokuratorom Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie - był on wielokrotnie odsłuchiwany przez prokuratorów".

http://niezalezna.pl/50630-tresc-rozmow-z-kokpitu-jaka-40-znana-sledczym-groteskowe-oswiadczenie-prokuratury

Ten sam Wójcik, który kilka dni temu udzielał redaktorce GPC następującej odpowiedzi(screen w linku wyżej) - UWAGA!:

"Szanowna Pani Redaktor,
Jeśli chodzi o opinię dotyczącą pokładowego rejestratora dźwięku z samolotu Jak-40 to biegli z Pracowni Analizy Mowy i Nagrań Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie zapewnili, że opinia w tym zakresie zostanie przygotowane do końca I kwartału 2014 r.
Z poważaniem
Rzecznik NPW
p.o.ppłk Janusz Wójcik"

Wójcik już nie pamięta co pitolił dopiero co, giewu jutro zaaa..aaaa...wyje, że media prawicowe kłaaaa...aa...mią, a tymczasem nagranie wciąż grzecznie sobie spoczywa w IES im.J.Sehna i czeka na Godota bo IES już dawno tłumaczył tłumokom z NPW, że wciąż bada bo musi zsynchronizować coś tam coś tam z rosyjskimi - a jakże - zapisami z wieży szympansów na wniosek tłumoków z NPW. Więc co tłumoki "wielokrotnie" odsłuchiwały ? Chyba rolki...papieru toaletowego w WC bo tam akustyka jest zazwyczaj dobra ?...

Dorośli ludzie ci prokwoje, a zachowują się jak gówniarze, traktują opinię publiczną jak gówniarzy i jeśli Rzepa był d.... to czym jest wymieniony Wójcik ?

contessa

PS. Qń nie tylko się uśmiał. Qń zdechł ze śmiechu !
A skąd "Qń" ? A z tytułu notki sprzed roku pod takim tytułem, o nomen omen... NPW !

http://niepoprawni.pl/blog/1792/qn-czyli-plk-artymiak-contra-genparulski
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#400284

Witaj

Najpierw odpowiedź - we wzroku jest widoczna pogarda i ten jakiś wstręt. Jak do robala jakiegoś.

Nikt nie sili się o zadanie podstawowego pytania - przyczyna takiego strachu?
Bo reszta, to są już zależności służbowe, rozkazy polecenia i takie tam.
Lecz przecież jest tylko jedno centrum władzy, które samo będąc w strachu, rozkazuje milczeć, mataczyć i kłamać.

Czy tym centrum jest Tusk? Czy może Tusk z Komorowskim?
Lub to centrum będące w strachu i rozkazujące jest gdzieś ukryte i my nie znamy go?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#400296

Wg mnie to klasyczny wzrok ostrzegawczy.
Mówi krótko i treściwie: Idiotę masz strugać, ALE NIE PRZEDE MNĄ, baranie... Do pokera się nie nadajesz, ale rób swoje. Te piąstki to sobie wsadź - wiesz gdzie. Ogarnij się. Fotki pstrykają zewsząd.
Podsumowując: wytrawny szpion karci wzrokiem żółtodzioba.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Joseph1964

#400360