Przepraszam, czy tu biją ? Czy dopiero bić będą...?!

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Polska w perspektywie  państwem policyjnym ?

"W 2012 r. planujemy przyjąć ponad 5,1 tys. osób w kilku turach" - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.” – informuje dziś onet.pl. Co  kryje się  pod optymistycznym tytułem „Coraz więcej chętnych do pracy w policji, czeka 5,1 tys. miejsc” ???  

News onetu - manipulacja informacją czy info o poczęciu państwa policyjnego?

A może to i to ?... Co szykują Polakom rządzący ?

 

 

Poparcie dla rządu ostatnio drastycznie spada. Drastycznie oczywiście dla premiera  bo statystyka dla niego jest jak wyrocznia delficka połączona z hamletowskim „To be or not to be”. Co robi słońce Peru, księżyc Dolomitów i gwiazda Kaszub  by mu poparcie szybko wzrosło ?  Tworzy expressem nowe miejsca pracy ! Już jutro walące się dziś z hukiem słupki frrruuuuuu ! Polecą w górę, przebiją atmosferę i sięgną Kosmosu.

 

Dwa pożytki z tego będą :

 

1. Będzie jak znalazł  dla kolejnej statystyki poparcia rządu bo w końcu dane na te słupki skąś trzeba brać, no nie ? A że z Kosmosu i  cykl to zamknięty ? To już i od dawna wiadomo, i nikt poważny na poważnie słupków Tuska nie bierze...

 

2. Premierowi humor się poprawi, przestanie histeryzować i z roztargnienia strzelać samobójcze bramki, kopiąc przy okazji współgraczy po kostkach (jak boli oberwanie korkami wielu z pewnością wie).  Będzie znów miły, uśmiechnięty, emanujący dobrością, tryskający błyskotliwym poczuciem humoru i w ogóle normalny, swój chłop jak np. podczas kampanii wyborczych.

 

..................................

 

"W 2012 r. planujemy przyjąć ponad 5,1 tys. osób w kilku turach" - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.” – informuje dziś jeden z WTP (iodących ytułów rasowych) zwany popularnie łonetem. Co  kryje się pod optymistycznym tytułem „Coraz więcej chętnych do pracy w policji, czeka 5,1 tys. miejsc” ??? *  

Jakby to ujął znany z wrodzonego wdzięku płemieł -  szanowni państwo, łodacy ! W  Polsce  bezłobocia nie ma, łobota na was czeka ! Mało – łobota puka do waszych drzwi ! Płoszę się nie denełwować, nie pchać, dla wszystkich stałczy !...  

W czym jednak rzecz ? W dwóch rzeczach.

Pierwsza - otóż kilka dni temu dzielny wojak Donald ogłosił III krucjatę przeciwko budżetówce**. Czyżby i ona (podobnie jak II krucjata) już się skończyła zanim zaczęła ???

Druga – fragment tytułu onetowskiego  ńjusa -  „Coraz więcej chętnych do pracy w policji”... Tu znów sięgnę do wypowiedzi rzecznika komendanta głównego policji, a dokładniej jego fragmentu:

W 2011 r. ze służby w policji zwolnionych zostało lub odeszło 5,8 tys. osób,”.

Przypomnę jednak, że 9 dni temu, 12 stycznia, w 4 miastach Polski odbyła się pikieta przybyłych z całej Polski do Warszawy, Gdańska, Poznania i Wrocławia służb mundurowych, w tym policji.  Domagali  się wyższych wynagrodzeń.***

 

Połączmy liczbę 5,8 tys. odejść z policji w jednym tylko roku  ze styczniową  demonstracją mundurowych w skali ogólnopolskiej i  tytuł „Coraz więcej chętnych do pracy w policji” automatycznie traci wiarygodność,  przekształcając  się w gigantyczną  manipulację.  

Wniosek - albo na  onet.pl  piszą same palanty, albo chodzi  o zasugerowanie społeczeństwu, że premier Tusk jest (przez wiadomo kogo) krytykowany bezpodstawnie  bo jak tak można  – tu całe 5,1 tys. nowych miejsc pracy,  a zarzuca mu się złe rządzenie...

 

Pomyślałby ktoś teraz, że ja tu coś ściemniam bo np. tajemnicą poliszynela jest, że nie lubię premiera Tuska bo nigdy nigdzie nie ukrywałam, nie ukrywam i ukrywać nie mam zamiaru, że uważam go za oszusta i bufona, takiego speca za dychę, albo żem stetryczała stara baba jest, która nie ma nic do roboty tylko szukać dziury w tym, z czego Donald Tu.... pardon, nawet Salomon nalać nie może  bo te 5,1 tys. wolnych w tym roku miejsc w policji  to może być część   zeszłorocznych vacatów,  czyli tych  5 tysięcy ośmiuset sztuk odeszłych, ew. z tejże policji zwolnionych.

Otóż ja nie jestem WTP bo nie T(umanię)  nikogo! Najzakutszym zakutym łbom zwłaszcza staram się zawsze to i owo wyjaśniać jak krowie na rowie,  cierpliwie i dostępną polszczyzną, daleką od starej-nowej propagandowej nowomowy. Z niejakim  zadowoleniem  zatem donoszę, że onet oczywiście wspomniał w kilku słowach iż na miejsce owych 5,8 tys. zostało zatrudnionych 5,7 tys. sztuk, jednak z żalem muszę stwierdzić, że informację tą  tak  wtopił w słowotok i cyfrotok by  czytający  obowiązkowo ją przeoczył...

Dlaczego obowiązkowo?

I tu dochodzę do sedna, a nawet  dwóch...

Pierwsze (na „tu i teraz”)  – 5,7 tys. sztuk (choćby się wszyscy szkoleniowcy zbiorowo zesrali z dobrych chęci) nie wyszkoli się na policjantów za dzień, dwa czy miesiąc-dwa. Dlatego niech nikogo nie dziwi, że np. niektórzy policjanci 11.11.11 podczas Marszu Niepodległości zachowywali się jak dzicz wypuszczona nagle z klatki.  Niech nikogo też nie dziwi jeśli w przyszłości podobne incydenty staną się regułą...   

Drugie (perspektywiczne) – trochę arytmetyki :

5 700 (2011 r) + 5 100 (2012 r.) = 10 800 (w 24 miesiące)

To jest tempo oszołamiające i - ze skrótami myślowymi czy bez - skłaniające nie bez kozery  do postawienia istotnego pytania :

 

CO JEST GRANE - PO CO TUSKOWI  TYLE POLICJI ???...

 

3 x P czyli policyjne pospolite POruszenie ???

 

...Na tym kończę notkę, życząc Państwu... niezbyt ponurych rozważań i wniosków.  

 

 

 

 

 

 

 

 

* http://biznes.onet.pl/coraz-wiecej-chetnych-do-pracy-w-policji-czeka-51-,18494,5004633,1,news-detal

 

** http://contessabalcanese.nowyekran.pl/post/48615,trzecia-krucjata-dzielnego-wojaka-donalda

 

*** http://newsne.nowyekran.pl/post/49052,coraz-wiecej-chetnych-do-pracy-w-policji-czeka-5-1-tys-miejsc

 

Brak głosów

Komentarze

Ja to pewnie jestem zwolennik teorii spiskowych, bo tak mi się pod czerepem kołacze. Pewnie służby matołowi doniEsły, że się wiosną lud zbiera. Stąd zapewne drgania zwieraczy i gorączkowe poszukiwania saperów(coby ten LUD rozganiać, zanim tamy zniesie). Przepraszam za ortografię, ale jak omlet poczytam, to tak mięsię robi:) A tu przykład "saperów", choć dziś już pewnie robią za instruktorów na "kursokonferencjach": Pozdrówka "My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart  
Vote up!
0
Vote down!
0
#217874

Witaj, Tusk i jego zgraja wiedzą, że nie mogą liczyć na wojsko jak kiedyś komuniści. Policja po II wojnie światowej nie odzyskała swego etosu. Wiemy jak było za PRL-u, nie jest dużo lepiej. Skorumpowana, składająca się z przypadkowych jednostek bez powołania do zawodu. Jeżeli już Protect and Serve to raczej władzę. W większości składa się z czerwonego betonu oraz pachołów PO niegodnych tej służby. Państwo w państwie to za mało powiedziane. Naprawdę jest się czego bać, choć wątpię by bronili bastionów PO do końca, z podkulonymi ogonami pójdą tam, gdzie nowego Pana poczują. I tak zupełnie ab ovo muzycznie i tekstowo Pozdrawiam Serdecznie jwp Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#217952

Contesso! Oto najnowsza historia ewolucji policji w Polsce: POLICJA PAŃSTWOWA (II RP), ewolucja: MILICJA OBYWATELSKA (PRL), ewolucja: POLICJA OBYWATELSKA (III RP). Jest jeszcze oczywiście ORPO (Ochotnicza Rezerwa Policji Obywatelskiej). Jeśli chodzi o "to" ostatnie, to HONI SOIT QUI MAL Y PENSE ;-)

Jwp! Jeśli wierzysz w ducha współczesnego WP, to chyba grzeszysz pochopnością osądu, Jeśli natomiast odnosisz się do stanu i liczebności tej "armii", to masz rację!

Pozdrawiam Obydwoje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#217978

Biorę pod uwagę zarówno liczebność, jak i stan armii, a także fakt, że u nas wojsko zawsze podchodziło do obu stron z pewną nieśmiałością.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#218305

Tysiące młodych ludzi okupowały posterunki policji chcąc zdobyć pracę. Nie dlatego, że fajnie być policjantem (nawet jak Tusk dołoży po 300 złotych), a dlatego, że to ostatni rok, w którym zatrudnieni w policji załapią się za 15 lat na emeryturę. Kto by pracował do 67 roku życia?

Vote up!
0
Vote down!
0
#218038