Policja spieszona

Obrazek użytkownika Dixi
Kraj

Policja nie potrzebuje samochodów do kontroli ulic. Piesze patrole są skuteczniejsze - tak skargi funkcjonariuszy na ograniczenie wydatków na benzynę i radiowozy skomentowała minister ds. walki z korupcją Julia Pitera, nie ukrywając przy tym zdziwienia, że "policja, gdzieś się burzy".
Jeśli ktoś potrzebuje jeszcze przykładu arogancji władzy w wykonaniu PO, to ma go tu jak na tacy.
Pamiętacie te reklamówki przedwyborcze, gdzie była mowa między innymi o „szczęśliwych i bogatych policjantach”?
Pitera zdecydowanie dba o zdrowie policjantów zapewniając im długie spacery na świeżym powietrzu, bo jak wiadomo siedzenia w autach źle wpływa na kręgosłup i w ogóle kondycję.
Nie Wien natomiast, czy policjanci są pewni, ze otrzymają te obiecane bogactwa. Na razie,szczęśliwi, przynoszą wypowiedzenia. Podobno – masowo.
- Pytanie czy to jest prawda, czy to jest jakaś próba wzniecenia niepokoju w związku z planowaną reformą w policji, czyli zmianą wieku emerytalnego. Może ich się próbuje zmusić jednak do bardziej racjonalnej gospodarki finansowej, ja tego nie wiem. Być może robią wyciek - zasugerowała minister. Nie ukrywała też zdziwienia, że - jak to się wyraziła - "policja gdzieś burzy się, iż zabiera się jej radiowozy".
Brzmi w tych zdaniach poczucie skrzywdzonej niewinności, a może nawet irytacja. Policjanci są niewdzięczni!
„Próba wzniecenia niepokoju w związku z planowaną reformą” pobrzmiewa mi w uszach znajomo. Od razu można się zorientować, że Julia Pitera przeżyła młodość w komunizmie co najmniej Gomułkowskim.
Wybór między patrolami pieszymi i zmotoryzowanymi jak decyzja: „albo rybka, albo akwarium”. Irytujące jest jednak, że za oszczędności zabiera się osoba, pełniąca całkowicie zbędna, a nie tanią, funkcję Najwyższej Pitery RP. Długo się zastanawiałem, co Julia Temida osiągnęła podczas swojej kadencji. Wychodzi mi, że odkryła nieprawidłowości przy zakupie rybki na kartę kredytową.
Oby tak dalej. Rybka jest, pora odbić połówkę... Za zdrowie policjantów oczywiście
Inspiracja:
http://www.tvn24.pl/-1,1586553,0,1,pitera-policja-nie-potrzebuje-samochodow,wiadomosc.html

Brak głosów

Komentarze

A ja mówię,że Julka się zlituje i użyczy swojej miotły,tera zima to Julka nie lata.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#13768

... wylecieć :)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#13774