Państwo POlicyjne

Obrazek użytkownika WTQ
Kraj

W ostatnim czasie wzmożonej aktywności rządu można dostrzec coraz więcej sygnałów świadczących o tym, że Platforma Obywatelska stara się pokierować państwo w stronę kompletnej kontroli obywatelskiej.

 

Platforma Obywatelska ma korzenie jeszcze w czasach PRL, kiedy opozycjoniści kształtowali swój światopogląd i żyli w systemie, który możemy dziś obserwować w wielu krajach socjalistycznych takich jak Chiny, Korea Pn czy nawet Rosja, której przez długi okres czasu byliśmy wasalem. Po upadku ZSRR powstał Kongres Liberalno-Demokratyczny, czyli faktyczne korzenie obecnego premiera, Donalda Tuska. Przez lata wychowywany w chorym systemie, po dojściu do władzy w latach 90-tych zaczęli powielać znane już sobie z przeszłości schematy i zaczęli nakładać na ludzi obowiązki i kontrolę.

W latach 90-tych dzięki pomysłom KLD wprowadzono przymusowe zapinanie się w pasy bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Nie mam nic przeciwko temu przepisowi, jednak za jego nie wypełnienie wprowadzono karę w wysokości mandatu, a to jest już wyłudzanie pieniędzy. Podobnie ma się sprawa koncesji na handel paliwem, która wyszła z rąk rzekomych liberałów. Dlaczego liberał ogranicza wolność gospodarczą, tego zrozumieć nie potrafię. Najprostszą odpowiedzią jest chyba stwierdzenie: "Bo oni wcale nie są liberałami".

KLD rozpadło się, aby przejść przez okres formowania się nowych, pomniejszych partyjek, w których rozwijali się obecni politycy Platformy Obywatelskiej, tworu który pojawił się na scenie politycznej w 2002 roku i tworzy zlepek byłych KLD-owców oraz ludzi z różnych innych pomniejszych partii, które w sposób mniejszy lu większy zabłysnęły w historii Polski. Niektórzy zmienili się nie do poznania,  inni pozostali przy dawnych ideach.

Od momentu dojścia PO do władzy, jej władze pierwotnie bierne, w ostatnim okresie zaczęły wykazywać sporą aktywność, co można połączyć z nadchodzącą rocznicą panowania nad Polską i koniecznością pokazania narodowi swoich sukcesów po okresie rocznych rządów. 

Jednak pomysły, jakie proponuje PO - partia liberalna zaczynają w umysłach wielu ludzi zapalać ostrzegawczą, czerwoną lampkę. Przede wszystkim mowa tutaj o pomyśle na ograniczenie dostępu do zawodów około-medycznych, na które trzeba będzie uzyskać koncesję. Liberał ogranicza swobodny dostęp do uzyskania zawodu. Czy to jest normalne?

Jednak jest to tylko jedna strona medalu. Antyliberalne podejście liberałów jest jeszcze mało istotne w porównaniu do dużo bardziej niepokojących mnie pomysłów. Sporo z nich sięga do idei PRLu, czy nawet dalej, do krajów takich jak Korea, w których wszystko jest kontrolowane. Już Janusz Korwin-Mikke porównywał PO do partii faszystowskiej. 

Zwróćmy jednak uwagę, na pomysły PO, które dają nam podstawy do postrzegania tej partii jako pomysłodawcę idei państwa policyjnego w naszym kraju. Przede wszystkim pomysł z rejestracją wszystkich ciąż jest już pierwszym krokiem do kontroli, w tym wypadku płodów. Z drugiej strony przymusowe kastrowanie pedofilów, które nie jest jeszcze najgorsze. Politycy PO zaczęli bawić się w Boga i sami określają, kogo można zwać człowiekiem, a kogo już nie, a co za tym idzie, można pozbawić wszystkich praw. I na tym jeszcze nie koniec.

W lubelskim ratuszu zamontowano w samochodach służbowych urządzenia GPS, których zadaniem będzie całkowita kontrola urzędników odbywających podróże tymi samochodami. I chociaż pomysł ten uważam za godny uwagi, to kłóci się on po części z ideami, które PO głosiło podczas wyborów. Podobno PO chciało walczyć z inwigilacją, nie dopuścić do powstania państwa policyjnego, które to PiS rzekomo chciało tu stworzyć.

Podobno to PiS podsłuchiwało pielęgniarki, a jak się okazało, sprawa została umorzona (2008r.) i żadnych znamion przestępstwa nie stwierdzono.

Wszystko to obraca się w stronę, której się przed wyborami obawiałem. Obrońcy stają się katami, anioły diabłami, a politycy, którzy podczas strajków robili kanapki dla głodnych pielęgniarek dziś sami zamykają przed nimi drzwi. Do kompletu tego groteskowego obrazka dołóżmy jeszcze przepisy ograniczające gospodarkę, czy dostęp do zawodów, które są cechą prawdziwych liberałów, a także chęć kontroli wszystkiego i wszystkich, co PO proponuje poprzez montowanie urządzeń GPS gdzie tylko się sa, fotoradarów na drogach, czy rejestru ciąż...

Kolejny rejestr zapewne będzie obejmował wytryski... co sugeruje posłanka Senyszyn z SLD.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Czegóż innego można było spodziewać się po wyborach w zeszłym roku. Kiedy czytam że "Obrońcy stają się katami, anioły diabłami " to wszystko układa mi się w całość i zadziwiającą prawidłowość. Ale to preludium do tego, co ta władza jeszcze pokaże. Myślę że czekają nas jeszcze bardziej wymyślne i ciekawsze rzeczy w przyszłości. W myśl tego co powiedział Wałęsa w trakcie nocnej zmiany " Oni za daleko się posunęli i jutro nie powinni wejść do gabinetów". Wiem, to czarny scenariusz, ale możliwy. Przypomnę tu taką sprawę jak odzyskanie akt WSI z siedziby BBN-u. Ale mam też nadzieję,że ta władza nie przetrwa pełnej kadencji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#4297

Koncesja to wymysl ani PRLowski, ani PO. Koncesji wymaga sie na calym swiecie ( poszukajcie sobie np. jak sie dostaje koncesje na sprzedaz alkoholu w Stanach, to wam wlosy wypadna). Ciekawe, ze koncesje obowiazuja we wszystkich krajach, choc ich politycy bynajmniej nie wychowali sie w PRL i nie sa przesiaknieci jej doktrynami. Ja, ja, ja, naturlich volksqwagen - to ci fstrentni socjalisci, ktorzy planuja koncesyjny holokaust ludzkosci!

Koncesja nie jest wymyslem diabla, ale regulacja w celu zapewnienia klientowi rzetelnego towaru. Koncesja zmusza do zapoznania sie z prawem ( oraz ciaglego sledzenia dokonujacych sie w nim zmian) przestrzegania go oraz odpowiedzialosci. Koncesja praktycznie w ogole umozliwia do prawnego pociagniecia do odpowiedzialnosci oszusta.

Wybaczcie, ale wolalabym nie funkcjonowac w spolecznosci, ktora nie wymaga koncesji dla uprawiana zawodow "okolomedycznych"!

Jest o g r o m n a roznica pomiedzy koncesja - a naduzyciem aparatu koncesjonowania. Odnosze wrazenie, ze jej nie zauwazacie i postepujecie wg zasady wylewania dziecka z kapiela.

Bujacie w oblokach panowie!

Kaska

Vote up!
1
Vote down!
0
#4307

Nie mam po prostu naturalnego wyczucia i moją odpowiedź światowej oblatywaczce, streszczę:
sama się bujaj !

Vote up!
0
Vote down!
0
#4314

Kaśka napisała"Koncesja praktycznie umożliwia do prawnego pociągnięcia do odpowiedzialności oszusta."

Skrót Kasiu - KK to nie koncesja koncesjonowana, tylko Kodeks Karny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#4323

Grozba odebrania koncesji jest jednym z najskuteczniejszych srodkow zapobiegawczych.

Kierujecie sie doswiadczeniami polskimi, ale moze tak przez moment, maly MOMENCIK zastanowilibyscie sie, dlaczego w calkowicie niepokomunistycznych spolecznosciach praktykuje sie koncesje?

Kaska

Vote up!
1
Vote down!
0
#4327

na początku Balcerka wystarczyło niecałe dziesięć koncesji a dziś brakuje trzystu? Dlaczego ma być - takie chodzą słuchy - koncesjonowany stolarz, blacharz- mechanik, ślusarz, cieśla i spawacz? Do tego dołożę wszystkie zawody okołobudowlane. Wiesz zaczna Koleżanko o jakiej kasie w skali roku wyłudzanej przez kolejne watahy nic nie robiących pryków piszemy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#4335

Jak najmniej koncesji jak najwięcej zezwoleń. To tak gwoli ścisłości, jeśli chodzi o prawne definicje tych obu kategorii "pozwoleń" na wykonywanie określonych działalności gospodarczych. Oczywiscie w kontekście liberalizmu, o ktorym piszemy..

Koncesja opera się na swobodzie decyzyjnej urzędasa czyli ministra.. Do czego może prowadzić i jak bardzo może być taka decyzja polityczna nie chcę tłumaczyć.. Kręcimy lody c.d.

Zezwolenie wymaga tylko i wyłącznie spełnienia formalnych przesłanek, od których uzależnione jest wydanie zezwolenia.

-----
srostowanie - napisałem z rozpędu jak najwięcej zezwoleń ;) Oczywiście tez jak najmniej.. Na tyle dużo na ile trzeba pozwoleń ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#4360

Normalnie, przekonales mnie!
;)
Kaska

Vote up!
1
Vote down!
0
#4325

Koncesjonowanie czegokolwiek to zło w najczystszej postaci. Nie chroni społeczeństwa przed niczym, służy tylko robieniu interesów przez wybranych i chroni właśnie tych wybrańców i ich interesy. Każdy przepis wyróżniający jakieś podmioty względem innych jest mocno podejrzany moim zdaniem. Ludzie nie są równi, każdy jest inny. Ale powinni być równi względem prawa. A koncesje to naruszają.

To, że w różnych krajach stosuje się koncesje nie zmienia faktu, że koncesje są złe. Przecież nie tylko w Polsce mamy złe prawo - gdzie indziej też się zdarza.

W przypadku lekarzy mylisz koncesję z egzaminem i sprawdzianem wiedzy oraz odpowiedzialnością za czyny i zaniechania. To zupełnie różne sprawy. Chciałabyś może [b]koncesjonowania prowadzenia blogów[/b]? Albo rządowej [b]koncesji na pisanie komentarzy do blogów[/b]? Przecież na pierwszy rzut oka widać, że takie koncesje służyłyby tylko swoistej cenzurze. A przecież można uzasadnić, że służyłyby eliminacji patologii, brutalności i chamstwa zalewającego polski internet.

Zapewniam Cię, że sens KAŻDEJ koncesji jest dokładnie taki sam, jak tych dwóch powyższych, przykładowych. Dla każdej koncesji możesz zbudowac piękne uzasadnienie, odwołując się do pustosłowia typu "dobro społeczne". I dla każdej koncesji możesz znaleźć twarde, praktyczne zastosowanie do budowania czyjejś pozycji i/lub majątku.

Pozdrowienia do niechcenia

Vote up!
0
Vote down!
0
#4349

Zawezasz pole interpretacyjne do realiow IIIRP i stad zalegasz na brak realizmu.

Ja wole, aby mi elektryke zakladal facet z koncesja niz szemrany gosc bez. Wole i juz. Ze juz nie wspomne o budowaniu domu....

Sprzedaz broni tez bys oddal w rece kazdemu, kto po prostu chce ja sprzedawac? Przewozenie chorych? Badania czystosci wody?

Masz do wybpru: albo tymi sprawami zajmie sie firma prywatna z koncesja - albo beda panstwowe.

W normalnym kraju koncesja oznacza, ze firma nadaje sie, ma umiejetnosci i swiadomosc przepisow do wykonywania jakiejs czynnosci. Ze spelnia konkretne wymagania i ze zobowiazuje sie do przestrzegania prawa. Nie ma mowy o zadnym "zalatwianiu znajomym". Czy zdarzaja sie, jednak "lewizny"? Zdarzaja, ale jest to margines a nie norma. Wylowienie lewizny konczy sie sprawa sadowa i skazaniem dla tych, ktorzy na nie ida. O koncesji decyduja k r y t e r i a, a nie znajomosci.

Bardzo latwo mozna to wykazac na przykladzie zdawania egzaminu na prawo jazdy: sprobuj w Kanadzie zaoferowac egzaminujacemu lapowke!

Podstawe sensownego dzialania systemu koncesji stanowi zdrowy rozsadek i umiar. Twoje argumenty sprowadzaja sprawe do absurdu, w ten sposob to wszystko mozna zalatwic na "Nie!".

Kaska

Vote up!
1
Vote down!
0
#4366

To przecież tak naprawdę kolejny przykład psychomanipulacji przeprowadzanej na społeczeństwie. Kolejne oszustwa ludzi władzy, elit. Ogłupić i zachęcić do popierania swoich, poprzez każde przydatne narzędzie manipulacji. Cóż bardziej, społeczeństwu, które przez połowę wieku ostatniego i kilkaset lat wcześniej, na kilkaset lat było zniewalane i ograniczane przez nierodzimych oprawców, pobudzi wyobraźnię? Potrzebne frazesy o wolności, zwane łacińska liberalnym spojrzeniem na świat, mydlą tylko oczy tym przygłupom, którzy ledwo rozumieją co to znaczy liberalizm. Jeśli natomiast któryś z nich zagląda na naszą stronę dziwiąc się co my, oszołomki, za głupoty tutaj wypisujemy, polecam definicję ze słownika PWN:

liberalizm, koncepcja teoret. i postawa światopoglądowa oparta na indywidualistycznej koncepcji człowieka i społeczeństwa, głosząca, że wolność [łac. liberalis ‘dotyczący wolności’] i nieskrępowana przymusem polit. działalność jednostek mają wartość nadrzędną i są najpewniejszym źródłem postępu we wszystkich sferach życia zbiorowego; także doktryna partii i ruchów polit.-społ. wychodzących z założeń ideologii liberalnej i dążących do zagwarantowania wolności w poszczególnych sferach życia społ., zwł. w dziedzinie polit. (l. polityczny) i ekon. (l. gospodarczy); mianem l. określa się również postawę życiową odznaczającą się tolerancją i otwartością na poglądy i postępowanie innych osób i zbiorowości, przeciwstawianą dogmatyzmowi, fanatyzmowi, autorytaryzmowi.

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#4361