o policyjnym zamyśle prewencyjnych zatrzymań patriotów

Obrazek użytkownika wupees
Kraj

Trzy dni temu w mediach pojawiła się informacja na temat raportu KGP o tegorocznym Marszu Niepodległości. Stwierdzono w nim, że podczas manifestacji spełniono więcej wymogów bezpieczeństwa i okazał się lepiej zorganizowany od marszu w roku 2012. Z raportu wynika interesujący wniosek: należy wprowadzić zakaz zakrywania twarzy podczas manifestacji oraz dopuścić popartą odpowiednią ustawą możliwość prewencyjnego zatrzymywania osób, które Policja wytypuje jako zagrażające ładowi podczas podobnych wydarzeń(!). Wygląda to na echo działań rządu sprzed półrocza, gdy przymierzano się do wprowadzenia unijnego pomysłu unifikacji sił porządkowych w państwach UE, czego efektem miała być obecność obcych struktur policyjnych i wojskowych na terenie Polski z uprawnieniami polskiej władzy wykonawczej. Przykład: niemiecki policjant aresztujący Polaka na Starym Mieście w Warszawie.

Każdy, kto choć odrobinę zna historię-nawet tylko XX-wieczną-doskonale zdaje sobie sprawę, czym takie zapędy rządów kończyły się w przeszłości; zwłaszcza dla tych, którzy zostali uznani za element wrogi aparatowi państwowemu. To oczywiście kolejny krok do przejęcia kontroli nad ludzkimi umysłami: poprzez zastraszanie i ryzyko poniesienia konsekwencji za niepopełnione czyny. A wiadomo przecież doskonale jakiego typu osoby uzna obecny rząd w Polsce za potencjalnie stwarzające zagrożenie....

Na naszych oczach powoli rodzi się państwo policyjne z definicji. Na razie zauważalny jest nowocześnie pojmowany totalitaryzm mentalny, ale ten rozumiany w klasycznym sensie nadchodzi małymi, cichymi krokami szepcąc przy tym słodziutkie kłamstwa dla odwrócenia uwagi. Boli bierność i obojętna postawa większości ludzi, a brak świadomości w pojedynczym obywatelu i całym społeczeństwie doprowadza do szału.

Państwo policyjne to państwo rządzone przez kryminalistów-to oczywiste, a ten raport to przyczynek do odebrania nam kolejnego kawałka wolności- i może rzeczywiście na nią nie zasługujemy, skoro o nią nie walczymy?

Wolność Pokój Świadomość

http://wolnoscpokojswiadomosc.blogspot.com/

Ocena wpisu: 
Brak głosów