Cisza przed burzą ?

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Dawno takiej ciszy nie było. Czersko-wiertnicze szczekaczki się przyczaiły, popiskują jeno pod surdynką coś tam coś tam, ale cieniutko to wygląda. Gdzieś się podział jazgot 24/24 h, nieustający w ostatnich latach... Nie ma co się dziwić – „anioł stróż” przed odlotem do Brukseli odleciał zupełnie w n-ty wymiar galaktyczny i aureolka z brukselek mu starcza, a nowa premiera po kiepskiej premierze ma inne sprawy na głowie niż dopieszczanie wiernych wazeliniarzy Tuska. Ci z kolei  za friko poza tzw.”wypełnieniem obowiązku dziennikarskiego” nic extra dla nikogo nie zrobią.  Takie perpetum mobile... Nowych „mam Madzi” brak choć wrócił niby temat polskiego oscypka ale Tusk tym razem naprawdę nic nie może bo kto inny tu rządzi, to nie ma  kto go sprzedać francuskim czy  bawarskim góralom żeby temat skończyć raz na zawsze, a czersko-wiertnicze szczury akurat teraz Unii  koło pióra przecież robić nie będą no bo jak tu podsrywać nowego dyrekto..., pardon – prezydęta  Europy, swego dobroczyńcę wieloletniego? Weźmie i kamerdynerami poszczuje gdy pojadą do Brukseli po wywiad.

Cisza... Jakby wszyscy wyjechali nagle na grzyby choć na  żadne referendum się nie zanosi, a do wyborów miesiąc. Nawet panu prezydętowi jakby przeszła eurobiegunka... Zresztą mainstream nie ma się czym chwalić – kandydat komisara Ela Sorrela się zbłaźniła na egzaminie, o taśmach kelnerów aż strach wspominać bo któryś się wkurzy, pójdzie do konfesjonału drugiego obiegu i zacznie „śpiewać”, min.Szczurek przebimbał  expressem 3 mld, a remont w Warszawie tylko zwiększył korki. Katarczycy gaz tankują, etyka Hartmana wywalili z komisji etyki, a zeitungi makreli  mogą odkryć, że jej protegowany zamiast uczyć się spik inglisz i pałle fłanse, harata w gałę na okrągło  albo  łazi po ulicach i  molestuje przechodniów o fotkę. Tego qrde nawet  misiek na Krupówkach nie robi. No ale misiek jest górol i swój honor ma, a nasz ex jest cep. Pardon,  sorry, izwinitie, cepr.....  Prawda, że Graś mu mówił, że teraz jest duży misio ale żeby aż tak się wżywać w rolę?

Itd., itp. Jak by nie patrzeć - same obciachy. Rządzących i ich pupilów.  

Nie na ostatnim miejscu jest fakt, że zbliża się III Konferencja Smoleńska, a tu najpotężniejszy bastion panzernej brzozy, dr Lasek, został bez swego protektora,  bajeczki Millerodiny zupełnie się posypały, a I kłamczucha III RP sama przyznała, że nie jest zahartowana w bojach smoleńskich jak jej poprzednik bo jest tylko kobietą i jej jedyną siłą jest jej moralność.

Tak sobie myślę, że ta nagła cisza głównie stąd się bierze, a w zaciszach gabinetów trwa ciężka praca -pani red.Kublik z Morozowskim strugają proce, mme Paradowska skupuje chirurgiczne rękawiczki, a eksperci od Laska puszczają papierowe samolociki i na cito obliczają trajektorie.

Lepiej późno niż wcale...

Słowa pani premiery w expose - Czas zdjąć z polskiej polityki klątwę nienawiścirównież wiążę po części ze zbliżającą się konferencją naukowców i odbieram jako pogróżkę. Zwłaszcza w połączeniu z inną jej wypowiedzią – „kto wystąpi przeciwko Platformie, zostanie moim osobistym wrogiem”...

Cóż... Z pałką przeciw prawom fizyki to jak z motyką na słońce się wybrać, no ale... „Ta” liga tak już ma.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (24 głosy)

Komentarze

... że "uderzenie" Czerskiej i Wiertniczej pójdzie w kierunku wyborów samorządowych, a szczególnie w wybielaniu "bufetowej". Będą "ochać" i "achać" - jak to Hajke zbudowała Warszawianom metro. Gdyby nie ona, pewnie przyszłoby mieszkańcom stolicy jeździć "ogórkami", tzn. autobusami m-ki Jelcz z lat '60.

 

 

A na kandydacie na prezydenta m. st. Warszawy - Jacku Sasinie (PiS) nie zostawią suchej nitki i wyleją na niego wiadro pomyj i to nie jeden raz. Przypomną, że jest to człowiek "kaczora" i wmówią Warszawianom, że w obronie Warszawy przed Moskalami każe wokół niej kopać głębokie okopy, a w stacjach metra schrony.  

 

Pozdrawiam,

    

Vote up!
13
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1443938

z głąba

 

oto z głąba czerskiego pana

na wierzch już soki wytryskują

tak więc raz jeszcze brzozę

od niechybnej śmierci odratują

Vote up!
2
Vote down!
0

jan patmo

#1443957

POra

 

nadejszła już POra

żeby znów napuścić

wściekłego Stefana

na czarnego PISiora

Vote up!
2
Vote down!
0

jan patmo

#1444188