Czy Polska rzeczywiście jest podzielona ?

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Tekst ten jest zapowiedzianym naturalnym dalszym ciągiem notki  pt. „Wszystkie płaczki III RP”.
http://niepoprawni.pl/blog/contessa/wszystkie-placzki-iii-rp

 
Kończyłam ją tym, co powiedział Bronisław Maria u Jacka Żakowskiego.  A powiedział tak:


„Prezydent jest głową państwa polskiego. Więc jeśli się identyfikujemy z państwem polskim, to siłą rzeczy powinniśmy się identyfikować z prezydentem, w sensie uznania jego roli. To nie znaczy, że należy podzielać jego poglądy i być bezkrytycznym. Między miłością a szacunkiem jest ogromna przestrzeń, więc myślę, że prezydent powinien się starać bć prezydentem wszystkich Polaków o tyle, że powinien starać się rozumieć przynajmniej problemy, odmienne interesy, postawy które są w społeczeństwie”

Skomentowałam tę ezopową wypowiedź godną najlepszych czasów tow.Wiesława i tow.Edwarda  słowo po słowie w swym brudnopisie ale stwierdziłam, że nie warto całego tego cyrku zamieszczać i robić z siebie idioty jak np.odpowiadająca na list prezydenta Dudy GW. Z pewnością nie raz nadarzy się  okazja powrócić do cytatu bo Bronisław Maria nie pozwoli tak szybko o sobie zapomnieć.

Kilka uwag z brudnopisu na krótko....
Identyfikowałam się podczas jego prezydętury z państwem polskim pomimo, że stwarzała ogromny dyskomfort. Przez tę identyfikację  „siła rzeczy” bardzo chciała miliony Polaków (i mnie) „w sensie uznania jego roli” (BK)   identyfikować z Bronisławem Marią. Wbrew ich/mej woli. I dlatego to się nie udawało bo po prostu udać się nie mogło.
Nie udało się również dlatego, że sam Bronisław Maria jako sprawujący urząd Prezydenta RP, nie identyfikował się z państwem polskim, chodząc na pasku WSI, PO, Kremla, Berlina i Bóg wie kogo jeszcze.
Miliony Polaków demonstrowały Bronisławu Marii  „problemy, odmienne interesy, postawy, które są w społeczeństwie”, np. w petycjach, które rząd wyrzucał do niszczarki ! Bronisław Maria przez 5 lat ani razu nie podjął jakiejkolwiek próby ich zrozumienia, czego dowodem jest fakt, że nie przychylił się ani razu do ani jednej inicjatywy obywatelskiej, natomiast przywożone mu taczkami do podpisu „inicjatywy partii rządzącej” w podskokach legalizował swymi kulfonami.
Pomijam decyzję Bronisława Marii o referendum bo pływak jednocześnie z nożem na gardle i pistoletem przystawionym do skroni, uczepiony POntonu, z którego gwałtownie uchodzi powietrze,  obieca wszystko i zgodzi się na wszystko. 
„Siła rzeczy” Bronisława Marii w połączeniu z siłą jego przekazu były prymitywnie prymitywne by przerobić miliony Polaków  (w tym i mnie) „na obraz i podobieństwo Bronisława”.  To za mało mówić publicznie - „ja, Bronisław Komorowski jestem człowiekiem zasad i te zasady szanuję”. Bronisław Maria te swoje „zasady” nachalnie narzucał na dodatek obywatelom „do wykonania”, a kto nie chciał wykonać, no to albo lewatywa mu się należała aż do skutku, albo wariatkowo z diagnozą „odmęt szaleństwa, agresja, fala nienawiści” itd., włącznie z upublicznieniem tego we wszystkich politycznie poprawnych mediach.
 
Główny problem Bronisława Marii tkwi w tym, że on po prostu, pomimo całego swego dotychczasowego „majestatu” - ministra, marszałka, prezydęta, jest zwykłym cwaniakiem ! Dlatego dogadał się z Tuskiem, z Kopacz, z PO bo cwaniak cwaniaka zrozumie w mig, bez słów, na metr w gląb, że i więcej. Kłopot dla cwaniaka zaczyna się gdy chce przekonać do swych racji niecwaniaka, gdy ma zrozumieć niecwaniaka dlaczego racji cwaniaka nie akceptuje.
Tego cwaniak nigdy nie pojmie bo po prostu nie jest w stanie, nawet gdyby chciał !

Dochodzimy wreszcie do tytułowej kwestii - czy Polska rzeczywiście jest podzielona ?
Bronisław Maria wciąż skarży się na „falę pogardy i nienawiści” chóry wujów głównego (w)ścieku dokładają do jego pieca, a przecież to jest taki sam wymysł jak „wojna polsko-polska” bo tak naprawdę to kto termin „wojna polsko-polska” wymyślił by wmówić Polakom, ordynarnie wcisnąć im dziecko w brzuch, że są podzieleni, a podziału dokonała opozycja ?
No, kto – pytam !
Czy nie przypadkiem zwiały w skarpetkach do Brukseli Donald Tchórz gdy okazało się, że on i jego konowały od inżynierii społecznej nie dali rady podzielić Polaków ? To on potrzebował podzielonych Polaków. Nie udało mu się to wziął i zwiał.
Jak to Tusk...

Powiedzmy sobie szczerze i wprost – sztuczna władza wymyśliła sobie wprowadzenie  sztucznych  podziałów społeczeństwa by mieć warunki do bezkarnego  prowadzenia swojej sztucznej polityki !
Czy to podział  jest gdy głodne dziecko zwolennika PO siedzi w szkolnej klasie obok tak samo głodnego dziecka zwolennika prawicy? Albo gdy w aptecznej  kolejce za babcią, która chętnie by ugościła Bronka szarlotką stoi weteran podziemia w stanie wojennym i oboje tak samo jednakowo drżącymi palcami przeliczają grosiki czy im starczy na lekarstwa ?  Takie przykłady można przytaczać w  nieskończoność bo dostarcza ich polska rzeczywistość.
Żeby było jasne – „leming” to też nie jest ani element, ani rezultat podziału, ani narzędzie do jego dokonania. To tylko krótka definicja mentalności i środek do unaocznienia kontrastu między nim i np.przedstawicielem „PiS-owskiego bydła”. Pewien światły „profesor”, świeć Panie nad jego parszywą duszą, wymyślił sobie, że jak nazwie prawicę „bydłem” to dokona wiekopomnego i raz na zawsze ugodnego partii karmicielce podziału polskiego społeczeństwa. Ale społeczeństwa nie pytał czy chce podziału, miał tylko błogosławieństwo Platformy O., a to za mało by dzieleni podział  „uprawomocnili”.
Jeśli Polska rzeczywiście jest podzielona to tylko w jeden sposób -  po jednej stronie linii podziału stoi koryto z wystającymi tyłkami  królika,  jego krewnych i znajomych, a po drugiej stronie stoi cała Polska przez tę królikarnię  okradana, harująca na nią, obciążona i duszona całym jej balastem i patologiami!

...Nie wyszedł Platformie O. koronny numer - pomimo świetnych ekspertów od inżynierii społecznej, wysiłku mediów głównego (w)ścieku niestety nie przekonała Polaków, że jest wojna polsko-polska, że są podziały, że ich sprawcą jest PiS, czyli to co  miał Polak i cały świat genetycznie sobie zakodować w trakcie 7 lat rządów Tuska. Wynik wyborów prezydenckich pokazał, że Polacy wcale nie są podzieleni. Na dodatek pokazał, że PiS wcale nie jest sprawcą tych wszystkich kataklizmów, wymyślanych przez Platformę O. Chora życzeniowość wyłazi z Platformy O. na każdym kroku i cały jej misterny plan zakopania PiS-u legł w gruzach w chwili ogłoszenia wyborczego wyniku ! Cała taktyka i strategia PO wysłania PiS-u na drzewo na wieki wieków, wysłała na drzewo Platformę O. bo to tak brutalnie „dzielone” przez opozycję, przez PiS zwłaszcza, polskie spoleczeństwo... wybrało na prezydenta Polski kandydata właśnie tejże opozycji, tegoż PiS-u !!!

Platforma O. wciąż się zatacza po tym siarczystym policzku, ba – skopaniu dupy, więc wymyśliła piekielny plan – nie zgnietliśmy Jarosława wojną polsko-polską, podziałami, to zgnieciemy  Dudę.
Mało – Dudę zgniecie Duda !
I to właśnie już się dzieje.

Prezydent Andrzej Duda w całej swojej kampanii prezydenckiej deklarował odbudowę wspólnoty Polaków. Mówił o tym w swych przemówieniach, potwierdza to również dziś. Dlatego płaczki III RP, „inżynierowie” od wojny polsko-polskiej i podziałów  uparcie interpretują jego słowa, że Duda będzie naprawiał „podziały”.
Dlaczego ? 
Bo Polak ma teraz zakodować sobie w świadomości nową formułkę - „Duda = podział” i  prezydent A.Duda przez następne 5 lat ma się wszystkim i każdemu z osobna z automatu kojarzyć z podziałem. Obojętnie czy chodzi o likwidowanie, czy dokonywanie podziału, to jest kompletnie nieistotne.  „Du-da-po-dział-Du-da-po-dział-Du-da-po-dział” ma pulsować w głowach Polaków 24/24 h na okrągło. Główny (w)ściek dostał zadanie z centrali w kanciapie KPRM zakodowania tego w głowach Polaków i już rzetelnie wykonuje. Dostał również inne zadanie – wmówienia Polakom, że uprawnienia i siła sprawcza prezydenta są równe z uprawnieniami premiera bo Polak broń Boże nie ma prawa wiedzieć, że na drodze realizacji prezydenckich projektów stoi mur zdominowanego przez PO-wską sitwę Sejmu i Senatu, przez który nawet mysz się nie prześlizgnie, a co dopiero projekty prezydenta A.Dudy !
Polak ma za chwilę obudzić się z ręką w nocniku - jego prezydent Duda to mega oszust, zamiast obiecanego łączenia Polaków dzieli ich, kogo ja wybrałem, a niech to cholera, gdzie miałem oczy, spod deszczu pod rynnę...

Taki oto szatański plan wymyśliła Platforma O., stawiając jednocześnie poza wszelkim podejrzeniem tego, który rękami Sejmu i Senatu będzie torpedował projekty prezydenta Dudy, czyli siebie.
Pomysłów do jego realizacji  dostarcza głównemu (w)ściekowi osobiście I Kłamczucha III RP, premiera Ewa Kopacz, regularnie i perfidnie  wypaczając treść wypowiedzi prezydenta Dudy, sugerując bezczelnie, że prezydent swe obietnice wyborcze zamiast samemu realizować chce je realizować rękami rządu itd. Oto dowód:

„- To nie rząd obiecywał, tylko pan prezydent w kampanii. (…) Rozumiem, że pan prezydent chciał przekazać tylko jedną informację, że skoro skończyła się wyborcza kampania prezydencka, to wszystkie obietnice są nieaktualne”

 

Wielkie zadanie przed Polakami – nie wierzyć w bajki Platformy O. o „wojnie polsko-polskiej”, o „podziałach” !
Nie wierzyć !

„Polska nie jest – jak chciałby stary zrzęda Michnik – podzielona na „obozy”.
Tak myślą jedynie Turanie i bolszewickie endemity.”

- napisał w swym wczorajszym felietonie pt.”Remont Polski – felieton nieco bezczelny”  Witold Gadowski.
Inne wielkie zadanie stoi przed Polakami, przed wyborami, po wyborach - dementować wszystkie kłamstwa i manipulacje Platformy O., których dopuszcza się w stosunku do prezydenta Dudy i będzie dopuszczać bo... polska wspólnota, której odbudowy chce dokonać prezydent Duda to krzesło elektryczne i stryczek dla Platformy O.
Ot, i cała tajemnica !
 
Więcej o zadaniach dla tych Polaków zwłaszcza, którzy pragną odbudowy, odrodzenia polskiej wspólnoty -  w jednym z następnych wpisów już wkrótce ale pamiętajmy wszyscy jedno - polska wspólnota to przede wszystkim POLSKA  i polska racja stanu !

 

*******

Cytaty pochodzą z:

]]>http://niezalezna.pl/69725-po-podpisaniu-ustawy-vitro-byla-wczoraj-komunia-pyta-zakowski-bylego-prezydenta]]>

]]>http://wpolityce.pl/polityka/261809-kopacz-zapewnia-ze-wyciaga-reke-do-prezydenta-ale-od-razu-atakuje-skoro-skonczyla-sie-wyborcza-kampania-prezydencka-to-wszystkie-obietnice-sa-nieaktualne]]>

]]>https://wzzw.wordpress.com/2015/08/11/%E2%96%A0%E2%96%A0-witold-gadowski-remont-polski-felieton-nieco-bezczelny/]]>  

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

Witaj

 

Kurcze, widzę, że Bulbronek mocno Cię irytował i rozebrałaś faceta na pierwiastki.

Ja problem Bzdronka załatwiłem sobie inaczej. Po prostu od początku uznałem, że jest uzurpatorem. I to bardzo podejrzanym uzurpatorem, bo jego rola w Tragedii Smoleńskiej jest bardzo śliska. Dowodzi tego błyskawiczny zajazd na kancelarię prezydenta jeszcze w sobotę. Toteż uznałem, że nie jest on prezydentem w pełni uprawnionym do tego stanowiska, a jego późniejszy wybór jest też nieuprawioną konsekwencją zaboru stanowiska.

Poza tym, angielskie słówko retard chyba lepiej oddaje polskie określenia niedorozwinięty, czy opóźniony w rozwoju. Natomiast polskie "głupek" w pełni oddaje to, co myślę o Bulu. Czy w normalnym państwie, przy prawidłowym systemie taki głupek mógłbu być wybrany na głowę państwa? Oczywiście nie. Ergo, czemy miałbym jego szanować?

 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1490366

Ma za co.

Dla mnie również jest uzurpatorem - piszę o tym od 5 lat (moja kwerenda w listopadzie 2010 pt."Co po 10 listopada?") i nie mam zamiaru o tym milczeć bo jednych lemingów ubywa ale przybywają nowe. A ja piszę dla lemingów bo przecież nie będę przekonywać przekonanych.

Dla mnie on jest - nazwę to ociężały na umyśle, ale nie jest głupkiem. Za głupka miał uchodzić w opinii Polaków, "głupek" to świetny parawan do niecnych czynów i ten parawan Bronek umiejętnie wykorzystywał. Głupek nie byłby w stanie.

Na dodatek ten parawan głupka już mu się przydaje - na procesie W.Sumlińskiego pamiętasz ? "Nie wiem, nie pamiętam" itd.

 

Może bywam monotematyczna ale póki co tak zostanie do odwołania.

Pozdrawiam.

Vote up!
12
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1490374

... jest tak stary jak nasza Ojczyzna: Nie potrafimy ze sobą rozmawiać o sprawch ważnych dla nas wszystkich, to popierwsze. Po drugie, jesteśmy mistrzami destrukcji ... a doszliśmy do tego drogą naturalnej selekcji zachowań społecznych: dzięki zaborom, wojnom i komunie. Po trzecie, zasada TKM jest zawsze stosowana. Potrafimy sie zjednoczyć tylko w obliczu grożącej zagłady - ale jako społeczeństwo pokoju, praktycznie nie istniejmy. To trzeba zmienić - więc jak sobie z tym poradzić? Prezydent Duda zaproponował coś bardzo ważnego w tej sprawie - zobaczymy czy mu się to uda :) Odbudowanie więzi społecznych i współpraca w czasie pokoju ... to sie udało ostatnio tylko Marszałkowi.

Andrzej Duda ma wszystkie predyspozycje Marszałka, ma podobny plan ... i powinien jasno powiedzieć jak Marszałek do pewnego hrabiego. Chyba nie muszę powtarzać tych niecenzuralnych słów i kontekstu w jakim padły? ... bo to jest istota problemu który bolał wtedy i zdecydowanie bardzo boli w dniu dzisiejszym !

 

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1490392

Contesso nie trzeba długo wymieniać jego zasług, by wiedzieć że to WSIowy i kacapski sługus, i Polski zdrajca.

Jako POseł głosował jako jedyny że swojej partii, a wraz z SLD, przeciw lustracji i dekomunizacji w Polsce.

A gdy POzamachu Smoleńskim, w którym zginął prezydent Polski L. Kaczyński, WSIowi PO północy zrobili go rezydentem, POnieważ do 3 rano przegrywał z kretesem z J.Kaczyńskim.

Pierwszym POsunięciem jako rezydent, to POstawienie POmnika bolszewikom w Ossowie, jako dowód POdaństwa dla Moskwy.

Walka z krzyżem na Krakowskim przedmieściu, i utrudnianie by powstała tv TRWAM na multiplexie.

A na koniec swojej WSIowej rezydentury, wyjazd do Niemiec by wychwalać pruskiego oficera w armii Hitlera, który mawiał że Polaków należy likwidować, a Polskę wcielić do Niemiec.

Wolnej Polsce już dawno by dyndał na szubienicy.

Pozdrawiam.

Beata Szydło premierem.

Vote up!
11
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1490403

Trudno zaprzeczać oczywistym faktom o których wspomniałeś w komentarzu . W związku z tym i zupełnie na serio warto by poddać pod ogólnopolską dyskusję możliwości adaptacji ustawy z 18 marca 1921 r. " o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników" ...

http://niepoprawni.pl/blog/3142/sposob-na-rzadowych-zlodziei-i-korupcje-kula-w-leb

Nie trudno się zatem domyśleć jaki byłby wynik rozpisanego ogólnokrajowego referendum w tej sprawie ...

pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#1490415

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wmawiajac nam ze Komoruski to cwaniak i ze sie dlatego z Tuskiem i reszta PObolszewi dogadal.
Albo autorka zielonego pojecia nie ma co pisze albo pisze celowo aby zakamuflowac prawdziwy obraz WSIokowego agenta zdrajcy Polski.
Jak by ta menda byl cwany to by wygral wybory a wystrczylo pare procent tylko bo Duda wygral tylko dzieki Kukizowi.
Komorus tak jak Bolek to debile,a debil wylkucza cwaniactwo ,oni byli od A do Z kierowane przez swoich sponsorow, to zwykle slupy UKLADU.
Nic tam nie bylo do dogadywania sie bo wszytko juz za Komorusa i Tuska bylo dogadane oni tylko grali swoja role, tam nie bylo zadnej niesubordynacji i samowoli,ich zadaniem bylo chronien9ie UKLADU,ktory ich wywindowal,a ktory faktycznie spartwuje wladze w Polsce od 89 roku.
Smieszne jest ze dopiero teraz ludzie nagle otwieraja oczy co to za bydle bylo PRZIEM.
Ale tak samo gemby otwierali jak uslyszeli o Bolku, a pozniej o Stolcmanie.
Niechec dotarcia do wiedzy u Polakow jest porazajacy,albo im ta iwdza jest nie potrzebna bo wtedy latwiej zyc ,wytrczy wlaczyc se TVN i juz jest cool.
Sumlinski dokladnie opisuje niebezpieczne zwiazki Komorowskiego,ale przed Sumlinskim dawno juz bylo wiadpomo kim jest Komoruski jakie ma powiazania z WSI i Pro Cywilia.
Tylko trzeba czytac to co trzeba i nie wciskac kitow jak tu autorka ze sie cwaniak z cwaniakiem dogadali.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1490605

...Wnioski : ustawa o której mowa (link poniżej) :

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/ustawa-o-odpowiedzialnosci-urzednikow-nie-dziala

Jest tak naprawdę martwa .Dlaczego ? O tym można przeczytać w powyższym artykule . Jedynym remedium na tego typu niemoce wydaje się przywrócenie do łask ustawy z 1921 roku dotyczącej właśnie tej samej materii .

Więcej nt tej doskonałej ustawy możemy przeczytać w zamieszczonej na naszym portalu notce "Nataniela" , którą znajdziemy pod poniższym linkiem :

http://niepoprawni.pl/blog/3142/sposob-na-rzadowych-zlodziei-i-korupcje-kula-w-leb

I wcale nie uważam tego pomysłu za chęć odwetu czy rewanżu. Raczej próbę opanowania sytuacji , która wymknęła się spod kontroli społecznej .

pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#1490412

Ulu ! Długo myślałam nad odpowiedzą na Twój komentarz...

Ja długo mieszkam poza Polską i z tego tytułu mam trochę inny kąt widzenia, inne spojrzenie i to co "widzę" -  teoretycznie" z daleka przez np.11 miesięcy w domu (przez ten czas spotykam się z wieloma Polakami - z Polski, z Europy i świata) +  to, co widzę w ciągu 1-1.5 miesiąca wakacji w Polsce, a przemierzam ją wtedy wzdłuż i wszerz, składa się na obraz Polski. Gdybym wiedziała, że w mych blogerskich "wynurzeniach" nie ma sporo racji to bym sobie się byczyła w wolnej chwili gdzieś na plaży, pod parasolem,  z drinkiem w łapie, klepała buszującą w morzu albo basenie contessinę (albo Smoka) po opalonym tyłeczku zamiast klepać w swym kąciku w jadalni w klawiaturę kompa.

Moja "praktyka" wciąż wykazuje, że Polacy potrafią ze sobą rozmawiać. Oczywiście nie na taką skalę, na jaką mnie się chce, ale potrafią. Sporo zależy również  od wyczucia - momentu, miejsca, okoliczności, sposobu.

Polacy wciąż umieją i mogą przy całym tym "znerwicowaniu" społeczeństwa polskiego, przez 8 lat narzucanym i sterowanym przez histeryka i schizofrenika  Tuska, przez jego pajaców Kopacz i Komorowskiego. I pomimo jego, "znerwicowania". Mało - ze stanu gotowości "mogę chcieć" przechodzą w stan "chcę", czyli - stand by.

Ale - j/w - sporo zależy od wyczucia - momentu, miejsca, okoliczności itd.

To prawda, że sytuacja Polski jest na etapie "trzeba już, natychmiast", ale żeby naprawa naprawdę się udała to potrzebne jest uaktywnienie tej (dużej)  części polskiego społeczeństwa  w stanie stand by (w tym jest również tzw."pospolite ruszenie" Bronka). Ale... albo za wcześnie na uaktywnienie tej bomby (bo jej zawartość jeszcze niezupełnie  "dojrzała"), albo brak śmiałości, decyzyjności wśród tych, którzy tę bombę mogą odpalić. 

Rząd jej nie odpali, Kopacz jej nie odpali bo... decyzyjny "czerwony guzik" jest w rękach... Jarosława.

Dzięki... "Geniuszowi" słońca Peru, Mojżesza, Ksieżyca Dolomitów i Gwiazdy Kaszub, najlepszemu  od tysiącleci premierowi Polski i jego PO-mazańcom....

(Że też - qrde - jeszcze nikt nie puścił pawia na pysk tych wazeliniarzy... )

Jarosław już wie, ba! - cała Polska wie, że "rządzi" nią Jarosław i PiS. Wie "dzięki" "fachowcom"  rzecznikom Tuska i Kopacz, "dzięki" mediałnym "fachowcom" - serdelku Lisu, kapciom - Michnikom, Żakowskim, Paradowskim i ich kapciowym Kraśkom, Olejnikom, Kuźniarom itd. oraz  reszcie resortowych bachorów z czersko-wiertniczego ścieku.

Leming już wie, czuje, że polska racja stanu to nie to samo co racja stanu PO, niby stojącej na jej straży. Ale leming wciąż jeszcze  nie "dojrzał" do świadomego pojęcia różnicy - co innego contessa/Ula gwałcona ideologią wyższości ciepłej wody w kranie nad polską racją stanu, a co innego leming, gwałcony ideologią wyższości polskiej racji stanu nad jego ciepłą wodą w kranie, kaszanką na grillu itd...

Ulu, wiem - Ty o ile nie tkwisz wprost w  "podszewce" regionalnych struktur to jesteś na granicy "podszewki i garnituru" .  Ale ja się nie godzę na 100% z Twoim, że Polacy nie umieją  się porozumieć, że są  mistrzami destrukcji... To dla mnie jest jak potwierdzanie istnienia rządowej doktryny "wojny polsko-polskiej", "podziału", których  których nawet wprawne oko nie dostrzega, a nawet jeśli widzi zjawisko - to traktuje jako wymysł tych sił  mocnych "na tę chwilę"  i marzących by ich teorię "ukonstytuowała" światowa opinia publiczna !

To jest świadome szkodzenie Polsce.

Na podstawie moich obserwacji, doświadczeń, Polacy  o ile jeżeli w ogóle są podzieleni, to tylko na tyle,  na ile pozwolili się podzielić ! To są podziały do "wyleczenia" bez użycia "leczenia inwazyjnego", podziały których praktycznie nie ma.

Tak sobie właściwie myślę, że wybory prezydenckie pokazały, że podziałów wśród Polaków nie ma i tylko gronostajowe dziadki na jurgielcie "Donka i Bronka"  ratowały "chonor" PO, sprowadzając różnicę Duda-Komorowski z 49% do 0.49% czy jakoś tak. Nie chce mi się teraz szukać...

Nie będę kolportować i firmować pojęcia, że Polacy są podzieleni, że się nie mogą dogadać. Bo to w sumie jest nieprawda ! Wolę przez ten czas dowartościować, dopieścić  jednego leminga niż przelewać krokodyle  łzy jak płaczki III RP.

 

Pozdrawiam.

 

Vote up!
6
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1490445

Od dawna wiadomym było zwłaszcza dla tych z Nas , którzy z zainteresowaniem śledzili "karierę polityczną" późniejszego I-ego Obywatela III RP , że tak naprawdę , póki co " ślizgamy" się , co najwyżej po samym wieku tajemniczej skrzyni zawierającej głęboko skrywane przed opinią publiczną prawdziwe dane " Bronisława Marii" . Wiele z tych białych plam w jego życiorysie , dzięki opublikowanemu "Raportowi z likwidacji WSI" możemy już dziś zapełnić bardzo interesującymi szczegółowymi danymi . Jestem przekonany , że prędzej czy później zostanie odtajniony i oby tak się stało , także i upubliczniony - "Aneks do Raportu z likwidacji WSI" , gdzie , jak się przypuszcza , mogą znajdować się o wiele bardziej kompromitujące tego "osobnika" materiały (dotyczące tak biografi jak i opisujące krok po kroku czy jak kto woli szczebel po szczeblu - "jego" dotychczasową drogę ku szczytom władzy w III RP. ).

Mam cichą nadzieję , że październik 2015 pozwoli nam odnaleźć  "drogę"  do wyjścia z tego przeklętego labiryntu zwanego III RP ..

pozdrawiam

Vote up!
12
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#1490401

Dla mnie jest lekkim zaskoczeniem, że sprawa aneksu nie stała się pierwszą sprawą prezydenta Dudy po objęciu urzędu - Polakom należy się taka informacja Kancelarii PRP czy aneks jest gdzie powinien być i czy jest w całości.

Być może to jest jakaś czasochłonna procedura choć tak nie uważam.

Mam nadzieję, że prezydent Duda nie będzie zwlekał z tą informacją.

Pozdrawiam.

Vote up!
10
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1490406

Gdy byłem małym brzdącem to babcia mi powtarzała „kto pod kim dołki kopie, to sam w nie wpada”.
Dzisiejsze spadki notowań Platformy Obywatelskiej  są dowodem na mądrość tamtego pokolenia.
Co do dzielenia Polaków przez Platformę to, myślę że są jedynie wykonawcami wraz z ich tubą, gazetą wybiórczą, szerokiego planu chłopców ze wsi. Ci ostatni ściśle współpracują z ze spec służbami z wielu krajów. Pytanie z jakimi? Żeby te kraje wymienić wystarczy popatrzeć kto korzysta na tych podziałach, oczywiście poza naszymi oszustami. Mogę podpowiedzieć że wystarczy zapytać Komisję Nadzoru Finansowego dokąd wypływają z „naszych” banków pieniądze (ostatnio jakieś dziwne ruchy dzieją się w bankach). Trzeba temu zapobiec i nie czekać aż kasa będzie pusta. Czemu to np. USA dokonują zbrojnej agresji na inne kraje tłumacząc to „obroną żywotnych interesów Stanów Zjednoczonych”, czy my nie możemy bronić swoich interesów u siebie? Czy tylko mamy realizować solidarnościowe projekty euro wizjonerów , żeby ktoś poklepał premiera po ramieniu? W Polsce przed rozbiorami też tak się działo. Caryca Katarzyna, i nie tylko ona, kupowała naszych magnatów. Dziś WSI teoretycznie nie istnieją ale zakażeniu uległy chyba nowe służby. Od dłuższego czasu panuje wielka cisza i nie ma sygnałów aby jakiś obcy agent został wykryty. Mało tego, były prezydent mając świadomość agenturalnej działalności z takimi współpracował w celu uzyskania aneksu do raportu o WSI.
Ta patologia jest tak rozległa że bez modlitwy trudno zachować nadzieję.

Przez różaniec do wolnej ojczyzny.
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

Vote up!
11
Vote down!
0

trzeźwy

#1490410

Contesso wystarczy zobaczyć wszystkie głosowania, a szczególnie te z 8 lat.

A wynik pokazuje że tak, ci co chcą wolnej Polski, i ci co mają Polskę w d..ie, bo profity są ważniejsze.

Pozdrawiam.

Beata Szydło premierem.

Vote up!
9
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1490417

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1490418

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1490421