nie ma sprawy

Obrazek użytkownika Andrzej Tatkowski
Humor i satyra

Obawiam się, że garstka znużonych ale wiernych użytkowników mego kącika w tym przytułku odebrała z niesmakiem wczorajszą manifestację mojej aktywności, skwitowaną przez jakiegoś wielmożę dwudziestoma plusami - tfu, punktami ujemnymi, a przez wszechmocny System tradycyjnym już "wylogowaniem z powodu braku aktywności", które spotyka mnie od jakiegoś czasu codziennie (i pozwala mi codzień zarobić punktów pięć za kliknięcie w ramkę "zaloguj" - po to zapewne, żeby było od czego odejmować).

Wyjaśniam, że plusów - dodatnich czy ujemnych - nie uważam za ekwiwalent honorarium, należnego za twórczą pracę umysłową, i że nie są one czynnikiem motywującym lub demotywującym mnie do pracy którą wykonuję spontanicznie i bezinteresownie, ufając, że może okazać się pożyteczna, jeśli zdołam rozweselić albo skłonić do chwili zadumy któregoś z czytelników moich felietonów - zwłaszcza takiego, któremu winien jestem rewanż za chwilę radości czy zamyślenia, jaką mu zawdzięczam.

Można to przeliczać na punkty, uśmiechy, łezki czy zmarszczki, ale uczciwie przeliczyć się nie da, ponieważ odpowiedniej waluty do pomiaru praetium affectionis dotąd nie wymyślono; nie ma widocznie takiej potrzeby.

Wirtualne oklaski i gwizdy - podobnie jak wiązanki kwiecia, zgniłe jaja i przejrzałe pomidory - liczyć można, ale nie robią one wrażenia ani na obserwatorach, ani adresatach,  nie mówiąc o (maszynach) liczących - cokolwiek bądź.

Niechaje że se liczą. Ja wolę się liczyć ze słowami, czego życzę  wszystkim i każdemu.

***

Z powodu obrzydzenia do awantur, pyskówek i podobnych rozrywek ad personam, toczących się w sąsiedztwie,  zrezygnowałem z napisania w minionej dekadzie paru tekstów dotyczących ważnych spraw aktualnych, co zdarzało mi się w czasach gdy jeszcze tu nie karano za "brak aktywności" - i również było najzupełniej przypadkowe.

Ludzkość obejdzie się bez tych, być może genialnych, wypocin, które nie mogły by jej przecie powstrzymać w dążeniu tam, dokąd zmierza, ale "Niepoprawni" powinni odnotować, ku pamięci przyszłych pokoleń, że wskutek "braku aktywności" jednego z użytkowników nie ukazały się na jego blogu, między innymi, teksty następujące :

SOWA A SPRAWA POLSKA.

 

TAŚMY, ich rola i znaczenie w dziejach Rzeczypospolitej

cz. I  Pasamonicy i Szmuklerze;

cz. II A.Troki, Rapcie, Koalicyjki i Wstęgi,

cz. II B. Temblaki, Bandaże, Szarpie i Flejtuchy;

cz. III   S. Ray-Taśma :  "Pół wieku bez rolki" (wspomnienia weterana);

cz.IV  A.Michnik,  R.Beger, Z.Ziobro, W.Serafin i S.Latkowski : "Taśmy Prawdy - smycz czy knebel ?"

 

O nieinwazyjnych procedurach wyrównywania statusów (na przykładzie Ani Grodzkiej i Bobka Biedronia)

(studium przypadku)

 

Perspektywy postępu chirurgii twardej, miękkiej i średniej w warunkach kryzysu ekomicznego i demograficznego

(tekst sponsorowany)

 

"Zbaczanie, wybaczanie, wypaczanie i odrobaczanie w nauczaniu ks. Lemańskiego i w duszpasterskiej praktyce J. Owsiaka."

(Analiza porównawcza).

 

Projekt deklaracji ideowej Patriotycznego Stowarzyszenia Obrońców  Tradycji Narodowej i Katolickiej  (w budowie)

 

Projekt statutu Niezależnego Samorządnego Związku Osób Poszkodowanych i Przestraszonych przez Antoniego Macierewicza

"Samoobrona Bezbronnych"

 

"Jak Jarosław Kaczyński wywołal kryzys ukraiński " (fragment eseju : "Niedola chłopa polskiego  i jej sprawcy")

 

Konkurs na projekt Europy bez stosów, bez synagog, bez minaretów, bez katedr i krzyży przydrożnych, z powszechnie dostępnym szerokopasmowym Internetem.

 

***

 

Kto chce, może sobie sam napisać to, albo cokolwiek innego; chętnie przeczytam.

Do następnego logowania !

AT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:8)

Komentarze

Żeby być aktywnym na każdy temat ,trzeba być platformą obywatelską.Obywatel platformy może być ministrem,który potrafi zrobić wszystko.Wybuduje pałac,most i zna się na wszystkim.Wielokrotnie spotykam się z wypowiedziami,które aż się cisną żeby powiedzieć (napisać) a ktoś myślał podobnie i ujął to lepiej i szerzej.wystarczą plusy czy minusy i to już jest aktywność.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

staryk

#1433790

W zasadzie zgadzam się z Panem.  Otóż, będąc przez ostatni tydzień nieaktywnym (w sensie aktywności niepoprawnej),  a w zasadzie aktywnym inaczej ( w rozumieniu pojęcia kanikuły),  doszedłem do wniosku, że im rzadziej się loguję i mniej komentuję,  tym bardziej  moja "gaża" punktowa rośnie.

 I tak będąc nieaktywnym przez tydzień zyskałem aż 20 pkt,  kiedy to we wszystkie poprzednie tygodnie "pracując" w pocie czoła na NP traciłem około 20 - 200 pkt.

Zastanawiam się więc nad tym, czy nie wziąć dłuższego urlopu grafomańskiego w celu poprawienia chociażby mojego wizerunku punktowego.

 

Z drugiej jednak strony, żal byłoby przeoczyć Pańskie  ewentualne cenne rozmyślania na zapodane powyżej tematy, choćby dotyczące wspomnianej rolki i płynącego z możliwości jej powszechnego uzytkowania dobrodziejstwa,  tym bardziej, że istnieje możliwość zrewanżowania się równie cennymi rozmyślaniami nadmorskimi, dotyczącymi polskiego "parawaningu". "Parawaningu",  czyli polskiej zapyziałej mentalności,  przejawiającej się w postaci dziwacznej niewolniczej skłonności do samoogradzania i zamykania się w  "swoim" grajdole nawet na  plaży,  w myśl zasady : mój jest ten kawałek podłogi, czyli lepsze "moje" ogrodzone 8m2, niż widok bezkresnej,   nieograniczonej niczym ,  niczyjej plaży.

 

W związku z powyższym, też zaloguje się tu czasem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1433849

znowu jesteś. Nudno bez ciebie :-) Loguj się jak najczęściej,

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1433861

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nudno mówisz ? Cóż. Czegóż innego spodziewać sie po poilityce. Polityka jest po prostu nudna........................a do tego skrajnie aseksualna :))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1433866

na okrągło ? :D:D:D

Tylko PO zazdrościć POtencji.

Taki Protasiewicz był na trochę w odwodzie i znów jest we wzwodzie. Pan płemieł z chołym łamieniem ale też już p... na całego, hehehe, a Ty narzekasz że nudy.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1433869

Owszem p.... i p.... na całego. Tylko dlaczego od tego ich p..... puchnie mi głowa ?

 

TzW

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1433886

czy tobie wszystko kojarzy się z chusteczką do nosa?

Widać jesteś jeszcze bardzo młody....:-)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1433871

Ubolewam nad tym niezmiernie,  lecz niestety nie wszystko kojarzy mi się z chu....steczką do nosa. Zapewniam jednak, że pracuję nad tym pilnie i tak szybko nie spocznę. Ostatnio podjąłem nawet próbę ekstremalną i w tym celu  starałem się  skojarzyć z chu...steczką  panią Prezydentową. Zamykałem oczy, wysilałem wyobraźnię,  zawsze działało, niestety tym razem nie wyszło, nie drgnęło nawet, czyli jest to dowód na to, że nie wszystko da sie skojarzyć z chu...steczką.

Jestem pełen podziwu dla Bredzisława. Musi mieć chłop nie lada wyobraźnię, lub nie mieć jej kompletnie.

 

P.S.  Kojarzenie wszystkiego z chu...steczką haftowaną, to nie tyle  kwestia wieku co dobrych  chęci :)))

 

TzW

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1433884

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1433929

tylko tytułami, a już zanosiło się na ciekawą lekturę.

Ja też muszę się codziennie logować (za ten sam "brak aktywności"), czego nie lubię i już kombinuję - może jakiś młoteczek na długim drążku do nogi będę sobie na noc przywiązywać by od czasu do czasu walnąć w klawiaturę, odnotowując aktywność ?

Pozdrawiam.

Z nadzieją, że lektura pańskich notek jednak mnie nie ominie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1433867

...przeca za zalogowanie jest (o ile dobrze zauważyłem) 5  punkcików w kategorii komentatora :))..nie narzekajta, dobrze, że wylogowuje...młoteczek na długim drążku zbyteczny, no chyba, żeby niesfornego mężusia przywoływać do porządku jak chrapie he he he:))))...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#1433873

albo wklepuje błędne bo literki na klawiaturze starte choć nowa. Dlatego nie lubię się logować.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1433879

...to zmienia postać rzeczy...ale nie uważasz, że jak zostajesz zalogowana i jest dostęp do sieci nonstop, to ktoś może Ci spenetrować kompa, pocztę wewnetrzną, pocztę mejlową, dokładnie wszystko...jest to jak najbardziej realne, dlatego jak pisze w komunikacie po wylogowaniu, że to jest dla bezpieczeństwa blogerów... uważam, że to jest prawda...pozdrawiam niepoprawnie

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1433880

No co Ty trybeus. Nawet wyłączonego kompa można spenetrować.

Pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1433888

...wszystko można spenetrować:))...ale cosik mi wchodzisz na seksualne tematy :))...he he..jeśli takie tematy, to ja tam wolę penetrować przy właczonej opcji "on"...a nie "off" :))witaj po przerwie :))pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1433891

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1433889

"ja tam trefne rzeczy trzymam gdzieindziej. ;););)"

...to tak jak ja :)))...pozdrawiam niepoprawnie

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#1433892