ALERGIA NA PIĘKNO

Obrazek użytkownika Marek Jastrząb
Blog

Polsko – Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM publikuje lament o wychowywaniu MŁODZIEŻY. Warto się z nim zapoznać, bo poglądów tego rodzaju mamy mnóstwo.

Są one jednak łatwym i wygodnym uproszczeniem szerszego zjawiska. Masowym i oklepanym usprawiedliwieniem naszej bezradności na życzenie.

Przyczyn obecnego stanu należy poszukiwać - W NAS. To znaczy - w szkole, w rodzicach, w nieistniejącym domu rodzinnym, w brakujących więziach międzypokoleniowych rodzin. Nauczyciel, ojciec, matka, pokolenie starszych, są to teraz chore, niewykwalifikowane kpy zajęte jojczeniem na sprokurowany przez siebie świat. Na świat pełen nienawiści, podejrzliwości, agresji. Na świat traktowany jako wrogie człowiekowi otoczenie. Otoczenie, od którego TRZEBA się izolować.

To my jesteśmy odpowiedzialni za młodzież. Za jej etyczny obraz. To my nie kształcimy w niej zasad tolerancji wobec bliźniego, miłości do ludzi, nie dbamy o uczenie jej współżycia z resztą społeczeństwa, wrażliwości, zrozumienia i szacunku dla innych optymizmu i zaufania, otwartości i alergii na piękno. To my fabrykujemy buble, odpady i duchowe cyborgi zaszczepiając w nowym pokoleniu nasz sceptycyzm i nasze fobie.

W myśl powiedzenia, że po nas choćby potop, wszystkim wszystko zwisa; dzisiejszy nauczyciel nie zajmuje się uczniami, bo uczeń, to tyko dodatek do pensji, rodzice nie zaprzątają sobie głowy problemami syna, czy córki. Szkoła zwala winę na dom, dom, na szkołę, a dzieciak lata po ulicy i szuka frajera do glanowania.

Brak głosów

Komentarze

..samopas puszczona. Niestety taka rzeczywistość..Takie czasy. Zanik wartości, wszędzie relatywizm, wszędzie pełno złych, głupich wzorców do naśladowania. Media robią sieczke z zawartości głowy zbijając na tym kokosy. Szkoła tak jak piszesz (a ma być jeszcze gorzej)..Ze świata robi się Sodoma i Gomora..Tylko w odróżnieniu od przekazu biblijnego deszczem ognia zniszczymy się sami..Bóg nie musi kiwac palcem.

Cienko widzę Świat przejmowany przez te puste, głupie egoistycznie nastawione do świata pokolenia. Cienko na starość siebie widzę jako człowieka skazanego na pomoc z ich strony..Trzeba sobie chyba oszczędzać na swoją emeryturę...

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#3319

no niestety... w dodatku piana z mózgu zrobiona na całego, niezdolność do samodzielnego myślenie i wiele innych cech. Całkowicie bezideowa, zidiociała tłuszcza, która rżnie odważnych, a w razie jakby coś się wydarzyło, to uciekałaby w podskokach.

Oni zniszczą się sami - ja tak myślę. Tylko, że przy okazji mogą pociągnąć na dno wszystko, co przez tysiąc lat wybudowały pokolenia ich przodków.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#3320

Można zakładać rózne scenariusze. Mając na uwadze to co się dzieje ze społeczeństwami to można powiedzieć, że wszystko zmierza do przekształcenia demokracji tego świata (w dość powolnym procesie) spowrotem do systemów autorytarnych. Zrządzeniem losu ale także i podstępem egoistycznych elit tworzy się masy nieświadomych tumanów, dzisiejszych niewolników. Rzesze takich idiotów będą nieświadomie pracować przez dziesiątki lat na rozpustę elit. Przepaść pomiędzy tłuszczą a elitami będzie się powoli zwiekszać. Rozpasanie i bezduszność wybrańców będzie się naislać. Wszystko to wprost proporcjonalnie z wzrostem lenistwa tychże. Krew będzie wysysana do momentu, w którym jakieś jednostki z dołu stwierdzą że coś jest jednak nie tak. Czynnik ilościowy przeważy czynnik jakościowy. W końcu rozpustne elity tak pozbawią wolności i możliwości zaspokajania swoich potrzeb ciemny lud. Zapewne będziemy mieli jakies walki pomiedzy klanami takich elit o masy. W końcu ktoś zapyta "kim jest stan trzeci?", ludzie nie będą mieli wiele do stracenia, i albo wszystko pójdzie torem rewolucji francuskiej, będą sypac sie głowy; albo elity przechytrzą idiotów i podstępem, dzięki agentowi o psudonimie "Lolek" przekształcą system autorytarny w w kolejny w szeregu (bardziej demokratyczny)..I tak się toczą koleje historii i zbiorowego sumienia ;) Ludzkość na chwilę ocknie się i spyta o wartości - znowu przez chwilę będzie dobrze i tak w kółko. Ot taki cykl ustrojowy ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#3322

http://kirker-zoologicznieprawicowy.blogspot.com/2008/07/przyczynek-do-socjocybernetyki-jak.html

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#3323

http://www.doktorno.boo.pl/?tag=wychowanie

Vote up!
0
Vote down!
0
#3354