Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika Marek Jastrząb
Blog

Gazeta nazywająca się NIEZALEŻNA (podaję link) puściła tekst pt. BRONISŁAW GEREMEK NIE ŻYJE. I nie byłoby w tym fakcie nic osobliwego, gdyby nie ostatni fragment:

Prezydent Lech Kaczyński wyraził ubolewanie z powodu śmierci Bronisława Geremka. Jego zdaniem jest to ogromna strata dla Polski. Lech Kaczyński zaznaczył, że mimo iż Geremek był jego politycznym przeciwnikiem, to niewątpliwie należał...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Marek Jastrząb
Kultura

Czytanie książek pana Ryszarda zacząłem wcześnie. Na długo przed „Szachinszachem”, „Imperium” czy „Wojną futbolową”. Zanim do Polski dotarła międzynarodowa sława jego utworów. W prasie znajdowałem artykuły pisane przez niego z odległych stron. Korespondencje z Indii, Chin, Ameryki Łacińskiej, Afryki, informacje i depesze z miejsc nasiąkniętych ludzką krzywdą, nędzą i niesprawiedliwością. Teksty...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marek Jastrząb
Blog

Jeszcze raz potwierdziło się, że jakkolwiek Internet jest wysypiskiem dóbr wszelakich i przeważnie natknąć się w nim można na piśmienne fekalia, to nawet wśród tych odpadów zdarzają się cymesy; znalazłem w Internecie bardzo ciekawą stronę i wpadłem po uszy. Już na wstępie uderzył mnie zachęcający apel:Kontrrewolucja Kulturalna!

Zapraszamy do czynnego przyłączenia się do zapoczątkowanej przez...

3.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (15 głosów)
Obrazek użytkownika Marek Jastrząb
Blog

Adam Wielomski pisze o efektach pracy naszych pedagogicznych mędrców od siedmiu boleści (http://www.prawica.net/node/10460).


W tekście Eine (http://autodafe.salon24.pl/61191,index.html), możemy przeczytać o tragicznych SKUTKACH urynkowienia naszej wiedzy.

I pierwszy, i drugi artykuł, opisują karykaturalny stan naszej oświaty. Oświaty poddanej marketingowej obróbce. Uczniowskiemu wiecowaniu...

1
Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Marek Jastrząb
Kultura

Ilekroć myślę o losach tego pisma, pisma, którego nie zniszczył komunizm, zaś wykończył kapitalizm, a raczej jego parodia - dokucza mi depresja; lata temu krążyła po Polsce piosenka Sikorowskiego Nie przenoście nam stolicy do Krakowa. A ja sobie śpiewałem: nie przenoście nam Przekroju do Warszawy.

Niestety, moje modły trafiły pod niewłaściwe niebiosa i magazyn zszedł na dziady: jeżeli przed...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Marek Jastrząb
Kultura

Obrazek z podróży pociągiem. Znajomy siedział w kolejowej wagonetce i przez chwilę był w niej sam. Ale że nic, co przyjemne, nie trwa wiecznie, na następnej stacji wtarabaniła się do przedziału rodzina w składzie dwóch ludzi opozycyjnej płci oraz trzech małolatów żujących gumę. Po krótkiej szermierce słownej na wyboisty temat umieszczenia walizek i kto powinien to zrobić, towarzystwo umościło się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marek Jastrząb
Blog

Człek niewiedzący niczego konkretnego o cywilizacyjnych ruchach, np. o przyczynach rozwoju i regresach w literaturze, historii, obyczajowości, nie może być uważany za wyrocznię w tych kwestiach; należy mu rzec dobitnie i asertywnie: POSZEDŁ PRECZ lub WON!

Żeby z barbarusa zrobić człowieka, należy go wyposażyć w ludzkie cechy. Wyedukować od podstaw i to opierając się na własnym przykładzie....

1.05
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.1 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Marek Jastrząb
Kultura

Po wiadomości o rozbijaniu bezcennych rzeźb w Iraku, zalała mnie krew, a zalała, bo nie był to pierwszy przypadek takiego wandalizmu. Historia notuje ich wiele i nie w tym rzecz, iż mamy na pęczki głupków z kilofami, ale w tym, iż nasze reakcje są nieodpowiednie: zamiast zadeptać pożar w zarodku, gasimy ogień benzyną.   

Stało się nieszczęście: likwidujemy rządy kacyków i zbieramy tego owoce....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Marek Jastrząb
Blog

Mam dziwne wrażenie, iż aluzyjne lata, np. Przybory, odkicały w siną dal i jesteśmy uczestnikami KULTURY Z GRUBEJ RURY. Dowcip zmienił się w dowcipasa i bez słów mało cenzuralnych, nie ma wica.

Kiedyś starczyła aluzja i publiczność reagowała bez instrukcji. Wystarczyło połaskotać piórkiem, by był niegłupawy śmiech. Aktualnie łaskotanie - odpada, bo żeby dowcip był zrozumiany, trzeba palnąć widza...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marek Jastrząb
Blog

Poznać głupiego po uczynkach jego, hopsasa.  Tak sobie zanuciłem na wieść opinii ekspertów UNESCO w sprawie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej; nasz rząd swoje, reszta świata swoje. I nikt mu nie podskoczy. Bo, jak pisał niezapomniany  Ludwik Jerzy Kern, między Odrą, Bugiem a Nysą, najważniejsze to  MY SĄ.

I gdyby to był odosobniony niewypał! Decyzja ministerialna podjęta w chwilowym zaćmieniu...

1.1
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.1 (10 głosów)

Strony