Wywiad Tuska dla GW: Czy to już wyrok na Pospieszalskiego?

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

 

Rosnące notowania Jarosława Kaczyńskiego i PIS-u, ujawniły paniczny strach elit III RP przed utratą władzy. Zdesperowany Tusk sięgnął więc do oręża, wyciągniętego z głębokich arsenałów Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Premier RP, w poniedziałkowym wywiadzie dla reżimowej GW – ujawnił Narodowi wroga partii, której notowania - w miesiąc po katastrofie samolotu TU-154 – równie katastrofalnie spadły. Premier rządu wskazał na osobę Jana Pospieszalskiego, którego udział w reportażu „Solidarni 2010” tak wstrząsnął fundamentami III RP, Platformą, jej kandydatem na Prezydenta i samym Premierem, że trzeba było zagrać Władysławem Gomułką.

Wiadomo - Naród może jedynie otrzymywać słuszne relacje z TVN i GW, wraz z komentarzem „autorytetów” III RP. Inaczej – wszystko się rozwali…

Bezprecedensowy atak Tuska, w stylu Niesiołowskiego, który niezależnych dziennikarzy określa, jako „pisowskich lizusów”, przypomina przemówienie Władysława Gomułki z 19 marca 1968 r., gdzie Gomułka ostro zaatakował środowisko pisarzy warszawskich, w tym szczególnie Pawła Jasienicę – w rezultacie manifestacji ulicznych (m.in. po zdjęciu „Dziadów) i rewolucyjnej atmosferze na uczelniach. Jasienicę partia wykończyła, m.in. podkładając mu za żonę agentkę UB. Tusk ze swoją partią będą chcieli teraz wykończyć Pospieszalskiego, choć ten szczęśliwie, żonę już ma, więc agentka PO nie wchodzi w rachubę…

Przemówienie Władysława Gomułki z 19 marca 1968 r., w którym I sekretarz PZPR napiętnował Pawła Jasienicę, spotkało się z odpowiedzią m.in. pisarzy olsztyńskich. Ta odpowiedź może stanowić dzisiaj wzór do naśladowania przez postępowych dziennikarzy, popierających Donalda Tuska w trudnym dla niego momencie.

Proponuję więc wystosowanie do Premiera Tuska listu otwartego, w związku z jego wywiadem z 10 maja 2010 roku w Gazecie Wyborczej, wzorowanym na piśmie pisarzy olsztyńskich z 1968 roku. Mam nadzieję, że wszyscy postępowi dziennikarze odetną się od Jana Pospieszalskiego, którego działalność jest na rękę wiadomym siłom, które podważyć chcą niewątpliwe osiągnięcia Donalda Tuska i jego partii:

My, dziennikarze postępowych mediów, głęboko poruszeni próbami wykorzystania tragedii smoleńskiej przez wrogie nam siły, w pełni solidaryzujemy się z Waszym, Premierze Tusku stanowiskiem, wyrażonym w wywiadzie dla Gazety Wyborczej w dniu 10 maja 2010 roku.

Pracując w TVN, Polsacie, Superstacji, Polityce, Radiu Zet i RMF FM a zwłaszcza w Gazecie Wyborczej, od lat wiążemy naszą działalność dziennikarską z zaangażowaniem ideowym i politycznym. Uważamy bowiem, że każdy polski dziennikarz powinien żyć życiem swojego narodu, budującego liberalizm pod przewodnictwem Platformy Obywatelskiej.

Dlatego też ze smutkiem i oburzeniem dowiadujemy się o wrogich wobec III RP wystąpieniach niektórych naszych kolegów z TVP oraz o niemniej oburzających wystąpieniach innych grup, jak tzw. Ruch 10 Kwietnia czy też ukrytych na niezależnych portalach internetowych, wrogów naszej Ojczyzny.

Nie znamy innej Ojczyzny, jak tylko III RP i dlatego – uznając prawo do swobodnej wymiany poglądów – potępiamy działalność antyliberalnych grup, które nadużywają drogich nam haseł dla swych antypatriotycznych i antyliberalnych celów.

Z głęboką ufnością zwracamy się do Was, Premierze Donaldzie, wierząc, że rozpoczęty przez Platformę Obywatelską proces realizacji cudu gospodarczego przebiegać będzie w dalszym ciągu w atmosferze zdrowego krytycyzmu i szczerości przy aktywnym udziale całego społeczeństwa.

Zapewniamy Was, Premierze Donaldzie, że w dalszym ciągu zarówno w działalności dziennikarskiej, jako też w działalności społecznej i politycznej dobro III RP będzie dla nas najwyższym prawem.

Brak głosów

Komentarze

 Projekt.Kto ma mozliwosci zrobienia takiej grafiki i wywalenia jej  zeby byla dostepna szerszemu  gronu.Tytul :G.W. owiniety zmijami.Pod tytulem napis PROWOKATORZY WSZYSTKICH KRAJOW LACZCIE SIE..To nawiazanie do bylej T.L. gdzie pod tytule byl napis:PROLETARIUSZE WSZYSTKICH..................Dodatkowo z boku tytulu skunks z podnisionym ogonem dmuchajacy w strone tytulu.Mozliwe sa tez inne zwierzatka w tle jak hiena ,sep czy inne podobne swinie przy korycie.Mysle ze to jest bardzo aktualne przy atakach tylu prowokatorow..Moglaby to wykorzystac n.p. GAZETA POLSKA  .Pisalem do  red. niepoprawnych ale  na razie nigdzie nie znalazlem podobnej grafiki.Inwencja nalezy do wykonawcy,jakies zmiany .i.tp.POZDRAWIAM.

Vote up!
0
Vote down!
0

staryk

#58751

GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.

Konstanty Ildefons Gałczyński

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#58752

 udzielane Gazecie Wyborczej  przez członków PO napewno nie spowodują wzrostu popularności tej partii.Kiedyś gazetą rządową była Trybuna Ludu.Wiadomo jak to się skończyło.

Vote up!
0
Vote down!
0
#58758

Oni to dawno maja wbite.Ale jak zareaguja ci co stoja po srodku w wyczekiwaniu? Najlepiej niech chlapia ile sie da.Jak to pisalem wszedzie gdzie sie dalo - nikt tak skutecznie nie zniszczy Platformy jak oni sami.W oryginale bylo jak ich rzady.Mnie to cieszy,ze dwoja sie,troja i chlapia,chlapia,chlapia.Kazda pomoc do wygrania wyborow przez J.K. przyjme z otwartymi rekoma.Nawet z PO .Szkoda,ze juz w pietki gonia,bo repertuar mnie juz nudzi.Moze ten z Lublina sie zerwie ze smyczy.Najlepszy pomagier jakiego znam.Ten to moze cale wybory wygrac.Ale go kolczatka dusi.

Vote up!
0
Vote down!
0

Detergent

#58761

Kapitanie! cosik cienko z Bronkiem, skoro płemieł tak gazownię o pomoc prosi!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#58779

vincent straszy .-GRECJA. To dzialania takich vincentow ibalcerkow powoduja ze ta GRECJA to juz u nas jest od dawna.Dlug publiczny dalsze zadluzanie kamuflowane na wszelkie sposoby.A ZAROBKI 80-ciu% POLAKOW!.Mozna tylko splunac na te prawdy objawione i domniemane takich przekretasow.Ale to jest bardzo grozne dla NARODU.Kretacze przy wladzy?A zawsze wszystko odbije sie kosztem jak zwykle na najbiedniejszych.POZDROWIENIA.

Vote up!
0
Vote down!
0

staryk

#58780

 Oni jadą seriami PO girach wystarczy im zostawić trochę miejsca to sami się zdziesiątkują. Tak trzymać tylko im kibicować. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#58790

nie czytam "mieszadełka"

bo klamie i ketmanem jedzie

ale tego już  za wiele

mieszadełko..do kosza.........na smieci

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#58804

Ale teraz, GW jako reżimową gadzinówę rozdają za darmo! Tak trafiłem na wywiad Tuska, przypominający wywiady z sekretarzami PZPR. Na ten temat napiszę jeszcze w następnym blogu, gdyż Tusk zagrywa poniżej pasa…. Czegos sie boi...

Vote up!
0
Vote down!
0
#58809

Bronisław Wildstein przedstawia z dn:09.05.2010.Tam Maciej Iłowiecki z Rady Dialektyki Mediów wyjaśnił Janowi Pospieszalskiemu patrząc w oczy : "Wiesz Janek wbiłem Ci nóż w plecy tą potępiającą uchwałą , ponieważ jesteśmy po tej samej stronie barykady. Bezcenne.

Proszę wybaczyć,to z głupoty

Vote up!
0
Vote down!
0
#58812

Na stronie www.dobre-nowiny.pl w dziale akcje jest list poparcia skierowany do Pana Jana Pospieszalskiego. Polecam :)
rm

Vote up!
0
Vote down!
0
#58825

Dobra wiadomość: szefem redakcji publicystyki w TVP1 został Stanisław Janecki (oglądajcie go w niedzielnym Antysalonie Ziemkiewicza). Można mieć nadzieje, że ujmie się za Pospieszalskim.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#58834

 chyba najlepsza wiadomość w dzisiejszym dniu.Nawet w Dzienniku o 19,30 nie podali tej wiadomości.

Vote up!
0
Vote down!
0
#58867