Agnieszka Radwańska pod obstrzałem dziennikarzyn...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

W rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju WTA rangi Premier I, Brytyjka Laura Robson w drugiej rundzie turnieju wygrała z A. Radwańską, nie dając jej żadnych szans. 41 zawodniczka światowego rankingu w spotkaniu z czwartą aktualnie rakietą świata była stroną dominującą. To ona dyktowała warunki i zakończyła mecz w niewiele ponad godzinę.

O tym wydarzeniu wczorajsze  mediodajnie informowały niemal z satysfakcją i radością. Wreszcie A. Radwańskiej "powinęła się noga" i jest to chyba powód do satysfakcji dla wielu a szczególnie dla TVN-u...

Dlaczego dla TVN-u?

Jak informuje pewien portal ""... wszystko zaczęło się od wywiadu z tenisistką opublikowanego w "Gazecie Wyborczej". - Moje wypowiedzi po meczach zostały wyrwane z kontekstu, szczególnie przez jedną z telewizji. Ja po prostu po porażce nie rozpaczałam jak inni, nie mówiłam, że to koniec świata, że nie wiem jak mam dalej żyć. Skupiałam się na kolejnych wyzwaniach - tłumaczyła Radwańska swój słaby występ na Igrzyskach Olimpijskich. - Przykro mi, że mamy takie media, że moje nazwisko wykorzystuje się do tego, aby zrobić efektowny, ale negatywny i nieprawdziwy materiał w telewizji, na dodatek szczuje się przeciwko mnie innych sportowców. Ale jakoś nikt nie wpadł na pomysł, aby mnie spytać o zdanie przed kamerą - wyjaśniła.

- Ten materiał był skandaliczny. Ta telewizja ma ode mnie dożywotnią czerwoną kartkę, nie na rok, miesiąc, ale na zawsze. Jej dziennikarze nie są wpuszczani na konferencje prasowe z moim udziałem - zakończyła tenisistka wywołując medialną burzę.

Szybko kontratakowały gwiazdy TVN. Kuba Wojewódzki stwierdził, że jest to wynik trudnych negocjacji na temat udziału popularnej "Isi" w jego programie. Przeszkodą miała być matka tenisistki, która postawiła zaporową cenę 100 tysięcy złotych za występ córki. Ten argument zbijał, znany z porywczego charakteru, ojciec tenisistki. - Mogę jednak powiedzieć, że do programu Wojewódzkiego nawet za pół miliona - i to euro - bym nie przyszedł. Ani moja starsza córka, ani moja młodsza córka nie przyszłyby do niego nawet, gdyby miał dla nich walizeczkę pełną pieniędzy. Domyślam się, że jeśli moja żona nawet powiedziała to, co twierdzi Wojewódzki, to być może zrobiła to tylko po to, żeby się ten Pan odwalił. On wydaje się nie zrozumiał żartu, bo jego żart jest strasznie siermiężny i ciężki jak młot pneumatyczny. Jednak często przecież robi się tak, że żeby kogoś spławić podaje się warunki z kosmosu, żeby mieć tego kogoś z głowy - stwierdził.

- Agnieszka denerwuje ten salon, ponieważ jest niezależna od niego finansowo. To kole w oczy. Jednak ja się nie chcę bić z Wojewódzkim czy innymi. To nie jest nasz poziom. Nam Pan Wojewódzki do szczęścia nie jest potrzebny. Jeśli Ula czy Isia pójdzie do jego programu, to lepiej od tego w tenisa grać nie będą - dodał Robert Radwański.

Wielu dziennikarzy i sportowców krytykowało Agnieszkę za kontrowersyjną decyzję. Ale wszystkich przebił Mikołaj Lizut, redaktor naczelny i dyrektor programowy radia Roxy FM. - Myślę, że tutaj jest jakieś drugie dno. W wielu wywiadach, zarówno Agnieszka Radwańska jak i jej tata, bardzo podkreślali kontekst polityczny. To jest rzeczywiście Agnieszka Smoleńska. Ona lokuje się właśnie w obrębie ludu smoleńskiego Ja bym to czytał w tym kontekście, ponieważ ojciec Rydzyk nie lubi TVN-u, bo to jest siedlisko szatana. Być może chodzi o ten komunikat - stwierdził Lizut w programie TVN "Na językach".

Argumenty przytoczone przez radiowca wydają się błędne. - Na temat polityki się nie wypowiadam. Nie wiem czy to brudna rzecz, ale zupełnie ze mną niezwiązana - powiedziała sama Radwańska w wywiadzie przeprowadzonym przez Jarosława Kuźniara dla "Wprost". Przypomnijmy, że Kuźniar jest jednocześnie jednym z najbardziej kontrowersyjnych dziennikarzy stacji TVN"" [1].

No cóż... Przegrana w sportowej rywalizacji jest czymś normalnym, nawet gdy doznaje się porażki z kimś teoretycznie słabszym. Decyduje nieraz psychiczna lub fizyczna niedyspozcja dnia lub inne czynniki. Warto więc postrzegać i oceniać sportowca zwracjaąc uwagę na całość jego dokonań. Jestem pewny, że Agnieszka jeszcze nieraz bardzo miło nas zaskoczy swoimi występami, bo jest wspaniałą tenisistką jekiej do tej pory jeszcze nie mieliśmy...

Czymś natomiast nienormalnym w normalnym kraju (jakim nie jest II PRL) jest nikczemne atakowanie sportowca za jego domniemane albo i rzeczywiste nieprawomyślne dla mainstreamu i niepoprawne politycznie przekonania. Mikałj Lizut nazwał Agnieszkę Radwańką "Agnieszką Smoleńską" i niech dla Isi będzie to komplementem, bowiem lepiej jest być kojarzonym z ludźmi szukającymi prawdy niż obracać się w paranoicznym i bezrefleksyjnym  towarzystwie sekty "pancernej brzozy"...

Pozdrowienia dla Isi i jej rodziny. Nienawiść środowiska TVN-u jest naprawdę rzeczą ze wszech miar pozytywną dla patriotycznej części narodu polskiego :)

[1] http://babol.pl/kat,1025465,title,Agnieszka-Smolenska-Atak-na-Radwanska-trwa,wid,15544097,wiadomosc.html?ticaid=5108a3

Brak głosów

Komentarze

Brawo państwo Radwańscy!

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#355755

Pani Agnieszka wraz z rodziną bywa na "miesięcznicach smoleńskich"... To jest wystarczający powód do wściekłego ataku na nich a dla nas to powód do dumy...

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#355760

"Popualarna "Isia" przegrała gładko oba sety"

Trzeba być wyjątkowym........ żeby cieszyć się z przegranej Polki. Jakie mendia, takie kibicowanie.

A Lizutowi (tfu!) przypadkowo udało się powiedzieć coś dobrego. "Agnieszka Smoleńska" to w istocie bardzo piękny komplement.
...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#355762

Strasznie fajnie, że jest pani Agnieszka Radwańska, że są obie siostry i Ich Rodzice!

Mam w "ulubionych" filmik z cudownym, intuicyjnym odebraniem "niemożliwej" piłki w wykonaniu pani Agnieszki i jak mnie dopada chandra, to go sobie puszczam.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#355764

gość z drogi

jesteśmy dumni z  WAS Waszych osiągnięc sportowych i Odwagi cywilnej, a temu panu lizmutowi ,czy jak mu tam czerwona kartka..za całokształt...

panie Krzysztofie  super artykuł,Siostry na niego zasłużyły  w 100 procentach...

serdeczne pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#355769

... w uprawianiu dziennikarskiego k***stwa na dziennikarskim pigalaku.
O nim napisałem tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/6583/syndrom-szabas-burka 30 czerwca minionego roku. Opisałem w sposób ironiczny i sarkastyczny czas w karierze Lizuta, kiedy to pracował przed laty w "Koszernej" i był uwiązany na złotym łańcuchu do budy "ichniejszego" guru. Warto do tego materiału zaglądnąć.

Odnośnie Rodziny Radwańskich, to jest "solą w oku" mainstreamów, bo nie jest "ichniejsza", nie dzieli się z nimi kasą i nie uczestniczy w różowym pochodzie z ptokiem Bredzisława, który to ptok podobno nazywa się... Bronkozaur.  

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
0
Vote down!
0
#355847

Twój felieton idealnie oddaje naturę m.in. szabs-burka M. Lizuta...

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#355849

gość z drogi

jest wciąż na złotym łańcuchu ,tylko trochę dłuższym... duch Ketmana przepełnia go 

 nadal do pełna....wracam do artykułu zalinkowanego póki mam odrobinę wolnej chwili :)

Co do Panien Radwańskich ,to nawet do pięt im nie sięgają ze swoimi jadowitymi przemyśleniami

Panny Radwańskie zna cały świat,a lizy jakieś tam ,kto ? polski grajdołek  i magiel...różowy...

serd pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#355854

wściekają i pienią a my i tak kochamy siostry Radwańskie za to, że są 100procentowymi Polkami i są pracowitymi dziewczynami. A sport jak to sport: ma swoje wzloty i upadki.
Dziekuję rodzicom Radwańskim za wychowanie córek według kanonów naszej polskiej kultury.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#355776

Sam grywam w tenisa,i wiem że danego dnia jest słabsza dyspozycja i nic na to nie można poradzić,a przeciwnikowi wszystko wychodzi,komentarz mój co do przegranej Isi.

Ale w tym wypadku,nie chodzi o przegraną,chodzi jak panią Agnieszkę ośmieszyć,poniżyć,bo miała odwagę powiedzieć prawdę o żydo-ubeckiej stacji WSI-24.
A do tego nie mogą ścierpieć że rodzina Radwańskich emanuje patryiotyzmem,i nie boi się go pokazywać i mówić o nim.

A to nie jest wskazane,by promować patryjotyzm przez znanych ludzi,a takimi są Agnieszka,Urszula,i ich rodzice

Więc zaczeła się nagonka i wylewanie POmyj na rodzinę Radwańskich.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#355791

A niech sobie ujadają ile chcą. Taki Lizut i inni to tylko takie sobie ubezwłasnowolnione laleczki na sznurku obecnego mainstramu... takie szczekające z bezsilności pieseczki... A i tak nie zmienią rodziny Radwańskich i nas samych. Jak to mawiał Seawolf (mniej więcej)... gdy nas z nienawiścią krytykują (np. w GW) to znmaczy, że jest dobrze i trafiamy w czuły ich punkt... To samo jest z syjo-ubecką TVN...

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#355792

gość z drogi

a ni do przekabacenia :)

pozdrawiam 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#355800

I właśnie tej naszej niezłomnej postawy się tak boją a jak jeszcze - tak jak Radwańscy - bywamy niezależni finansowo to... ich wściekłość tylko wzmaga... bo wiedzą, że nie mają na nas żadnego wpływu oraz zdają sobie sprawę, że wtedy przegrywają...

Taka też naszła mnie refleksja... dlatego właśnie (ze starchu przed polskością)przez 24 lata nie pozwolono Polakom zbudować klasy średniej tworząc z nich w dużej części spauperyzowaną, bezwolna masę pracowników najemnych, uzależnionych kredytem... Jak łatwo wtedy manipulowac ludźmi, oj jak łatwo...

Przy czym mimo tego i tak nie potrwfili totalnie złamać patriotycznej, propolskiej części naszego społeczeństwa.

Po prostu nie rozumieją nas a przecież wystarczy tylko jeden przykład: przetrwaliśmy 123 lata zaborów, więc polskość jest ostatecznie nie do pokonania... Oni to wiedzą i dlatego tak wściekle nas atakują, próbują z nas szydzić i ze strachu wymyślają jakieś różowe pochody w Dzień Flagi państwowej. Chcieli nas upokorzyć czekoladowym orłem i infantylnym różem a się tylko ośmieszyli...

Jeszcze Polska żyje i nie zginie, póki choć w kilku sercach duch polskości zwycięża... a przecież jest nas miliony i z tego winniśmy się cieszyć.

Pozdrawiam serdecznie
krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#355810

gość z drogi

 "Taka tez naszła mnie refleksja."

mnie też :) od dawien,dawna...boją sie nas,niszczą urzedami skarbowymi i innymi

głupimi "nakazami" bo coś im się wymknęło z pod kontroli....i to własnie my...niezalezni,nękani,ale niesprzedajni i nie czepiający sie panskiego obrusa...kwacha.tuska czy ich ferajny...

nie jestesmy złotymi chłopcami z zegarkami na kilogramy...ale mamy charakter,siłe woli i odwagę mówienia im won

won od naszych Rodzin,naszych Dzieci i Wnuków...nas nie kupicie Nigdy...

serdeczności z trudnej drogi do niezaleznosci od krwiopijców i targowiczan...:)

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#355812

gość z drogi

a ni do przekabacenia :)

pozdrawiam 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#355802

Tylko ciągle nas za mało!

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#355804

gość z drogi

wolę tą małą część Polski ,niż hołote różową...nigdy mi z nimi nie było po drodze i nie bedzie...dlatego tak trudno jest iść przez życie pod górkę...ale co tam..,.

grunt,że dookoła przyzwoici ludzie...:)a różowym i czekoladowym ,won

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#355813

trzeba stac , a atak na nia to ujawnienie sie wrogich Polsce osrodkow medialnych i dzinnikarzy zdrajcow bedacych oplacanych z zewnatrz.
Nieprzypadkiem dokonano podczas meczu w Izraelu chgamskiego ataku na Agnieszke te gudlajstwo jest poloczone wspolna siecia co Kupa Wojesmrodzki piardnie w Izraelu czy na Wall Street odnotowuja i podejmuja skordynowane dzialania.
Agnieszka olewa to zaprzane gudlajtwo i to tych kundli mierzi,
ale Agnieszko Polacy nie ogladaja TVNu i nie czytaja GW tak ze to skomlenie psu na bude.

Vote up!
0
Vote down!
0
#355858

gość z drogi

kuba POwiatowy i cała ta zgraja,mogą się wściekać,a my i tak mamy ich gdzieś....więc niech się wściekają,może szybciej wątroby im wysiądą...

pozdrowienia 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#355860

Czytam gdzieś coś w stylu:" Te gwiazdy mają wspólnego wroga. Celebryci obrażeni na media." I wymienieni Radwańska ... i Wojewódzki. Ze niby to podobny typ obrażenia się się nadętych zarozumiałych gwiazd na media. Cóż, nam tu nie muszę tłumaczyć jak atakowana jest p. Radwańska (za pewne przejawy nieprawomyslności poltycznej jak słusznie zauważa Autor powyższej notki), a jak "atakowany" Wojewódzki (jak swój, nieco niesforny, ale kochany, fajny i w ogóle cool chłopak:))))))))

No, ale lemingi zapewne mają odebrać, przyjąć i tak "myśleć": po prostu gwiazdy maja fochy, bywają zarozumiałe, z tym, ze kuba jest przynajmniej fajny, nie jak ta moherka:))

Cóż: dobrze że są tacy sportowcy i to wysokiej klasy jak Radwańska, ale takze i Adamek. Boruc też nie był/nie jest "fajny i nowoczesny":))). I wielu innych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#355889

gość z drogi

szamba z prawdziwymi damami nie zrówna żaden spec od c.p,żeby nie wiem co 

pozdrowienia...

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#356021