Choroba wściekłych krów... intelektualnych

Obrazek użytkownika Anonymous
Idee

Bydło przeszło w fazę choroby wściekłych krów. Oto co znalazłem przed chwilą na SG Łonetu:

http://kultura.onet.pl/wiadomosci/homoseksualne-i-antysemickie-watki-w-kamieniach-na,1,5458962,artykul.html

 

Szczerze mówiąc nie wiem, jak można byłoby to skomentować. No to nie będę. Warto tylko zapamiętać nazwisko wściekłej krowy z Instytutu Slawistyki PAN. Elżbieta Janicka. Może ogłoszono cichcem jakiś konkurs na najwścieklejszą krowę wśród krów intelektualnych??? Z nagrodami w postaci europejskich grantów?

 

PS. Ostrzegam co wrażliwszych Czytelników przed lekturą linku. Lektura cytowanych fragmentów też wymaga silnych nerwów i dużej odporności psychicznej.

 

PPS. Czy to jest ofensywa? Czy tylko działania maskujące przed trzecią rocznicą Smoleńska? A może to po prostu amok???

 

 

 

Homoseksualne i antysemickie wątki w "Kamieniach na szaniec"

dzisiaj, 14:27 PAP

"Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego to jedna z najbardziej mitotwórczych książek w polskiej historii. "Warto spojrzeć na ten mit analitycznie i zastanowić się, co z niego da się ocalić, a co powinno być raczej przestrogą" - uważa Elżbieta Janicka z Instytutu Slawistyki PAN. Naukowiec w lekturze doszukała się m.in. wątków homoseksualnych i antysemickich.

Kamienie na szaniec

Zdaniem Janickiej główni bohaterowi "Kamieni na szaniec" - Alek, Rudy i Zośka - zastygli w postaci zaakceptowanej przez szkolne interpretacje. "Ponieważ rozmawiamy w kulturze homofobicznej, gdzie zakwestionowanie czyjejś heteroseksualnej orientacji nie jest konstatacją, lecz denuncjacją, porównałabym Zośkę i Rudego do Achillesa i Patroklesa, pary legendarnych wojowników" - podkreśla Janicka, odwołując się do słów samego Zośki. Tym samy badaczka sugeruje, że obu mężczyzn mogło łączyć homoseksualne uczucie.

W relacji, na podstawie której Kamiński napisał "Kamienie na szaniec", Zośka tak pisze o dniach po uwolnieniu Rudego: "Wziął moją rękę w swoją dłoń i trzymał mocno. Mówił: »Tadeusz, ach Tadeusz, gdybyś wiedział...«. Skarżył się na ból i mówił: »Tadeusz, jak rozkosznie, jak przyjemnie...«. (...) Jęczał z bólu, jednocześnie mówiąc, jak jest szczęśliwy i jak jest rozkosznie. Na chwilę zasnął. Koło 12 Janek obudził się, zawołał mnie, kazał usiąść obok siebie i uścisnąć serdecznie. Te chwile wynagradzały nam wszystko. Potem opowiadaliśmy sobie nawzajem jeden przez drugiego, a bliskość nasza była dla nas prawdziwą rozkoszą. Wreszcie kazał mi się położyć obok siebie, objął mocno głowę i zasnął (...). Mówił, że już będziemy szczęśliwi, że będziemy wreszcie mieszkać razem, że pojedziemy na wieś, gdzie w lecie spędzaliśmy dwa niezapomniane, szczęśliwe dni. (...) Gdy byliśmy razem przyjemność mu sprawiało, gdy trzymałem go za ręce lub gładziłem ręką po głowie. Rozmowa była wtedy była otwarta, szczera i żaden z nas nie krył wtedy swojej niewysłowionej radości i przyjaźni" .

 

 

"Uważam, że to jeden z najpiękniejszych tekstów o miłości nieznającej granic, zaś cała wiedza na temat relacji bohaterów świadczy o niespotykanej sile i głębi tego uczucia" - mówi Janicka.

Antysemityzm w lekturze?

Innym elementem, który wzbudzaja wątpliwości badaczki, jest bardzo silnie zaznaczony w "Kamieniach na szaniec" kult przedwojennego warszawskiego liceum im. Stefana Batorego i działającej przy nim 23 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej.

"Taki kult jest problematyczny, biorąc pod uwagę, że w latach 30. dokonywało się w Batorym czyszczenie+ szkoły i drużyny z osób pochodzenia żydowskiego. W latach 30. spowodowano odejście z pracy nauczycieli, którzy byli z pochodzenia Żydami, także wówczas, gdy jak wuj Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Adam Zieleńczyk, wyznawali katolicyzm. »Czyszczono« również harcerstwo, co zresztą miało miejsce nie tylko w 23 WHD, a w ruchu harcerskim w całej Polsce. Ta sprawa do dzisiaj nie została przepracowana ani w ruchu harcerskim, ani w debacie publicznej. Nie uświadomiono sobie ani znaczenia, ani konsekwencji myślenia o wspólnocie w kategoriach etniczno-religijnych. W latach 30. w liceum Batorego dominował wpływ ONR-u. Przemoc na tle antysemickim, bójki w klasach, były na porządku dziennym. Antysemicka przemoc fizyczna i symboliczna panowała również na przedwojennych wyższych uczelniach. Rektorem, który wprowadził getto ławkowe na Politechnice Warszawskiej, był niezmiernie zasłużony dla nauki i dla konspiracji, Józef Zawadzki, ojciec Tadeusza Zawadzkiego, stawiany w książce za wzór bez skazy" - przypomina Janicka.

Zdaniem badaczki charakterystyczne jest też, że przez 70 lat do powszechnej świadomości nie przebiła się informacja o żydowskim pochodzeniu innej ważnej dla pokolenia Kolumbów postaci z tej szkoły - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jego wiersz zaczynający się od słów "Byłeś jak wielkie stare drzewo/ narodzie mój jak dąb zuchwały" a kończący się wezwaniem "Ludu mój! Do broni!" przez lata był w szkołach interpretowany w kontekście historii Polskiego Państwa Podziemnego.

"Zupełnie ignorowany był realny kontekst i kształt tej twórczości, fakt, że jej autorem był człowiek, który doświadczał antysemickiej przemocy przed wojną i którego wuj zginął wraz z rodziną wskutek denuncjacji po tzw. aryjskiej stronie. Wiersz, o którym mowa, napisany został w kwietniu 1943 roku, w związku z wybuchem powstania w warszawskim getcie. Dotykamy tutaj problemu uporczywego infantylizmu polskiej kultury dominującej, która nie jest przyzwyczajona do autoanalizy i nie jest ciekawa sama siebie, nie drąży, nie krytykuje i nie próbuje przekraczać własnych tradycji. Sama się przez to wyjaławia" - uważa badaczka.

Problem z "Kamieniami na szaniec"

"»Kamienie na szaniec« zostały wydane dwukrotnie podczas okupacji, po raz pierwszy w lipcu 1943 roku. Książka była szeroko czytana przez młodych ludzi, wywoływała entuzjazm. Można mówić o niej jako o podręczniku postaw patriotycznych, którego oddziaływanie nie słabło przez siedem kolejnych dekad. Dlaczego to oddziaływanie może wydawać się niepokojące? Bo przedstawia ona jako głęboko moralny i życiowo atrakcyjny wzorzec walki zbrojnej i śmierci »za ojczyznę« bez liczenia się z uwarunkowaniami, realną postacią i kosztami przemocy, także jej konsekwencjami moralnymi. W »Kamieniach na szaniec« śmierć jest przedstawiona jako romantyczna męska przygoda" - mówi Elżbieta Janicka.

Badaczka przypomina, że "Kamienie na szaniec", wznowione w lipcu 1944 roku, budowały atmosferę, w której wbrew racjonalnym przesłankom przystąpiono do powstania warszawskiego. Po wojnie książka utrzymała pozycję dzieła mitotwórczego, "Kamienie..." były lekturą szkolną w latach 1946-1950, a potem od 1958 do 1969 roku. Ponownie w kanonie lektur znalazły się w 1978 roku fragmenty książki, a w roku 1985 – na powrót jej całość.

"Można więc powiedzieć, że przez pół wieku lektura opowieści o akcji pod Arsenałem była częścią oficjalnej edukacji historycznej i polityki tożsamościowej. Związek Harcerstwa Polskiego kultywował tradycję Szarych Szeregów, organizowano rajdy Arsenał. W 1977 roku na podstawie książki Jan Łomnicki nakręcił film, który zdobył główną nagrodę na festiwalu filmowym w Gdyni i cieszył się wielką popularnością szkolnej widowni. W przypadku »Kamieni na szaniec« PRL-owski mainstream i opozycja były zgodne, że jest to książka ważna, propagująca właściwe postawy. W 1988 roku Janusz Tazbir, tworząc na łamach »Polityki« listę dzieł – »kamieni milowych polskiej świadomości«, z literatury XX wieku umieścił na niej tylko jedną pozycję - właśnie »Kamienie na szaniec«" – dodaje Janicka.

Elżbieta Janicka – autorka monografii poety pokolenia wojennego, Andrzeja Trzebińskiego oraz książki "Festung Warschau", pracuje w Instytucie Slawistyki PAN.

 

Ed. SG img. 19:40
Fot.: Ciotka rewolucji E. Janicka. fot. Marek Tworek/Krytyka Polityczna, za www.rp.pl

Ocena wpisu: 
0
Brak głosów

Komentarze

Osram, i wszystko jasne!

Oto link do notki biograficznej wściekłej krowy:

http://pl.wikipedia.org/wiki/El%C5%BCbieta_Janicka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348212

Bo "notka biograficzna" wiki pokazuje, że Janicka nie ma rodziców ani rodzeństwa, a przecież w 1970 roku nie stosowano jeszcze in vitro. Może z inseminacji, ale wtedy, gdzie matka?

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#348240

A to chyba tylko czysty przypadek. Tyle, że dość częsty ;-)))!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348244

Takim jak np. koń czystej krwi arabskiej? ;)

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#348253

Z Janowa ;-)?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348258

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#348302

Masz chyba na myśli Inuitów? Tych odzianych w lisy...polarne ;-).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348306

Takich, co mają fenickie rysy i charaktery.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348313

Ofiary Baala? Przodków i potomków Hannibala? Niewykluczone ;-).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348316

Janion przynajmniej coś w życiu przeczytała, zanim zaczęła pisać. Genderowe wychowanki nie tylko kochają inaczej. Wszystko robią na opak. A czytają tyko siebie wzajemnie...
Płytkie, głupie, najprymitywniejsze.
Wszystko spaskudzą, a potem pójdą dalej nawet nie zauważając i nie rozumiejąc zniszczeń.
Wandalowie, Hunowie, hordy mongolskie nie dały rady.
Trzeba dopiero feministek po Uniwersytecie Warszawskim, żeby zniszczyć to, co piękne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348213

Nie wiem. Ale to niewątpliwie owoc tej właśnie "metodologii" badawczej :-(((. Z seminarium Janion wyszło wiele "ciekawych" postaci.

Czyżby rewolucję trzeba byłoby zacząć od przeorania uniwersytetów? Smutne i przerażające.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348214

Elżbieta Janicka nie jest jedyną, która powinna wykładać na uczelni, ale... podłogę wykładziną dywanową w gabinecie szefa PAN. Ma baba odchyły od normy i tyle. Ale ile szkody potrafi zrobić?
Myślę, że jeśli chodzi o tropienie antysemityzmu, to jest jeszcze lepszy od niej, - niejaki "profesor" Władek Bartoszewski - ps. "Złotousty".
Jak często mawia prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak - uczelnie i instytuty naukowe powinny być solidnie "przewietrzone", bo inaczej - młode umysły "pójdą na przemiał" pod naciskiem libertyńskiego walca.

Pozdrawiam z 10, Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348233

prawa stanowionego przez polityków. A że kretyni politycy stanowią kretyńskie prawo, to jak mają działac uniwersytety? No jak? Co to jest "przeorywanie" uniwersytetów? Choćbyśmy się skichali to możemy sobie... no własnie, nosa podetrzeć! Prawo zmienić, wprowadzić proste i obiektywne kryteria oceny, finansowania, konkursów. To proste. Niemcy swoich uniwersytetów nie orali po wojnie, nieliczni dostali zakazy pracy. I wystarczyło.
No, ewentualnie można zaorać kawałek UW. I UP w Krakowie. No i ten w Bydgoszczy... :)
Aha i parę wydziałów szczecińskiego...
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#348267

Proponujesz podorywki ;-)???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348268

Jak tylko śniegi zejdą... Jak się szybko jare posieje, to jeszcze zdąży wzejść i jakiś plon dać...
Na uniwersytetach większośc stanowią porządni ludzie. Zmęczeni degradowaniem ich finansowo poniżej sprzątacza ulic we Francji, mafijnym ustawianiem konkursów na granty przez mnisw, ncn i ncrh, idiotycznym, zmienianym co kilka miesięcy prawem, niemożnościa normalnego uczenia. Wielu poszło na kompromisy, wielu szukało łatwiejszej ścieżki. Ale to jest duży potencjał. jak wszędzie w naszej Ojczyźnie. I jak wszędzie jest niszczony. Gdzie brak normalności wyrastają anomalie i gendery.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#348275

do drużyny im. Alka Dawidowskiego. "Kamienie na szaniec" to była dla nich najważniejsza książka, każdy musiał znać ją dokładnie.
Dziś jest już dorosły i powoli odchodzi z harcerstwa, przekazując pałeczkę młodszym. "Rewelacje" Janickiej pewnie nie zrobią na nim wrażenia, najwyżej spowodują irytację. Ale pewnie gdy był młodszy, takie treści mogły zachwiać w nim piękną młodzieńczą fascynację bohaterskimi harcerzami. Możliwe też, że w młodszych harcerzach wywołają zwątpienie. Jedyna nadzieja, że do nich nie dotrą.

_____________________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#348217

Już się GW postara, żeby dotarły. Może i MEN pomoże. "Kamienie na szaniec" są jeszcze, jak mi się zdaje, w lekturach szkolnych. Przynajmniej we fragmentach. No to tekst p. Janickiej znajdzie się być może w tzw. materiałach pomocniczych do nauczania...

Czekam z zapartym oddechem na krytyczne studiom literaturoznawcze na temat zabójstwa braci Mołojców w aspekcie homoseksualizmu kazirodczego...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348220

czym się tak nawaliła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348218

Niestety, trudno przypuszczać, że się czymkolwiek nawaliła. Jej wydana w ub. roku książka "Festung Warschau" zapowiadała atak na dzieło Kamińskiego w kwestii jego rzekomego antysemityzmu. Wątek homoseksualny to nowość. Taka modna i "smaczna" przyprawa.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348221

Jak to czym się nawaliła ?
Krowa z reguły nawala się "trawką" ewentualnie "szalejem".
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348229

Myślę, że chęcią zrobienia kariery. To mocna używka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348227

 to zobaczyłaby homosia nawet w Casanovie. Ona tak ma na co dzień. To jest chore.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348344

Czyżby zwykły przypadek typu "głupia cipa?"

Co taka pinda może wiedzieć o prawdziwie męskiej przyjaźni czasu wojny, gdy śmierć zaglądała w oczy dzielnym chłopakom?

Jakby taką torturować lub obijać kijem przez kilka tygodni codziennie, a potem uwolnić, to z radością i niewymownym szczęściem przytuliłaby się do każdego (każdej), kto wyraziłby współczucie. A ona wyjeżdża z pedalstwem. Zwyczajnie - głodnemu chleb na myśli.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348363

Dokładnie tak!! I chyba analizowanie szczegółowe jej postawy, życiorysu itd. nie ma sensu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>Bechis</p>

#348380

Nadmiar szczawiu przydrożnego - spaliny, a z tym ołów, przenikają do liści, a w następstwie powodują spustoszenia w mózgu. Efekt - ołowica.
Ten bełkot jest objawem neuropatii, jednego ze skutków intoksykacji ołowiem.

Mój rocznik.
Doskonale pamiętam - Syrenki, 125p, 126p, i to wszystko ganiało na ołowiowej benzynie.
Matka pewnie mówiła - "nie żryj przy szosie" - ale gdzie tam, młode bydło zawsze mądrzejsze.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#348369

Zauważyłem, że PAP zaczęła odgrywać rolę rozdzielnika tych kretynizmów na temat gejów, antysemityzmu i innych zabawnych tematów zastępczych. Nowe kierownictwo nałykało się gdzieś Postępu i teraz tym postępem pierdzi ponad miarę.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#348225

Trafne spostrzeżenie. Ciekawe, czy "toto" jest w serwisie zagranicznym?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348228

Zapamiętać nazwisko, owszem warto (a nawet trzeba). Analizować, dywagować, pomstować i użalać się nad tym co krowa z siebie wysrała.......natomiast nie.

Ten, który takie wściekłe, śmierdzące "placki" wyszukuje i analizuje, naraża się na to, że sam z czasem tym łajnem przesiąka.

A poza tym ta "wściekła krowa" póki co jest w majestacie prawa "świętą krową" więc ostrożnie z ocenami.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348226

Nie wydaje mi się, abym analizował, pomstował i użalał się...

Lektura mojego blogu nie jest obowiązkowa.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348230

Tak się składa, że nie miałem akurat na myśli autora, ale skoro się poczuł i odezwał (jak ten przyrząd krawiecki), to wyjaśniam, że miałem na myśli niektórych komentatorów.
Uważam, że takie zapodanie tematu, wywołuje u co impulsywniejszych i bardziej sfrustrowanych czytelników-patriotów negatywne emocje i idącą za tym chęć pomstowania i odreagowania.
Mnie natomiast jako pełnemu chrześcijaninowi i półkatolikowi przeszkadza bezpłciowe i bezsensowne pomstowanie na bliźniego. Wystarczy tak jak napisałeś ZAPAMIĘTAĆ, ZANOTOWAĆ i tyle.

Coś mi to "pachnie". "Pachnie" kanaliz...owaniem negatywnych nastrojów i odwracaniem...........a w tym czasie Polska ginie......patrioci.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348238

Autor - choćby przez grzeczność - odzywa się do odwiedzających jego blog. Być może powinien zrezygnować z tego kurtuazyjnego przyzwyczajenia. Przynajmniej w niektórych przypadkach.

Żegnam

PS. Katon z Kassandrą? To nie tutaj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348242

Powinien zdecydowanie powinien.

Jeszcze nie powiedziałem Dzień dobry i nie stanąłem nawet w progu a tu taki afront : Żegnam ?
Oj, nie polski to obyczaj i nie polska gościnność.
Ale trudno, usiądę na progu, posłucham co tam w zagrodzie i w trawie piszczy.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348248

Katon z Kassandrą nie rozumieją prostej mowy? I poskarżyć się muszą siedząc na cudzym progu? Oj, nie polski to obyczaj. Taki jakiś... akwizytorski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348252

Skarżyć się nie ma na co. Miło przysiąść na progu (akwizytirskim zwyczajen) i popatrzeć jak patrioci błotem i łajnem we wściekłą krowę rzucają, co to opluła nasze świętości.
Wy rzucajcie a ja popatrzę. A kontem oka popatrzę na ginącą w oddali Polskę, zasłoniętą oparami nienawiści, kłębami negatywnych emocji i burzą hormonów, oraz wściekłą krową, którą ktoś sprytnie podstawił patriotom, żeby mogli sobie do niej porzucać łajnem ......jak w cyrku do tarczy.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348259

...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348262

Co drogi autorze, słów zabrakło ? Czy może "placek" zamiast w krowę w facjatę czyjąś centralnie trafił ?
Może podpowiesz kogo, bo akurat przeoczyłem ten piękny, celny i sprawiedliwy rzut..........no wie, wiesz właśnie zagapiłem się z rozrzewnieniem na ginącą Polskę.
No to kogo trafiło ? No bo chyba nie............, o rzesz w mordę a mówiłem nie wychodzić na łąkę i nie paść się z krowami.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348276

...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348279

A jednak :)))
Widzisz, teraz już wiesz :

"NIE RZUCAJ "PLACKIEM", BO "PLACKIEM" DOSTANIESZ"

"KTO GÓW..M WOJUJE OD GÓW.. GINIE. "

" GÓW.. JEST CZASAMI JAK BUMERANG, RZUCASZ DO KROWY A DOSTAJESZ W FACJATĘ"

Dziękując za gościnę, pozdrawiam z ......gościnnego progu

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348284

...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348285

A jednak czegoś Cię nauczyłem (a już miałem wątpliwości myśląc, że jesteś "nieprzyswajalny").
Tak tł, gadanie po próżnicy jest srebrem.
Milczenie jest złotem.
Milcz zatem tł............przynajmniej na tematy zastępcze.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348289

...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348307

Dziękuję tł. Ty naprawdę zrozumiałeś.
Pozdrawiam...zatem

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348334

...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348336

...tym razem to mnie naprawdę zasmuciłeś tą informacją.
Wspomniana Janicka, to dosyć młody naukowiec z szyldem PAN .
- Zastanawiam się kto jest mentorem takich osobowości ?
Jej próba zszargania "przewodnika", młodych Polaków
"Kamienie na szaniec", Drogiego KAMYKA, wyjdzie jej bokiem.
Jej koniec będzie taki jak Palikota ,Kutza, Wajdy
i reszty lewackiej gawiedzi.
Martwi mnie,że niektórzy Twoi komentatorzy, proponują aby ten problem....olać i zbagatelizować ?!!
Nie, na Miły Bóg nie,... należy o tym .. pisać i dyskutować.
Wiesz "T", na naszym portalu jest sporo Pań ....
Gdyby nie ten fakt "pojechałbym po tej dr., jak po dzikiej świni !
pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348245

Błoto zostaje, Maruś. Nawet wyschnięte nie odpada do końca. I to jest problem.

Pozdrawiam

PS. Niektórzy moi Komentatorzy są zapewne estetami i wolą umrzeć w nieświadomości. Ich sprawa. Gdyby jeszcze zechcieli przestać rzucać błotem w określonym kierunku... To nieestetyczne ;-)!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348250

Ludzie dzieci mają, powinni zachować ostrożność i zadbać o pomoc w zrozumieniu pięknej książki Kamińskiego.
Poza tym zdarzają się nauczyciele w rodzinie i kręgach zbliżonych - też lepiej ostrzegać przed zagrożeniem.
Fakt, niektórych szkolnych "polonistek" nic już nie uratuje. Sumienie jednak nakazuje ratować każdego.
PS. Jeżeli pani E.J. czymś się nawala, to obstawiam pejsachówkę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348232

Tak, dobrze, że znalazł. Chwała mu za to.
Znaleźć - zapamiętać - iść dalej ratować Polskę.

No chyba, że ktoś woli:
znaleźć - zapamiętać - pasać się na łące z wściekłą krową godzinami i obwąchiwać jej cuchnące placki.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348241

Jan Bogatko

... no proszę: a czy film Nasi Ojcowie,nasze matki, produkcji ZDF, nie mówił o tym, że AK to uczestnicy holocaustu?
Czy wypowiedź profesor nie idzie w tym kierunku? Kto teraz zabierze głos?

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#348237

Kto następny? Kolejka wolontariuszy jest długa...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348243

Już od dość dawna nie mam bezpośredniego, stałego kontaktu z tzw. światem nauki. Ale sądzę, że opisana przez Ciebie sytuacja jest dosyć typowa. I powszechna. Nie tylko w dziedzinach "genderystycznych" ;-)/:-(.

Ostatnio obserwowałem (uczestnicząco) z bliska pewien doktorat z historii najnowszej. Ogromna, naprawdę ogromna kwerenda źródłowa. Oraz bardzo, bardzo poprawny politycznie promotor. Efekt? Doktorat z bardzo grzecznymi tezami. Panu Bogu świeczka, diabłu ogarek ;-). Doktorant nie zaprosił mnie na obronę. Na wszelki wypadek ;-). Choć trzeba przyznać, że podziękował we wstępie wydania książkowego ;-). Dostałem więc ogarek :-)))!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348256

Dzięki za tekst. Trzeba o takich rzeczach pisać, informować, bo przecież z takimi osobami czy osobnikami możemy czasem się zetknąć - i dobrze wtedy wiedzieć, z kim się ma do czynienia. Ja już wiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348257

Mimo życzliwej krytyki niektórych Komentatorów nie czuję się koprofilem. Raczej asenizatorem ;-).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348260

W każdym razie nie Ty używasz wideł. :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348263

Fakt. Wręcz przeciwnie ;-)))!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348265

To nie epidemia, to pandemia.

Chyba doktorat napiszę na ten temat.

Pozdrawiam.
contessa

PS. Walczą o legalizację par on-on, ona-ona ale zapomnieli pomyśleć o związku ona+wibrator. Potem efekty widać przez takie różne Janickie....

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#348286

Coś nie ma szczęścia to nazwisko. Jak nie generał, to dekonstruktywistka ;-)))!

Pozdrawiam

PS. Błagam, nie pisz doktoratu ;-)))!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348287

Wątpię czy znajdę dopchniętego mentora.
Uppsssss... !

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#348290

Krok PO kroku wszystko zaplanowane do opluwania i niszczenia tego co kochamy i w co wierzymy,nawet tu na NP trolle zaczynają dominować,a to tylko trolle,jeśli nie umiemy z nimi zrobić POżądku,to jak chcemy walczyć z wrogiem o wiele silniejszym,gdzie ta jedność o której tak piszecie,gdzie te wspieranie się na wzajem,nie umiemy karalucha zdeptać,a kijem chcemy pokonać grubego i niebezpiecznego zwierza POlszewie.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348294

Spokojnie, panie Marku ;-)! To raczej słowotok jest oznaką bezsilności. Dekonstrukcja przeradza się w obstrukcję. Co widać, słychać i czuć. Tu i tam. A w końcu muszą wziąć na przeczyszczenie... ;-)))!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348296

Dziękuję tł, szybko się uczysz. Słowotok zastępczy jest srebrem, zaś milczenie złotem.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348301

...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348309

Od kiedy mi panujesz.
Musimy się jednoczyć,a nic tak nie jednoczy jak wspólna walka.
Ale najpierw u siebie potrzeba zrobić pożądek,wytępić chwasty,by to co zasiane wyrosło.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348305

Masz rację Marek, nic tak nie jednoczy , jak wspólna walka........na "placki".
Właśnie tł zaprosił nas na plac boju (łąkę), i pokaz śmiertelnych rzutów łajnem w krowę.

Niestety ta krowa okazała się ciężko dojna ale za to łatwo srajna, zaś "placki" niczym kosmiczne spodki wracają do rzucającego.
Doradź ziomal co w tej sytuacji czynić.
My Wiara Lecha mamy przecież swoje sposoby.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348317

Na karku 62,starzeje się,sam już mam powątpiewania co dalej,czy dociągnę do wolności,tego zapału co w 81r już nie mam,wypaliłem się przez te wszystkie lata,jak świeczka,teraz został tylko ogarek,z taki podejściem ludzi do sprawy,nie wyrokuje sukcesu.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348326

Nie smuć się Marek, przegryź Kebaba, to Twoje smaki.
Razem obudzimy Polskę.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348299

Golonka po staropolsku,i ta twoja biała deptana z Bieszczad,
to moje smaki.

serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348312

Skoro tak, to masz u mnie golonkę po staropolsku, a po bieszczadzką będziesz musiał chyba sam jechać...........bo kuzyn "zachorzał". :))
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348318

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#348298

głodny o chlebie
chyba tylko tak można logicznie zinterpretować egzegezę p. profesor.
Strach pomyśleć co pani profesor wyczyta w trylogii Sienkiewicza, gdy w końcu uda jej się dotrzeć do jakiegoś egzemplarza, albo ze wspomnień Bolesławskiego. "O krasnoludkach i sierotce Marysi" to byłby już chyba prawdziwy hardkor.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348300

Na szczęście nie wpadł do tej pory w czcigodne "rence" pani prof. egzemplarz "Czerwonego Kapturka", bo oskarżyłaby babcię o zoofilię.....a leśniczego o nekro i nekrozoofilię.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348304

Te wymienione przejawy nowoczesności się "odkrywa".
"Trylogii" nie przeczyta - za grube.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348315

gość z drogi

Zdrojewski i pewien "wypadek przy pracy"

nie tak dawny.... 

"

Zwrócą pieniądze za kontrowersyjny komiks o Chopinie
PAP | dodane 2011-02-23 (17:15)
  
 
fot. AFP
 
Rzecznik MSZ Marcin Bosacki poinformował, że wydawnictwo, które wydało kontrowersyjny komiks o Fryderyku Chopinie, zwróci MSZ dotację, którą uzyskało na ten projekt. Jak dodał, wydawnictwo, z którym resort współpracował przy powstawaniu komiksu, samo zadeklarowało zwrot dotacji. 
 
Rzecznik MSZ potwierdził, że "na pewno ten komiks w tej formie nie będzie dystrybuowany przez ambasadę polską w Berlinie". 
 
Bosacki poinformował też, że osoba, która zatwierdzała ten projekt, pracowała w ambasadzie w Berlinie, ale obecnie nie jest już pracownikiem MSZ. "
a więc reakcja dała 
efekt i to natychmiastowy...
a co by było gdyby zapadło milczenie ?
wieczorne serdeczności.../leży przede mną ukochana ,zaczytana książeczka...i bardzo mi smutno,....że nawet Ona nie może sie bronić,bo lepiej milczeć..ale ja nie mam zamiaru milczeć/ 
 
 
 
 
 c.d
 
Wydanie komiksu sfinansowały polska ambasada w Berlinie i MSZ. Komiks - który miał promować polską kulturę w niekonwencjonalny sposób - ukazał się w grudniu 2010 r. Darmową publikację wydano w dwóch tysiącach egzemplarzy, kosztem 27 tys. euro. Na okładce widnieje znak godła polskiego wraz z informacją, że wydawcą jest ambasada polska w Berlinie. 
 
Publikacja napisana jest zarówno w języku polskim, jak i niemieckim, a jej autorzy to - jak zapewnia wydawca - uznani twórcy komiksów z Niemiec i Polski. W jednym z komiksowych opowiadań, którego akcja rozgrywa się w więzieniu, gdzie ma się odbyć koncert artysty, przypominającego wyglądem Fryderyka Chopina, pojawiły się wulgarne zwroty: "Je...y cweloholokaust", "ta ci...a, co tu siedziała", "na ch... on tam stoi", "efekt koniowalenia". 
 
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348355

"Zośka" i "Rudy" byli gejami?
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#348406

Wołodyjowski,Skrzetuski,Zagłoba,i Jarema Wiśniowiecki,też byli gejami,bo razem walczyli przeciw Kozakom i Tatarom,i się na wzajem wspierali,faktycznie czeba być profesorem by do takiej tezy dojść.

Mamy wspaniałych profesorów,świat nam zazdrości

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348440

gość z drogi

czy za świniaka jak dawniej bywało,czy za inne 'inszości "

serdeczne pozdrowienia

i słowa serdecznego wsparcia...obalajmy ich brednie i mówmy im ,że dla nas awtorytetami na pewno nie są...środy hartmany i"bełkocące bydło"

10 za czujność :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348474

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-piotra-skwiecinskiego/50610-przemysl-dekonstrukcji-polskosci-janicka-jest-przejawem-tendencji-aby-wreszcie-otwarcie-powiedziec-polakom-ze-musza-wyrzec-sie-polskosci

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348510

gość z drogi

Przemysł dekonstrukcji polskości. "Janicka jest przejawem tendencji, aby wreszcie otwarcie powiedzieć Polakom, że muszą wyrzec się polskości"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348527

gość z drogi

dodam więc tylko TO

"Dlatego warto zwracać uwagę na kolejne ekscesy osób typu doktor Janickiej. Choć oznacza to często konieczność polemiki z bredniami, zawstydzającymi przeciętnie inteligentnego człowieka."

serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348529

gość z drogi

w telewizorni...w sprawie chorej diagnozy mojej ukochanej książki..GŁOS  oczywiscie ...za psorką 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348531

gość z drogi

piękne słowa...piękne cytowanie pożegnania dwu przyjaciół...:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348559

http://wpolityce.pl/dzienniki/jeden-taki/50645-lewicowa-gazeta-uzywa-tekstu-ktory-kilka-lat-temu-bylby-uznany-za-majaki-wariatki-dynamika-postepu-jest-taka-ze-za-kilka-lat-z-podobnych-tekstow-dzieci-beda-sie-uczyc-o-ii-wojnie-swiatowej

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348598

Dzięki za ten link i za ten poprzedni, wyżej. Niby tam dzisiaj zaglądałam, ale te teksty przeoczyłam.

Piotr Zaremba trafnie napisał, że nie należy takich wypowiedzi, jak Janickiej, bagatelizować, bo:

"[jeszcze] Kilka lat temu żadna szanująca się liberalno-lewicowa gazeta by tego nie opublikowała, w każdym razie nie bez komentarza, który zaznaczyłby przynajmniej dystans.
[...]
I otóż moi drodzy, za kolejne kilka lat z podobnych tekstów być może wasze dzieci będą się "uczyć" najnowszej historii Polski. To od Elżbiety Janickiej dowiedzą się, jak to było z Zośką, Rudym i Alkiem."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348603

Dodam jeszcze jeden, wcześniejszy akapit z tekstu Zaremby:

"Robię to dlatego, że irytują mnie komentarze, jakie takim informacjom towarzyszą. „Po co się tym zajmujecie?”, „to margines”, „po co w ogóle o tym pisać?”. Tak protestują czytelnicy."

Ludzie, którzy nie rozumieją, że takie właśnie "formatowanie duchowe" jest stokroć ważniejsze - i tysiąckroć groźniejsze - od bardzo wielu elementów naszej politycznej bieżączki, są albo głupi, albo też ich "niezrozumienie" jest intencjonalne.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348604

gość z drogi

i dodam,że mnie osobiście bardziej przerażają ci,co to piszą,po CO to komentować,

niż ci ,

co mają chorą wyobrażnię...i tych uważam za bardzo niebezpiecznych,bo przyzwalających na draństwo...

1.nie protestujmy

2.nie zajmujmy sie tym,bo po co albo bo dodamy im punktów:(

3.zignorujmy...

tych się  właśnie NAJBARDZIEJ OBAWIAM dla przyszłych Losów Polski...jedni robią to z lenistwa,lub tzw "POprawnosci kulturowej

"inni na zlecenie..."

serdecznosci z 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348700

Dziwne, że niektórzy Komentatorzy zdają się nie dostrzegać rzeczy, wydawałoby się, oczywistej.

Rząd można zmienić, konstytucją można zmienić, ordynację wyborczą można zmienić, prawo można zmienić, umowy międzynarodowe można renegocjować lub wypowiedzieć...

A to, co ludziom w głowach się utrwali? No, może ktoś mi powie, jak to zmienić?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348703

gość z drogi

raczej nie...

i dam przykład

inteligentny leming,inżynier ,ojciec dzieciom, wczoraj zaskoczył mnie okrutnie /a myślałam ,ze juz niczym nie nie zadziwi ten  leming kochający owsika...

po obejrzeniu w telewizorni  rozmowy starego Żołnierza znającego Zośkę i po słowach pewnego lewaka,zadzwonił do nas pytając,czy oglądaliśmy ten"epizod"bo on właśnie wyrzuca podarowaną mu książeczkę dla syna,jako,ze FAKTYCZNIE są tam te rzeczy, o których sie mówi,czyli ???

na marginesie tematu książeczkę podarowałam jego synkowi,jako przykład wielkiego umiłowania Ojczyzny...

Czytam u pana Godziemby esej o Historii  i pomyslałam sobie,że gdyby Hitler od razu dostał w pysk od swego narodu,to może nie zginęły by  miliony Polek i Polaków i reszty świata

serdecznie pozdrawiam  z nutką smutku :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348712

Kto nie chce, lub nie może - nie zrozumie. Przykład masz poniżej.

Pozdrawiam :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348713

gość z drogi

pozdrowienia  :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348717

Wcale się tego nie wstydząc (wręcz przeciwnie), oświadczam, że ja również należę do tej grupy wymienionych przez Ciebie "wywrotowców" . Nie wiem jak inni "wywrotowcy" ale ja robię to na zlecenie.
Dla jasności wyjaśniam, że na zlecenie nie byle jakie, bo na zlecenie mojego sumienia. Gdyż już nie mogę patrzeć na naiwniaków mających się za patriotów, którzy wyładowują swoje kompleksy, frustracje i zatory mózgowe przy każdej nadarzającej się okazji, gdy jakaś komunistyczna wywłoka coś antypolskiego powie.
Tak. To moje sumienie zleciło mi ośmieszać tych durni, którzy nawet w swej głupocie nie podejrzewają, że komuna przez swoje sk....ałe członki i członkinie prowokuje nas bezustannie, prowokatorskimi wypowiedziami, kanalizując w ten sposób nasze nastroje.
Ktoś na zlecenie celowo lub z nieświadomości te zastępcze tematy rozsiewa i rozdmuchuje a bezmyślni naiwniacy rozładowują w ten sposób swoje negatywne emocje i odreagowują.
I ci są właśnie najgroźniejsi dla Polski ci durnie którzy myślą, że są patriotami i ratują Polskę.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348705

...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348707

... zarówno TŁ, jak i Gościa z drogi.
Otóz drogi adwersarzu - "tańczący z widlami", ich sposób działania jest taki, że jeśli ktoś publicznie podaje nieprawdę, manipuluje treściami literatury tak, aby były "trendy" i... poprawne politycznie, - to reagują. Milczenie w takich przypadkach jest niewskazane, jako że brak reakcji - w konsekwencji spowoduje całą falę kłamliwych interpretacji, z którymi później nie damy sobie rady. Zło należy tępić w zarodku, nie zaś czekać, aż się rozleje na Polskę i Świat w rozmiarach tak dużych, że nawet głos sprzeciwu kilku milionów ludzi nie znajdzie odzewu przy przyjęciu kłamstw jako pewnik przez kilkanaście milionów ogłupionych lemingów.
Wyobraź sobie, co by dzisiaj wypisywał New York Times o "polskich" obozach koncentracyjnych, gdyby nie wcześniejsza i ostra reakcja środowisk patriotycznych. Dzięki temu zareagowaniu i zagrożeniu tej redakcji procesem sądowym i wysoką grzywną za kłamliwe informacje, gazeta zaprzestała takich publikacji.
O. Tadeusz Rydzyk mawia: "mądremu dość", co należy odczytać, iż... mądry zrozumie treść tego krótkiego przesłania, a do głupiego nawet napisanie obszernego elaboratu... nic nie przemówi.  

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348737

Nawet jeśli sprawy, takie jak dekonstrukcje literackie Janickiej, list otwarty ws. pomnika Polskich Sprawiedliwych, czy nagonka na Jasiewicza to tzw. wrzutu - a niewykluczone, że tak jest w istocie przed trzecią rocznicą Smoleńska - to wrzuty te wyrządzają straszne, trudne do oszacowania szkody świadomości społeczeństwa. A szczególnie młodzieży!

Dlatego też to właśnie pomijanie ich "pogardliwym milczeniem" jest zdradą narodowych interesów polskich. Świadomą lub nieświadomą, nieważne. Liczy się rezultat.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348739

gość z drogi

przedruk z Blogmedia24.pl/mam nadzieję,ze nie popełniam jakiegoś nadużycia  ? :)Destrukcja patriotyzmu

 
basket, pt., 05/04/2013 - 10:04
W ramach coraz bardziej brutalnej walki z tradycją Polskiego Państwa Podziemnego i szerzej – z polskim patriotyzmem w ogóle, Polska Agencja Prasowa w serwisie krajowym rozpowszechniła 2 kwietnia ogromny materiał: „’Kamienie na szaniec’, czyli mit domaga się analizy”.
 
Zadaniem serwisów PAP jest dostarczanie informacji dla mediów w celu ich dalszego rozprzestrzeniania. Rzecz dotyczy czegoś, co wydawałoby się, że środowiska lewackie zostawią jeszcze długo w spokoju, mianowicie… książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.
Całość:
http://www.naszdziennik.pl/mysl/28826,destrukcja-patriotyzmu.html
jest też odpowiedz
z Pomarańczarni z Poznania...bardzo ciekawa ....
i nawet i jeśli meRdia wrzucają nam specjalnie "szczura" to wara od świętości"
od Tych,których nie ma już w śród żywych...
serdeczne pozdrowienia 
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348744

gość z drogi

dodam jeszcze casus paszkwilu o Fryderyku Chopinie...gdyby nie błyskawiczna reakcja,dzisiaj europka zaśmiewałaby sie z Niego...

serdeczne pozdrowienia :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348742

Zgadzam się. Zło należy tepić w zarodku.
Tyle tylko, że żeby to robić trzeba najpierw znaleźć ten "zarodek".
Jeżeli chcesz mnie przekonać do racji Gościa z drogi i tł, to proszę wskaż, mi ten zarodek, ten matecznik, to gniazdo os, które trzeba tępić.
Powtórzę dla pełniejszego zrozumienia, ZARODEK a nie pojedyncze, celowo wypuszczane OSY.

Z przykrością zauważam, że wielu blogerów i komentatorów walczy ze skutkami (osami) a nie przyczynami (matecznikiem), nie rozróżniając ich.
Dają sobą manipulować i kanalizować swoje nastroje (najczęściej poddawani są celowej manipulacji nastrojów i odczuć negatywnych), frustracje wyładowują na pojedynczych osobach (niesioł, prof. plujka, Janicka, itd) zamiast zwalcza "zarodek".
Czynią nieświadomie wielkie szkody Polsce. Myślą, że są patriotami, tak naprawdę bliżej im do nieświadomych usłużnych .......
Obudźcie się.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348743

gość z drogi

szanowny panie, a kim pan jest ?

mój patriotyzm nie musi  się obudzić,bo mam go od zarania,od dnia urodzenia,od czasów,gdy jako dziecko śpiewałam z Rodzicami "Ojczyznę wolna racz nam zwrócić Panie",

był ze mną ,gdy wędrowałam po Polsce z moją Babcią emisariuszką w czasach,gdy więziono Kapłanów ,za Polskę...

Był ,gdy szliśmy w nielegalnych pochodach oblewani zieloną wodą z armatek bojowych

był, gdy otwartym tekstem występowałam w sądach,broniąc Naszej własności...przed złodziejami z rodu lewandowskoPOdobnych....

jestem na tej stronie,bo mnie przed  3 laty zaproszono  mnie i bardzo sobie TO cenie..

.i pan na pewno nie obrazi mnie ,ani moich poglądów ,

więc  żegnam pana...i to bez pozdrowień....

a jeśli pan sądzi,że w ten sposób zamknie  ten wątek,to współczuję...w sieci już ludzie wyrażają swoje opinie...tak jak i przy casusie Fryderyka Chopina i i bezczelnym  komiksie o Nim....ludzie ...myslą i reagują...a wiec pańskie zaklinanie rzeczywistosci na nic...

dzisiaj Zoska jest ../.../.a jutro Polak będzie tym.który  mordował Niemców,Rosjan i Zydów....

bez pozdrowień......

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348752

Nie mam najmniejszego zamiaru Pani obrażać i podważać Pani patriotyzm. Sygnalizuje jedynie, że patriotyzm ślepy, źle pojęty, źle ukierunkowany może być szkodliwy.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348809

Trudno mi przypisać, iż walczę ze skutkami, nie zaś z... przyczynami.
Zatem wskazuję Ci ten zarodek, ten matecznik, to gniazdo os, które trzeba tępić.
Są to obecnie... decydenci w parlamencie, rządzie i w partiach liberalno-lewicowych. Oni nie "czują" Polski. Nie znają jej literatury, historii, a tym samym nie utożsamiają się z moją Ojczyzną. To za ich przyzwoleniem i akceptacją co chwila jakiś mądrachełek "naukowiec" czy "publicysta" od siedmiu boleści "dokopie" a to Kamińskiemu, a to Chopinowi, etc.
Nie wiesz czasem, dlaczego podjąłem się pisania długofalowego cyklu: "Od Mazowieckiego do Tuska"? Właśnie pisząc o tych, za których przyzwoleniem działo się i nadal dzieje się tyle złego w mojej Ojczyźnie? - Odpowiadam: właśnie dlatego, aby tacy cwaniacy już więcej nie mieli nic do powiedzenia w rządzeniu Polską. A więc... wskazuję tym samym, że Naród jeśli jeszcze chce być Polskim Narodem, - nie wyzutym z tradycji, historii, patriotyzmu,... przenigdy nie powinien na tych ludzi w przyszłości głosować. Zlikwidujemy barć szerszeni, unikniemy zniszczeń nie tylko w kulturze, ale przede wszystkim w każdej dziedzinie polskiej gospodarki.    

Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348759

Cyt. : "Są to obecnie... decydenci w parlamencie, rządzie i w partiach liberalno-lewicowych ".
Pełna zgoda, dodam jeszcze do kompletu wszelkiego sortu postkomunistyczne służby, oraz uwłaszczona na majątku narodowym komunistyczna oligarchia.

Wiemy gdzie uderzać, więc dlaczego dajemy się wodzić za nos tematami zastępczymi i rozmawiamy o rzeczach nieważnych , a w tym samym czasie Gazprom wchodzi w nas jak w masło kolejną nitką gazociągu ?

"Od Mazowieckiego do Tuska" - przyznaję, z pewnością potrzebna i pouczająca lektura. Więcej takich konkretów.
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348806

http://wpolityce.pl/wydarzenia/50690-mocne-oswiadczenie-harcerzy-oburzonych-rewelacjami-janickiej-musimy-zaprotestowac-przeciwko-wpychaniu-naszej-druzyny-do-antysemickiego-worka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348745

gość z drogi

czytałam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#348754

http://dzieje.pl/aktualnosci/oswiadczenie-naczelnictwa-zhr-w-sprawie-artykulu-elzbiety-janickiej-pt-kamienie-na-szani

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348818

 Takie typki jak ta kobieta są uodpornione na krytykę. Mają zdekonstruować, zszargać, "zdemitologizować" (nawet nie rozumieją słowa MIT). Ale pisać i mówić o tym trzeba. To kolejna wrzuta. Walka z tradycją, religią, patriotyzmem to żywioł tych lewackich dziwadeł z pokręconymi ich wyobrażeniami. Ostatnio znalazłem wiersz niejakiego Podsiadły, autoryteta "bruLionowego", szydzącego z kształtowania polskości w polskiej szkole. Wiersz ma się znaleźć w najnowszym jego tomiku.

Ale tak jest dlatego, bo opanowali większość albo znaczną część instytucji kultury i wzmocnieni państwowymi (naszymi) pieniędzmi przekazywanymi przez zblatowanych albo należących do ich lewackiej szajki urzędasów, w poczuciu bezkarności (bo takie ustanowiono chytrze prawo) jawnie szydzą z nas.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348839