Moje trzy grosze w sprawie Romaszewskiego

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Nigdy nie występowałem o odszkodowanie za odsiadkę w stanie wojennym. Początkowo powodem było to, że uznałem,iż robiłem to dla siebie, rodziny, przyjaciół i znajomych, więc kwestia mnie nie interesowała.
Potem zdanie zacząłem pod wpływem ewolucji systemu zmieniać, ale z roszczeniami nie wystapiłem po prostu z lenistwa i niechęci do procedur sądowych.

Teraz jednak zdecydowanie uważam, że wystąpić powinienem, z tego względu, że niepisana umowa między mną a politykami została zerwana w wyniku dokonanego oszustwa. Bo odsiadkę zaliczyłem na poczet niezależnej i
demokratycznej III RP, tymczasem okazało się po pewnym czasie, że III RP była tylko fasadą, za ktorą ukrywał się
postpeerel. A wobec postpeerelu nie mam żadnych zobowiązań, co więcej, naraził mnie on na poważne straty zarówno materialne jak i duchowe.

Więc - tu zwracam się do filistrów, buractwa i lemingów - proszę bulić za oszustwo oraz za zaniechanie obrony przed postpeerelem.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zabulimy wszyscy - ale to konkretne bulenie przynajmniej ma jakiś konkretny powód...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323604

Jezeli z naszych pieniedzy mamy utrzymywac kanalie typu Jaruzelski i pani Tulya,to dlaczego nie ma dostac odszkodowania Pan Romaszewski!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#323642

Czy ja napisałam coś innego? Przeczytaj jeszcze raz. ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323871

siedzieli, byli świadomi tego jak ich działalność może się skończyć. Pobudki były szlachetne. Zwykle tacy jak Pan czy Romaszewski nie dbaliście o apanaże, nie działaliście z powodów, jak to się teraz ładnie mówi, "pragmatycznych". Tamci działali bardzo "pragmatycznie", czasami nawet za bardzo. Mamy kryzys, więc może Wam nie wypłacać odszkodowań ale im (Wałęsom, Michnikom, Jaruzelskim, Kiszczakom, etc. oraz ich spadkobiercom) odbierać to co zagrabili. Myślę, że  moralnie byłoby ok.

Pozdrawiam

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#323638

Ja i tak bym nic nie dostał ponieważ krótkotrwałe zatrzymania, wielogodzinne przesłuchania, wyrzucenie z pracy, brak awansu, odmowa paszportu (poza tym w jedną stronę) - nie są nigdzie ujęte w taryfikatorze. Bolek może dostać odszkodowanie za wczasy rodzinne w Arłamowie gdzie wypił beczkę alkoholu z gośćmi którzy go bez przeszkód odwiedzali natomiast ci co mieli przetrącone kariery nikt grosza nie wypłaci. Ale nie jestem drobiazgowy i choć ja nie dostanę złamanego grosza to takie osoby jak pan senator Romaszewski czy Krzysztof Wyszkowski powinny się starać o odszkodowanie i je przyjąć bo jak najbardziej im się ono należy. Najwyżej mniej zostanie dla TW Znak, Bolków i innych agentów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323686

Wszyscy powinni wystąpić po odszkodowania! Oszukano naród, nie rozliczono komunistów ze zrujnowania kraju i wypchania tysięcy ludzi na tułaczkę za granicą, a co najgorsze pozwolono typkom ze starej sitwy dalej rządzić i dobrze się ustawić. Tym samym, III RP staje się kontynuatorką PRLu, więc niech płaci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323707

widzę wiele racji. Choć najbardziej poszkodowani nie żyją, podobnie jak najbardziej poszkodowani przez Niemcy, a także Związek Sowiecki, w związku z drugą wojną światową i nieco później.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323783

Jak i zresztą wszyscy, którzy mają ku temu powody.
Pójdzie ze wspólnej kasy, ale przynajmniej do kieszeni przyzwoitych w większości ludzi.

Jak tego nie zrobicie to "banda rudego" będzie miała więcej do ukradzenia.
No i zawsze to jakiś powód do trosk dla bezpeselowego Gargamela.

Stać nas.
A co !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#323835

gość z drogi

ferajny kolesiów z boiska i z cmentarnych alejek,czy okolic pędzącego królika

Cieszę się,ze Nasi dostaną odszkodowanie...mam nadzieję,ze Pan Krzysztof  Wyszkowski,też o takie wystąpi....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#323945