Mandat Jacka Kurskiego

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Jacek Kurski zawsze lubił ostrą jazdę. Dotąd jednak nie otrzymywał za nią oklasków, za to zgarniał mandaty.


Nie zgadzam się by już można było mówić na podstawie obecnych dowodów o zamachu. Idiotyzm tej sytuacji, całe to zapętlenie wynika z fałszywych interpretacji. To, że są cząstki wysokoenergetyczne, nie oznacza, że był trotyl. Trotyl nie oznacza, że był wybuch. Wybuch nie oznacza, że był zamach. A utożsamiono istnienie śladów trotylu z zamachem. Koncepcja zamachu, i to trzeba powiedzieć sobie, najbardziej jest na rękę Rosji. Jeśli był zamach oni za nic nie odpowiadają, za cały ten "bardak", za to "na kursie, na ścieżce".

To jest w interesie Rosji jest to, żeby tu była mowa o zamachu, żeby w Polsce była na ten temat nienawiść i podział na wiele pokoleń, bo to osłabia Polskę. To jest nieodpowiedzialne i to jest przeciwko wyjaśnieniu tej sprawy. Jeżeli my udowodnimy tutaj, że był zamach, to Rosja ma ręce czyste.

Tyle Jacek Kurski. Właściwie znowu mamy do czynienia z tą lustracyjną klasyką, którą przywołałem w poprzednim tekście za Ziemkiewiczem. Muszę przyznać, że tym razem nie nadążam kompletnie za brawurową jazdą, jaka rozgrywa się w myślach europosła. Kolejne argumenty pokonuje łatwo, jak zakręty i chyba po raz pierwszy zbiera za tę jazdę oklaski. Oklaski z ław rządowych i paraopozycyjnych, oczywiście. Ja na przykład nie wiem, czy doszło do zamachu, przy okazji nie wiem również, czy gdyby założyć, że do niego doszło, oznaczałoby to niewinność rosyjskich służb? Swoją drogą bardzo wygodnie jest rzecz upraszczać, pisząc zawsze „Rosjan” wtedy, gdy należałoby użyć raczej jakiegoś trzyliterowego skrótu. Potem można już przecież mówić o rusofobii Polaków. FSB-fobia czy KGB-fobia już tak fajnie nie brzmią… Ja nie wiem w każdym razie, ale Kurski wie i nie wypowiada zdania, „Zamach nie oznacza, że winni są Rosjanie”, a wręcz przeciwnie, mówi, że w takiej sytuacji winni nie są.

Nie tak dawno mówiono, że Kurski nie może dogadać się z Ziobrą i myśli nad powrotem do PiS. Najwyraźniej coś nie wyszło i celuje chyba już w inną partię, też dużą i też na literę „P”. Ciekawe, czy tym razem ostra jazda skończy się mandatem? Zamotanie się Kurskiego specjalnie zabawne nie jest (wbrew wielu przesłankom bardzo długo darzyłem go pewną sympatią), ale z drugiej strony zobaczyć polityków Platformy namawiających do głosowania na niego – bezcenne.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Znałem w 1980 roku trzech, zaprzyjaźnionych ze sobą panów. Jeden pozostał w CRZZ, drugi przeszedł do związków branżowych, a trzeci do "S".

W pierwszej poł. lat `70 organizowano spotkania studentów mojego wydziału z "żywą historią". Kiedyś jej postać przybrał Włodzimierz Sokorski. Z dumą pokazywał swoją legitymację WKP(b) podpisaną przez Stalina. Zapytano go: Po co to panu?. Na wszelki wypadek - odrzekł.

Takie to refleksje naszły mnie po przeczytaniu Twojego tekstu o Kurskim Jacku... ;-).

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#313108

Kurski ma rację: dopóty dopóki Polaczki będą się boksować czy był zamach czy nie - nikt nie zapyta wtedy o obecność zapijaczonych agentów gru w Smoleńsku i bzdurach opowiadanych przez kontrolera lotów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#313107

Wiem , że z jednej strony stoją ci co chcą wyjaśnienia sprawy zamachu w Smoleńsku a z drugiej ci co nazywają ich Polaczkami to znaczy służby specjalne Rosji. I w czym Kurski ma rację?
bialogwardzista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#313138

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#313111

Kurskiemu i innym POlaczkom trudno zrozumieć że zamach był przygotowany właśnie przez KGB, WSI i ich agenturę. POzostali bezwolni wykonawcy ich POleceń dziś milczą bo wiedzą że "seryjny samobójca" nigdy nie ma urlopu. Zawłaszcza w piątki i soboty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#313115

Kurz opadl,wlasciwie nie wiadomo nic.Dziwna to historia.Na ruskiej ziemi nie spadl jakis kukuruznik z ekipy rekonstrukcyjnej,samolot transportowy ze zbozem lecz...Elita polityczno-kulturalno-polityczna roznych politycznych opcji i...zupelnie nic

Dywagacje przy takim rozmiarze hekatomby jest nie na miejscu-a jednak POLSKA -RZAD NIE ZROBILY NIC

Lud gaworzy,snuje wizje a to nic innego jak political fiction

TO POKLOSIE naszej tolerancji(a nie nietolerancji jak wmawiaja nam Zydzi)do znoszenia korupcji,bezrobocia,afer,rozsprzedawania majatku,drozyzny i galopujacego dlugu.

To tak jak w zyciu.Slabego mizernego kiedys ktos w koncu uderzy w twarz.Taki slaby nie odda i do konca swoich dni na dzies dobry dostaje "na odlew"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#313126

był człowiekiem honoru,to.......... zrezygnowałby z mandatu europosła,booooo..... startował z listy PiS! No ale cóz tu wymagać od wyłomka,kasa jest,Monika Olejnik lubi go (zawsze zaprasza na 7 dzień tygodnia),z POkrakami dogaduje się super, obsobacza J.K.,gdzie tylko może,a Smoleńsk to  przecież,no własnie co? Wg SPolegliwych - to chyba jednak pancerna brzoza! Dzisiaj wstydzę się,że kiedyś popierałam,takie indywidua ! A, tak juz nawiasem,panie Kurski,jak się miewa niejaki mnister Z.Ziobro ,członek BBN? Fajnie mu tam przy bulbulu? Panie Kurski proszę przekazać pozdrowienia (nomen omen,takiej samej jak wy) pani Kluzik itd.!  Wstyd mi za was- dla mnie jestescie wyłomkami ,nie życzę wami niczego dobrego !

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#313131

o zdradliwej żmiji Kluzik-R. czy jakimś "misiu" kamińskim  szkoda gadać, to plankton ale przyznam że nigdy nie wybaczę panom Ziobrze i Kurskiemu - myślałem że mają jakąś klasę i osobiście oddawałem na ich osoby głosy - powinna być możliwośc ich wycofania po tak odrażających i durnowatych atakach na PiS i J. Kaczyńskiego - środowisku i Osobie którym WSZYSTKO zawdzięczają, eeech ;/

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#313193

... ale to powiem.

Nigdy go nie lubiłem. Starałem się o nim nie wypowiadać, a nawet jeśli to raczej pozytywnie niż negatywnie. Krytyków PiS jest dość, ja w tym klubie być nie chciałem, nie chcę i chcieć nie będę.

Nigdy go nie lubiłem i teraz mogę tylko dodać - wcale mnie jego wolta nie dziwi. Instynkt jest jednak niezawodny.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#313180

Bo się może okazać, że ktoś raz zdradził - zdradzi znowu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#313182

Czyżby szykował sobie drugie życie?
Mam teorię odnośnie jego nazwiska
Utonie, a z nim igrzyska
Wkrótce nikt go nie wspomni
Ten co słyszał szybko zapomni
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#313216