Generał Papała w Radiu Erywań…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Onegdaj (czyli parę dni temu) słuchałem Trójki. Program prowadził Kuba Strzyczkowski, który połączył się z korespondentem z Waszyngtonu Markiem Wałkuskim…. Wałkuski w pierwszych słowach ze stolicy USA wyraził zaskoczenie informacją, którą Trójka chwilę przedtem nadała o pełnej godzinie. Była to informacja o wszczęciu przez warszawską Prokuraturę postępowania z urzędu w sprawie obrażenia Bronisława Komorowskiego i Donalda Tuska w czasie słynnej manifestacji w dniu 10 kwietnia br. na Krakowskim Przedmieściu – w drugą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem.

Zaskoczony Wałkuski stwierdził, że w Stanach Zjednoczonych byłoby to niemożliwe, gdyż w amerykańskim prawie karnym nie ma nawet paragrafu, z którego można byłoby oskarżyć kogokolwiek o obrażanie prezydenta USA….

Ze swojej strony dodam, że oskarżenie kogokolwiek o obrazę majestatu prezydenta Stanów Zjednoczonych, uniemożliwia 1. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych - wprowadzająca wolność religii, prasy, słowa, petycji i zgromadzeń - uchwalona w ramach Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki. 1. poprawka weszła w życie 15 grudnia 1791 roku (!), co obrazuje jak daleko nam do Ameryki, z naszą fasadową demokracją i z lansowanymi przez neo-bolszewickie media neo-bolszewikami, domagającymi się od rządu, by ten w dniu 10 kwietnia br. rozbił manifestację przy pomocy sił bezpieczeństwa, oraz by Prokuratura wsadziła do pierdla organizatorów tej manifestacji.

Listę neo-bolszewi otworzył laureat Nagrody Nobla, często Bolkiem zwany i dwaj pionierzy Platformy Obywatelskiej – Halicki i Olszewski, których pierwowzorem był bez wątpienia Pawka Morozow. Przypomnę, że Pawka Morozow - mityczny pionier rozsławiony przez stalinowską propagandę w latach 30. XX wieku, zadenuncjował swojego ojca do władz bezpieczeństwa, jako kułaka organizującego spisek przeciwko władzy radzieckiej.

O spisku przeciwko władzy Tuska i Komorowskiego, rokoszy i mającym nastąpić puczu w dniu 10 kwietnia 2012 roku, przestrzegano przez cały tydzień na falach Tusk Vision Network24, która to stacja jest dziś wierną kontynuatorką słynnego z czasów Pawki Morozowa Radia Erywań. Co ciekawe, wszystkie te propagandowe programy z udziałem oburzonej neo-bolszewi, czyli autorytetów III RP, prowadził niejaki Andrzej Morozowski. Nie trzeba dowodzić, że żurnalista Morozowski nawet nazwiskiem nie odbiega za daleko od Pawki Morozowa. Jednak uniesiona do góry prawa brew Morozowskiego, niektórym znawcom bolszewickiej genealogii kojarzy się bardziej z niejakim Konstantym Rokossowkim, który w młodości pił czaj ze szklanki z pozostawioną w szklance łyżeczką. Stąd ta uniesiona do góry prawa brew…

Nie wdając się jednak w genealogię jest bezsporne, że 10 kwietnia 2012 r. neo-bolszewia poczuła strach przed utratą władzy, co wyraził najdobitniej obrażony majestat premiera, słowami Donalda Tuska. Tusk bowiem zapowiedział (odbierając nagrodę w postaci krzesła, które będzie wozić na ważne spotkania w sprawie paktu fiskalnego), że zajmie się teraz zapewnieniem Polakom poczucia bezpieczeństwa wobec kryzysu politycznego. „To dla mnie cel nadrzędny” – stwierdził obrażony majestat premiera, który dodał też, że „żarty się skończyły”. „Mam nadzieję, że to uznanie, jakim jest ta nagroda, będzie dodatkową motywacją” – dodał przestraszonym biznesmenom, którzy na wszelki wypadek zaraz wylecieli swoimi prywatnymi samolotami tam, gdzie od dawna mają już zielone wizy….

Na szczęście Tusk nie pokazał się ze swoim porażającym wszystkich puczystów krzesłem na kolejnej demonstracji – tym razem w obronie wolnych mediów. W przeddzień demonstracji, która przecież dotarła bez przeszkód pod jego kancelarię - Tusk (pozostawiając w swoim gabinecie otrzymane krzesło) czmychnął do braci arabów, z którymi już cztery lata temu zrobił interes życia – czyli „prywatyzację” stoczni w Gdyni i w Szczecinie... W tej sytuacji, gdy „żarty się jednak nie skończyły”, trzeba było uruchomić następców Radia Erywań, by odwrócić uwagę gawiedzi od wizerunkowej porażki premiera, który nie zdołał przestraszyć przysłowiowej babci, która pojawiła się przed Tuska kancelarią, by wyrazić swoje poparcie dla Telewizji Trwam. I to w dodatku z wypisanym czarno na białym hasłem: „Donald matole, twój rząd obalą katole !”

I tak powstała we współczesnym nam Radiu Erywań informacja na temat zamordowanego generała Papały - po 14 latach intensywnego śledztwa Prokuratury. Informacją tą żyją wszystkie stacje radiowe i telewizyjne dzisiejszego Erywania, w którym nieznana jest do dzisiaj 1. Poprawka do Konstytucji USA. Okazuje się bowiem, że gen. Papała zginął przypadkowo, czyli nieomal z własnej winy, gdy przerwał proceder kradzieży swojego luksusowego samochodu pt. Daewoo Espero, dokonywany przez pięcioosobowy gang złodziei najdroższych samochodów. Wiadomo – luksusowej limuzyny Daewoo Espero nie dało się sforsować przez zwykłego złodziejszka. Potrzebny był pięcioosobowy gang, który nie mogąc otworzyć drzwi - w desperacji – zabił generała i zabrał kluczki do luksusowego wozu !

I tę wiadomość sprzedają teraz ludności następcy Pawki Morozowa i Radia Erywań, choć jest to – przykro powiedzieć – odgrzewany kotlet z mielonej świniny z 1928 roku. Wtedy to właśnie, w programie „Otwiety dla radiosłuszacieli”, do radia Erywań zadzwonił zaintrygowany radiosłuchacz z zapytaniem. A oto odpowiedź bliskiego nam Radia:

Gawarit Radio Erywań ! Otwiety dla radiosłuszacieli! Iwan Iwanowicz z Wołgograda spraszywajet: prawda to ili nieprawda, szto gienierał Andrej Pietruszenko popełnił samo-ubicie i szto on kriknuł piered smiertciu ?

Nasz otwiet:  Daragoj Iwan Iwanowicz ! Da eto prawda. Gienierał Anrej Pietruszenko popełnił samo –ubicie. A piered smiertciu on kriknuł: Tawariszci ! Nie strelajacie !

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

- "Radiostancja Yunost'"(radio Yerewan): - "Halo halo.. Zdies' Radiostancja Yunost' - radio Yerewan.. Otwieczajem na woprosy radiosluszatieli.. Pierwyj wopros: - "Skolko stoit' "Wolga"??
- Otwieczajem: - "A na chuj wam tyle wodý??"
----------------------------------------------

Radiostancja Odiessa do Radiostancji Yunost': - "Radiostancja Yunost'.. - Skażytie.. - Kakij gorod w mire prekrasnyj?"
(Powiedzcie.. Jakie jest najpiękniejsze miasto świata(w świecie)?)

- Radiostancja Yunost': - "Nuuu.. daże.. Yerewan!"

Radiostancja Odiessa: - "A skolko atomnych bomb nado na gorod Yerewan?"

- Radiostancja Yunost' otwieczajet: - "Odiessa toże prekrasnaya"..
--------------------------------------------------------

- "Radiostancja Yunost'"(radio Yerewań): - "Halo halo.. Zdies' Radiostancja Yunost' - radio Yerewan.. Otwieczajem na woprosy radiosłuszatieli.. Pierwyj wopros: - "Radiostancja Yunost' - Skażytie.. - Kak borotsja s chwostatymi gryzunami?"
(Jak walczyc z ogoniastymi gryzoniami?)

Otwieczajem: - "Wo pierwyje.. - Nie s chwostatymi a s usatymi. - Wo wtoroye.. - Nie z gryzunami a z Gruzinami. I tretije - nie borotsja a unicztożat'"..
---------------------------------------------------

Wopros do Radia Yerewań: - Kak ubieriecz "gorżetku" ot oblysienija?"
(Jak uchronić "kuciapkę" od wyłysienia?)

Radiostancja Yerewań: - "My nie znayem czto takoye "gorżetka", no mogli by posowietowat' nie yezdit' na wiełosipiedie"..
----------------------------------------------
Wopros radiosluszatiela: - "Pomagayet li korień żenszenia ot impotenciji?"
(Czy korzeń żenszenia pomoże na impotencje?)

Radio Yerewan: - "Pomagayet, yesli yewo pokriepcze priwiazat'"
(Pomoże.. jeśli go się mocno przywiąże..)
---------------------------------------------

i na koniec rozwiązanie odwiecznego dylematu:

"Skazytie Radiostancja Yunost' - Czto pojawiłos' rańsze - jajco ili kurica?"

"Radio Yerewań": - Wy razwie nie znayetie, czto snaczała Bog sozdał Adama? - Znaczit i jajco poyawiłos' rańsze"..

cornik
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#249209

Dziekuję, po tych wszystkich ponurych żartach "naszej" władzy i mediów trochę smiechu jest jak lekarstwo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#249221

odleciałem ze śmiechu. Dzięki za potężną porcję piątkowej radości.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249304

Och, jak się świetnie ubawiłam z twoich żartów,to wspaniała uczta dla ducha.pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 

 

 

#249305

Wczoraj radio podało, że zwolniono ze służby/pracy żołnierza, który umieszczał obraźliwe dla Obamy komentarze w Internecie. Więc jednak kij się znalazł...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249248

Nigdzie w świecie funkcjonariusz państwowy może obśmiewać organy państwa, któremu służy. W innej sytuacji jest obywatel, chroniony w USA 1. poprawką do Konstytucji.

Zwolniony ze służby żołnierz amerykański może teraz zamieszczać obraźliwe teksty w internecie pod adresem prezydenta, gdyż go chroni 1. Poprawka, a przestał być na służbie państwa. Bo skoro najął się na żołnierza, nie może nawet podskoczyć najbliższemu dowódcy, gdyż w ten sposób każde wojsko by się rozsypało…

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249323

Ten facet,to jest czołowy zapiewajło TrUjki!
Socjotechnik amator i wyszkolony przez Turskiego Andrzeja
główny propagandzista "polskiego" radia!
Jego manipulacje na antenie,to juz nawet puszczaja na wykładach socjologii pt:JAK SIE NIE ROBI WODY Z MÓZGÓW!
Drugi taki element,to Marcin Zaborski,a na pudle miesci się
Michniewicz...udekorowana przez Bula wysokim orderem.
Radio Erewań przy TrUjce...to BBC!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249265

10/10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249272

z zakończenia oczywiście....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249281

już nawet ręce nie chcą opadać!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

sthml69

#249298

Nie potrafię dodać obrazka, ale zerknijcie tu

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150770016299424&set=a.434437804423.246905.321264489423&type=3

 

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#249306

 Śmieszna jest kompromitacja prokuratury,ale fakt zamordowania człowieka nie przyprawia mnie do śmiechu.Zasada działania systemu, nie ulega zmianie. Kto za dużo wie lub przeszkadza - ginie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#249310

Nie uważam za śmieszne ani działań prokuratury(raczej żałosne) ani faktu morderstw. Chciałam pokazać jak medialna retoryka może wypaczyć oczywiste fakty

 

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#249324