Korzystasz z „darmowych” porad prawnych ? Idź szybko i zapłać należny podatek.

Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Kolejny artykuł z serii „głupsze niż ustawa przewiduje”. Fiskus żąda zapłacenia podatku od obywatela, który skorzystał z „darmowej porady prawnej”.

Co jakiś czas adwokaci i radcowie robią „dzień dobroci dla zwierząt” czyli swoich rodaków, których na co dzień nie stać jest na opłacenie kosztów adwokata. Tego dnia wybrani adwokaci dyżurują w swoich kancelariach i udzielają darmowych porad prawnych obywatelom, którzy ich nachodzą ze swoimi problemami. Jest to dla nich ciekawe zjawisko bo raz do roku mogą zetknąć się ze zwykłymi, przeciętnymi obywatelami, którzy są dla nich raczej egzotycznym zjawiskiem na tle ich standardowej i dość majętnej klienteli.

Taka najprostsza nawet, kilku minutowa porada kosztuje zwyczajowo co najmniej 50/100 zł. By wynająć adwokata do poprowadzenia jakiejś sprawy trzeba już co najmniej kilku tysięcy złotych. Zwykłych obywateli po prostu nie stać jest na wynajęcie adwokata (chyba że sytuacja jest naprawdę gardłowa to robi się to pod zastaw swoich aktywów i pasywów). Duża w tym zasługa ministra Ziobry, który zamiast zająć się swego czasu realizacją swojego programu wyborczego czyli „zozszczelnieniem” korporacji prawniczych i dopuszczeniem do wykonywania zawodu prawnika młodych prawników, zajmował się obsługą urządzeń nagrywających rozmowy (Andrzej Leper) i „bawił się” w „pomocnika szeryfa” zamiast wykonać robotę do której go najęto i którą obiecywał że zrobi.

Nic więc dziwnego, że co roku do otwartych kancelarii świadczących „darmowe porady prawne” walą dzikie tłumy (LINK). W tym roku zdaniem adwokatów udzielono ponad 10 tysięcy porad prawnych. Nic też dziwnego, że „darmowymi poradami” zainteresowały się urzędy skarbowe. Taka „darmowa porada” jest według urzędniczej interpretacji dochodem dla obywatela, podatnika. Bo przecież nie wydał 100zł tylko odstał poradę „za darmo”. Według fiskusa obywatel powinien zapłacić od tego przychodu czyli np. 100zł podatek do Urzędu Skarbowego a sam prawnik świadczący usługę wysłać do urzędu druk PIT-8C. Oj odechce się durnym obywatelom darmowych porad prawnych ..

P.S.

Temat podobnych, genialnych interpretacji podatkowo-skarbowych opisano w poniższych wpisach: "Firmowa" Wigilia pracownika - urząd skarbowy żąda zapłacenia podatku od pracownika.

Korzystasz z auta służbowego? Czas zapłacić zaległe składki w ZUS od tak pozyskanych profitów.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Znowu Ziobro winien??? A czyż to nie 4 ostatnie lata rządziło PO?
Człowieku! Więcej rozsądku proszę!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Jedynie prawda jest ciekawa"

#191068

(w tym aspekcie o który nam chodzi) więc do niej pretensji ,mieć nie mogę że go dodatkowo "zabetonowała" (niczego innego się po nich nie spodziewałem).
Obiecywał za to dużo pan Ziobro i gucio z tego wyszło bo jak pisałem zajmował się rzeczami, które go przerosły a olał to do czego się zobowiązał i po co między innymi dostał posadę ministra sprawiedliwości. Nie wiem gdzie Waćpan/Waćpanna byłeś/aś przez ostatnie kilka lat ale jeśli w tym kraju to polecam nieco więcej "rozsądku" i obiektywizmu.

Osobiście mam nadzieję, że pan Ziobro lepiej poradzi sobie jako ojciec i mąż niż jako minister sprawiedliwości. Może kiedyś doczekamy się na tym stanowisku kogoś kto na prawdę doprowadzi do otwarcia zawodu prawniczego, poskromi korporacje adwokackie i zreformuje wymiar sprawiedliwości by głupia sprawa cywilna nie trwała średnio 2-3 lata. Tą osobą (która wykona to co tu piszę - ministrem sprawiedliwości zostać pewno może jak jego formacja wygra wybory) nie będzie jednak najpewniej ex. minister (niszczyciel laptopów) Ziobro.

I to by było tyle w temacie wyjaśnienia. Przy okazji dziękuje któremuś z Czytelników za "merytoryczna" ocenę zaprezentowanego tekstu.

P.S.
Może ja mam omamy ale ja nigdzie nie pisze o PISie.
Czy to moja wina że pan Ziobro związał się akurat z PiSem?
Ja nie krytykuje partii X czy Y tylko ewentualnie nieudolność, głupotę, lenistwo, nieodpowiedzialność itp. ujemne cechy, które sprawiają, że w tym kraju normalnym obywatelom żyje się coraz gorzej.
A robię to nie po to że mi to sprawia frajdę ale po to by wszyscy mieli świadomość co trzeba poprawić i czym się kierować by poprawić to co złe i szkodliwe w naszym otoczeniu a co ma wpływ na naszą sytuacje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191073

rozliczaj ich za to co robią. Zostaw tych, którzy 4 lata temu rządzili.
To po pierwsze.
Po drugie, akurat Ziobro próbował cokolwiek zmieniać. Ty nie bierzesz pod uwagę zupełnie ani okoliczności tamtych lat, ani - jakby to powiedzieć - skali urzędniczej obstrukcji.
A jednak dalej walisz w PIS. Bo twoje oddzielanie Ziobry od PiSu jest funta kłaków warte.
Więc
może coś o Tusku, który właśnie zaczyna drugą kadencję??
To że nic nie obiecywał, kompletnie mnie nie obchodzi. Ważne jest to, co robi. Kropka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Jedynie prawda jest ciekawa"

#191081

Obiecywał i to tyle, że aż popuściłem w spodnie ze śmiechu :) śmiejąc się z niego a zwłaszcza z jego elektoratu, który w to uwierzył (czas zapłaty rachunków zbliża się i to szybkimi krokami - wspomnisz moje słowa)

W temacie działań tego rządu i jego urzędników napisałem już sporo notek - pewno nie rzuciły Ci się w oczy skoro stawiasz takie śmiałe tezy.

Nie zostawię tych co rządzili 4 lata temu i tych co rządzili 8 lat temu ani tych co rządzili 20 lat czy nawet jeszcze wcześniej tylko dlatego, że dziś rządzą gorsi a tamci mają u co niektórych status "ofiary". Skutki działań "tych co rządzili" czujemy na każdym kroku i każdego dnia. Jeśli Twoja pamięć ogranicza się max. do tego co było 4 lata temu i nie pamiętasz tego co chluby nie przynosi formacji z którą jak rozumiem jesteś związany (emocjonalnie, ideowo, czy inaczej) to proszę bardzo - wolny wybór. Nie zmuszaj za to mnie bym zapomniał o przeszłości bo przeszłość kładzie się cieniem na naszej teraźniejszości i przyszłości.

"Naród, który zapomina o swojej przeszłości, jest narodem bez przyszłości" - i nie dotyczy to tylko wielkich wydarzeń z naszej historii ale i tych mniejszych, które zapadają w ministerialnych gabinetach a które niosą dla owego Narodu określone konsekwencje.

i to by było na tyle tematem wyjaśnia wszelkich wątpliwości ..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191085

i dobrze, że Ziobro tego nie ruszył tej sprawy. Jeżeli ta konstytucja gwarantuje samorząd zawodowy prawnikom to wszelkie naruszenie pozycji tych "świętych krów" skończyłoby się najdalej w trybunale konstytucyjnym. A z pewnością Giertych z Kaliszem wcześniej by to utopili. Ziobro jest rzeczywiście wygodnym celem do okładania. Taki jeden to nawet nie dawno porównał go do Berii. A jak do tej pory to nikt nawet nie napomknął o tym problemie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191083

Ziobro obiecywał i coś w tej sprawie robił. Krzyk wielki też był. Nowy projekt ustawy o zasadach świadczenia usług prawniczych był w 2007 już na etapie konsultacji międzyresortowych. http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/rzad_chce_otwarcia_zawodow_prawniczych-a_2028.htm

Rostowski to jednak jest gamoń. Wielu obywateli korzysta też z darmowych porad medycznych w ramach akcji "białe niedziele", "białe soboty". Przecież to "Eldorado", chorych jest znacznie więcej niż osób potrzebujących pomocy prawnej. Chorzy mogą się poczuć dyskryminowani w swoich prawach i obowiązkach obywatelskich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#191090

głupota fiskusa nie zna granic. W jednej wiosce w warm.mazurskim organizacja kobieca zorganizowała loterię fantową, z której dochód miał być przeznaczony na remont świetlicy. Wszyscy się bawili, jedli pierogi łącznie chyba nawet z panem Borusewiczem, strażacy serwowali piwo i wszystko byłoby pięknie gdyby nie fiskusi. Oni wpadli na pomysł, że wszystkie fanty powinny być wycenione, podatek ze sprzedaży zapłacony a że tak się nie stało to ukarali. Kobiety zapłaciły 1000 zł mandatu i czekają na sprawę sądową a strażacy też zapłacili 500 zł za sprzedaż piwa. Pech chce, że kobiety nawet nie mają fizycznie utargowanych pieniędzy bo już zdążyły zakupić i zamontować drzwi do świetlicy. I niech ktoś powie, że dobra miotła nie jest potrzebna aby wysprzątać nasz polski dom.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#191127