Godzina Łaski dla całego świata - 8 grudnia w południe

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

W najbliższy wtorek 8 grudnia 2015 r., w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w samo południe, każdy będzie mógł prosić we własnych, szczególnych intencjach w tzw. Godzinie Łaski dla całego świata. Tego dnia również rozpoczyna się Rok Bożego Miłosierdzia, który ustanowił papież Franciszek. Wciąż jednak wielu nie wie, skąd się wzięła owa Godzina Łaski. Otóż Matka Boża Róża Mistyczna, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Aby przypomnieć o tych objawieniach, wydano książkę pt. „Maryja Róża Duchowna”. Historia objawień w Montichiari – Fontanelle. Publikacja ta przybliża okoliczności i treść tych objawień, zawiera też opisy cudów, jakie miały miejsce w Montichiari.

Montichiari jest niewielkim miasteczkiem w północnych Włoszech, 20 km od Brescii. Od 1946 roku najpierw tam, a potem w położonej nieco na uboczu dzielnicy miasteczka – Fontanelle Matka Boża ukazała się wielokrotnie Pierinie Gilli. Urodzona 3 sierpnia 1911 roku, była pielęgniarką w miejskim szpitalu, 24 listopada 1946 roku, po raz pierwszy ujrzała Matkę Bożą. Objawienia trwały do śmierci wizjonerki, 12 stycznia 1991 r..

Najważniejsze przesłanie miało jednak miejsce 8 grudnia 1947 r.. Bazylikę w Montichiari wypełniała rzesza ludzi, w tym bardzo liczni kapłani. Kościół był tak pełen, że Pierina z trudem dostała się do wnętrza. Uklękła na środku bazyliki i zaczęła odmawiać Różaniec. Nagle przerwała pełnym zachwytu okrzykiem: „O, Matka Najświętsza!”.

Zapanowała cisza.

Pierina spoglądała na Maryję, która ukazała się jej na szerokich, białych schodach ozdobionych białymi, czerwonymi i złotymi różami - symbolami czystości, wierności i świętości. Najpierw powtórzyła z uśmiechem słowa, które w 1858 r. wypowiedziała w Lourdes: „Jestem Niepokalanym Poczęciem”, po czym uroczyście, z powagą i majestatem zaczęła zstępować po schodach. Po zejściu kilku stopni ogłosiła: „Jestem Maryja, pełna łaski, Matka mego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa”. Znowu zeszła kilka stopni, by odezwać się raz jeszcze: „Przez swe przyjście do Montichiari chcę być znana jako Rosa Mystica. Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci”.

Matka Najświętsza poprosiła, by przekazano Jej życzenie Papieżowi Piusowi XII, chce bowiem, aby Godzina Łaski dla świata była znana i rozpowszechniana na całym świecie. Wyjaśniła zasadę nabożeństwa: „Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę”. W tym momencie Matka Najświętsza ukazała wizjonerce swe Serce, mówiąc: „Spójrz na to Serce, które tak umiłowało ludzkość, ale większość ludzi tylko rzuca w nie obelgami. Jeśli dobrzy i źli zjednoczą się w modlitwie, dostąpią przez to Serce miłosierdzia i otrzymają dar pokoju”. Maryja wyjaśniła: „Z powodu mego wstawiennictwa Pan wciąż powstrzymuje czas wielkiej kary”. Zapewniła, że już przygotowała dla swych dzieci morze łask. Jest ono dla tych, którzy: „Słuchają moich słów i zachowują je w swoich sercach”.

Po tych wypadkach, na rozkaz biskupa z Brescii, Giacinto Tredici, Pierina skryła się w klasztorze zakonnic w Fontanelle, położonego w odległości kilku kilometrów od miejsca objawień. Przyjmuje z prostotą to przymusowe i dotkliwe odosobnienie. Na audiencji u Piusa XII, 9 sierpnia 1951 Ojciec Święty powiedział jej:

- Powiedz, droga córko, czy stałaś się lepsza, odkąd ujrzałaś Matkę Najświętszą?

W swej skromności, Pierina poczuła się zakłopotana. Lekko skinęła głową dla potwierdzenia. Papież położył jej rękę na głowie:

- Odwagi, córko, staraj się lepiej odpowiedzieć na tak wielką i cudowną łaskę. Módl się również za nas.

Osobiście od lat praktykuję właśnie to nabożeństwo, modląc się właśnie w tej Godzinie Łaski, gdziekolwiek Boża Opatrzność sprawi, że właśnie w tym czasie przebywam. I pragnę dać świadectwo, że zawsze Bóg wlewa w moje serce wielkie pocieszenie bowiem towarzyszy mi radość, że dane mi było modlić się w duchowej łączności, z tak wielu ludźmi na całym świecie i ze wszystkich Narodów. Pragnę zaznaczyć, że informacje powyższe zaczerpnąłem z internetu, niestety nie posiadam własnych źródeł w tym temacie. Piękny opis powyższych wydarzeń oraz bogate, współczesne ukazanie ich znaczenia można natomiast przeczytać w artykule Winentego Łaszewskiego, opublikowanym w Naszym Dzienniku 7 grudnia 2007 r., a dostępnym na stronie Sanctus.pl pod adresem:

]]>http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=355&doc=300]]>

O tejże Godzinie Łaski 7 grudnia 2011 r. pisała do mnie w mailu Pani Beata Duncan-Jones z Koła Radia Maryja z Londynu: „Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się, tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.”. Nic dodać, nic ująć.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

To jest to, co nas katolików i w ogle ludzi dobrej mocy trzyma razem. Nasza wiara i ufność, że mimo wielorakiego zła które się dzieje,mimo wielu niepowodzeń i trudnści o które ciągle się potykamy, w końcu staniemy się wielkim Narodem. Ja osobiście mam intencje dotyczące przyszłości mojej Olczyzny, bo mimo możliwości zostaniana na zachodzieEuropy wybrałem Polskę. Jedyny kraj który kocham, i z którym wiążę swoją przyszłość.

Vote up!
10
Vote down!
0

Maark

#1500964

Godzina łaski dla świata z Panem Bogiem i Jego błogosławieństwem “Ku Bogu”, a zatem w tę oto szczególną noc pod poduszkę, ten oto prezent od św. Mikołaja dla wszystkich niepoprawnych blogerów, blogerek i naszych sympatyków:

Rodaku zobacz koniecznie i to i podziel się z innymi!

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1576576

To jest to, co nas katolików i w ogle ludzi dobrej mocy trzyma razem. Nasza wiara i ufność, że mimo wielorakiego zła które się dzieje,mimo wielu niepowodzeń i trudnści o które ciągle się potykamy, w końcu staniemy się wielkim Narodem. Ja osobiście mam intencje dotyczące przyszłości mojej Olczyzny, bo mimo możliwości zostaniana na zachodzieEuropy wybrałem Polskę. Jedyny kraj który kocham, i z którym wiążę swoją przyszłość.

Vote up!
2
Vote down!
0

Maark

#1500965

będzie się modlił 8 grudnia "gdy Niebo pochyla się, tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości."

Dzięki i pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1500967

Serwus Grasja. Dzięki! O tym czym właściwie jest „Godzina Łaski”, mówi b. klarownie i ciekawie O. Mirosław Kopczewski OFMConv., inicjator Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi w Niepokalanowie. Dlatego podpowiada nam od serca: „Ta godzina jest tą, kiedy jest niebo otwarte. Maryja wysłuchuje wszelkich próśb. Zaprasza nas, byśmy 8 grudnia o g.12:00 trwali na modlitwie.” I dodaje jeszcze: „Matka Boża wysłuchuje naszych próśb. Co Maryja nam da? To zależy od nas. Często, gdy do Jezusa przychodzili ludzie z prośbą, to pytał konkretnie: ‘co chcesz, abym Tobie uczynił?’. Myślę, że wtedy nie trzeba dobierać słów, tylko być po prostu szczerym.”

Na koniec O Mirosław apeluje: „Gdziekolwiek będziemy trwali na modlitwie, tam Maryja zsyła łaski. Nie bójmy się prosić.”

A zatem Grasjo i Wy drodzy niepoprawni oraz nasi sympatycy polecam oto gorąco, to głębokie słowo O. Mirosława Kopczewskiego, opublikowane 6 grudnia 2018 r., naprawdę warto:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1576620

Żeby Świat i Polskę z grzechów odkupić

Ważne jest to i dla Nowego Rządu

Chcącego Nowego Polski wyglądu

Opartej na Wierze i w Prawdzie życia

Tego Pragnie Maryja , grzechów zmycia

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1500980

Przede wszystkim dość warcholstwa w Polsce.., Żydzi na Madagaskar.

 

Wygląd Polski rzecz istotna

dla nie jednego osla

co to w zgnilej atmosferze

brudy swoje chętnie pierze.

 

 

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1500984

..... by z niego wynikało dobro! Jestem w stanie zrozumieć że mamy w sobie ból, gdy widzimy to wszystko co dzieje się w naszej ojczyźnie od 30 lat nie wspominając tych lat po wojnie, w których cierpieliśmy ponowne, czerwone zniewolenie. A jednak podświadomie dążymy do naśladowania, tak wspaniałych osób jak rotmistrz Witold Pilecki, którzy choć sami wyciepieli od komunistycznych oprawców, to jednak od atysemityzmu, uciekali jak od zarazy. Mogli tak postąpić, gdyż miłość Boga i Polski oraz tego wszystkiego co prawe i piękne, ważniejsze było dla niż niskich lotów zemsta, która zawsze zaślepia i sprwadza na manowce nawet całe narody.

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1500998

Witaj Jacku Mruk. Wielkie dzięki za ten cenny komentarz. Znalazłem w końcu czas i natchnienie i odpowiadam polecając nam wszystkim piękny wpis pokornego Sługi Jakuba o Godzinie Łaski, który dał oto publicznie takie świadectwo 2 grudnia 2018 r. na youtubie, oto ten wpis:

Godzina Łaski jest to taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. To godzina, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Przypada 8 grudnia o godz. 12.00.

O Godzinie Łaski powiedziała nam sama Maryja w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia – 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech. Montichiari – czyli Jasna Góra! W tej maleńkiej włoskiej miejscowości Maryja ukazywała się pielęgniarce Pierinie Gili. Pierwsze objawienie miało miejsce 24 listopada 1946 r. w szpitalu. Pierina zobaczyła płaczącą Madonnę, której pierś przebijały trzy miecze. Powiedziała tylko trzy słowa: „Modlitwa. Ofiara. Pokuta”. Kiedy Pierina ponownie zobaczyła Matkę Bożą, bardzo się zdziwiła. Tym razem Maryja uśmiechała się, miała na sobie jasną szatę, a w miejscu trzech mieczy były przepiękne róże: biała, czerwona i złota. Przedstawiła się jako Róża Duchowa.

Objawienia powtarzały się bardzo często. To najbardziej pamiętne miało miejsce 8 grudnia 1947 r. w bazylice w Montichiari. Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.” Maryja prosiła, aby ustanowić to nowe nabożeństwo w całym Kościele. Wskazała także na swoje Serce: „Spójrz na to Serce, które tak umiłowało ludzkość, ale większość ludzi tylko rzuca w nie obelgami. Jeśli dobrzy i źli zjednoczą się w modlitwie, dostąpią przez to Serce miłosierdzia i otrzymają dar pokoju.”

I jeszcze Sługa Jakub dodał: Zapraszamy do Niepokalanowa, aby wspólnie trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy św. Maksymiliana od 29 XI do 7 XII codziennie od 7.00 do 21.00. Można też łączyć się z nami przez transmisję on-line na kanale Niepokalanów na Youtube. Zapraszamy! https://www.youtube.com/channel/UC0Xq...

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Na wieki, wieków. Amen.

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1576600

..... to będzie im to dane! Dziękuję gorąco za każdy wpis i zapowiedź wspólnego trwania na modlitwie w tej szczególnej Godzinie Łaski dla całego świata. To sama Boża Opatrzność udzieliła nam tych darów, a wiedza o tym niezykłym czasie, chojnym w przeróżne skarby, staje się oto także i naszym udziałem. Naturalnie każdy z nas ma wiele własnych, prywatnych intencji, ale łaczy nas ta głęboka miłość do naszej ojczyzny i do polskiej chaty, bogatej w tak piękne polskie tradycje. Po temu zapraszajmy do tego wielkiego dzieła, do którego przywiodła nas Matka Boża Róża Mistyczna, wciąż nowe, a drogie nam osoby, a tak staniemy się z dnia na dzień z roku na rok małymi apostołami modlitwy duchowej.

Vote up!
7
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1500988

Ta szczególna, oczekiwana chwila, ta błogosławiona Godzina Łaski, znów się ku nam szybko przybliża! Już za tydzień, już w następny czwartek 8 grudnia 2016 r., znów możemy upaść na kolana w swoich izdebkach, znów z ufnością w sercach wołać w ukryciu (w miarę możliwości naturalnie) w miejscach naszych prac, wykonywanch sumiennie zawodów. Możemy od 12 – 13.00 prosić, wołać, błagać, płakać, a Matka Najświętsza Róża Mistyczna zaniesie to wszystko swemu Synowi, bo nam to z miłością obiecała! Tej Łaski nie należy zatrzymywać wyłącznie dla siebie i swojej jedynie rodziny. Podziel się tą wiedzą jeśli tylko możesz z przyjacielem, powiedz sąsiadowi, koledze w szkole i w pracy, na osiedlu, czy przed domem.

Możesz to opublikować także na swojej stronie, na Facebooku, lub gdzie indziej, jeśli to możliwe. Spróbuj jeszcze raz być w „drużynie gorących”. Nie zapomnij! Nie przegap! Nie zmarnuj jeszcze jednej wspaniałej szansy, na którą znów będziesz musiał czekać cały okrągły roczek. Godzina Łaski już za tydzień.....

Vote up!
1
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1526932

Z objawieniami Matki Bożej w Montichiari – Fontanelle związane jest nabożeństwo zwane Godziną Łaski. [...] O tej szczególnej godzinie objawiająca się Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Widzenie przedstawiało płaczącą kobietę z zanurzonymi w piersi trzema mieczami, szatę zdobiły trzy róże: biała, czerwona i złota. Głównym przesłaniem objawień była prośba o nawrócenie ludzkości i szerzenie kultu Matki Boskiej Róży Duchownej. Pierina Gilli zmarła w opinii świętości 12 stycznia 1991 r., nie doczekawszy się zatwierdzenia objawień. W 1971 zapadło bowiem w tej sprawie rozstrzygnięcie negatywne, lecz 29 lat później biskup Brescii uznał kult czczonej tam Matki Bożej.

            Cały artykuł możesz przeczytać na stronie: http://www.pch24.pl/-juz-8-grudnia-godzina-laski--zobacz--co-mozesz-zrobic-,32593,i.html#ixzz4SCWjUeY6

 

            W komentarzu obok innych modlitw, umieściłem i swoją:

Matko Boża Różo Duchowna pragnę raz jeszcze zawierzyć Tobie mnie i Marysię, nasze małżeństwo. Chcę przeprosić za to wszystko w czym zasmucaliśmy Twego Syna, a naszego Pana Jezusa. Chcę podziękować za każdy nowy dzień w naszym, wspólnym pielgrzymowaniu, za każde dobro i każdy gest miłości. Chcę prosić raz jeszcze, byśmy z radością okazali się godni, wypełnić tę misję, którą w nasze ręce złożyła Boża Opatrzność.

Matko Boża Różo Mistyczna Tobie raz jeszcze pragnę zawierzyć Kościół w Polsce i na świecie, każdego człowieka bez wyjątku. W dobie tak wielkiego postępu technicznego, wielkich osiągnięć naukowych, ochraniaj rodzaj ludzki proszę przed zatraceniem wartości duchowych, wiecznych.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1527416

Wincenty Łaszewski 8 grudnia 2016 na łamach Naszego Dziennika:

„Dzisiaj, 8 grudnia, Godzina Łaski. Przyjdźmy do Maryi w duchu pokuty, ofiary i modlitwy. Uczcijmy Jej Niepokalane Poczęcie i prośmy, aby i nasze życie było bez grzechu. Nie bójmy się też prosić Pełną Łaski o łaski najbardziej nam potrzebne. One są pomocą w wędrówce do Nieba. Czyli… źródłem radości naszej Matki Najświętszej. W pierwszej Godzinie Łaski, 8 grudnia 1947 r., Maryja powtórzyła słowa, które w 1858 r. wypowiedziała w Lourdes: „Jestem Niepokalanym Poczęciem”, po czym uroczyście ogłosiła: „Jestem Maryja, pełna łaski, Matka mego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa”. [...]

Jest rok 1947. Pierina Gilli, skromna pielęgniarka, widzi w sali szpitalnej niezwykłego pacjenta: Najświętszą Maryję Pannę. Maryja cierpi – ma łzy w oczach, a w Jej serce są wbite trzy miecze. Czy ci, którzy podejmą Jej orędzie z Montichiari, uleczą Jej obolałe serce? Rzeczywiście, stanie się tak, jeśli podejmą potrójne wezwanie. Maryja wypowiada bowiem trzy słowa: „Modlitwa. Ofiara. Pokuta”.

Czyli: zatrzyma się marsz grzeszników w stronę piekła. Niech w tym dniu Maryja będzie uśmiechnięta. A my szczęśliwi. To nasze zadanie. Mamy pocieszać Niepokalane Serce Maryi, które cierpi, widząc, jak wiele ludzi idzie na potępienie. W Montichiari Matka Boża nieustannie podkreśla znaczenie trwania w łasce i życia bez grzechu. Chce nam w tym pomóc i ogłasza, że w południe uroczystości Jej Niepokalanego Poczęcia Niebo będzie szczególnie blisko naszych serc. Zaprasza nas do kościoła, gdzie jest Jej Syn.”.

Cały artykuł możesz przeczytać na stronie: http://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/171953,godzina-laski.html

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1527510

Z objawieniami Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle związane jest nabożeństwo zwane Godziną Łaski. Przypada ono w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czyłi już jutro 8 grudnia od godziny 12.00 do 13. [...]

Objawień w 1946 roku doznała pielęgniarka ze szpitala w Montichiari, Pierina Gilli. Pierwsze widzenie przedstawiało płaczącą kobietę z zanurzonymi w piersi trzema mieczami, lecz już w następnym objawieniu szatę zdobiły trzy róże: biała, czerwona i złota. Spotkań Pieriny Gilli z piękną Panią, przedstawiającą się jako Matka Boża, było więcej. Głównym przesłaniem objawień była prośba o nawrócenie ludzkości i szerzenie kultu Matki Boskiej Róży Duchownej. Pierina Gilli zmarła w opinii świętości 12 stycznia 1991 r., nie doczekawszy się zatwierdzenia objawień. W 1971 zapadło bowiem w tej sprawie rozstrzygnięcie negatywne, lecz 29 lat później biskup Brescii uznał kult czczonej tam Matki Bożej. (Źródło: „Niedziela”)

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/-juz-8-grudnia-godzina-laski--zobacz--co-mozesz-zrobic-,32593,i.html#ixzz50YPPThOG

Vote up!
2
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1554098

Ukochana Matko Boża Różo Duchowna z Montichiari proszę Cią gorąco cnotę męstwa dla mnie, mojej żony Marii, naszych bliskich, dla naszych rodaków i mieszkańców Europy oraz Kanady, byśmy mieli w sobie siły odrzucić zdecydowanie demoniczną ideologię gender. Oto Mateńko ucieliśmy łeb nazistowskiej bestii, co to przyszła z Niemiec, pokonaliśmy w morderczej walce czerwoną bestię komunizmu, co to wyszła z Rosji i ostatecznie zdechła, a teraz z amerykańskich uniwersytetów wyszła owa trzecia, nastraszniejsza bestia gender i chce zniszczyć rodzinę. Ta walka dopiero się zaczyna, daj nam siłę Różo Mistyczna, byśmy i tym razem zwyciężyli i żeby ostatecznie nie przyszło do Rzezi Kościoła, ukazanej w III Tajemnicy Fatimskiej.

Precz z gender, precz z aborcją, precz z eutanazją, precz ze śmiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzołóstwa, precz z upowszechnianiem samogwałtu w szkołach, precz z legalną pornografią, precz z pigułką aborcyjną dzień po, precz z legalną prostytucją, precz z obnażaniem się (krakowskie kluby go go), precz z pedofilią, precz z gloryfikowaniem odrażających zbrodniarzy wszechczasów z OUN-UPA na współczesnej Ukrainie, po prostu precz z szatanem i cywilizacją śmierci. Matko Boża Różo Duchowna proszę wysłuchaj mojej pokornej modlitwy.

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1554099

Zofia Chmielewska z Częstochowy: „Drogi Panie Sławku z żona Marią, Pozdrawiam serdecznie, Szcześć Boże, jestem wdzięczna za tak żywy kontakt przez całe lata, a przecież spotkaliśmy się kiedyś przygodnie na Jasnej Górze. Każdy z nas ma misję do spełnienia - Państwo też! 40 lat służyłam Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej na Jasnej Górze i 15 lat Bractwu Eucharystycznemu. Można zajrzeć na archiwalną wersję JRR i stronę Bractwa. W Godzinie Łaski będę w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, niech więź duchowej jedności otwiera nasze serca na Bożą Łaskę, szczególnie w tym ważnym dla świata momencie przez Niepokalane Serce Maryi. Dobrego przeżywania Adwentu. Z darem modlitwy, Zofia Chmielewska”. (4 grudnia 2018 r. w odpowiedzi na mój e-mail: „Godzina Łaski dla całego świata - 8 grudnia w południe”)

Vote up!
4
Vote down!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1576469

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pwn znw STR pójdz z mną n nż...b n ms mć rcję.

 Dzęk flzf rlg, ntrplg tyc mżmy czyszczć rlgę z tg, c fłszyw pzbwn fndmnt w rzczy.        

Jż pd knc XV wk hszpńsk mlrz Frncsc Gy strzgł nzwykl wymwnym tytłm jdnj z swch rycn: &bdq;Gdy rzm śp, bdzą sę dmny&rdq;.

C tm bskp, c tm krd. Sph, który n pzwlł mścć trmny Płsdskg w Kplcy Królwskj n Wwl jk pstty wrg nrd, l jg kmryl wymsł t słą!

C tm bskp w sprw prywtnych bjwń. STR w lpj.

W dkmnc z 2013 rk bp Lcn Mnr zkzł prmwn w snktrm mryjnym w Fntnll d Mntchr rzkmych bjwń Prny Gll. bcn n wln w tj śwątyn nwązywć w żdn spsób d jkchklwk bjwń, rędz nnych zjwsk chrktrz rzkm ndprzyrdznym. W knskwncj z snktrm snęt zdjęc Prny Gll, fldry ksążk prmjąc jj rzkm bjwn. Bskp Brsc wydł swój dkmnt n plcn Kngrgcj Nk Wry z 13 lstpd 2012 rk.

Wczśnj w tj sprw ntrwnwł tkż Kngrgcj Klt Bżg Dyscyplny Skrmntów. https://glr.tv/rtcl/MQ6KNMWMCv2cfSRCCtfrR

https://glr.tv/vd/Bk9BVchYT2M3JnZgYgnzN8

Vote up!
1
Vote down!
-4

Verita

#1576541

Objawienia mimo kultu wiernych zostały w 1971 roku uznane przez kościół za negatywne. W 2000 roku biskup diecezji Brescia, nie unieważniając poprzedniej decyzji, przychylił się do kultu Matki Bożej Róży Duchownej. 1 lipca 2013 bp Luciano Monari wydał obowiązujące dyrektywy dotyczące tegoż kultu. Oto specjalny link dla zainteresowanych:

https://www.rosamisticafontanelle.it/en/home-en/

15 sierpnia 2000 wobec przykładów autentycznej pobożności, licznych dobrze udokumentowanych cudów i rozszerzania się kultu Maryi Róży Duchownej po całym świecie, biskup Bresci, Giulio Sanguinetti zdecydował się na zaakceptowanie kultu w miejscu objawień.

Grób wizjonerki, źródło w Fontanelle oraz świątynia w Montichiari są odwiedzane rocznie przez ponad 100 tys. pielgrzymów. W Montichiari powstało specjalne stowarzyszenie, zatwierdzone przez biskupa i przez proboszcza Montichiari ks. Franco Bertoni, które ma za cel szerzenie pobożności do Matki Bożej w Fontanelle, pod nazwą: „Róża Duchowna – Fontanelle”.

Verito jeśli nie chcesz nie musisz się modlić w Godzinie Łaski ale nie wprowadzaj innych w błąd! Oki-doki!?

Vote up!
4
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1576567

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

 

N chcł c sę dczytć czy ...wtórny nlfbtyzm?

Mjscwść Fntnll d Mntchr nlży d dczj Brsc. Jdyną kmptntną sbą d cny prywtnych bjwń Prny Gll jst bskp tj dczj. N przstrzn klkdzsęc lt cztrch kljnych bskpów Brsc wypwdzł sę fcjln w tj sprw. Njnwszy dkmnt pchdz z 15 lpc 2013 rk. Wydł g bp Lcn Mnr &ndsh; bskp dczj Brsc. Dkmnt ns nstępjącą nzwę: &bdq;Dyrktrm dtycząc klt mryjng w mjscwśc Fntnll d Mntchr&rdq; (Drttr crc l Clt Mrn n lcltà Fntnll d Mntchr). dpwdn dkrty, ptwrdzjąc nmncj prsnln z lpc 2013 rk sób dpwdzlnych z klt mryjny w tj mjscwśc, zstły wydn przz Bskp Brsc 1 styczn 2014 rk rz 1 styczn 2015 rk.

W dkmnc z 2013 rk bp Lcn Mnr zkzł prmwn w snktrm mryjnym w Fntnll d Mntchr rzkmych bjwń Prny Gll. bcn n wln w tj śwątyn nwązywć w żdn spsób d jkchklwk bjwń, rędz nnych zjwsk chrktrz rzkm ndprzyrdznym. W knskwncj z snktrm snęt zdjęc Prny Gll, fldry ksążk prmjąc jj rzkm bjwn. Bskp Brsc wydł swój dkmnt n plcn Kngrgcj Nk Wry z 13 lstpd 2012 rk. Wczśnj w tj sprw ntrwnwł tkż Kngrgcj Klt Bżg Dyscyplny Skrmntów.

Ngdy wczśnj żdn kmptntn włdz kścln n ptwrdzł prwdzwśc rzkmych bjwń Mtk Njśwętszj w mjscwśc Fntnll d Mntchr.

N mdltwę dz...... prwdę fłsz. N rzmsz język plskg?

Mż t lży źródł nszych nprzmń?

 

Vote up!
1
Vote down!
-4

Verita

#1576571

......otworzył Ci oczy i serce, oto oficjalny dokument, ukazujący czarno na białym, iż rozpowszechniasz brednie i wprowadzasz ludzi w błąd! Bój się Boga kobieto! Jak nie rozumiesz, to poproś kogoś, by Ci przetłumaczył przynajmniej to co wytłuszczone. A zatem:

 

Important clarifications on the marian worship in Fontanelle di Montichiari

 

Since some time we receive communications from Rosa Mystica devotees in different parts of the world regarding disciplinary actions by their Bishops on the devotion to Mary, Rosa Mystica, as well as letters of Her followers concerned about how such interventions are spread to other dioceses, sometimes inaccurately or partially, sometimes to the detriment of the genuine modalities and intentions with which the cult is experienced and practiced in Fontanelle.

We would therefore like to provide some important clarifications on the recognition and regulation of the Marian devotion in FONTANELLE di Montichiari in order to clear the doubts and reassure the hearts. It should be remembered that much of the information we give below are for a long time on the official website of the Foundation of worship and religion Rosa Mystica Fontanelle, in four languages (www.rosamisticafontanelle.it), and, on behalf of the Bishop of Brescia, we procure exactly the same information to Bishops and local Ordinaries when we are directly consulted for official clarifications.

1. Having taken notice of the contributions made by his predecessors, and the instructions given by the Holy See, as well as of the letter to the Bishop of Brescia by the Congregation for the Doctrine of the Faith on November 13, 2012 by a special Directory and published by decree on July 15, 2013, the Bishop of Brescia, has regulated the Marian cult in Fontanelle, to give adequate assistance to the pilgrims who come to this place from different parts of Italy and abroad. The cult was already allowed and regulated by Bishop Giulio Sanguineti with a previous directory of 2001 after some restrictive interventions by Bishop Foresti in 1984 and in 1997 and by Bishop Morstabilini in 1968. 2. According to the indications of the current Directory, a Marian and baptismal worship are currently promoted in Fontanelle under the direct supervision of the diocesan Bishop, without referring to the apparitions, messages, or other phenomena of presumed supernatural nature related to the person of Miss Pierina Gilli. We recall that the Church refers to the alleged apparitions or other extraordinary phenomena in Fontanelle with the formula “non constat de supernaturalitate”, i.e. “It is not evident to be of supernatural origin”, thus manifesting a judgment of suspension and prudence of the Church, and therefore pending further verification of the phenomenon and doubts related to its complexity.3. As can be deduced from the letter of the Directory, the Bishop of Brescia does not demand from the faithful – neither in the past this was necessitated by the predecessors of the Bishop – to remove statues, icons, votive tablets or altars dedicated to Maria Rosa Mystica, nor in Fontanelle, in parish churches or in private chapels. The image of Mary with the three roses, which, to the best of our knowledge, was not present in the diocese or in Italy before the events of Montichiari, and is now widespread and revered around the world. In Fontanelle and in the Parish of Montichiari the statue of Maria Rosa Mystica has been exposed for many years. In addition, in the cult, the Loreto title of “Rosa Mystica” is valued as well as the devotional significance of the “Three Roses”, linked to “prayer – penance – sacrifice”, which represent the three traditional coordinates of Christian spirituality.4. The task of the Foundation of Worship and Religion Rosa Mystica Fontanelle, erected by the Bishop of Brescia in 2014, especially in light of the many fruits of conversion and of spiritual and physical healings that continually are reported to us, is also to continue with a serious work of study and investigation of the events in the Parish of Montichiari and in Fontanelle, and of the documentation regarding the historical and spiritual events of Pierina Gilli, the alleged seer who died in 1991, subject of a summary diocesan investigation back in 1947/48.This complex and renewed phase of study is currently conducted in the Diocese of Brescia, in close consultation and by an explicit assignment of the Congregation for the Doctrine of the Faith: recently a major integral part of the investigative material has been provided and is already in the possession of the same Congregation, a material that until now was not yet at the disposal of the Roman Tribunal of the Holy See. At the same time, through an independent initiative of the Cultural Association of Research and Study, Milan (Ares), data of the Diaries of the alleged seer were published, accompanied by other historically important sources and authoritative opinions, including the posthumous judgments of the biblicist, Mgr. Enrico Galbiati and mariologist, Fr. Stefano De Fiores. These contributions will usefully enrich a path that can give an account of the historical origin and the sources of such a major phenomenon of worship and devotion to Mary, which crosses since long the diocesan and national boundaries.

 

Mons. Marco Alba Episcopal Delegate

Vote up!
4
Vote down!
-2

Sławomir Tomasz Roch

#1576574

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...idź lepiej na Mszę Świętą, katoliku. To jest prawdziwa Godzina Łaski, nieustannie odnawiana i uobecniana na ołtarzach. Tam jedynie znajdziesz ratunek dla siebie.

P.S Znakiem miłości bliźniego jest szacunek do drugiego Czemu ignorujesz moją prośbę by mnie nie pozdrawiać?

Vote up!
3
Vote down!
-4

Verita

#1576602

Oto i cała prawda o niejakiej Vericie! Kiedy została oto złapana na gorącym uczynku, znaczy na szerzeniu nieprawdy, to teraz obraca kota ogonem ale o swoich błędach, o których powyżej i poniżej, ani be, ani me, ani kukuryku. Poza tym, tak jestem katolikiem praktykującym i jestem z tego dumny, a Ty Verito nie jesteś czasem Jehowa, bo tak mi jakoś zalatuje ale nie wiem, nie osądzam może jedank Ty nam dziś powiesz?! Co do pozdrowień, już Ci przecież Verito raz napisałem: “Zło dobrem zwyciężaj!” A zatem jeśli ktoś mówi Ci: nie kochaj mnie, Ty kochaj, a jeśli ktoś mówi Ci: nie pozdrawiaj mnie, Ty właśnie pozdrawiaj. To na razie Verito i pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1576610

Zobaczy nagą Verite i ??????????????

no nie

Vote up!
5
Vote down!
0
#1576611

O objawieniach i orędziu Matki Bożej Róży Mistycznej pięknie mówi O. Rajmund Marszałkowski, Franciszkanin, Misjonarz Afryki, obecnie w Niepokalanowie. Nadto daje też żywe świadectwo i o Godzinie Łaski - czym jest, jak ją obchodzić i skąd się wzięła.

Niepoprawni blogerzy i blogerki, nasi sympatycy, by skutecznie bronić się przed wpisami, takimi jak Verity powyżej właśnie, trzeba pokory i odpowiedzialności, trzeba odwagi, pracy i wysiłku, by szukać tego co jest tylko z prawdy. Dlatego Verito rozumiem, że ludzką rzeczą jest błądzić ale skoro już pobłądziłaś to miej w sobie tę odwagę i przyzwoitość, by się zwyczajnie przed naszym forum do tego przyznać. No to tyle Verito i pozdrawiam! A teraz raz jeszcze z przyjemnością zapraszam wszystkich niepoprawnych blogerów i blogerki oraz naszych sympatyków na ten wspaniały wywiad z O. Rajmundem, a zatem:

 

Vote up!
2
Vote down!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1576598

podejrzane cienie

 

wokół niej krążą

podejrzane cienie

szacunek... tak

lecz nie uwielbienie! 

Vote up!
3
Vote down!
-1

jan patmo

#1576603

Barbara z Tarnowa: „Witam Pana i dziękuję za wiadomość - od wielu lat modlę się w Godzinie Łaski w naszym kościółku. Pozdrawiam Barbara z Tarnowa”. (6 grudnia 2018 r. w odpowiedzi na mój e-mail: „Godzina Łaski dla całego świata - 8 grudnia w południe”)

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1576628

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę.

Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna! Metodę tę poleca “Moc Różańca Świętego”, opublikowane 7 grudnia 2017 r., a zatem:

I coś jeszcze po angielsku: Rosa Mystica - Hour Of Grace 8th December

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1576646

Konferencję o tym wygłosił 7 grudnia 2019 r. w Niepokalanowie pan Wincenty Łaszewski w ramach: “Spotkania Oddaj się Maryi”. Nabożeństwo zwane "Godziną Łaski" związane jest z objawieniami Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle. Przypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia, od godziny 12.00 do 13.00.

Z kolei dr Wincenty Łaszewski to znany pisarz, mariolog, bardzo ceniony, międzynarodowy autorytet w zakresie objawień w Fatimie. Specjalista w zakresie analizy teologiczno-antrolologicznej proroctw, zwłaszcza dotyczących Polski.

W konferencji pan Wincenty porusza wiele ciekawych zagadnień, m.in.: O czym nam mówią objawienia Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle? Dlaczego Maryja objawiła się pielęgniarce, a nie kapłanowi? Czy objawienia te są wiarygodne? Co należy robić, a czego nie robić w GODZINIE ŁASKI?

Gorąco polecam niepoprawnym blogerom i blogerkom ten filmik, opublikowany 10 grudnia 2019 r. przez NIEPOKALANÓW, a zatem :

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1612239

Przypomnij innym raz jeszcze. Podziel się z innymi, jak umiesz! Jest się o co modlić w czas morderczej pandemi koronowirusa, w czas otwartego ataku na Polskę (praworządność UE). Z objawieniami Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle związane jest nabożeństwo zwane Godziną Łaski. Przypada ono w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia od godziny 12 do 13.

Objawień w 1946 roku doznała pielęgniarka ze szpitala w Montichiari, Pierina Gilli. Widzenie przedstawiało płaczącą kobietę z zanurzonymi w piersi trzema mieczami, szatę zdobiły trzy róże: biała, czerwona i złota. Głównym przesłaniem objawień była prośba o nawrócenie ludzkości i szerzenie kultu Matki Boskiej Róży Duchownej. Pierina Gilli zmarła w opinii świętości 12 stycznia 1991 r., nie doczekawszy się zatwierdzenia objawień. W 1971 zapadło bowiem w tej sprawie rozstrzygnięcie negatywne, lecz 29 lat później biskup Brescii uznał kult czczonej tam Matki Bożej. Źródło: „Niedziela”

Cały wpis jest dostępny na stronie:: https://www.pch24.pl/godzina-laski-juz-8-grudnia--zobacz--co-mozesz-zrobic-,32593,i.html#ixzz6g0SwAUNS

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637779

Dołącz do tego żywego peletonu modlitwy! Wznieśmy razem raz jeszcze serca we wspólnej modlitwie z naszych małych, ukrytych izdebek, gdziekolwiek one są, czy to w domach, w podróży, czy w miejscach pracy (naturalnie na miarę możliwości). Zapraszają nas ks. Dominik i ks. Teodor. Filmik opublikowany dziś przez Miłujcie się! TV, a zatem:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637781

Każdego roku 8 grudnia to przede wszystkim Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i w tym dniu właśnie gorąco modlimy się w Godzinie Łaski czyli od 12.00-1pm. Najlepiej w kościółku ale można i w swojej cichej izdebce. Modlimy się tak jak potrafimy, modlimy się sercem, na różańcu, litaniami, czy krótkimi wezwaniami. Filmik i świadectwo wiary opublikowane 1 grudnia 2020 r. przez 153 ryby i korale:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637784

Jest w naszym narodzie ogromna wiara w tę szczególną godzinę łaski, w niebo otwarte o tej godzinie. Wiara czyni cuda, zbawia, uzdrawia, uwalnia, wzrasta we wspólnocie. Doświadcz więc uwolnienia, uzdrowienia, zbawienia. Jeśli chcesz przeżyć tę godzinę łaski w specyficznej wspólnocie modlitewnej on-line, jeśli chcesz być poprowadzony przez ks. Teodora i jego diakonię w tym czasie, czuj się zaproszony, by dołączyć do transmisji na żywo na tym kanale.

Miło będzie, jeśli zaprosisz innych przez komunikatory do tej akcji, zwłaszcza słabo wierzących. Jedną osobę namów poprzez np. wysłanie takiej wiadomości: "Pomodlimy się razem w godzinę łaski 8 grudnia o 12:00? Będziesz na tej transmisji? https://www.youtube.com/watch?v=VhReU...

. Tu jest wydarzenie na fb: http://bityl.pl/MFPD6

Już teraz możesz zostawić swoją sprawę w komentarzu na tę godzinę łaski. Nawet jeśli nie możesz uczestniczyć w tej modlitwie np. ze względu na pracę - ks. Teodor obiecuje w tym czasie modlitwę za Twoją intencję. Jeśli jest zbyt osobista, możesz napisać np. “Panie, Ty wiesz…”

Dołącz do wydarzenia: http://bityl.pl/MFPD6 . Filmik opublikowany dziś przez Teobańkologia:

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637822

8 grudnia w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, między 12:00 a 13:00 jest taka jedna godzina w roku – Godzina Łaski. Filmik opublikowany 5 grudnia 2021 r. przez Telewizja Chrystusa Króla:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637832

Niesamowite świadectwa o objawieniach Matki Bożej w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech. Poza tym wiele waażnych szczegółów o Godzinie Łaski! I chciałoby się powiedzieć: korzystajmy chętnie z tego Daru Nieba! Choć naturalnie będą i tacy oglądający filmiki, którzy wynajdą na internecie, że objawienie to jest "fałszywe". Dla tych niedowiarków wklejono jeden z setek linków dzięki któremu można się troszkę więcej dowiedzieć o samych objawieniach jak i "godzinie łaski dla świata": https://kosciol.wiara.pl/doc/491357.M...

Pierwszy filmik opublikowany 3 grudnia 2018 r. przez Ku Bogu:

 

Drugi filmik pt. „Godzina Łaski (8 grudnia): Jak z niej korzystać?”, opublikowany 5 grudnia 2018 r. przez Moc w słabości:

 

I trzeci filmik, który specjalonie gorąco polecam pt. „Godzina Łaski - moje świadectwo”. Opublikowany 8 grudnia 2020 r. przez Dominisia Misia

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637925

8 Grudnia Godzina Łaski od 12.00 do 13.00 - Godzina Łaski dla Całego Świata. Matka Boża objawiając się Pierinie Gilli we Włoszech 8 grudnia 1947r powiedziała bardzo ważne i mocne przesłanie. Posłuchajmy go i nie zapomnijmy tej bardzo ważnej Godziny Łask 8 grudnia. W szczególności w tym właśnie roku gdzie tak dużo nas potrzebuje tych pomocy, modlitwy, łask, dobrego słowa, pocieszenia. Módlmy się razem za nas wszystkich. Godzina Łaski już dziś od 12-13.00. Nie zmarnuj takiej szansy! Cenny filmik opublikowany 7 grudnia 2021 r. przez Nasze Radyjko

 

Warto zobaczyć i te b. cenny powerpoint o Godzinie Łaski już dziś 8 gudnia 2021 r., oraz co zrobić, aby trwała ZAWSZE? Opublikowany 7 grudnia 2021 r. przez Moc w słabości:

 

A i ten materiał jest b. cenny, jak mamy czas to słuchajmy i wprowadzajmy w życie. Już dziś za kilka godzin Godzina Łaski - Jak odmawiać? Opublikowany 7 Dec 2021 r. przez Zatopiony w Maryi:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637968

O tym cudownym nabożeństwie 8 grudnia w południe oraz o objawieniach Maryi w Montichiari i Fontanelle, w tym b. cennym materiale dokumentalnym, który koniecznie trzeba zobaczyć. Więcej o samym nabożeństwie:

https://www.rosemaria.pl/godzina-lask...

oraz historii i orędziach:

https://rosemaria.pl/maryja-r-a-ducho...

Filmik opublikowany 21 listopada 2019 r. przez rosemaria:

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637984

Datę 7 grudnia 2019 r. nosi Dekret ustanowienia Sanktuarium w miejscowości Fontanelle koło Montichiari we Włoszech. Dokonując poświęcenia, ks. Bp Tremolada powiedział, że: "Wypełniając ten uroczysty gest, wchodzimy na szlak, który został już otwarty i przetarty przez rzeszę tych wszystkich, którzy tu w tym miejscu przed nami otwierali swoje serca w modlitwie na działanie Ducha Świętego, dawcę nowego życia w wierze. Pragniemy przeżywać te chwile także i we wspólnocie z tysiącami osób na całym świecie, które zwracają się do Dziewicy Maryi, wzywając jej pomocy jako Róży Duchownej i Matki Kościoła tak jak była Ona wzywana tu w Fontanelle podczas wszystkich wydarzeń, które widziały Ją̨ jako protagonistkę.".

Poza tym w Dekrecie ks. bp. Tremolada podaje powody decyzji, w tym, że: "Montichiari, w ostatnich dziesięcioleciach stały się ważnym punktem odniesienia duchowego i miejscem pielgrzymek dla tysięcy wiernych z Włoch i z zagranicy; Po rozważeniu że geneza historyczna tego imponującego fenomenu modlitwy i czci ku Matki Naszego Pana – tu wzywana jako Róża Duchowna i Matka Kościoła powiązana jest w sposób niepodrzędny z doświadczeniem duchowym Pieriny Gilli (1911–1991).". Czytaj więcej: https://www.8grudnia.rosemaria.pl/orzeczenia-kosciola/

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1656740

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym jest Godzina łaski i czy objawienia w Montichiari Fontanelle zostały odrzucone przez Kościół katolicki? Dzięki wyjazdowi autota materiału dokumentalnego do tych miejsc i nawiązaniu kontaktu z diecezją Brescia, naświetlono dość pełny obraz sytuacji: dawne orzeczenia Kościoła i stan współczesny. Przedstawiono też postać Pieriny Gilli wraz z zarysem jej wizji. Filmik opublikowany 25 listopada 2022 r przez rosemaria: https://youtu.be/MeR9M1-HrLM?si=L7XjW3_1pCyDo0I1

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1656741

Dziś 9 lipca 2024 r, poinformowano, iż kard. Victor Manuel Fernández z Dykasterii Nauki Wiary wypowiedział się pozytywnie na temat przesłania Pieriny Gilli, Włoszki, do której miała przemówić Matka Boża. Chodzi między innymi o tzw. Godzinę Łaski, w liście do biskupa Brescii napisał: „W związku z tym przede wszystkim pragnę poinformować, że Dykasteria ds. Nauki Wiary nie znalazła w przekazach Pieriny Gilli elementów bezpośrednio sprzecznych z nauczaniem Kościoła katolickiego na temat wiary i moralności. W faktach związanych z tym duchowym przeżyciem nie ma także żadnych negatywnych aspektów moralnych ani innych krytycznych kwestii. Można raczej znaleźć różne pozytywne aspekty, które wyróżniają się w przesłaniach jako całości”. Wreszcie coś pozytywnego z Dykasterii Nauki Wiary! Bogu niech będą dzięki!

Domniemane objawienia miały miejsce w 1947 i 1966 roku. Maryja miała przedstawić się w nich jako Mistyczna Róża i Matka Kościoła. Na swych białych szatach miała mieć trzy róże: białą, czerwoną i żółtą, symbolizujące modlitwę, pokutę i cierpienie. Podczas drugiego objawienia Maryja miała wskazać Pierinie źródło wody w miejscowości Fontanelle koło Brescii jako miejsce oczyszczenia i źródło łask. W latach 60-tych ówczesny biskup Brescii Gciacinto Tredici nie wierzył w nadprzyrodzony charakter objawień. Takie samo stanowisko zajmowali też jego następcy. Dopiero w 2001 r. w dziesiątą rocznicę śmierci wizjonerki biskup wyznaczył kapłana, który miał śledzić kult rozwijający się w Fontanelle. W 2019 r. ogłoszono je diecezjalnym Sanktuarium. Czytaj więcej: https://pch24.pl/dykasteria-pozytywnie-o-przeslaniu-pieriny-gilli-z-montichiari-fontanelle/

Vote up!
0
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1661697