Czy Prymas Polski się boi? I kogo?

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Pandemia wywołana przez koronowirus SARS Cov-2 rodzi pytania o charakterze "historiozoficznym". Jedno z nich dotyczy tego, czy ludzkość "zasłużyła" sobie na pandemię, czy Pan Bóg dopuścił to ciężkie, globalne doświadczenie w związku z powszechnym łamaniem przez ludzi prawa Bożego.

Na NP ukazało się kilka tekstów na ten temat. M.in. Antysalon w notce  https://niepoprawni.pl/blog/antysalon/czy-aniol-smierci-zatriumfuje-apokalipsa napisał, że: "obecny papież oraz hierarchowie (starannie selekcjonowani) już od początku tego pontyfikatu głoszą, dają wytyczne, aby nie straszyć karą Bożą". Bloger Jestem jakim jestem pytał wprost: Czy Bóg ma dosyć niegodziwości ludzkiej?  Ja przytoczyłam rozważenia włoskiego historyka Czy koronawirus jest Bożą karą? Rozważania Roberto de Mattei.

Obawy katolików są jednak w specyficzny sposób bagatelizowane przez niektórych hierarchów i duchownych. Prymas Polski abp Polak stwierdził: "Nigdy takich wydarzeń, jak związane z epidemiami, nie można tak pokazywać, że stoi za nimi jakiś rozgniewany pan Bóg" (źródło: https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10303895/to-dziwna-teologia-prymas-o-slowach-ksiedza-ze-koronawirus-to-kara-za-homoseksualizm.html).

Wypowiedź ta jest niewątpliwie niefortunna. Dopusty Boże istnieją. Jak pisze ks. Zdzisław Wójcik w Niedzieli:

"Z dopustem Bożym mamy do czynienia w sytuacji, w której Bóg dopuszcza nasze (złe czy błędne) działanie, ale sam zaraz usuwa jego skutki. Wtedy np., gdy Piotr przy pojmaniu Jezusa w Ogrójcu obcina mieczem ucho żołnierzowi, a Jezus to ucho natychmiast uzdrawia. O dopuście Bożym możemy mówić również wtedy, gdy pokutujemy dobrowolnie za grzechy innych. Taka sytuacja znana jest z życiorysów św. Ojca Pio, św. Faustyny Kowalskiej i wielu innych. Chodzi tutaj o pokutę zastępczą, która stała się przede wszystkim udziałem Pana Jezusa. Wreszcie o dopuście mówimy wówczas, kiedy Bóg przestrzega nas przed konkretnym złym działaniem, a my pomimo wszystko „wiemy lepiej” i brniemy dalej. Wtedy Bóg pozwala nam w jakimś stopniu doświadczyć skutków tego działania. Chciałeś, to masz.

Wielu powiada, że w sytuacji dramatycznej dla człowieka Bóg powinien powstrzymać krzywdziciela i złoczyńcę. I tu dotykamy problemu wolnej woli. Bóg nie ma wpływu na ludzi, którzy postępują w sposób karygodny i haniebny, bo szanuje wolną wolę człowieka. A to, co jest dopustem Boga, wynika z tego, że wielu ludzi nie liczy się z Bożym planem zarówno wobec siebie, jak i wobec innych. Bóg traktuje nas poważnie. Dopuszcza spowodowane czy wywołane zło, ale zawsze pragnie nawrócenia. To od każdego zależy, czy pójdzie w dobrą stronę, czy też nie. To zależy od naszej dobrej czy złej woli. Wielu ludzi rozeznaje wolę Boga, a swoje decyzje poprzedza modlitwą i radzi się osób doświadczonych. Nie brakuje jednak tych, którzy w swoim gniewie, żalu, złości czy chorej ambicji podejmują decyzje, które nie są wolą Bożą. Ponieważ Bóg patrzy na człowieka z perspektywy wieczności jako kochający Ojciec, zawsze pragnie naszego nawrócenia. Wszystkie Jego działania są zbawcze i mają cel, którym jest nasze ostateczne zbawienie. I to jest właśnie wola Boża.

Byłoby to dla nas niezwykle pomocne, gdyby inni ludzie wiedzieli, co jest wolą Bożą wobec nas. Niestety, wielu tego nie rozeznaje. Dlatego szczególnie tam, gdzie jest dopust Boży, potrzeba wielkiego zawierzenia Jezusowi. Może dopiero po wielu latach odkryjemy, że określone wydarzenia postrzegane przez nas jako nieszczęścia były na daną chwilę opatrznościowe. Bóg naprawdę nas zna i wie, co jest dla nas lepsze. Trzeba Mu całkowicie zawierzyć i zaufać, patrząc na Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. On, doświadczając skrajnego odrzucenia i osamotnienia, stanął po stronie wszystkich, a zwłaszcza tych, którym przyszło cierpieć. Nie zlikwidował cierpienia ani zła, ale zwyciężył je swoją miłością i obecnością. A przyjmując i wypełniając wolę Ojca, pokazał nam, jaką drogą mamy iść. Dlatego nie powinniśmy w nieskończoność roztrząsać i pytać o przyczyny i cel cierpienia. Powinniśmy raczej pytać o to, co mamy robić, by wyjść z takiej próby zwycięsko, nie poddając się rozpaczy i nie przeklinając Boga i ludzi. Bóg jest z nami, cierpi wraz z nami, rozumie, współczuje, towarzyszy na drodze krzyża. A ostatecznie daje nam nadzieję zmartwychwstania".

Politpoprawną wypowiedź prymasa Polski skomentował Paweł Lisicki w wywiadzie udzielonym Markowi Miśko z telewizji wsensie.tv.

Polecam cały film, a co najmniej pierwszych 5 minut dla tych, którzy nie mają czasu.

Nawrócenie jest ludzkości potrzebne. W dzisiejszym liście Kingi Małeckiej-Prybyło z Fundacji PRO-Prawo do życia znajdują się zatrważające informacje:

z Hiszpanii

8 marca w hiszpańskim Madrycie 120 000 feministek i aborcjonistek wyszło na ulice w ramach tzw. "manify". Do udziału w tej propagandowej akcji zachęcała rządząca Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza, a na czele pochodu przeszła tamtejsza wicepremier i minister ds. równouprawnienia płci Carmen Calvo. Demonstrantki niosły m.in. transparent z napisem: "Męskość zabija częściej niż koronawirus".

Tego samego dnia w samym tylko Madrycie było już ok. 200 przypadków zachorowań. Dzisiaj w tym mieście jest ich już ponad 14 000, a w całej Hiszpanii ponad 49 000. Wielkie manifestacje aborcjonistyczne, oprócz Madrytu, odbyły się 8 marca również w Barcelonie i Bilbao. Teraz te trzy regiony przodują we wszystkich statystykach obecności wirusa w Hiszpanii. A wicepremier Calvo właśnie odebrała pozytywny wynik testu na zakażenie.

Czy to właśnie aborcjonistki odpowiadają za rozprzestrzenienie się zarazy w tym kraju? Ich aktywność nie ustaje nawet w obliczu zagrożenia epidemią.

W hiszpańskiej służbie zdrowia sytuacja jest tak dramatyczna, że ustalono specjalne wytyczne dla lekarzy, którzy ze względu na ograniczenia sprzętu medycznego i dostępność środków są zmuszeni prowadzić selekcję pacjentów, których będą leczyć. Jednym z przyjętych kryteriów jest... "wartość społeczna" pacjenta! Co może to w praktyce oznaczać?

Przypuśćmy sytuację, że do szpitala z koronawirusem trafiają ojciec wielodzietnej rodziny i znana aktywistka aborcyjna. Stan zdrowia obu osób jest podobny. Czyja "wartość społeczna" jest większa i kto powinien otrzymać pomoc jako pierwszy?

z Francji

Jak informują media, we Francji przeniesiono terminy wszystkich zabiegów i operacji oprócz... aborcji!

„Rząd francuski chce uspokoić i poinformować o dalszym dostępie kobiet do antykoncepcji i dobrowolnym przerywaniu ciąży pomimo zakłóceń spowodowanych epidemią koronawirusa.”

Z kolei francuski minister zdrowia podkreślił, że:

„Służby państwowe regularnie zwracają się do dostarczycieli ww usług [aborcyjnych] i stowarzyszeń, aby zagwarantować, że nawet w czasach pandemii prawo kobiet do dysponowania własnymi ciałami nie będzie kwestionowane.”

Zabicie dziecka w łonie matki jest traktowane obecnie w tym kraju jako "pilna interwencja"! W trosce o "bezpieczeństwo" w czasie epidemii rząd Francji doradza także, aby przeprowadzano ją za pomocą pigułek samodzielnie w domach.

z Wielkiej Brytanii

Od 1 kwietnia będą obowiązywały nowe regulacje mówiące, że będzie można odmówić pomocy medycznej pacjentowi, który przejawia zachowania... "homofobiczne"! Brytyjska służba zdrowia otrzymała więc uprawnienia do nieudzielania pomocy osobom "niepoprawnym politycznie". Może teraz dojść do sytuacji, w której lekarz odmówi udzielenia pomocy medycznej osobie, której światopoglądu lub systemu wartości on sam nie podziela. Jednocześnie nie zdefiniowano w żaden sposób czym jest i w jaki sposób ma się przejawiać "homofobia".

Wiele osób oburzyło się, gdy media poinformowały o powyższych postanowieniach z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Tymczasem selekcja ludzi przeznaczonych na śmierć trwa w tych krajach od dawna. Jej kryterium jest to, czy człowiek jest chciany czy nie. To rezultat mentalności aborcyjnej, która na stałe zakorzeniła się w społeczeństwach zachodu.

z USA

"Będziemy walczyć w każdy możliwy sposób, aby uratować każde życie, jakie możemy, ponieważ myślę, że to właśnie oznacza być Amerykaninem."

Powiedział przedwczoraj Andrew Cuomo, gubernator Stanu Nowy Jork, w którym wykryto już ponad 25 000 zakażeń koronawirusem. Deklarowana przez niego walka o każde ludzkie życie w żaden sposób nie dotyczy jednak ludzi przed narodzeniem.

Ten sam Andrew Cuomo rok temu, z ogromną radością na twarzy, złożył swój podpis pod ustawą zezwalającą na aborcję do końca ciąży. W praktyce w Nowym Jorku można więc całkowicie legalnie mordować dzieci w 9 miesiącu w momencie rozpoczęcia porodu. Region, którym zarządza Cuomo, nazywany jest "aborcyjną stolicą Ameryki". W stanie Nowy Jork 33% wszystkich ciąż kończy się aborcją. W mieście Nowy Jork średnio 41% wszystkich ciąż kończy się zabiciem dziecka. W niektórych obszarach tego miasta odsetek aborcji wynosi nawet 67% wszystkich ciąż. Tylko w jednym 2017 roku w Nowym Jorku zamordowano poprzez aborcję ponad 105 000 dzieci.

To pięciokrotnie więcej ofiar niż do tej pory umarło na całym świecie w związku z koronawirusem. Z powodu aborcji nikt jednak nie wprowadza kolejnych restrykcji i ograniczeń. Zamiast tego, dzieciobójstwo w łonach matek jest intensywnie promowane nawet w obliczu epidemii, a rządy kolejnych krajów wprowadzają następne ułatwienia dla morderców. Natomiast sami aborcjoniści wydają się być przejęci epidemią koronawirusa tylko dlatego, że... przeszkadza ona w zabijaniu dzieci w łonach matek.

„Idea, że musimy powiedzieć kobiecie że z powodu epidemii nie będzie mogła mieć aborcji, którą planowała, jest przerażająca.”

Powiedziała w rozmowie z New York Times Natalia Broniarczyk, jedna z liderek tzw. Aborcyjnego Zespołu Marzeń, który namawia Polki do zabijania dzieci. Dla tych ludzi przerażające nie jest w pierwszej kolejności na przykład to, że chorym zabraknie respiratorów. Dla nich najgorsze jest, że z powodu koronawirusa nie odbędą się aborcje.

z Polski

"Zamknięcie granic, odwołanie lotów, trudności z przekraczaniem granicy przez wielogodzinne kolejki, wszystko to będzie bardzo obciążać kobiety, które chcą przerwać ciążę".

Stwierdziła w tej samej rozmowie inna polska aborcjonistka. Restrykcje z pewnością bardzo obciążą wiele gałęzi przemysłu. Jedną z nich jest biznes aborcyjny, dla którego ograniczenia oznaczają spadek zysków z zabijania nienarodzonych dzieci. W związku z tym intensyfikują obecnie swoją działalność, zwłaszcza w internecie i w mediach.

"Jeśli jesteś w niechcianej ciąży i masz obawę, że w związku ze zmianami spowodowanymi pandemią nie otrzymasz leków albo nie uda Ci się dotrzeć do zagranicznej kliniki to odezwij się do nas."

Reklamują się polskie aborcjonistki w internecie. Na swoich stronach doradzają także w jaki sposób przygotować się do aborcji oraz umacniają w decyzji kobiety, które się do nich zgłaszają.

W trakcie epidemii używa się nadzwyczajnych środków, aby ratować życie ludzi zagrożonych wirusem. Niestety, na podobną stanowczość i zdecydowanie ze strony rządzących nie mogą liczyć dzieci, którym każdego dnia grozi aborcja.

------------------------------------------

Warto też przypomnieć ubiegłoroczne Parady Równości w Polsce, podczas których znieważano w ohydny sposób Najświętszy Sakrament i Maryję Królową Polski. O ile mi wiadomo, nikt nie odpowiedział za to karnie. Dzisiaj z powodu pandemii realnie nie możemy chodzić do kościoła na Msze Święte, ani korzystać z Eucharystii.

I jeszcze kamyczek do ogródka na NP. Działa tu pewien bloger, który dopuszcza się ustawicznego stalkingu wobec mnie i mojej rodziny. Ostatnio za pretekst posłużyły mu wypowiedzi mojego brata, w których zakwestionował on trafność wypowiedzi abp. Polaka oraz mój tekst  poświęcony rozważaniom Roberta de Mattei.  Ten "blogerek" oskarżył nas z tego powodu o chęć założenia "sekty".

Jak widać, jest wielu ludzi, którzy wykazują wielką determinację w atakowaniu i ośmieszaniu katolików oraz wypaczaniu doktryny katolickiej.

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:11)

Komentarze

Sformułował ją Paweł Lisicki, przypuszczając, że arcybiskup wyraził się tak, jak się wyraził w PolsatNews, kierując się politpoprawnością, czyli obawiając się ataku mediów liberalnych.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623229

Sprytki pustynne biorą Was za uzdeczkę a Wy myślicie, że to dla Waszego dobra.
Tu kilka nie moich, ale ciekawych informacji:

Raport rządowy USA: Pandemia koronawirusa potrwa aż do “momentu udostępnienia szczepionek w celu immunizacji populacji”
Aktualizacja: 2020-03-23 3:38 pm
Rząd USA oszacował ile potrwa pandemia koronawirusa. Nie jest dobrze.
Analitycy rządu USA nie mają dobrych wieści. Z najnowszego, 100-stronicowego dokumentu wynika, że pandemia koronawirusa szybko się nie skończy. Epidemia ma trwać jeszcze przez 18 miesięcy.
Jak informuje „The New York Times” pandemia koronawirusa szybko się nie skończy. Zgodnie z dokumentami analityków rządu USA, rozprzestrzenianie się koronawirusa w kolejnych miesiącach będzie wpływać na wiele nowych fal choroby COVID-19.
Oznacza to, że w Stanach Zjednoczonych dojdzie do dużo większej liczby zachorowań. Z tego powodu będzie więcej hospitalizacji osób zagrożonych. To natomiast doprowadzi do nadwyrężenia systemu opieki zdrowotnej.
„The New York Times” dotarł do tajnych planów rządu ws. walki z wirusem z Wuhan. Plan zawierał opis m.in. takich kroków, jak zamknięcie szkół i wszystkich uczelni.
W tym 100-stronnicowym planie jest zawarta również informacja o przybliżonym czasie trwania pandemii. Tutaj analitycy Waszyngtonu nie mają dobrych wiadomości. Pandemia może potrwać nawet 18 miesięcy.
[…] Aby uniknąć ponownych transmisji koronawirusa, należy przestrzegać wprowadzonych zasad, aż do momentu udostępnienia szczepionek w celu immunizacji populacji […].
Źródło: The New York Times / o2.pl
http://www.bibula.com/?p=112832

Do czego potrzebny jest korona świrus?
Taka „pandemia” to wymarzona okazja, żeby, żeby wziąć za pysk całe społeczeństwa, których w inny sposób nie dałoby się łatwo spacyfikować. Chciałbym zwrócić uwagę na tylko dwa aspekty, za to bardzo istotne – socjopolityczny i ekonomiczny.
Zacznijmy od ekonomii. Ogólnie wiadomo, że Wielki Krach był przewidziany i specjaliści nie mieli wątpliwości „czy” tylko „kiedy”. Czy jest lepsza okazja niż teraz, gdy szaleje świrus koronny? Wszystko można zrzucić na świrusa jako vis maior, siłę wyższą. Można zlikwidować wielkie bańki spekulacyjne, okraść fundusze emerytalne, największych inwestorów, które rozłożą bezradnie ręce i nie będą płaciły pozostałym przy życiu staruszkom. To marzenie także naszego ZUSu.
Wykorzystując okazję łatwiej będzie zlikwidować płatności gotówkowe bo przecież wiadomo, że świrus koronny najchętniej osiada na banknotach i monetach. A wirtualne konta to smycz i kaganiec dla każdego, takie konto mogą ci zablokować jednym kliknięciem i umrzesz z głodu bo nie kupisz kromki chleba. Jak łatwo wtedy kontrolować masy…
http://www.bibula.com/?p=112823
KOMENTARZ BIBUŁY: Jest to czarno na białym, że jednym jedynym celem tej całej “pandemii” jest wytresowanie społeczeństw – a Raport pokazuje co należy zrobić w przypadku społeczeństwa amerykańskiego – aby skruszone, zdezorientowane, zmęczone i zubożone poddało się przymusowym szczepieniom, pozbyło się złudzeń co do resztek prywatności, pozbyło się wszelkich praw. Najlepiej tego dokonać przy pomocy wszczepienia nanochipów, oczywiście w ramach “śledzenia zarażonych wirusem”. Dla ich dobra i dobra całego społeczeństwa…
Szczepionki, jak nam mówią, “opracowuje się” – choć my sądzimy, że powstały już dawno w procesie przygotowań broni biologicznej, bo zawsze robi się antydotum – lecz teraz trwają dalsze prace nad uruchomieniem masowej produkcji. Nikt nie wróci do pracy bez świadectwa szczepienia. Może nawet nikt nie wyjdzie z domu bez świadectwa, a tym bardziej nic nie kupi ani nie sprzeda… (Ap 13, 17)
A czipy? Te już od dawna są dostępne. Pisaliśmy o tym w 2006 roku, czyli 14 lat temu pokazując szeroką akcję masonerii propagujących wszczepianie nanochipów dzieciom – czytaj poniżej. Kilkanaście lat temu oferowano generację versja 2.0, dzisiaj z pewnością jest to generacja X.
Można również przypuszczać, że trwają intensywne prace nad specjalymi tatuażami, które będą mogły zastąpić nanoczipy, przynajmniej na razie. Technologia znakowania człowieka odpowiednim tatuażem będącym również elementem identyfikacji, została opracowana już kilkanaście lat temu – zob. tutaj.

Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

panMarek

#1623369

Wywołuje u części chorych bardzo ciężkie (nierzadko śmiertelne) zapalenia płuc i charakteryzuje się bardzo wysoką zaraźliwością! Łatwość zarażenia nim wielokrotnie przewyższa możliwość zarażenia się innymi chorobami przez samą obecność w pobliżu osoby już zarażonej, a jeszcze nie chorej (zarażają osoby, które nie mają żadnych objawów).

Jest za to najprawdopodobniej bronią biologiczną (do takiego wyjaśnienia skłania się większość wirusologów i epidemiologów). Nie jest wykluczone (wiele na to wskazuje), że skonstruowaną w celu - jak piszesz - zapanowania nad światem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623492

Dobrze, że się przyznajesz wprost do ruskiej propagandy.

Zwłaszcza teraz, po wielu publikacjach o naturalnym pochodzeniu wirusa.

Nie znasz sie, ale na złość innym musisz iść w zaparte, i to tak, by wasza opcja rosyjska ucieszyła Kreml.

Pani pozdrowi brata i wszystkich dezinformatorów

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1623531

Wypad z mojego blogu, kłamco i prostaku. Ty się znasz? Jesteś wirusologiem, epidemiologiem? Na jakiej podstawie kwestionujesz opinie - na przykład - dr. Hałata? To ruski agent?

Że ty się Boga nie boisz. W czasach pandemii tak bezczelnie rozbijać polskie społeczeństwo, to trzeba być najbardziej bezczelnym, najbardziej cynicznym i najbardziej śmierdzącym agentem najbardziej antypolskich sił.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623592

Jak tam brednie o tym, że wirus jest bronią biologiczną w celu zapanowania nad światem? Dalej mają się dobrze?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1661387

skoro kontrik napisał, że to naturalny wirus, to musi tak być! Musi. Koniec, kropka. Bez dyskusji. Przeciez to wirusolog, chłe, chłe :) światowej sławy :) Widziałaś zdjęcie - na sobie testował, ale się nie zaszczepił :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1661418

Ad vocem .

Bez przesady, nie trzeba być żadnym agentem. Agenci to na ogół  ludzie dość podli, ale inteligentni i wzbudząjący sympatię  oraz zaufanie  Inaczej nie byliby skuteczni.

A kwestia bojaźni Bożej jest indywidualna, a nie narodowa czy społeczna.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1661430

:)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1661433

rok minął, ale w powyższej kwestii nic się nie zmieniło :-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1661436

pewnie, tacy jak lek.med. Hałat niekoniecznie muszą być "inteligentni i wzbudząjący sympatię oraz zaufanie". trzeba doceniać takie odważne opinie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1661434

Broń  takiego przed zarzutem o agenturę, ale na wdzięczność nie licz :-))))

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1661437

Jak to, napisałem że trzeba doceniać (zwł. że napisałaś elegancko i narażasz się Rebeliantce) a poza tym rzeczywiście nie każdy oszołom to regularny ruski agent, choćby czasem powtarzał również i ruskie brednie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1661438

Ubawiłam się tym komentarzem, więc nie zminusuję , bo to byłoby nie fair.

Ale  biorąc obiektywnie  pod uwagę ilość wyrządzonych krzywd i to, do czego moje komentarze się oddnosiły plusa też nie postawię.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1661442

interesujące podejście- co nas bawi, to nie minusujemy (a nawet etyka oparta na tym, skoro mowa o uczciwości)

ale przynajmniej możemy poudawać, że nigdy nie pałujesz cichaczem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1661443

Zasady mojego pałowania wyłuszczyłam w uwadze, która jest pod każdym moim komentarzem. Nigdzie nie napisałam, że"nie minusujemy co nas bawi". Większość możemy pozostawić  bez ocen.  Ale celny i zabawny komentarz zwykle doceniam plusem. 

Skup  się, to nie jest aż tak skomplikowane- mnie się wydaje dość oczywiste i naturalne..

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1661447

Rozumiem lepiej niż myślisz: chcąc czy nie chcąc jest to okazanie pogardy. Pańska łaska, że co nas bawi, to akurat teraz nie będzie zminusowane a do tego, że zwykle byłby i plus, ale przecież nie dla mnie.

Faktycznie, nie jest to zbyt skomplikowane i nawet skupić się nie musiałem.

Nie wątpie, że dla was "dość oczywiste i naturalne".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1661448

przecież widzisz, ze to walenie głową w beton. Nawet jak się położysz plackiem, i tak bedzie za wysoko. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1661450

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623243

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623231

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623240

Bardzo dobra praca podajaca obszerne informacje z wielu krajow.

Zabijanie dzieci przez wlasne matki, to jest zwykle morderstwo, przykryte slowem aborcja, czy skrobanka.

Jezeli kobiety to zrozumieja, to problem sie radykalnie zmniejszy.  

Co do tytulu - obawiam sie, ze Prymas Polski to tylko nazywa sie Polak.

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623241

abp ma opinię dobrego teologa, nie przypisywałabym mu złych intencji, a może tylko ..... brak odwagi.

A może jesteśmy zbyt surowi w ocenie?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623244

Sodoma i Gomora i zniszczenie tych miast, a potem potop, plagi egipskie.

Prymas Polak, chyba dawno nie czytał Pisma Świętego i już o tym zapomniał .

Niegodziwość ludzka i wyrzucanie Boga z ludzkich serc jest ogromna.

Same mordowania dzieci nienarodzonych, na tak dużą skale, przyprawia o zawrót głowy.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1623254

https://www.pch24.pl/ksiadz-piotr-glas--nawet-jesli-jest-trudno--ostatnie-slowo-nalezy-do-boga-pch,74740,i.html

Cytuję fragment:

Dzisiaj musimy paść na kolana i wykonać to, do czego wzywał nas Anioł z Fatimy słowami: „Pokuta, pokuta, pokuta!”. W związku z tym pytam: Gdzie są nabożeństwa pokutne? Dlaczego nasi najwyżsi duchowi przywódcy nie wzywają nas do globalnej modlitwy i pokuty? Nie dają nam wzoru jako Pasterze Kościoła, jak mamy pokutować? Dlaczego zamiast tego słyszymy, że mamy się okopać, wycofywać, dezynfekować i nie wychylać nosa za drzwi?

...... obecnie trwa dysputa, czy epidemia koronawirusa jest wolą Bożą, karą Bożą czy czymś innym. Wszyscy liberałowie i „katolicy otwarci” głoszą, że przecież Pan Bóg nie może nas karać, bo jest miłosierny. Ich zdaniem, to z czym mamy do czynienia, jest co najwyżej racjonalnym stanem rzeczy, a Pan Bóg widząc sytuację płacze razem z nami. Inni idą jeszcze dalej i mówią, że to nasza wina bo nie dbaliśmy o środowisko i ekologię, a teraz natura nam oddaje, jakby była jakimś osobowym bytem.

Prawda jest taka, że przez wieki plagi, zarazy, klęski żywiołowe i inne kataklizmy były, są i będą. Jednak przez wieki w takich sytuacjach ludzie się modlili, bili w pierś i przepraszali Boga za swoją podłość i niegodziwość. Dzisiaj większość duchownych – ekspertów od życia duchowego – potrafi jedyne powiedzieć, że Pan Bóg płacze razem z nami i tak naprawdę On nie chce, żeby tak się działo. Współczuje nam i też walczy u naszego boku z zarazą. Czyli co? Pan Bóg nie jest wszechmocny? Przyjdzie do nas jakaś choroba z kosmosu i Pan Bóg jedynie uroni łzę?

Czy w związku z tym Pan Bóg robi czy dopuszcza to, aby nas pognębić? Nie. Robi to, aby nas nawrócić i zbawić, żeby ten świat w końcu zatrzymał się wokół Jego majestatu. Żeby ludzie w końcu zrozumieli, że nie tędy droga. W tym szczególnym Wielkim Poście nie ma już przegadanych rekolekcji. Jest tylko krzyk Boga: „Obudźcie się i otwórzcie oczy!”.

.........

Wiem, że Kościół przetrwa ten szatański atak, ale czy będzie taki sam, jakim go znamy? Jak na to wszystko zareagują wierni, którzy przez wiele dni nie będą mogli chodzić do kościoła? Ilu z nich zrozumie, że jedyną nadzieją jest Chrystus Ukrzyżowany, że jest tylko jedna droga, a ilu ostatecznie zwątpi i porzuci wiarę?

Co z ludźmi, którzy odwrócili się od Boga, wyrzekli się Go, nie mają wiary; dla których ważniejsza od życia z Bogiem jest rolka papieru toaletowego, o który toczą boje w sklepach? To droga prowadząca do chaosu i rozpaczy. Tylko ludzie z mocną wiarą zrozumieją, że nawet, jeśli jest trudno, to ostatnie słowo należy do Boga.

.................

Pierwsza i podstawowa rzecz: musimy żyć w łasce uświęcającej.

Druga i również podstawowa sprawa: Musimy spełnić wszystkie warunki dobrej spowiedzi i wyrzec się szatana, który jest głównym sprawcą grzechu! Musimy zawierzyć swoje życie Chrystusowi poprzez całkowite oddanie Matce Bożej.

Trzecia sprawa: sięgnijmy po różaniec i módlmy się z wiarą jak nigdy dotąd!

Te trzy warunki muszą zostać przez nas spełnione w obliczu nadchodzącego widma zakazu Mszy Świętych, a co za tym idzie – braku Eucharystii. W minioną niedzielę powiedziałem wiernym w mojej parafii, że może to być ostatnia niedziela, w której zasiądą przy Stole Pana. Wiele osób płakało, bo nie mogły przyjąć do wiadomości, że nie otrzymają Chleba Życia, a przecież to było takie proste i powszechne.

Powtórzę: żyjmy w łasce uświęcającej, wyspowiadajmy się, zawierzmy swoje życie Chrystusowi przez Maryję, nie wypuszczajmy różańca z dłoni i módlmy się!

Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: aktualnie trwa w Polsce narodowa nowenna do świętego Andrzeja Boboli. To naprawdę niesamowita modlitwa na czas, w jakim przyszło nam żyć. Prośmy patrona Polski, aby za jego wstawiennictwem dobry Bóg ochronił nas w czasie epidemii.

Właśnie teraz przyszedł dla nas czas wyboru. Teraz nic już nie będzie i nie może być takie samo. Nadchodzą wielkie zmiany. Pytanie, co wybierzemy? Pozostaniemy wierni Ewangelii i Chrystusowi, czy wybierzemy to, co oferuje nam „władca tego świata”? Nie bójmy się iść ścieżką wyznaczoną przez Chrystusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem! Porzućmy kurs oparty na rozpuście, obłudzie, kłamstwu i magii!

Na koniec pozwolę sobie przypomnieć słowa Psalmu 23: „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną”.

-----------------------------------

Polecam i pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623259

Nie wiadomo z jakich powodów są ludzie, którzy kwestionują przestrogi Matki  Bożej z Fatimy.

https://www.niedziela.pl/artykul/97861/nd/Fatima---przestroga-przed-bledami-swiata

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623290

przypomnienia o Fatimie? Zadziwiające.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623352

Niewystarczająco jeszcze nagłośniony jest fakt, że liczba ofiar masowych aborcji w skali globu przekroczyła 1 miliard. A XX wiek szczególnie wpłynął na tę czarną statystykę: najpierw w 1920 r. w komunistycznym Związku Sowieckim „zalegalizowano” zabijanie nienarodzonych dzieci, a potem zaczęto innym krajom narzucać tę zbrodniczą wolność, w Polsce - od roku 1956.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623291

informacji o miliardzie dzieci zamordowanych przed urodzeniem? Zadziwiające.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623353

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623296

Nie mogę wyjść z podziwu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623354

Non possumus jednak brakuje!

Sacrum Eucharystii i Uwielbienia przegrało z profanum zakazu zgromadzeń.

Teraz to Sanepid decyduje czy spotkamy Jezusa, czy nie?

Nic nam nie zostało z nauki JP2 "Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi".

To trudniejsze niż stawianie pomników, drukowanie kalendarzy i nadawanie imienia.

Boimy się jak cholera, a kościoły tak naprawdę z hukiem zatrzaśnięto.

Kapłani odprawiając msze do pustych ław, też się boją tak, jakby nie słyszeli o bł. Wicku Frelichowskim, bo on w Dachau nie był kapłanem na przyszłość”, był kapłanem na „teraz”.
I teraz kapłani też są „na teraz”!
A nie na wtedy gdy zaraza ustanie.

"Jezu ufam Tobie"...też już przestało być aktualne?
Wstyd dla przedstawicieli kościoła w Polsce !

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27532&Itemid=46

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1623358

masz rację, że Kościół zachowuje się zbyt .... pasywnie.

Rozsądek nakazuje brać pod uwagę materialne realia (zgodnie z 5. przykazaniem zobowiązującym, aby stać na straży życia), ale doszliśmy do miejsca, w którym od Boga chcemy tylko - i to bardzo nieśmiało - aby oddalił pandemię, a my Panu Bogu w zamian - NIC. Ani uznania jego wpływu na losy świata, ani skruchy za grzechy (choćby za miliard wyabortowanych dzieci!) ani postanowień poprawy. Ani czci i uwielbienia. Po prostu nic. Ludzie myślą, że miłosierdzie Boże jest tak nieskończone, że obywa się bez sprawiedliwości. Fatima to dla nich fajne miejsce turystyczne, a nie miejscowość, w której Matka Boża przekazała przestrogi dla świata i mówiła w jaki sposób uniknąć globalnych nieszczęść.

Głos naszego Episkopatu jest zbyt mało wyrazisty, a decyzje o praktycznym pozbawieniu ludzi możliwości uczestniczenia w Eucharystii niezrozumiałe i nieprzemyślane.

Ciekawa jestem, ilu ludzi rzeczywiście uczestniczy duchowo w Mszach Świętych i nabożeństwach, ilu słucha rekolekcji przez media elektroniczne.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623363

...jest bez sensu. To ustawianie się w ich szeregu.

Jeżeli znajdziesz podobnego do ks. Skorupko, który wyjdzie z krzyżem i odprawi mszę św. wbrew zakazom...takich warto promować.

"Obyś był zimny albo gorący! - brzmi jedno z najbardziej przejmujących upomnień, jakie znajdują się na początku Apokalipsy, w listach do siedmiu Kościołów. - A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust" (Ap 3,15n)?
( w oryginale jest "wyrzygam", cytuję za ś.p. ks. Pawlukiewiczem)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1623365

Msze Św. można odprawiać, tylko ..... bez wiernych.

Nie rozumiem, dlaczego tylu biskupów, którym pobożności i teologicznej subordynacji, a nawet wybitności, nie można odmówić, ma tak mało charyzmy, aby obudzić naród.

Tchórzliwi do Królestwa Niebieskiego nie wejdą? Oby tak nie było.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623372

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623370

...z tym episkopatem i jego rzecznikiem.
Radio Chrystusa Króla prowadzi rekolekcje ,które zamiast tamtych pozwolę sobie polecić...
W UE katolicyzm jest tak nowoczesny, że mu bliżej do protestantyzmu.
Czy Polska próbuje go dogonić ? Zaczyna się od charyzmatyków i propagowania letnich katolików...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1623378

Ruchy charyzmatyczne powinny podporządkowywać się decyzjom biskupów, którzy rozeznają potrzebę danych ruchów w danym Kościele lokalnym” – powiedział bp Artur G. Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Duchowni są coraz częściej zdecydowani w wypowiedziach:

https://zakony-zenskie.pl/nie-ma-czegos-takiego-jak-msza-z-modlitwa-o-uzdrowienie/
https://www.fronda.pl/a/ks-prof-andrzej-kobylinski-rewolucja-zielonoswiatkowa%2C139457.html?fbclid=IwAR26Q-aK1xhf9ktKNgFMrbJrSM71vhIupWxnN0g049927mlTBlDtDQaaOvM

Poza tym tutaj stanowisko Kongregacji Nauki Wiary z 2016 r.

https://episkopat.pl/relacja-miedzy-darami-hierarchicznymi-a-charyzmatycznymi-list-kongregacji-nauki-wiary/

Czy polski Kościół jest letni? Różnie bywa.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623383

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jaka jest różnica między sektą a "letnim" kościołem?

"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”.(Mt 5, 17)3

Nie obchodzą mnie coraz częstsze wypowiedzi i stanowiska różnych kongregacji.
Po owocach ich poznacie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1623385

Są biskupi, którzy nie są letni, choćby Jędraszewski, Dzięga, Zawitkowski i wielu innych.

Nie przesadzaj.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623391

Kościół jest hierarchiczny, stanowiska Kongregacji są ważne. Sądzę, że warto je czytać, choćby po to, by Kościół poznawać bezpośrednio - także z jego dokumentów, a nie tylko nierzetelnych nierzadko sprawozdań mediów.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623392

Obawiam sie, ze Verita potrafi tylko kochac i nienawidziec. Nie jest to najlepsza recepta na normalne pogodne zycie.

Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623394

Verita jest konsekwentna - nie jest letnia.

Niekoniecznie trzeba się z nią we wszystkim zgadzać, ale - trzeba przyznać - nie porusza spraw błahych.

Wzajemnie serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623400

Ale na moj gust jest zbyt agresywna . Nie znosze ludzi atakujacych innych bez zadnego powodu.

Coz, mam taka slabosc. :-)

Daje jej plus za madre wypowiedzi i staram sie powstrzymywac od minusowania tych z ktorymi sie nie zgadzam.

Tylko tyle, co moge dla niej zrobic.

Serdecnie pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623423

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...skoro nie wiesz ani co to jest miłość ani co to jest nienawiść.
Najwyższy czas zabrać się za naukę...a nie kierować się uczuciami i emocjami.
Czy to USA zrobiła z ciebie takiego inwalidę...czy taki już tam wyjechałeś?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1623419

Wiem dokladnie co to jest milosc. Wiem tez co to jest nienawisc, ale wykluczam ja z mojego zycia.

Reszta Twojego wpisu przeczy sama w sobie, ale raczej Tobie bym przypisywal inwalidztwo umyslowe, spowodowane chyba checia przezywania nieustannie wielkich namietnosci i wielkich nienawisci. Chore to.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623422

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Kocham wszystkich ludzi, ciebie też...chociaż każdego inaczej. Bo kochać to znaczy chcieć dobra dla drugiego. Bo tak przykazał Bóg.
Kocham również inwalidów, tych fizycznych i umysłowych też.

Ani mi w głowie wielkie namiętności...wyrosłam już z wieku młodzieńczego.
Chore natomiast jest twoje spojrzenie na rzeczywistość...co przejawia się prawie we wszystkich twoich tekstach.
Jesteś często "za" a nawet "przeciw", miotasz się w ocenach moralnych, jesteś tolerancyjny, liberalny, miły i sympatyczny dla wszystkich...z wyjątkiem tych co ośmielą cię skrytykować.

Przyznam ,że nie wszystkim okazuję jednakowy szacunek...bo na to trzeba sobie zasłużyć, nie wszystkich lubię...bo to tylko uczucia niezależne od naszej woli...i nie znoszę wszelkiej, tak modnej tolerancji czyli pobłażliwości wobec zła i głupoty.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1623432

Calkowicie nie zgadzam sie z Twoja ocena o mnie, a wybacz, znam sie troche bardziej ze soba, niz Ty.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623651

:))))))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623698

"jest zdolna tylko do dwóch uczuć" - mam wrażenie, że się mylisz. Ona próbuje udowodnić,że jednak tylko do jednego. O drugim często mówi - to prawda, ale nie widać tego wcale. "Po czynach ich..." i tak dalej. Ktoś wyrwal chyba Listy do Koryntian z jej Biblii (wiadomo, co to tam w tym Koryncie było, tfu). Także, chyba nie mogę się z tobą zgodzić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1661423

#1623406

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623409

Dobry tekst rebeliantko, brakuje mi tylko źródeł tych cytatów.

Co do tego, czy koronawirus to przekleństwo Boże ze względu np. na aborcję, to bym był tutaj raczej sceptycznym, choćby dlatego, ze ten koronawirus uderza głównie w osoby starsze, a nie młode, które dokonują aborcji, no i jak widać po samym artykule nie zmniejsza on ilości aborcji/zabijania dzieci - myślę, że jakby to robił Bóg, to by zrobił bardziej rozsądnie (choć fakt, że nie wszystko co na początku wydaje się proste, na końcu takie pozostaje - szczególnie w odniesieniu do Bożych posunięć).

Co do biskupa Polaka (nie nazwe go Prymasem Polski, ze względu na cześć naszego prawdziwego i nieodżałowanego Prymasa Wyszyńskiego), to już kiedyś pisałem, ze to tylko taka wydmuszka medialna - on ma ładnie powiedzieć w mediach to, co mu inni zza ucha każą - i ma to zrobić niby w imieniu kościoła w Polsce.

Co do samych aborcji i tych relacji z różnych krajów, to bardzo ważne i ciekawe co napisałaś. Nie wiedziałem nawet o tych manifach 8 marca. TO tylko kolejny dowód na to, że ten koronaświrus, to tylko ściema i z góry przeprowadzona akcja na narodach, a faktycznych złych rzeczy nikt nie ma zamiaru powstrzymywać.

Ps. teraz na TV Trwam leci z Watykanu modlitwa o ustanie koronawirusa - jakoś nie pamiętam takich mszy i modlitw obecnego Papieża o ustanie aborcji itp. morderstw i dewiacji.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1623424

Chodzi Ci o te cytaty z materiałów Fundacji PRO-Prawo do życia? Nie ma konkretnych linków. Ale to są -wydaje mi się -  materiały zebrane przez Dzierżawskiego.

Koronawirus nie jest ściemą. Wywołuje u części chorych bardzo ciężkie zapalenia płuc i charakteryzuje się bardzo wysoką zaraźliwością! Łatwość zarażenia nim wielokrotnie przewyższa możliwość zarażenia się innymi chorobami przez samą obecność w pobliżu osoby już zarażonej, a jeszcze nie chorej.

Jest za to najprawdopodobniej bronią biologiczną (do takiego wyjaśnienia skłania się większość wirusologów), być może skonstruowaną w celu - jak piszesz - zapanowania nad narodami.

Dzisiejsze modlitwy papieża Franciszka na Placu Św. Piotra były przejmujące. Papież okazał wielką nadzieję w pomoc Bożą i o to zaufanie do Pana Boga apelował.

Co do stanowiska papieża w sprawie aborcji, to zawsze wypowiadał się stanowczo. Przykłady:

Aborcja nie może być "prawem człowieka" - powiedział papież Franciszek  podczas spotkania z delegacją włoskiego Ruchu dla Życia. Podkreślał, że obrona życia jest "absolutnym obowiązkiem".

https://deon.pl/kosciol/serwis-papieski/franciszek-aborcja-nie-moze-byc-prawem-czlowieka,508173

Papież Franciszek powiedział, że aborcja jest jak "wynajęcie płatnego zabójcy". Podczas audiencji generalnej w Watykanie mówił, że nie można uznać za "terapeutyczny, cywilizowany czy ludzki" aktu, który "zabija niewinne i bezbronne życie".

https://tvn24.pl/swiat/papiez-franciszek-w-watykanie-o-aborcji-ra875137-2380225

Papież Franciszek podczas audiencji korpusu dyplomatycznego: aborcja jest straszna. To efekt "kultury wyrzucania".

https://wyborcza.pl/51,75399,15268849.html

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623490

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Husky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1623427

EOT

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1623507