Tak wygląda człowiek kilka razy śmiertelnie raniony w brzuch i klatkę piersiową?!

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

 

Czy tak wyglądałby człowiek z kilkoma ranami brzucha i klatki piersiowej, który po ataku na niego, pognał za napastnikiem, trzymając w uniesionej w górę ręce „światełko do nieba” a potem przysiadł na jakimś siedzisku(patrz foto) a gdy podbiegł do niego jakiś zaniepokojony człowiek (patrz foto) Adamowicz wykonał gest ręką, który można odczytać jako: „nie, nic takiego mi nie jest”. Potem człowiekowi z kilkoma ranami „ratownicy” robili sztuczne oddychanie poprzez intensywne uciskanie tej „poranionej” klatki piersiowej(musieli być to debilni ratownicy a tak naprawdę przebierańcy). Całe to wydarzenie to był atak paralizatorem i stąd ta akcja sztucznego oddychania, bo po ataku paralizatorem występują problemy z pracą serca i układem krążenia. Podobne objawy wystąpiły u asystenta Adamowicza, stojącego obok niego w chwili ataku i został on odwieziony do szpitala.

https://dziennikbaltycki.pl/po-ataku-nozownika-na-pawla-adamowicza-w-gdansku-michal-wlazlo-asystent-prezydenta-w-szpitalu-z-dolegliwosciami-sercowymi/ar/13805937

 

Po tym wydarzeniu pewien lekarz biegły sądowy, który widział tą akcję ratowniczą z tym skandalicznym wykonywaniem sztucznego oddychania, złożył do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie jakiego mogli się dopuścić ci ratownicy, polegającym na tym, że takie zabiegi wypompowywały krew poprzez te liczne rany kłute.

 

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2272807,Smierc-Pawla-Adamowicza-Biegly-sadowy-ma-watpliwosci-co-do-akcji-reanimacyjnej

 

Jak donosiły media, prokuratura obiecała to wyjaśnić i poinformować opinię publiczną i tak poinformowała:

 

https://www.tvp.info/44422233/jest-opinia-bieglego-ws-pracy-ratownikow-ktorzy-reanimowali-pawla-adamowicza

 

(...)

– Reanimacja na scenie, która w ocenie biegłego trwała aż 40 minut, spowodowała nieodwracalne skutki, m.in. wstrząs hipowolemiczny, którego następstwem jest śmierć mózgu. Masowanie serca z raną kłutą po prostu spowodowało wypompowanie krwi z ciała pacjenta – podawało w marcu Radio Gdańsk dodając, że według lekarza „serce z krwotokiem nie przestaje pracować i należało w pierwszej kolejności pozszywać rany”.

(...)

Przecież ta prokuratura rżnie głupa! 

Pierwsza pomoc udzielana człowiekowi z ranami kłutymi klatki piersiowej( i brzucha) polega na:

  • poleć poszkodowanemu, aby usiadł na ziemi z podpartymi plecami – przytomny poszkodowany z raną klatki piersiowej nie może leżeć płasko na ziemi!
  • rana klatki piersiowej musi mieć kontakt z powietrzem: jeśli nie ma silnego krwawienia – pozostaw ranę bez opatrunku
  • jeżeli rana silnie krwawi – załóż opatrunek na miejsce krwawienia

(...)

Rzeczniczka wyjaśniła, że powołany przez prokuraturę biegły ocenił, iż akcja reanimacyjna „prowadzona była w sposób prawidłowy, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji”.

(...)

 

Oto fragment "Wytycznych  Europejskiej Rady Resuscytacji", dotyczący postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy przy ranie klatki piersiowej:

https://www.prc.krakow.pl/wytyczne.html

 

Czy w Polsce już można wcisnąć ludziom każdy kretynizm a głos rozsądku taki jak ten tego biegłego sądowego skutecznie uciszyć?

Czy mafia "małej Sycylii" jest tak potężna, że prokuratorzy formalnie podlegli Ministrowi Sprawiedliwości Zb. Ziobrze, tak naprawdę jej podlegają, włącznie z samym Ministrem?

Stefan W. to przecież słup a nie zabójca.

Taki mamy klimat! - jak powiedziała by klasyczka.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Jest zabójca? Jest. I klawo jak cholera. Po cóż dalej drążyć. Wszyscy zadowoleni (wdowy nie wyłączając) i tuskoidzi -bo winien PiS, i tzw., ratownicy co jak widać załatwili gościa, i zlecający zamordowanie gdyż nikt ich nie niepokoi, i "organa" bo sprawa z pleców, i autor zamachu (spędzi w kocborowie parę lat), no i my wszyscy poniekąd (z przyczyn oczywistych).

Jedynym niezadowolonym : "35stan" - autor. Chiba pieniacz jaki, czy kie licho.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658667

23 stycznia 2019 r. w tekście:

http://Nie łudzę się. Sprawę zabójcy Adamowicza rozstrzygną biegli.

przewidywałam "koncepcje" prokuratury.

Pisałam:

Moja hipoteza jest następująca:

Śledczy pozamiatają sprawę pod dywan, przy pomocy biegłych sądowych, nie wyjaśniając wnikliwie wielu kwestii.

(...)

Biznes ochroniarski uruchomi wszystkie "siły", aby udowodnić, że Dariusz S. to  psychol. W sprawie samego zabójstwa, także najwygodniej jest ustalić, że Stefan W. zabił, bo był wariatem.

Nie będzie kłopotów ze znalezieniem odpowiednich biegłych.

--------------------------

Polecam cały tekst i komentarze.

Dodatkowo:

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/czy-policja-jest-winna-atakowi-nozownika-na-adamowicza

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1658668

Wystarczy obejrzeć program Anity Gargas o biegłych, sądowych czy policyjnych. Biegły sądowy tak biegał że Kolędę wsadził na 20 lat do pierdla. Do dzisiaj nie ma ustawy o biegłych. PiS tego nie widzi. A co robią sitwy biegłych w innych dziedzinach. Też nikogo nie obchodzi. Jak sitwy to sitwy. Ważne że robią kasę. Interes zwykłego podatnika, co tam. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1658671

Dokładnie tak!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1658672

... "widziała" to trza było to ogłosić kilka dni przed zdarzeniem, bo teraz to co najwyżej plamisz dobre imię zuchów z "organów". Oswald na ten przykład to gwintówką z I-szej wojny światowej, nie dość że prezydenta zabił, to oprócz tego tą jedną kulą aż trzy osoby zranił: z boku, z przodu i gdzieś tam na widowni. A taki jeden minister (w Polsce, w Polsce) to swoje samobójstwo trzema strzałami z rewolweru dokonał (tak sobie myślę, czy ten trzeci strzał to dopiero po tygodniu jak dobrze ostygł - palnął), a Ty tu nam Rebeliantko wizję zakłócasz! Wstydź się.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Apoloniusz

#1658673

Bo te okoliczności nie są "do śmiechu".

Biegli - piszący opinie "pod oczekiwania" prokuratury - to prawdziwy dramat. Zbyt często uniemożliwiają ustalenie prawdy.

A poza tym, łajdactwo "spółek" złożonych z prokuratorów i biegłych opisuję już prawie 20 lat.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1658675

Gdy idę do cyrku, to siadam i chchiczę  ile wlezie. A Ty mnie lu w łepetynę -bęc, że to niby na poważnie. Tyko co tu na poważnie, czy Ty spadłaś (za przeproszeniem) z sufitu? Czy może masz coś nie ten tego? To co się dzieje ma już swoje analogie, więc nie wywracaj oczami, lecz siadaj wygodnie, bez nerwów, bo jeszcze niejedno zobaczymy!

Kiedyś wojowałem z czerwonymi i poszedłem naskarżyć do prekuraturyny na ówczesnego ministra od policji, mojego sąsiada - zresztą, że mi ukradł część posesji. A Pan prekuratornik (n.b. kierownik tej firmy) do mnie z mordą: "Jak to ukradł? Wziął pod pachę i wyniósł? A Ty miła Rebeliantko się tu podniecasz.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Apoloniusz

#1658681

Nie podniecam się, tylko po raz tysięczny podkreślam, że niech MS Ziobro rozwiąże w końcu problem nierzetelnej prokuratury i szajek biegłych oraz "niekompetentnych" sędziów.

Bez ław przysięgłych tego chorego systemu nie da się wzruszyć.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1658682

- z centralą w Gdańsku bo Adamowicz im się "urwał" i działał zbyt samodzielnie nie kierując ustalonych procentowo przekazów z zysków odpowiednim ludziom.

"Dobrzy ludzie z Gestapo" - próbowali go namówić do rezygnacji po dobroci ale on śmiał się im tylko w twarz i znowu wygrał prezydenturę.

Dziś już nie mam cienia wątpliwości że zlikwidowali go ludzie od seryjnego samobójcy.

Adamowicz za bardzo im bruździł w interesach.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1658676

"Clou" tej notki to teza, której nikt nie podnosi (nie zauważa), to teza, że atak na Adamowicza był "ustawką" z wykorzystaniem człowieka, którego w więzieniu i przy pomocy specjalnych metod oraz specyfików "ukształtowano" na wariata.

Atak na Adamowicza był z wykorzystaniem paralizatora(ucierpiał też stojący obok niego asystent, którego z problemami sercowymi odwieziono do szpitala, a akcja ratownicza jaką widzieliśmy na nagraniach(sztuczne oddychanie poprzez masowanie klatki piersiowej) była właściwa dla skutków jakie obserwować można u człowieka zaatakowanego paralizatorem.

Sam atak też nie przypominał zadawania kilku ciosów ale przedmiotem(paralizatorem) w wyciągniętej ręce napastnika.

Reakcja Adamowicza też nie była reakcją człowieka z ranami kłutymi  brzucha i klatki piersiowej, bo zamiast zgiąć się wpół(typowa reakcja), ten nie wypuszczając "światełka do nieba" trzymanego w uniesionej w górę ręce, popędził za napastnikiem i dopiero potem przysiadł na jakimś siedzisku(patrz foto) i temu człowiekowi co podbiegł do niego, dał znak ręką "nie, nic takiego".

 

Gdzie są "fachowcy" ci z Izby lekarskiej? 

A może to Izba na usługach mafii, której członkowie dopiero w poniedziałek przystępowali do autopsji ofiar "seryjnego samobójcy" w czasach rządów chyżego ruja?

Matka Stefana W. w publicznym liście do brata Adamowicza tak pisze:

 

(...)

Stara się Pan pozyskać w opinii publicznej sprzymierzeńca w planach ukarania mojego chorego syna, który przebywa już dwa lata na oddziale zamkniętym w jednoosobowej celi jako człowiek chory na schizofrenię, co jest nieludzkie. Gdy mój syn po raz pierwszy dostał się do więzienia, był 21-letnim zdrowym, nieużywającym żadnych używek człowiekiem, a wyszedł w grudniu 2018 r. jako wychudzony, wyniszczony i chory na schizofrenię. Ta choroba ujawniła się właśnie w więzieniu z powodu ciężkiej i długotrwałej izolacji. Czy Pan to sobie może wyobrazić i zrozumieć?

(...)

 

https://wpolityce.pl/polityka/535111-matka-stefana-w-apeluje-do-adamowicza-emocjonalny-list

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1658677

D o w o d y  -  " Ciało prezydenta zostało spopielone [ZDJĘCIA] "

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1658679

Te popioły po lewej wyglądają inaczej niż te po prawej. Może to są zmieszane różne popioły? Dla zmyłki. Szkoda, że nie żyje dozorca Popiołek, bo może rozwilkjłałby tę zagadkę. A teraz ani popiołu, ani diamentu...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658781

Ale w komentarzach jest mowa o tym, że prokuratury nie interesuje prawdziwy stan faktyczny, a tylko psychiatryczna "wersja zdarzeń". Bo dzięki temu wiele można ukryć i sprawę w nieskończoność przeciągać.

Nb. Jeśli Adamowicz nie został śmiertelnie raniony, to z jakich powodów go operowano i dlaczego zmarł? A może żyje?

Czy i kto po stronie lekarzy i personelu medycznego w szpitalu uczestniczył w ewentualnym fałszowaniu wydarzeń? W jaki sposób?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1658680

" A może żyje?"

Za takim przebiegiem wydarzeń przemawiają fakty takie jak:

- 40 minut trwająca akcja sztucznego oddychania, tak jakby zdarzenie miało miejsce w puszczy a najbliższa stacja pogotowia ratunkowego była oddalona kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zdarzenia

- pierwsza karetka, która się pojawiła, to karetka niepublicznego ZOZ

A tu scena z „gestem” Adamowicza znaczącym:  „nie, nic takiego”

na wideo TVN24, 13 stycznia 2020, 19:14

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/rocznica-smierci-pawla-adamowicza-nagranie-ze-sceny-chwile-po-ataku,1000130.html

od: 2:21/3:34

A tu screen z momentu ataku:

- Adamowicz spokojnie stojąc trzyma w uniesionej  ręce "światełko do nieba", podczas gdy napastnik z rzekomo nożem o kilkudziesięciocentymetrowym ostrzu, jest już tuż przed nim.

Następne kadry TVN24 urywa, bo rzekomo są to sceny drastyczne, choć takimi nie były, bo po tym ataku, Adamowicz pędził po scenie za napastnikiem a potem przysiadł(typowe objawy po ataku paralizatorem)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1658686

- mogli go podmienić w karetce pogotowia a do krematorium wstawić stare krzesło które potem pochowali w urnie.

Organizator porwania i zabicia syna Olewnika - komendant Milicji w Płocku tak właśnie zrobił,

- potem Kulczyk robił sobie "operację" w klinice dla bezdomnych i wziął i wyciągnął swoje złodziejskie kopytka na stole operacyjnym w Austrii.

Sowiecką matrioszkę Jaruzelskiego też spopielili aby zatrzeć ślady DNA.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1658692

W III RP nie rządzą ci co wygrywają wybory, bo to są tylko ci co sprawują zewnętrzne znamiona władzy.

Rządzą służby podległe siłom zewnętrznym: diasporze żydowskiej(ogonem machającym psem czyli USA), Niemcom, Rosji.

Nie przypadkowo  Jaruzelski ustalał warunki z D.Rockefellerem, który kazał mu dogadywać się z "opozycją demokratyczną" w postaci KOR, z władzą w niej sprawowaną przez Żydów.

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1658695

Za tym, że Adamowicz żyje przemawia jeszcze zachowanie wdowy i sierot na pogrzebie. Oglądałam relację na żywo. Tak się składa, że kilka tygodni wcześniej też brałam udział w podobnych uroczystościach. RODZINA, KTÓRA STRACIŁA NAJBLIŻSZĄ OSOBĘ WYGLĄDA ZUPEŁNIE INACZEJ. Prawdziwi żałobnicy żegnają zmarłego z powagą, w smutku, ciszy, załamani jego nagłym odejściem. Na prawdziwych pogrzebach nikt się nie śmieje, nie tryska radością, nie wygłasza aroganckich przemówień.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1658704

Oczywiście, że tak się nie zachowują ludzie na pogrzebie najbliższej osoby.

Inną sprawą jest to, jak szerokie gremium brało w tej inscenizacji udział, od rodziny, poprzez opozycję, obecną władzę, po hierarchów KK.

Premier Morawiecki, wysłał do Londynu rządowy samolot po żonę Adamowicza a PIS nie wystawił swojego kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska.

Przed tym wydarzeniem Adamowicz przebywał w Ameryce, co też może mieć z tym związek(załatwiał sprawy życia po "śmierci").

Prowadzenie śledztwa to też dowód na udział w tym cyrku obecnej prokuratury ze Zb. Ziobro na czele.

To dowodzi na interesy żydowskie w tej polskiej mafii.

Gdzie zwiali złodzieje z Art B? do Izraela.

Gdzie zwiał Mazur, podejrzany w sprawie zabójstwa gen. Papały do USA rządzonego przez Żydów.

Gdzie bezpieczną przystań znalazł D.Tusk? W niemieckiej UE pod żydowskim zarządem powierniczym.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1658724

ludzie trawieni nienawiścią, która w ich wypadku jest silniejsza niż miłość mogą się chyba tak właśnie zachowywać. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658782

 wywiad Agnieszki Gozdyry z Jarosławem Jakimowiczem:

W programie Jakimowicz mówił między innymi o nowej produkcji, czyli filmie „Wilki 3”. – Zapytam naiwnie, Cichy ginie, no i co? – powiedziała redaktor Gozdyra.
– Odpowiem Wam tylko jedną rzecz. Co widzieliście na filmie „Młode Wilki”? Widzieliście to, co widział Szwedes w samochodzie, czyli że się rozpryskuje głowa jego przyjaciela na szybie. Nie było pogrzebu, nie było leżących zwłok – odpowiedział Jakimowicz.
– A może on to musiał zobaczyć, żeby uratować ich przyjaźń, żeby on się wycofał z tego, żeby nie wszedł. Nie tacy wracali, ja w filmie „Młode Wilki” mówię taki tekst, który jest przypadkowy wtedy, ale jakże on jest ładny i pasuje do paru innych zdarzeń z naszego życia politycznego, np. teraz. Patrz: moim zdaniem Pan Kulczyk. „Jeżeli chcesz wyjść z tego biznesu, to zrób tak, żeby wszyscy myśleli że nie żyjesz” – dodał.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1658701

Trafiona wypowiedź Jakimowicza w samo sedno tego co w tym kraju się dzieje!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1658725